Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Koco felhasználónak köszönöm szépen a segítséget.

A csomagtér ajtó lezárva egy téglalap alakú zár mélyedésbe megy bele. Ehhez vásároltam egy csomagtér burkolatot. Színben méretben minden jó, viszont ha lecsukom az ajtót akkor újra felnyitva ez a burkolat elem is mélyedésben marad. A kérdésem hogy ennek nem kéne vissza kiemelnie? Olyan mintha még egy rugó vagy valami hiányozna innen? Minden Zafira B-ben ez így működik? Mi a termék pontos neve ami még hiányzik? 2006 évjárat ha ennek jelentősége lenne.

Módosítva : Mikeanonime
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Mikeanonime írta:

Koco felhasználónak köszönöm szépen a segítséget.

A csomagtér ajtó lezárva egy téglalap alakú zár mélyedésbe megy bele. Ehhez vásároltam egy csomagtér burkolatot. Színben méretben minden jó, viszont ha lecsukom az ajtót akkor újra felnyitva ez a burkolat elem is mélyedésben marad. A kérdésem hogy ennek nem kéne vissza kiemelnie? Olyan mintha még egy rugó vagy valami hiányozna innen? Minden Zafira B-ben ez így működik? Mi a termék pontos neve ami még hiányzik? 2006 évjárat ha ennek jelentősége lenne.

Itt próbálj meg rákeresni a képek alapján az adott alkatrészre: https://opel.7zap.com/hu/car/a05/

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Üdv Mindenkinek! 

 

Múlt év végén vásároltam egy 2006os évjáratú Zafira b-t, 1,6os motorral. 

Az vele a gond, hogy hidegen tökéletesen indul, alapjárat is tökéletes. Tökéletes addig minden, míg el nem éri az üzemi hőfokot. Ekkor a fordulatszám 1000-1300 közt ingadozik. Ha enyhébb az idő alig indul. Emellett valami terheli az aksit, leállított állapotban, kb 0,6A-rel. Gyári műszer nem ír ki semmit. Most is küzdenek vele szerelők. Lezárt autó állapotban is merít. Esetleg valakinek tipp? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalat B Zafira első rugó cserével kapcsolatban? Kaptam árat, amiben felhívják a figyelmemet, hogy gyakori hiba ennél a típusnál, hogy berozsdásodik az anya a szár tetejébe és csak roncsolással bontható. Rossz esetben a lengéscsillapító is mehet a lecsóba, mivel ids+ -os futómű, nem lenne olcsó akció annak a cseréje is.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, csege írta:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalat B Zafira első rugó cserével kapcsolatban? Kaptam árat, amiben felhívják a figyelmemet, hogy gyakori hiba ennél a típusnál, hogy berozsdásodik az anya a szár tetejébe és csak roncsolással bontható. Rossz esetben a lengéscsillapító is mehet a lecsóba, mivel ids+ -os futómű, nem lenne olcsó akció annak a cseréje is.

Nézd meg hogy a tied rozsdás-e.Ha nem akkor nincs para.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, csege írta:

Hogy férek hozzá a legegyszerűbben? Ha jól látom le kell bontani a szélvédő alatti műanyag burkolatot, ahhoz pedig talán még az ablaktörlőt is le kell szedni? Tudsz erre vonatkozóan útmutatást adni?

Köszi!

Igen le kell.Egyébként a youtubon fennt van videó erről.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok fórumozók!

Az a fránya ELŐTÉTELLENÁLLÁS!! Vki tudna segiteni? 1 hónapon belül már a 2. megy tönkre benne... kicserélem és 2 héten belül vége.. Sajnos arra nem jöttem rá hogy magát a ventilátort hogy tudom kiszedni megtakaritani, de benyúlva a rések között nekem úgy tűnt hogy könnyen lehet forgatni... Tapasztalat/ ötlet??? Köszönöm előre is

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zspapi írta:

Sziasztok fórumozók!

Az a fránya ELŐTÉTELLENÁLLÁS!! Vki tudna segiteni? 1 hónapon belül már a 2. megy tönkre benne... kicserélem és 2 héten belül vége.. Sajnos arra nem jöttem rá hogy magát a ventilátort hogy tudom kiszedni megtakaritani, de benyúlva a rések között nekem úgy tűnt hogy könnyen lehet forgatni... Tapasztalat/ ötlet??? Köszönöm előre is

A venti általában egy kereten van rajta a hűtőn, azzal együtt lehet leszedni majd tovább bontani. De nem biztos hogy teljesen szét tudod szedni, amikor megvettem az autót zörgött a klímaventi, bontóban vettem egy másikat. Elvittem egy 12Voltos fúrógép akkut azzal meg tudtam pörgetni, hogy halljam annak milyen hangja van nehogy belefussak egy másik rosszba. Aztán a csere után gondoltam megnézem a régit, hátha lehet vele valamit kezdeni, kiszereltem a keretből még a lapát is lejött róla, a szénkefékhez is hozzáfértem de a lapáttartót( utolsó kép) nem tudom leszedni hogy az első csapágyhoz hozzáférjek, pedig az hangoskodik. 

http://252P101055_3.jpg

http://567P101055k4.jpg

http://655P1010560.jpg

Szóval előfordul hogy ha ki is veszed, semmire nem mész vele, csak cserélni tudod egyben a ventillátort. Mivel a zafira nem túl gyakori, nem sok helyen van, de szerencsére nekem a G astra nálad inkább a H astra alkatrészek nagy része jó ebbe is. 

