Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Sziasztok,

2011/01-es Zafira B 1.7Cdti Ecoflexnél valami gond van a tolatóradarral. Ha hátramenetbe kapcsolok akkor néha (nem mindig jelez akadályt) sipol akkor is ha nincs semmi akadály a kocsi mögött. Már megtisztítottam alaposan a lökhárítóban lévő érzékelőket. Tudtok valami tanácsot adni.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
1.9 cdti (120LE) motorral kapcsolatban szeretnék érdeklődni.
Márciusban vettem egy 2008-as Zafira B-t 160ezer kilóméterrel. Számlák alapján szervizelve volt évente. (Olaj+szűrők).
Kb egy hónapja  én is lecserélettem az olajat benne, mert kigyulladt az olajszint kevés lámpa. Szerelő monda, hogy a szűrő elég ramaty állapotban volt. aztán egy hete ismét kigyulladt az a lámpa. Nem örültem neki, visszavittem, azt mondták olaj szint ok. (igaz is volt reggel, de kb 30km után megint előjött. megnéztem, kevés...). Vissza szerelőhöz (szerencsére a munkahelyem mellett van), olajfolyás nincs sehol, hát leszedtük a vezérmű fedelet. Ott volt gubi. tiszta olajsár az egész belül, bütykök nem kaptak olajat rendesen nem csillogós a felületük (szerelő: "ki tudja milyen alul"). Király.
javasolták, hogy mossuk át valami tisztító folyadékkal, plusz új olaj, meg szűrő. OK, megcsinálták, feltöltötték. 
Másnap reggel nézem olajszinttet, magasan a maximum felett. Visszaviszem, engednek belőle. Tegnap reggel megint nézem, megint felette, megint engednek belőle. Ma reggel megint ugyan az. Ayt mondta szerelő vagy olajpumpa tömítés, vagy injektor. Beálltak vele műhelybe, olaj szint ok. járatták, mentek vele, olaj szint ok, nem gázolaj van a nívópálcán, nem látnak semmi hibát az autóval. nem füstöl, nem rángat, szépen dolgozik.
Használjam, nézzem olajat rendszeresen, azt majd meglátjuk volt a javaslat.

Esetleg valakinek ötlete, javaslata?
Kicsit elszomorodtam, sokat költöttem rá (4 új gumi, clímahűtő,generátor), család is megszerette...

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2015. 09. 27. at 20:45, Kisszeló írta:

Sziasztok! Találkozott mát valaki a ZafiraB-nél, hogy menet közben elhallgat a rádió, üres jelzésre esik az üa jelző, kialszik a belső világítás és a fényszórók is kikapcsolnak? Nem egyszerre hanem véletlenszerűen. Utána visszakapcsolnak. Egyszerű okot nem vettem észre (rázkódás, üzemállapot)

 

Köszi a segítséget!

Kisszeló

Sziasztok! Nekem is pontosan ezek a tünetek, de csak a sötétben tapogatózunk. Tudtok segíteni? Előre is köszönöm: fofo75

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 22. at 12:06, Kisszeló írta:

Szia. 

Nekem a problémát a generátor felújítás/csere oldotta meg. A diódahíd egyik forrasztása tört el. Azóta nincsen ilyen problémám. Leszedtem a generátort és a hátulját megnézve egyből látszódott a hiba.

üdv

Gábor

Köszi a tippet, megpróbálkozom vele. Eddig a karosszéria vezérlőnél próbálkoztunk.

Üdv: fofo 75

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, nemrég vettem a 2006-os Opel Zafira B 1,9 CDTI gyöngyszemet, és az üzemanyag újratankolásánál a fedélzeti computer nem állt át mert még a megtehető útnál mindig azt a km-ert írja ki ami a tankolás előtt volt. Ennek mi lehet az oka? Igaz nem tankoltam most tele, csak egy 10 l-ert tankoltam rá, de a kijelzőn még mindig azt írja, hogy 39 km-re elegendő az üzemanyag.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sziaztok!

Folyamatban van a vásárlása egy 2006-os 1.8-as Zafira B vásárlása.
Természetesen átnézettem szerelővel vásárlás előtt egy opelekkel foglalkozó szervízben, de nem márka szervíz volt. 
Állapotra összességében azt mondták a szervízben hogy megéri megvenni mert jó állapotban van.
Viszont ugye a szokásos vezérlés cserén (vezérműszíj, görgők olaj) kívül kiemelt két dolgot a szerelő, hogy amit érdemes lenne majd kicserélni még, bár nem kell azonnal:
1. "Okoskerék" - azaz a vezérműtengely állító fogaskerék állítólag pár egy picit kopott lehet, mert hallották a hangján. 
2. A termosztátra volt több régi hibakód ami bár nem élt, de érdemes lenne átnézniük, hogy ne legyen baj belőle.

