Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Gyapi, az mennyire reális, hogy az első relépanel alja bepárásodik, és ezért okoz elektromos galibákat? Pl nem indul, meg néha hatalmas áramokat vesz fel ez az, de bizti nem szál el... Úgy néz ki ez lehet a baj. Száraz időben nincs kehe :P...

Most megpróbálom kiszedni a panelt - remélem túléli - és megnézni a házat belülről... Aztán felgyújtom :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Na javul a fogyasztás :) szokjuk a kocsit

7.8 liter per 100km amit a műszer mutat szintén városi használat mellett

ma vettem olajat meg szűrőt bele

januárban lecserélődik

de még mindig forog a fejemben,hogy lehet mégis el kellene adnom a kocsit

amugy nagyon kényelmes vele menni

szeret "fent" ülni a feleségem és ismerős is aki kipróbálta mondta hogy nagyon jó az üléspozició

Szia!

A 7,8 már közel van az elérhető legjobb értékhez, figyelembe véve a hűvösebb időt, a kizárólag városi használatot, és az alacsony átlagsebességet. Vegyes üzemben bőven 7 alá megy, hosszabb utakon 6 alá is. A részecskeszűrő nyűgösebbé teszi a használatot, de végül is együtt lehet vele élni. Jót tesz neki, ha a regenerálás minden esetben le tud futni, de nem fog tönkremenni egy-két megszakított folyamattól sem. Az általad írt városi használatban kb.: 500 km-enként fog regenerálni, autópályán, autóúton használva ennek akár a duplája is lehet a táv. Nem kell feleslegesen hajtani tisztítás közben sem, ugyanúgy lehet vele menni, mint máskor.

Nekem az 1.9DT motoros van. Kérdezz, és igyekszem válaszolni (néha csak 1-2 nap után).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is Mindenkinek BUÉK!

Hőn szeretett Zafirámat 111000km- el vásároltam (lsd. adatlapom), azóta már beletettem + 4000km- et. A kérdésem az lenne, hogy normálisnak tudható be az, hogy ez idáig nem történt részecske szűrő regenerálás? Olvastam a fórumon, hogy szinte mindenkinek történt már regenerálás kisebb nagyobb időintervallumokban...

Egyébként nincs panaszom „még” a verdára, egy generátor feszültségszabályozón és a híddiódákon kívül semmilyen más javítást nem kelet végrehajtani rajta. Fogyasztása vegyes használat mellett 5,4- 5,8l között mozog. Országúton 130km/h tempó mellett 5,4l írt a computer, kimondottan csak városban még nem volt lehetőségem tesztelni a jószágot. De szerintem a 7l biztosan megállítja.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is Mindenkinek BUÉK!

Hőn szeretett Zafirámat 111000km- el vásároltam (lsd. adatlapom), azóta már beletettem + 4000km- et. A kérdésem az lenne, hogy normálisnak tudható be az, hogy ez idáig nem történt részecske szűrő regenerálás? Olvastam a fórumon, hogy szinte mindenkinek történt már regenerálás kisebb nagyobb időintervallumokban...

Egyébként nincs panaszom „még” a verdára, egy generátor feszültségszabályozón és a híddiódákon kívül semmilyen más javítást nem kelet végrehajtani rajta. Fogyasztása vegyes használat mellett 5,4- 5,8l között mozog. Országúton 130km/h tempó mellett 5,4l írt a computer, kimondottan csak városban még nem volt lehetőségem tesztelni a jószágot. De szerintem a 7l biztosan megállítja.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.

Két eset lehet: nem vetted észre a regenerálást, vagy nincs benne (mert kiszerelték korábban) részecskeszűrő. A DPF az autó alatt középen van a kipufogórendszerben, és két kisebb cső is csatlakozik bele (ha pontosan ismered az alkatrészt, akkor elnézést).

Mindkettőtöknek mondom (Tibo1977 és Olivers): bár nem olcsó (135 EUR), de van olyan kiegészítő, ami a központi kijelzőn (csak GID vagy CID esetén) rengeteg hasznos infót kijelez, köztük a DPF állapotát, a tisztítás folyamatát, vízhőfokot, töltést, turbónyomást, stb. A rádióról, vagy a kormányról lehet kezelni.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Két eset lehet: nem vetted észre a regenerálást, vagy nincs benne (mert kiszerelték korábban) részecskeszűrő. A DPF az autó alatt középen van a kipufogórendszerben, és két kisebb cső is csatlakozik bele (ha pontosan ismered az alkatrészt, akkor elnézést).