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

20 órája, zspapi írta:

Gondolom ilyesmi az enyém is csak nem találtam meg a felfüggesztés helyét meg a módját.. :)

A két hátsó rögzítési pont rejtve van, igazából kiszedés után már látni hogyan van a helyén:

http://816P1010565_4_.jpg

Ez ugye csak két fül amihez lentről férsz hozzá, tükörből látszik csak. De ha már egyszer megtaláltad akkor könnyen kivehető. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 06. 08. at 15:19, zotya975 írta:

A két hátsó rögzítési pont rejtve van, igazából kiszedés után már látni hogyan van a helyén:

http://816P1010565_4_.jpg

Ez ugye csak két fül amihez lentről férsz hozzá, tükörből látszik csak. De ha már egyszer megtaláltad akkor könnyen kivehető. 

Köszi, igy már menni fog...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Tisztelt Fórumtársak!

Opel Zafira B  1,8 benzines (2006) központi kijelző és a klíma panel nem működik, azonban a rádió hallgatható (ki-és bekapcsolható). Kárpittisztításon volt, + ózonos belsőtisztítást végeztek. A tisztítást követő nap reggelén jelentek meg a fent leírt hibák. A motortérben és a csomagtérben található valamennyi biztosíték átnézésre került és nem találtunk rossz biztosítékot. Másfél hét telt el a tisztítás óta, sokszor napos helyen állt az autó, de a hibák nem szűntek meg.  Van-e valakinek valami jó ötlete?

Köszönettel, István

Link to comment
Megosztás:

Kedves Segítőim!

 

2011-es Zafira B szivargyújtójában bezárás után a fogyasztó (fedélzeti kamera) hol lekapcsól, hol nem kapcsol le. Miért van ez? Rákötöttem a kesztűtartó világításra úgyszintén. Félek, hogy egyszer lemeríti az akkut.

Köszönöm a segítséget.

Tamás

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2020. 07. 20. at 16:12, István66 írta:

Tisztelt Fórumtársak!

Opel Zafira B  1,8 benzines (2006) központi kijelző és a klíma panel nem működik, azonban a rádió hallgatható (ki-és bekapcsolható). Kárpittisztításon volt, + ózonos belsőtisztítást végeztek. A tisztítást követő nap reggelén jelentek meg a fent leírt hibák. A motortérben és a csomagtérben található valamennyi biztosíték átnézésre került és nem találtunk rossz biztosítékot. Másfél hét telt el a tisztítás óta, sokszor napos helyen állt az autó, de a hibák nem szűntek meg.  Van-e valakinek valami jó ötlete?

Köszönettel, István

Tisztelt István! Nekem is ilyen problémám akadt. Azt szeretném kérdezni, sikerült megoldást találni a problémára? Ha igen, akkor engem is érdekelne. Köszönöm előre is.

Tisztelettel Zsolt

Módosítva : GyZsolti
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok! Adott egy 2010-es Zafira B 1.7cdti. Váltót szeretnék hozzá venni, amit felújíttatok. Engem is elért a tipushiba. Valaki tudna nekem segíteni, hogy hol találom a váltó számát, és látható-e bontás nélkül? Estleg egy fényképet tud-e küldeni valaki a szám helyéről? Elvileg M32, ha jól tudom, de jó lenne tutira menni! Köszi

Link to comment
Megosztás:

6 órája, avarga2 írta:

Sziasztok! Adott egy 2010-es Zafira B 1.7cdti. Váltót szeretnék hozzá venni, amit felújíttatok. Engem is elért a tipushiba. Valaki tudna nekem segíteni, hogy hol találom a váltó számát, és látható-e bontás nélkül? Estleg egy fényképet tud-e küldeni valaki a szám helyéről? Elvileg M32, ha jól tudom, de jó lenne tutira menni! Köszi

Itt egy link az M32 váltóról ahol láthatod hogy hol helyezkedik el a váltó száma, illetve a számok magyarázata is látható.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Zafira B 2007 1,9 cdti. A következő "kis" problémám akadt. Kb 2 hónapja kezde kijelezni hogy ellenőrizze a hűtőfolyadékot.Persze azonnal ellenőriztem, és rendben volt minden, ezek után egyre sűrűbben jelezte, és cserélve lett a hűtőfolyadék érzékelő.És miután azt gondoltam hogy megoldódott a probléma, pár nappal ezelőtt ismét előjőtt, igaz nem olyan sűrűn, kb50-60 km-ként 2-szer.Valakinek esetleg valami tippje, vagy megoldása?

Módosítva : dobcsizs
Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.