Erre a három dologra kb 250 ezret mondak, ha cserélni kell a termosztátot is. (Budapesten reális vagy olcsóbban is megúszhatom

Akinek van tapasztalata az autóval kapcsolatban, tud még mondani valamit amit érdemes lenne kicserélni az autón, mert nagy eséllyel el szokott romlani?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 30. at 9:03, Kali256 írta:

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni, nemrég vettem a 2006-os Opel Zafira B 1,9 CDTI gyöngyszemet, és az üzemanyag újratankolásánál a fedélzeti computer nem állt át mert még a megtehető útnál mindig azt a km-ert írja ki ami a tankolás előtt volt. Ennek mi lehet az oka? Igaz nem tankoltam most tele, csak egy 10 l-ert tankoltam rá, de a kijelzőn még mindig azt írja, hogy 39 km-re elegendő az üzemanyag.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Próbálj többet tankolni, lehet letapadt az érzékelő a tankban!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ablakmosós problémám ideig óráig megoldódott, állítólag csak le volt csúszva a gumi vagy müanyagcsö. Most viszont konkrétan eltünt a bal oldali fúvókája és nem is jön belöle folyadék. Hol lehet egyáltalán hozzáférni? Csak hogy tudjam elveszítettem, vagy beesett a rács alá.

Az alapjáratingadozás és a megemelkedett fogyasztás megoldódott: üzemanyagnyomásszabályzó szelepet kellett cserélni, 30e körül volt. De a szerelö azt mondta, hogy hamarosan esedékes lesz porlasztócsúcs csere is. Nem tudni hány. Ez mekkora tétel? Egyébként kezdjük megszeretni az autót, de nem szívesen költenék rá félmilliókat.

A legújabb bosszúság:

Felnyitom a csomagtartót, és a müanyag ajtókárpit illesztésénél csepeg a víz a csomagtartóba, vagy a kalaptartóra. Ugyebár a hátsó szélvédö ragasztott üveg. Mit lehet kezdeni vele? Volt már valakinek hasonló gondja?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit!

Minap lettem egy 2010-es Zafira b tulajdonosa és segítséget szeretnék kérni! Az autó Z16XER motorral szerelt és természetesen a szívó oldali vezérlés módosító kerék kottyan rajta. Hidegben 1-2 mpig zörren és kész. Most cserélek rajta vezérlést és egy úttal szeretném kicserélni ezt is. Jómagam autószerelő volnék de nem űzöm a szakmát már rég óta. Szóval nem idegen a dolog ,de ezen az autón minden csavarért meg kellett küzdeni( szelepfedélért külön ,hogy ne törjem le) A kérdés a vezérlésmódosító kerék csavarja (az olajdugó alatt) Jobb vagy bal menetű mert igen nagy erővel sem tudtam megmozdítani és nem akarom rossz irányban erőltetni. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Zafira B 1.8 benzin 2006-os évjárat.

Nektek hány fokosra melegszik fel a vízhőmérséklet és kb mennyi idő alatt?

Napi 9-9 kilómétert utazok vele oda vissza, de 83-84 foktól még egyszer sem ment fentebb, pedig araszolok, huzatom is de semmi épp hogy csak az út végére éri el ezt a hőmérsékletet.
A fűtés sem az a nagyon meleg.
Előző benzines seat-om, ugyen ezen az úton, már az út 1\3-ad részénél 90-fokos volt és tolta magából a meleglevegőt a ventillátor ha bekapcsoltam.

Szerelőt kérdeztem azt mondta hogy nincs baj, akkor lenne gond, ha visszahűlne a levegő.
Neten olvasva viszont mindenütt azt írják hogy általánosságban 90 fok az üzemi hő, és ha nem éri el akkor a fogyasztás is megnő meg hosszú távon a motornak tesz sem jót (kopás).

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 órával ezelőtt, Tibo1977 írta:

Értem, köszi! És szerinted a gumi kopását hogyan lehet kiküszöbölni, esetleg hátsó híd szilent cserével?

Hát szerintem a híd szilent kopásától nem tud így kopni a kerék, de mivel nem lehet olyan nagyon drága a gumi viszont az, lehet meg kéne próbálni. Ha meg van emelve a kocsi meg lehet rángatni a hidat hogy a szilentnél látszik-e nagy mozgás. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van egy Z16XEP motoros Zafirám (manuál klímás). Tegnap észrevettem, hogy a hűtő ventillátora nem kapcsol be. 105 fokig emelkedett a vízhőfok álló autónál.

Ha viszont bekepcsolom a klímát szépen tartja 90-95 fokon a vizet. A ventillátor kapcsolgat ki-be ahogy kell.

Mi lehet megmakkanva?

Módosítva : Tjoe1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

A második kocsim, egy "mi autónk" szétrohadás miatt eladásra került. Most nézegetem, hogy mit kéne venni. Mivel a meglévő Astra G-mmel maximálisan elégedett vagyok, és a nagy család miatt kell a 7 ülés, ezért elkezdtem nézegetni Zafira B-ket. Olyan 1,2-1,4 milliót szánnék rá, kb. 10-12 évesek. Mindenképpen benzin kell, mert főleg városban, óvodajárat lenne a sorsa női sofőrrel (ez mind súlyosbító tényező :-) ). 

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mit érdemes nézni, van-e valami olyan típushiba, ami kizáró / jelentős alkupozíció?

 

Illetve ezt találtam ma reggelre:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafira_b/opel_zafira_b_1.6_enjoy-12187983

Sajnos még nincs meg rá pénz, de ez nagyjából lefedi amit szeretnék. Leírás és képek alapján elég jónak néz ki (az extrákkal úgy vagyok, hogy minél kevesebb annál jobb, mert annál kevesebb hibalehetőség. A klíma az egyetlen szükséglet és jobban örülök egy kartervédőnek, mint egy ködlámpának.).

 

Előre is köszönöm!

U.i.: A fórumban ezt a topicot most kezdtem el olvasgatni. Talán találok is valamit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.