Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

A legjobb (ár/érték arányban) az Opel 5W30 gyári szintetikus olaj. Ezt rakjuk a 1.4 twinportos G astrába is.

Annyi kitétellel, hogy először lecseréltük 5000 km után, majd 10000 után megint olajcsere, és aztán 15e km-ként fogunk olajat cseélni. valahogy nem bízok a 30e km-s olajban...

Link to comment
Megosztás:

És minőségileg is megfelelő tapasztalatod szerint? Mert én eddig 10W-40-es Opel olajat használtam, de a 14 éves Calibrám amiben van vagy 200000km, bizony csipegette.

Akkor az 5W30 nem a te olajod... Az még hígabb mint a 10W40. Itt valójában nem az olaj a ludas, hanem a kopott motor :(

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Olajcsere periodus nemcsak a motoron és olajon mulik,hanem a használaton is.Rövidtáv hosszutáv.De a 30000-ezer hiábavan előirva

tul sok,ha hosszutávra gondolkodunk.Persze ha 100000-ezernél

autótcserélünk akkor mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tud-e vlki olyan Zafira könyv létezéséről magyar (angol, német) nyelven, mint pl. a Jetzt helfe ich mir selbst sorozat Zafira könyve (vagy érdemes ezt beszerezni vlhonnan)? Tippek, trükkök, hogy bizonyos szétszereléseket, apróbb javításokat hogyan lehet otthon elvégezni, illetve adatok az autókról, motorokról. Ha vlki tud ilyen könyvet, kiadót ajánlani, megköszönném!

...és egy komlett kapcsolási rajz is jól jönne (Zafira '99, 1,8 aut.), de nem tudom merre induljak, hol keressem...

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tud-e vlki olyan Zafira könyv létezéséről magyar (angol, német) nyelven, mint pl. a Jetzt helfe ich mir selbst sorozat Zafira könyve (vagy érdemes ezt beszerezni vlhonnan)? Tippek, trükkök, hogy bizonyos szétszereléseket, apróbb javításokat hogyan lehet otthon elvégezni, illetve adatok az autókról, motorokról. Ha vlki tud ilyen könyvet, kiadót ajánlani, megköszönném!

...és egy komlett kapcsolási rajz is jól jönne (Zafira '99, 1,8 aut.), de nem tudom merre induljak, hol keressem...

Előre is köszönöm a válaszokat!

A Maróti könyvkereskedésben kéne megnézned a Nagykőrösi úton, ott magyar nyelven ugyan nem találtam, viszont van az általad említett Jetzt helfe ich mir selbst 6000Ft-ért, illetve valami hasonló angol nyelven 8500 Ft-ért. Íme:

http://www.maroti.net/products/category_65...65.html?&page=5

Ha szerencséd van akkor a német kiadás végén szerepelni fog mellékletként az autó kapcsolási rajza, legalábbis nekem Calibránál így van.

Link to comment
Megosztás:

Respekt és tisztelet!

ALANY: Zafira, 2.0 DTI (2001)

TÜNET: 2000-es fordulattól felfele hiányzik belőle az erő, és nagyon lassan kúszik csak felfelé sebességben, fordulatban (pedig korábban nem volt gondja ilyen téren). Nem hirtelen állt elő a jelenség, inkább lassacskán. Hibajelzés nincsen (engine lámpa néma marad - kis képzavarral).

Több, mint sima gyanúként felmerült (egy műhelyben - ahol még nem vagyok bejáratott, ismerős ügyfél), hogy feltehetően a (motortérben szemből balra hátul, kb. a szívócső ill. a légmennyiségmérő alatt levő vákumszelep lehet a ludas, ami a turbó nyomásszabályozó szelepét vezérli [na, itt mondhatok baromságot, mivel se guru nem vagyok, se robbantott rajz nincs előttem, és még csak nem is mindent láttam a magam két működőképes szemével - a lényeg, hogy a vákumszelepből a kimenő vákumcső a turbó felé megy tovább, és végeztet ott vmi irányító jellegű munkát a vákummal, aszerint, hogy mennyire engedi ezt a vákumszelep :P].

Amit nem láttam (minden részletében) a saját szemmel a műhelyben: motorindítás után a turbó lamelláinak normális esetben meg kéne mozdulniuk, mégpedig éppen a hibátlanul működő vákumszelep közreműködésével...itt nem volt megmozdulás...direktbe kötötték a bemenő és a kimenő csövet, kihagyva a szelepet: ekkor rendben megmozdultak a lamellák. Következtetés: valószínűleg szar a vákumszelep - alkatrészár: ~40k...

