Jump to content
kovito

ZAFIRA A - Általános

Recommended Posts

Sziasztok!

Múlt héten én is beléptem a Zafira tulajdonosok táborába. :) :) Előtte A Vectrám volt (ezért is vagyok régebbi tag itt az oldalon :) ).

Segítséget szeretnék tőletek kérni!

Az "új" autómban a műszeregységben (km óra) kiégett pár lámpám, izzóm. A kérdésem az lenne, hogy mennyire bonyolult ennek a cseréje?? Teljesen szét kell szedni mindent?? Kerestem (és találtam is) G Astrához leírást a szétszedésről, viszont sajnos azt néztem hogy nem teljesen egyezik a Zafirával annak ellenére hogy szinte teljesen ugyanaz az óra van benne ha jól tudom!?

Köszönöm segítségeteket előre is!

Ebben tudna valaki segíteni? :unsure:

Üdv Srácok!

Az astra g fórumból lesek át ide, mert szemezgetek az 1.8-as A Zafirákkal. :)
Mik a tapasztalatok ezekkel a motorokkal? Fogyasztás....?
Köszi a segítséget! :)

Segitseg!

Egy Zafira A 2.0 di-m van es nem tudom,hogy hol talalhato az utaster ventilator.

Ha valaki tudja kerem segitsen.

Tisztelettel

Zoltan

A Haynes könyv szerint kettő van, egy a kesztyűtartó mögött (ki kell venni a kesztyűtartót hozzá), egy másik meg a középkonzolban a kézifékkar mögött a hátsó utasoknak(?)

• Like 1

Segítség

Zafira A-ban a csomagtérrolóm nem húz vissza.

Valaki tudja a javítás módját, a hiba okát?! ( ne azt írjátok, hogy túl lett húzva :blink: )

Üdv Srácok!

Az astra g fórumból lesek át ide, mert szemezgetek az 1.8-as A Zafirákkal. :)

Mik a tapasztalatok ezekkel a motorokkal? Fogyasztás....?

Köszi a segítséget! :)

Lehetőleg Z motorkódosat nézz,Z18XE,125 LE,2001 modellévtől szerelik ezzel őket.

Szerintem,és sok ember szerint ez az egyik legjobb Opel motor,ezt lassan 5 év távlatából én is megerősíthetem. Kellemesen megy,van tartaléka,és 120ig nem igazán eszik többet egy 1.4-1.6 G-hez képest :)

Amire érdemes figyelni,az a váltó,mert többféle létezik, van az ún. sportváltó,ez 3000 körül megy 100al,aminek egy kicsit nagyobb fogyasztás a hátránya.

Országúton 6,3-7 között tud,attól függ mennyire előzgetsz,városban (Debrecen) 9 literrel lehet számolni.

130-140 nél már 8 liter fölött van.

Futóműve talán hamarabb kéri az új alkatrészeket,mint a G,gondolom a nagyobb súly is sokat számít ez esetben.

Mi imádjuk,sok-sok praktikus részlet,igazi utazóautó,de még kezelhető méret városban, kedvező fenntartási költségek.

Persze nem mai csirkék már,meg kell nézni mit veszel.

• Like 1

Sziasztokl!

Felmerült bennem egy érdekes kérdés. Adorjant említette, hogy mennyit megy a kocsi 3000-es fordulaton. Mivel ugyan ez a váltó van az én 125LE-s Zafirámban is, kicsit sokallom a fordulatot. Érdekes, hogy a 24 éves, 75LE-s "F" Astra kocsim 5-ben, 3000-es fordulaton 125-130 között megy. Nem igazán értem, hogy egy 125LE-s autóba miért nem lehet tenni egy 6-os váltót, hogy utazóban forogjon 2500-at. Úgy halottam, hogy a "C" Vectra 6-os váltóját alá lehet tenni az "A" zafirának. Igaz lehet ez az állítás???

Köszi!

üdv: Misi

Edited by dmisi77

Inkabb keress hozza f17 dizel valtot. 6gangos draga es fel sem megy rendesen a motorodra.

