Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Kétsoros? A CID az a nagy szines kijelző.

Igen arra gondoltam (CID: Colour Info Display). A régebbi szoftverrel (KS betűkód) a BC adatai a főképernyőn két sorban jelennek meg (pillanatnyi+hatótáv), az újabb, 2008 utáni (BN) ezen az oldalon még a BC1 szerinti átlagfogyasztást is kiírja. Ennyi a különbség, mindkettőt be lehet építeni bármilyen évjáratú B Zafirába. Legfontosabb dolog: letanított legyen.Soknál láttam még, hogy erősen karcos a felülete, működés közben ugyan kevésbé látszik, de kikapcsolva nagyon csúnya.

Link to comment
Megosztás:

Igen arra gondoltam (CID: Colour Info Display). A régebbi szoftverrel (KS betűkód) a BC adatai a főképernyőn két sorban jelennek meg (pillanatnyi+hatótáv), az újabb, 2008 utáni (BN) ezen az oldalon még a BC1 szerinti átlagfogyasztást is kiírja. Ennyi a különbség, mindkettőt be lehet építeni bármilyen évjáratú B Zafirába. Legfontosabb dolog: letanított legyen.Soknál láttam még, hogy erősen karcos a felülete, működés közben ugyan kevésbé látszik, de kikapcsolva nagyon csúnya.

Értem! Racing bazaron volt 80ezerét, de lemaradtam róla
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tud valaki segíteni Zafir B bicskakulcsom nyitó része nem működik.A mikrokapcsoló jó rajta!

Lehet ezt valahol javítani vagy tud esetleg eladót persze használtan valaki?

Már 2 hónapja keresek de sikertelenűl :(

Az új ára drága 36000Ft körül.

Köszi a segítségt előre si!

Módosítva : Laci01
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tud valaki segíteni Zafir B bicskakulcsom nyitó része nem működik.A mikrokapcsoló jó rajta!

Lehet ezt valahol javítani vagy tud esetleg eladót persze használtan valaki?

Már 2 hónapja keresek de sikertelenűl :(

Az új ára drága 36000Ft körül.

Köszi a segítségt előre si!

Ez szerintem jó lesz neked:

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/biztonsagtechnika/egyeb/opel_hez_2_gombos_kulcs_bicskakulcs_haz_akcioban_1861063433.html

Link to comment
Megosztás:

Igen arra gondoltam (CID: Colour Info Display). A régebbi szoftverrel (KS betűkód) a BC adatai a főképernyőn két sorban jelennek meg (pillanatnyi+hatótáv), az újabb, 2008 utáni (BN) ezen az oldalon még a BC1 szerinti átlagfogyasztást is kiírja. Ennyi a különbség, mindkettőt be lehet építeni bármilyen évjáratú B Zafirába. Legfontosabb dolog: letanított legyen.Soknál láttam még, hogy erősen karcos a felülete, működés közben ugyan kevésbé látszik, de kikapcsolva nagyon csúnya.

Találtam egyet, ami DB jelölésű. 24461297 az alkatrész száma. Ha ezt beütöm za EPC-be, akkor C Vectrához hozza. Zafira B-be betehető szerinted. Hány soros lehet?

Módosítva : gabb
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új regisztráló vagyok és egy 2006 6 havi Zafira tulajdonosa!Most vettük az autót, és érdeklődnék, hogy a régi kijelzőjét(vékony keskeny) ki tudom-e cseréltetni egy újabb nagyobb kijelzőre!Egyszerű művelet,agy sem?!

Előre is köszönöm a választ!

Üdv. Péter

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új regisztráló vagyok és egy 2006 6 havi Zafira tulajdonosa!Most vettük az autót, és érdeklődnék, hogy a régi kijelzőjét(vékony keskeny) ki tudom-e cseréltetni egy újabb nagyobb kijelzőre!Egyszerű művelet,agy sem?!

Előre is köszönöm a választ!

Üdv. Péter

Szia! 4 féle kijelző létezik:

TID (Triple Info Display) 2 soros kijelző ez van neked.

