Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
On 2016. 02. 02. at 20:28, Tsabesz írta:

Sziasztok!

A Zafirát tervezek venni, leginkább az 1.8-as 125le  (Z18XE ok) motort ajánlották (bár a fogyasztására kíváncsi leszek, egy 1.3-mas Suzuki Ignis után). Miket érdemes figyelni egy 150e km körüli futásteljesítményű példányon? A szokásos kiszakadt dudagombon (bár ez am is típushiba és könnyen orvosolható), és a kárpit állapotán kívül. Vannak e esetleg pontok, praktikák amit érdemes megcsinálni/megnézni vásárlás előtt? Olajfogyasztásra utaló jeleket hol találhatok? Kb milyen karbantartásokat kell elvégezni 150-200e km között (nyilván az azonnali olajcserén kívül)? Az évjáratra érdemes külön hangsúlyt fektetni? Már olvasgattam és nézegettem a fórumot, de minden kérdésre még nem kaptam választ...

Köszönöm előre is!

Szerk: Hmm, most láttam egy 2002-es zafirát (143e km, szervízkönyvvel), igaz 1.6-os de viszonylag szép, és olcsó is (oldallégzsákos), a bal hátsó lámpa beázásától eltekintve de az 5k bontóban. Az z16, vagy az x16-ra jellemző inkább az olajfogyasztás? Honnan tudom hogy a kinézett típus melyik motorkódos (alvázszámból nem jövök rá)?

 

Szerk: Közben olvasgatom a G astra fórumot is, és találtam egy elég hasznos linket. Beírom ide is, hátha másnak is segít.

Alvázszám kereső

Ez alapján a motorkód Z16XE és olasz az autó, és valóban oldallékzsákos. De az olajfogyasztásnak is utánaolvastam a G fórumon, és egy másik leírásban (http://topel.hupont.hu/11/tipushibak ), és sajnos jellemző a Z16 motorokra is. Így továbbra is a Z18 a favorit.

Hali ,1.6 zafira a autót semmikép nem szabad venni,annak idején csak parasztvakitás volt aminek a kelet európai vásárlók bedőltek, oda is szánta az opel ... ,az autó erőtlen motor miatt mintha egy helyben állna hiába nyomod a gázt és erőlködik ezért megnő a fogyasztás jelentősen..,min. 1.8 benzines kell de a legjobb 2.0 ,olaj fogyasztásra 0,6 litert/1000 km ír a kézikönyv ez a hivatalos a 1.8 motor vegyes fogyasztásra pedig 8,6 liter!!

Link to comment
Megosztás:

On 2004. 11. 11. at 11:44, kovito írta:

Sziasztok!

Most vettem egy Zafira 1,8 eleganc-ot Németorszégban. Valakinek van-e egy magyar nyelvű kézikönyve hozzá, amit be tudna szkennelni?

Üdv Mindenkinek

Üdv. nekem is szükség lenne,hol lehet letölteni?????

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 09. at 19:20, adyka írta:

Tévedés ott csak újabb típusokhoz lehet letölteni,interneten nincs ne is keresetek....,én is opel fórumtól reméltem de hát úgy látszik harmat gyenge...,nincs letöltő fórum nem is értem....

Az "így csináld" könyvek jogvédett tartalmak, ezért nem engedélyezett a fórumon megosztásuk. A használati utasítások viszont elérhetők elég sok márkakereskedés weboldalán , ezért nincs sok értelme a fórumon töltögetni....

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 12. at 11:49, zotya975 írta:

Az "így csináld" könyvek jogvédett tartalmak, ezért nem engedélyezett a fórumon megosztásuk. A használati utasítások viszont elérhetők elég sok márkakereskedés weboldalán , ezért nincs sok értelme a fórumon töltögetni....

Nincs igazad mert ha elolvasod rendesen akkor egy opel zafira A-ról írunk....,a márkakereskedés weboldalnál pedig fiatal autókról lehet letöltögetni,ha nem olvasol utána akkor inkább ne írjál ide mert csak okoskodás.....,az igy csináld könyv pedig csak németül van,köszi.....

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 07. at 8:50, maczko írta:

Szervusztok!

Apám szert tett egy Zafira A járgányra. Van ehhez valahol egy olyan "Így csináld" kézikönyv, mint az Astrához? Köszi kollégák! :-)

Töltsd le a TIS2000 nevű programot. Fájlcserélő oldalakon fent van.

Ez 2008-ig tartalmazza az összes opel műszaki leírását. (Sokkal bővebb mint az Így csináld)

Módosítva : Sztaricsnaja
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Vettem egy 2003-as Zafirát, és az a problémám, hogy a műszerfal keret nagyon szét van koptatva, gondoltam leszedem és lefestem, de nagyon sok helyen el vannak törve a fülek, szinte csak pár helyen tartják a csavarok.

Ilyen keretet utángyártottba lehet vásárolni, kb mennyibe kerül ?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 14. at 20:57, adyka írta:

Nincs igazad mert ha elolvasod rendesen akkor egy opel zafira A-ról írunk....,a márkakereskedés weboldalnál pedig fiatal autókról lehet letöltögetni,ha nem olvasol utána akkor inkább ne írjál ide mert csak okoskodás.....,az igy csináld könyv pedig csak németül van,köszi.....

Azért a színvonal nálad is ott van látom.... :angry: Zotya975 teljesen tisztában van azzal, hogy miről megy az irogatás, hiszen ha megnézed ő eléggé oszlopos tagja a fórumnak, ellenben a te kemény 6 hozzászólásoddal. Ha kérdezel és segítséget vársz, akkor legyél tisztelettudóbb már a másikkal, ne flegma válaszokat adj mint pl. ez:

On 2016. 04. 21. at 21:41, adyka írta:

te is okos vagy .....,mit kezdjek vele....

Off vége.

Nekem vannak magyar nyelvű leírásaim, kézikönyveim, bár valóban nem volt egyszerű a beszerzésük.

Módosítva : ady19
Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit láma kérdés, de nem tudok rájönni : kiírja a fedélzeti hogy reichweit 50 km, hogy lehet ezt eltüntetni, hogy írja ki továbbra is az időt és hőmérsékletet ?

Gondolom hogy lehet mert alul sárgával bestätigung felirat van,de a két gombbal akármit nyomok, nem tűnik el a felirat.

A multikormánnyal lehetne ? (nem műxik az utólagos beszerelt rádió miatt)

Link to comment
Megosztás:

A MID-et nem a multikormánnyal vezérled, hanem az ablaktörlőkar végén levő két (léptető- és nullázó) gombbal. De jó lenne egy képet látni a kijelződről, mert ha felül a hatótávolságot írja, attól még alul (a bestätigung felirat helyén) látszania kéne az időnek és a dátumnak...

Link to comment
Megosztás:

Hát ez a baj. A "bestätigen" felirat nyugtázást jelent, az ablaktörlőkar végén levő léptetőgombbal kéne jelezned hogy tudomásul vetted hogy már csak 49km-re elegendő üzemanyagod maradt, utána eltűnik ez a felirat. Vagy tankold meg az autót, akkor is eltűnik. :cool:

Komolyra fordítva: vagy a kijelzőt, vagy a kart cserélték már az autódban, így nem tudod léptetni a funkciókat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.