• Like 1

Sziasztok

Zafira A 2001-hez keresek csomagtér rolót nem tud valaki esetleg segíteni!?

Vagy a régi megjavításában, nem húz vissza.

Sziasztok

Zafira A 2001-hez keresek csomagtér rolót nem tud valaki esetleg segíteni!?

Vagy a régi megjavításában, nem húz vissza.

Hali!

Ment PÜ :)

Sziasztok!

(2001-es, 125LE), Z18XE motorkódhoz olvastam egy régebbi hozzászólásban, hogy utólag be lehet szerelni a tempomatot. Van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Kapcsolót találtam már. :)

Köszi!

• Like 1

Sziasztok!

(2001-es, 125LE), Z18XE motorkódhoz olvastam egy régebbi hozzászólásban, hogy utólag be lehet szerelni a tempomatot. Van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Kapcsolót találtam már. :)

Köszi!

Kuplung kapcsolo, 4vezetekes feklampa kapcsolo, tempomat kar, engedelyezes az ecuban. Ha nincs kikabelezve akkor meg az is.
  • Like 1

Sziasztokl!

Felmerült bennem egy érdekes kérdés. Adorjant említette, hogy mennyit megy a kocsi 3000-es fordulaton. Mivel ugyan ez a váltó van az én 125LE-s Zafirámban is, kicsit sokallom a fordulatot. Érdekes, hogy a 24 éves, 75LE-s "F" Astra kocsim 5-ben, 3000-es fordulaton 125-130 között megy. Nem igazán értem, hogy egy 125LE-s autóba miért nem lehet tenni egy 6-os váltót, hogy utazóban forogjon 2500-at. Úgy halottam, hogy a "C" Vectra 6-os váltóját alá lehet tenni az "A" zafirának. Igaz lehet ez az állítás???

Köszi!

Én B Vectra váltót vettem, "közepesen" hosszút,ezzel maradt dinamika is,és kb fél literrel kevesebbet eszik.

opel-infos.de oldalon meg lehet nézni az áttételeket,és hogy milyen autóba szerelték,én utána kezdtem el keresgetni, és egy helyi srác pont bontott egy olyat :)

Persze a munkadíj nem olcsó,nekem anno 20e forint volt (2012-ben azt hiszem),plusz ha már le van bontva,akkor érdemes a kuplungot is cserélni,ha úgy adódik... :)

Sziasztok. Zafira A váltógombot szedett már le vki? Hogy kell? Csavargattam,de nem akart megindulni. Letörni,eltörni meg nem akarok semmit... Köszi előre is a válasz(oka)t.

Sziasztok. Zafira A váltógombot szedett már le vki? Hogy kell? Csavargattam,de nem akart megindulni. Letörni,eltörni meg nem akarok semmit... Köszi előre is a válasz(oka)t.

Nekem ugy jött le hogy megfogtam a váltókart, megtekertem a gombot és utána lehúztam róla!

Edited by pigi76

Sziasztok!

Felnit keresek Zafira A-ra.

Van egy ajánlatom 5x110 15" ET33-as. Azt mondják, hogy Zafira A volt.

Szerintetek az ET33 jó rá, mert, hogy a gyári ET43-at ír? :unsure:

Szia!

Valószínű, hogy nincs visszarakva a háttámla rendesen a helyére, ezért nem működik az öv...

Üdv

Szia!

Csak elvittem szervízbe,s ott kiderült, hogy az a kis műanyag patent hiányzott az övről ami normál esetben nem engedi teljesen vissza az övet. szerencsere megoldották,igaz ideiglenesen egy biztos tűt tettek a helyere :) jah es 5000 forintomba került az egesz procedura

Sziasztok

Két dolog érdekel, mivel új Zafira tulajdonos vagyok.

1; Mi a fenének sÍpól az autó ha be van dugva a kulcs és a motor nem jár és az ajtó nyitva??? (nem maradt rajta a világítás)

2; Ha megy a légkondi, a kondenszvíz megjelenik az utastérben az anyósülésnél a műanyag alól csöpög be.

Mi lehet a baj???

Ott van valami párologtató és eldugult?!