A csere különböző okok miatt nem bonyolódott le azonnal, és a hosszú hétvége alatt én is ránéztem közelebbről a szelepre, meg a csatlakozásaira (vákumcső ki & be + elektromos dugó): az elektromos csatlakozót többször lehúztam-feldugtam (kontaktspray épp nem volt nálam), és az is kiderült, hogy a bemenő vákumcső nagyon könnyen jár a gumicsatlakozóban, ami a szelephez köti [erőlködés, rángatás, fizikai erőszak nélkül kihúzható volt a gumicsatlakozóból a vékony csővég!].

Cserkész-módszerrel (anyaghiány vs. rögtönzés és kreativitás) anyám hajlakkjának segítségével sikerült a korábbinál - híradós kifejezéssel élve - hermetikusabb kapcsolatot létrehozni a vékony műanyagcső és a befogadó gumicső között, bilincselés nélkül...a gumicsövek végeit precízen ütközésig nyomtam a vákumszelepre, de repedést pl. nem volt időm érdemben csekkelni.

TESZTEREDMÉNY: a turbó lamelláinak megmozdulását persze nem tudtam megnézni pl. tükörrel, mert pl. kurvára egyedül voltam éppen...de az autó menet közben kicsit másként kezdett viselkedni, mint korábban: visszatérni látszott bele a lélek és az erő, bár nem tudtam teljesen eldönteni, hogy újra teljesen a régi, vagy még csak valahol félúton jár.

KÉRDÉS: tippeket kérnék, ha lehet...vajon lehet-e, hogy az elmondottak alapján mégsem a vákumszelep a szar, hanem csak a vákum, vagy elektromos csatlakozásai rosszalkodtak? A tét ugye kb. ~40k HUF.

Mi a jó menetrend, hogy ez kiderüljön?

1) kontaktspray a csatlakozónak?

2) tképp mivel szokás tömíteni a könnyen járó gumicsatlakozó + vákumcső kapcsolatot? bilincs? szilikon? nézzem át tüzetesen a repedtséget?

3) meg lehet mérni kiszerelve, hogy a vákumszelep 100%-os-e? vagy ha a lamellák vizuálisan észlelhetően egyszercsak rendben mozogni kezdenek, akkor minden OK ezen a fronton?

4) cseréljük ki a szelepet és nézzük meg, hogy tovább javít-e a csere?

Előre is köszönet a guruknak, ha válaszolnak...

Link to comment
Megosztás:

Az utókornak tanulságul beírom:

A vákumszelep volt a xar...egyértelműen.

Az elektromos és vákumcsatlakozókkal való előzetes játszadozás semmilyen egyértelmű és tartósan reprodukálható érdemi változást nem tudott produkálni - és az érzésre még legsikeresebb próbajáratás eredménye is nagyon messze volt dinamizmusban attól, amit a vákumszelep cseréje után képes produkálni a gépjármű. [Nem a csatlakozások határozták már meg a dolgok működését, hanem hogy éppen hova tudott beállni a halódó mágnesszelep.]

A szelepcsere előtti és utáni állapot közt az úrvezetői ülésből is jól azonosítható különbségek (azonkívül persze, hogy az autó végre képes haladni "úgy általában" is) - hátha segít ez valakinek később a hibaazonosításban:

# ~2000/min fordulattól van határozott, élénk gázreakció, és van (igaz, Y20DTH szolídságú) ülésbe lapító érzés, mivel végre rendben dolgozik a feltöltés, normális ütemben képes felfelé kúszni a fordulatszám és gyorsulni a gép.

# Ha ilyenkor az ember a boardcomp pillanatnyi fogyasztás rovatát nézi, akkor mondjuk 4./5. fokozatban padló közeli gyorsításnál hajlandó tizensoksok literes értékre kúszni gyorsan a mért érték, a hibás szeleppel ilyenkor ~10 literes érték körül változva volt egy határozott limit, aminél nem nagyon ment feljebb - mivelhogy közben nem is volt gyorsulás, hanem csak lassú felfele kúszás.

# Nyitott géptetőnél újra jól hallatszik a feltöltő "sípolása" motorindításkor.

Jószerencsét...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ide is beírom hátha erre jár a válaszadó

Mivel szervíz szakemberek is vannak közöttünk így hátha okosabb leszek.

Először is a három soros kijelzőről.

Nekem alaphelyzetben 3 funkciót mutat. Mit kell megnéznem, hogy tudjam lehet-e belőle programozással több funkcióst kreálni.Mert elég sok variáció elhangzott a hozzászólások folyamán.

Másik kérdésem az elektromos ablak, amira szintén több varia volt.

Nekem ha zárom a központit nem húzza fel az ablakot. De mint írta valaki van amit vezeték elvágással vagy összekötéssel (már nem emlékezem) rá lehet bírni a felhúzásra, és van amihez külön modul kell. Ezt honnan tudom meg hogy nekem melyik varia van!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.