BID (Board Info Display) 3 soros kijelző

GID (Graphic Info Display) grafikus kijelző

CID (Color Info Display) színes kijelző

Mindenképpen leválasztott kijelzőt szabad csak megvenni, mert másképp nem lehet hozzátanítani a tiedhez. Valamint kell hozzá egy keretet is venni, mert ezek is különböznek.

Ha a te kijelződet el akarod majd adni, akkor kiszerelés előtt le kell tanítani. Ezt márkaszervizben Tech2-vel, vagy OpCommal lehet megcsinálni. Kijelző csere után lehet aktiválni a BC-t, izzófigyelést, és a folyadékszintek ellenőrzését (ez attól függ, hogy vannak e érzékelők az ablakmosó és kiegyenlítő tartályban). A csere kb. fél óra.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Találtam egyet, ami DB jelölésű. 24461297 az alkatrész száma. Ha ezt beütöm za EPC-be, akkor C Vectrához hozza. Zafira B-be betehető szerinted. Hány soros lehet?

Bocsánat, el voltam havazva. Tudtommal a C Vectra kijelzője nem jó a Zafirába. Más a belső kerete, és nem lehet a megfelelő kód és audio indexeket kiválasztani.

Utaslégzsák: ha érzékelős az ülés, és jeladós a gyerekülés, akkor kikapcsol magától, egyébként ahogy gabb kolléga írta, nem lehet kikapcsolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, el voltam havazva. Tudtommal a C Vectra kijelzője nem jó a Zafirába. Más a belső kerete, és nem lehet a megfelelő kód és audio indexeket kiválasztani.

Utaslégzsák: ha érzékelős az ülés, és jeladós a gyerekülés, akkor kikapcsol magától, egyébként ahogy gabb kolléga írta, nem lehet kikapcsolni.

Köszönöm! Akkor keresem tovább.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ugy nez ki, beruhazunk egy uj Zafira B-re. Az lenne a kerdesem, hogy meg tudja-e mondani valaki, mennyire erezheto a kulonbseg a 120 LE es 140 LE 1,8-as motor kozott? Amennyire latom, a ket motor kb. ugyanaz, a 140 LE-t 6300-nal, a 120-at pedig 5600-nal adja le.

Neztem ezt a 140-esrol: http://www.motor-talk.de/blogs/cookie-666/z18xer-ecotec-motor-gm-i4-fam1-gen3-technik-daten-und-besonderheiten-t4702416.html, ezen azt latom, hogy 5600-nal kicsivel 130 LE alatti a teljesitmenye. Ebbol arra kovetkeztetek, hogy normal hasznalatnal (2 kicsi gyerekkel meg egy asszonnyal a kocsiban nem fogok szaguldozni) nem fogom erezni a 120 vs 140 LE kulonbseget (a mostani G Astra-nal ket kezemen meg tudnam szamolni, hanyszor porgettem 5500 fole), de erositsetek meg.

Koszi,

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, el voltam havazva. Tudtommal a C Vectra kijelzője nem jó a Zafirába. Más a belső kerete, és nem lehet a megfelelő kód és audio indexeket kiválasztani.

Utaslégzsák: ha érzékelős az ülés, és jeladós a gyerekülés, akkor kikapcsol magától, egyébként ahogy gabb kolléga írta, nem lehet kikapcsolni.

Erről a kijelzőről lemondtam, ha esetleg tudsz valakinek eladót, akkor légszi szólj!

Most egy érdekes jelenségre lettem figyelmes. Indítás után másodikba félgázas gyorsításnál (ha teljes gázzal gyorsítok akkor egyáltalán nem csinálja) ránt egyett az autó és olyan hang jön a motortérből, minha kifújna a turbó, vagy mintha zárva lenne a folytószelep és rögtön kinyitna. Ez indítás után egyszer fordul elő, utána akár hányszor gyorsítok kettesbe, nem csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Zafira B-hez keresek pótkerék tartó keretet, hozzá való horgot, emelőt. sajnos nem bízom a defektjavító készletben maximálisan

jobb ha ott lapul alul egy másik kerék pluszban egy hosszabb utazás alkalmával.

