Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Amikor picit ( kb1.000 km ) mehetem Zafival (1.8-as) nem éreztem "lustának".

Az 1.8-as miért lassú? Légyszi meséld el:)

Hát igen, be kell vallanom derekasan, hogy az 1.8 -as motorral nekem a Zafirában semmien személyes tapasztalatom nincs!

Én azért írtam, hogy lusta, mert erről a motorról szinte kivétel nélkül minden autós szaklap ezt írja! Akkor is, ha Astrában, vagy Vectrában van. Gondoltam a Zafirában sem tudhat többet! :rolleyes:

Ezt figyelembe véve, valamint a saját "zseniális matematikai képességeim" latba vetve arra jutottam, hogy 7 személlyel még kevésbé megy!

Szóval én erre alapoztam a véleményem! :blink: ;)

Amúgy igazság van abban is, hogy mihez képest nem megy! Mert ugye az OPC -hez viszonyítva tényleg lusta, a Trabanthoz mérve meg nem....

Azt gondolom az 1.6 tényleg kicsi ehhez az autóhoz, 1.8 -at meg minek ha van 2.0 is.... de mint kiderült csak OPC van, de az meg más kategória! Így viszont lehet jó az 1.8 is..... ha lenne a 136 lovas 2.0 motor, én nem vennék 1.8 -at!!

Amúgy sajnos nem csak a Rácz Tamás (Totalcar) húzza le ezt a motort... (szerintem Ő kifejezetten rühelli az Opeleket) ...hanem más újságírók más tesztekben is! Ha nem hiszitek járjatok utánna! ;)

Az új 140 lovasról már el bírom képzelni, hogy nem lusta!!! :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Értjük, és igazad van abban, hogy egy sima 2 literes verziót nyugodtan összeszögelhettek volna. De én mentem sokat a vectrákkal, és nagyon mentek. Ott volt (angliában) a Vectra SRI, amiben 2 literes motor volt, és picit sportosabb volt a felszereltsége. Na azt a mocit nyugodtan beledrótozhatták volna a zafirába. De ettől függetlenül, amelyik újságíró azt mondja, hogy az 1.8-as B vectra vagy a Zafira lomha, az egy nagyképű apu kedvence. Tipikusan amikor a milliomos szerkesztő nagyképűen visszavigyorog a lap belső oldaláról (Pl Motor Revü anno). Szóval aki 5-6 mp-es gyorsulást akar, nem fog 7 személyes autót venni.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok,

Havernak van egy zsír új előző generációs 1.8-as Zafírája, most lenne benne 3ekm-es olajcsere.

Nem nagyon akarom neki elhinni, h egy Z18XE mocis gépbe 10w40-es olaj kell gyárilag, a szaxervízben pedig ezt állítják.

Legalább egy 5wxx-es full szinti olajat néztem volna ki belőle.

Kinek van igaza, milyen olaj kell bele?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Kb 3/4-éve cseréltem le a 13 éves Astrámat Zafirára (az az Astra... hmm).

Nos a kb 6 éves Zafrának kezdenek előjönni a kis, de kellemetlen problémái, ezzel kapcsolatban kérmém a segítségetek.

1, A jobb hátsó elektromos ablak nem működik sem a vezetői gombról sem a jobb hátsó ajtón levőről. Kiszedtem a kapcsolót, és természetesen teljesen más feszültségeket mértem a rosszon, mint egy jól működőn.

Kérdésem az lenne, hogy mi lehet a gond. Úgy gondolom a központi ablak vezérlővel lehet valami, de nem tudom hol van és mi lehet a baja.

2, A műszerfal alól, a jobb első ülés lábrésze felöl néha erős kattogó hang jön. Arra már rájöttünk, hogy a hideg-meleg szelep állítómotorja csinálja, ha hidegre tekerem nem kattog. Láttalanba feltételezzük, hogy beállt a mechanikája és a motor letört néhány fogat a fogaskerékről, ezért nem tudja elkapni a másik fogaskereket.

Lehet a szelep mechanikát javítan? Érdemes 15 0000-ért szervízben újat venni, vagy 7000-ért használtat?

Mintha ez ilyen hőmérséklet érzékelős cucc lenne, akkor a szelepből kijövő alu cső elöredeghet, ha kijön a gáz nem fog érzékelni. Ezeknél a használt könnyen elromlik beszereléskor + nem is látszik hogy rossz amikor veszem.

Ha van tapasztalatotok a fenti témákban, legyetek szívesek írjátok meg.

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...
  • 4 months later...
én mint egy kötsög márkaszervizes, asszem simán beleszólhatok ebbe...

az a probléma, hogy előitéletes vagy, és rosszul állsz hozzá.

te neked fütéscsapot cseréltek , mert az volt a rossz. fizettél érte.

miből gondolod, hogy most is a fütéscsapodnál folyik??? elkültél mindenkit az annyába már, és lehet hogy a radiátorod folyik, a radiátor nál lévő átvezető cső, ami a Hagalexnek is folyt, de az is lehet hogy a fütéscsapod folyik ismét.

ha fizettél érte, és van számlád akkor 2 azaz kettő év garanciát adnak a gyári alkatrészekre.

azaz visszamész, és ha ujra az folyik akkor egy dijmentes javitásba veszel részt....

ha nem az folyik akkor tök feleslegesen téped a szádat itt.....

asszem jót irtam :wink:

Nem valószínű, hogy egyszerre több helyen megy tönkre vmi, úgyértem ha kicserélték az előző alkatrészt, azt a srác kifizette, de nem lehet, hogy az is rossz volt, meg a cső is, ha nem szűnt meg a probléma, akkor a szervizeknek azt kellene tenniük, hogy ha mást cserélnek, akkor az előző alkatrész, és munkadíj árát levonják az aktuálisból, hisz azt feleslegesen cserélték, ne varják már az ügyfél nyakába a saját hibájukat. Igaz, ez nekik veszteség, de legalább máskor jobban vigyáznak, hogy ne hasraütés szerűen cseréljenek mindent benne az ügyfél kérésére.

Link to comment
Megosztás:

egy elég régi kommentet hoztál elő drága barátom. :)

Tudomja, csak irtózatosan zavar, hogy annak kell behúznia fülét-farkát, akit bántottak, idézőjelben. Szerintetek amúgy egy Frontera alapra rá lehetne építeni egy Zafirát? Af rontera belső tulajdonságai tetszenek, és a zafira külseje.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek amúgy egy Frontera alapra rá lehetne építeni egy Zafirát? Af rontera belső tulajdonságai tetszenek, és a zafira külseje.

Hát, ha meg is oldható, akkor is rohadtnagy meló. Én amúgy fordítva állnék neki: Zafira kasztniba frontera futóművet és hajtásláncot (mókolás 1: gyanítom hogy a tengely- és nyomtávoknak közük nincs egymáshoz a két autóban, mókolás 2: a Zafira ugye nem összkerekes, tehát a padlólemezen kéne helyet csinálni a kardánnak, csakúgy a nagyobb kerekek miatt a doblemezeket is szét kéne vágni, valamint a motor és az osztómű elhelyezése miatt a torpedólemezt is, sz'al gyakorlatilag szanaszét kéne vagdosni azt a Zafira kasztnit.), aztán ha ezek megvannak akkor esetleg meg lehet próbálni a Frontera műszerfalat is belepasszinta a Zafirába, és megintcsak nagy a gyanúm hogy ez sem cuppanna bele csont nélkül, szóval itt is faragni kéne. Ha temérdek pénzed van és rengeteg ráérő időd akkor hajrá, ha sikerül akkor a végére tuti hogy egyedi autód lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Tanácsot szeretnék kérni a T. Fórumozóktól.

2001/12. havi Opel Zafira 1.6 Comfortom van, ami 120 ezer km-t futott.

Az utóbbi időben nagyon megvadult az olajfogyás a motorjában, legutóbb 1 hét alatti 600 km (!) megtétele után a friss olajcserét követően teli állapotból minimum szint alá esett a nívópálca szerinti olajszont. (Gyári olajszűrőt és 5W30 Opel olajat használok.)

Ráadásul alapjáraton -és csak alapjáraton- kattog a motor, mégha tele is van olajjal.

Korábban a még korántsem ilyen mérvű problémával voltam már szerelőnél, aki 80 ezer Ft-ért felköszörültette a hengerfejet és tömítést cserélt, és nem tulajdonított jelentősséget az olajfogyásnak. Sőt a motort magát nem tartotta korántsem rossz állapotúnak vagy éppen laharcoltnak.

Az autó nem füstöl kormosat sem.

De ez nem lehet normális, még egy olyan laikus számára sem mint én.

Mit lehetne tenni? Kérem és köszönöm a segítő szándékú tanácsokat, mert nagyon nekikeseredtünk.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Az a hideg motornál kattogás az gyanítom hogy hidrotőke probléma lesz, és ha így van akkor a két jelenség (mármint olajfogyás meg ez) valamilyen szinten összefügg és az olajhoz kötődik, elsőként én a helyedben hanyagolnám picit az Opel olajat (az 5W 30 sztem amúgy is túl "vékony" egy 120ezret futott autóba), és kipróbálnám egy más gyártótól származó 10W 40-el (hogy milyennel, arra majd a többiek adnak tippeket, de sokan esküsznek errefelé a Metabondra). Korántsem biztos hogy megoldja a problémát, de ha jól gondolom akkor a hidrotőkék se fognak szólni utána hidegen (legalábbis nem ennyire), és valszeg az olajfogyasztás is mérséklődik (esetleg meg is szűnik) majd.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.