Szerintem ezeket bontóban megkapod kompletten, egy helyről. Ezeket kell kérni a bontóban:

147796933n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.j

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban tapasztalt problémában:

Az autómon az utóbbi egy hónapban azt tapasztalom időközönként (nem kiszámíthatóan) , hogy amikor normál tempóval közlekedek a járgánnyal 90-100 km/h sebességnél el kezd rángatni, olyan jelenséget produkál, mintha pillanatnyilag nem kapna üzemanyagot. Ez a jelenség nagyobb gázadásnál sem szűnik meg, majd amikor visszaváltom a sebességet egy nagyobb fordulat hatására megszűnik. De volt például olyan alkalom is, amikor beindítás után közvetlenül jelentkezett a probléma, olyankor szinte lehetetlen elindulni az autóval, el kezd rendszertelenül járni a motor, gázadásra nem reagál, majd hirtelen mint, ha misem történt volna gázadásra felpörög és egy nagyobb koromennyiség távozása után minden rendben működik. Hibakódot nem jelez az autó, lehet, hogy valami dugulás van az üzemanyag rendszerben, vagy a részecskeszűrővel lehet probléma? Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mit javasoltok?

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv. Tibo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban tapasztalt problémában:

Az autómon az utóbbi egy hónapban azt tapasztalom időközönként (nem kiszámíthatóan) , hogy amikor normál tempóval közlekedek a járgánnyal 90-100 km/h sebességnél el kezd rángatni, olyan jelenséget produkál, mintha pillanatnyilag nem kapna üzemanyagot. Ez a jelenség nagyobb gázadásnál sem szűnik meg, majd amikor visszaváltom a sebességet egy nagyobb fordulat hatására megszűnik. De volt például olyan alkalom is, amikor beindítás után közvetlenül jelentkezett a probléma, olyankor szinte lehetetlen elindulni az autóval, el kezd rendszertelenül járni a motor, gázadásra nem reagál, majd hirtelen mint, ha misem történt volna gázadásra felpörög és egy nagyobb koromennyiség távozása után minden rendben működik. Hibakódot nem jelez az autó, lehet, hogy valami dugulás van az üzemanyag rendszerben, vagy a részecskeszűrővel lehet probléma? Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Mit javasoltok?

Köszönöm a segítséget előre is!

Üdv. Tibo

Milyen motor van az autódban?

Link to comment
Megosztás:

Gyanús az EGR. 90 km/ó körül részlegesen nyitva van, de lehet, hogy nem tud a megfelelő pozícióba beállni. Nagyobb gázadásra bezár. Korábban, enyhe gyorsításkor 1800-2000 fordulat környékén nem éreztél kisebb rántást?

Ha jól emlékszem 1.9 CDTI (88kW-os) az autója.

Módosítva : koco
Link to comment
Megosztás:

Gyanús az EGR. 90 km/ó körül részlegesen nyitva van, de lehet, hogy nem tud a megfelelő pozícióba beállni. Nagyobb gázadásra bezár. Korábban, enyhe gyorsításkor 1800-2000 fordulat környékén nem éreztél kisebb rántást?

Ha jól emlékszem 1.9 CDTI (88kW-os) az autója.

Az EGR szelep két hónapja lett kicserélve, szóval nem gyanakodok rá, de ettől függetlenül az is lehet. Megmondom őszintén nem igazán figyeltem a fordulatot, csak amikor visszaváltotam egy sebességet, akkor megindult mintha misem történt volna.

Link to comment
Megosztás:

Az EGR szelep két hónapja lett kicserélve, szóval nem gyanakodok rá, de ettől függetlenül az is lehet. Megmondom őszintén nem igazán figyeltem a fordulatot, csak amikor visszaváltotam egy sebességet, akkor megindult mintha misem történt volna.

Közben megvan a hiba oka. Az utángyártott EGR szelep eddig bírta, a szervízben azt javasolták, hogy mindenképen gyárit vegyek. Koco! Köszönöm a segítségedet!

Üdv. Tibo

Link to comment
Megosztás:

Közben megvan a hiba oka. Az utángyártott EGR szelep eddig bírta, a szervízben azt javasolták, hogy mindenképen gyárit vegyek. Koco! Köszönöm a segítségedet!

Üdv. Tibo

Ha tudsz, akkor a vásárlással várj holnapig. Napközben majd küldök PÜ-t.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.