Mindkettőtöknek mondom (Tibo1977 és Olivers): bár nem olcsó (135 EUR), de van olyan kiegészítő, ami a központi kijelzőn (csak GID vagy CID esetén) rengeteg hasznos infót kijelez, köztük a DPF állapotát, a tisztítás folyamatát, vízhőfokot, töltést, turbónyomást, stb. A rádióról, vagy a kormányról lehet kezelni.

Üdv: Laci

Köszi Laci az infót!

Csekkolom majd a DPF meglétét, egyébként tudomásom szerint a regenerálást az izzítást jelző kis ikonnak kellene jeleznie, ez idáig nem vettem észre, hogy az ikon vilogott volna, vagy esetleg más jelzést adott volna. Egyébként a kozponti kijelzőn elő tudok hívni a setting gom hosszan tartó nyomvatartásával információkat, itt jelzi a víz hőmérsékletet is és más egyébb információkat. Ezekre az információkra gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

Köszi Laci az infót!

Csekkolom majd a DPF meglétét, egyébként tudomásom szerint a regenerálást az izzítást jelző kis ikonnak kellene jeleznie, ez idáig nem vettem észre, hogy az ikon vilogott volna, vagy esetleg más jelzést adott volna. Egyébként a kozponti kijelzőn elő tudok hívni a setting gom hosszan tartó nyomvatartásával információkat, itt jelzi a víz hőmérsékletet is és más egyébb információkat. Ezekre az információkra gondolsz?

Az izzótásjelző csak akkor villog, ha többszöri megszakított regenerálás volt, és a szűrő 125% környékére telítődött. A villogás azt jelenti, hogy menni kell az autóval, nem szabad leállítani a motort, amikor ez a "kényszerített" regenerálás befejeződik, akkor a lámpa villogása is megszűnik. Regenerálás közben a pillanatnyi fogyasztás kb.: 5 l/óra, vagy menet közben bő másfélszerese a normálisnak, illetve olyan bugyborgós fura hangja van a motornak, meg alapjáraton 1-2-es fokozatban haladva hullámozva viszi a bódét.

Amit említesz az a tesztmód, rádiótól függően kényes vagy kényelmes a kezelése, de nem erre gondolok. Amit én használok, az egy külön egység, amit az autó canbus rendszerére kell tenni (alapból a diagnosztikai csatlakozóra lehet rátenni az eszközt), majd a saját menüjén keresztül lehet használni/kezelni, illetve figyelmeztető üzeneteket is ad a kijelzőn. A menüje magyar nyelvű, kormányról vezérelhető, a beépítése nem látszik az autóban. Figyelmeztet ha elérte a vízhőfok a 80 fokot, vagy ha túllépte a 105, 120, (dízel) 115, 130 fokot (benzines), regenerálás kezgetén, végén, közben a napi számláló helyén százalékosan mutatja a tisztítási folyamatot, stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

köszi a segitséget

ma cseréltettem le az olajat

és pont ma regenerált

alapjáraton olyan püfögő hangja volt a hátsó dobnál vagy az alja felőll hallottam olyan dobogós hangot

na nézem a fogyasztást 4 5 liter között

bepattanni és indulás tovább :)

na ha nem adom el a kocsit és megmarad akkor érdekelne egy olyan szerkentyű a kocsiba

de még a fejemben van a lecserélés ha valami rosszat hallok a kocsiról

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,nem ideillo tema de uj vagyok itt es csak egy kerdesem lenne opel zafira b 1,9 cdti nem takalom a vikagitas biztositek dobozt ahol vanna az elso hatso lampak index stb a motorterben es balokdalt hatul levoben nincs.a bajom az hogy nincs hatso lampam es tolato l.izzok jok a lampatestet szetsz.semmi gond veluk.sehol nem talalom a vilagitashoz tartozo biztositekokat.koszonom a vakaszokat

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,nem ideillo tema de uj vagyok itt es csak egy kerdesem lenne opel zafira b 1,9 cdti nem takalom a vikagitas biztositek dobozt ahol vanna az elso hatso lampak index stb a motorterben es balokdalt hatul levoben nincs.a bajom az hogy nincs hatso lampam es tolato l.izzok jok a lampatestet szetsz.semmi gond veluk.sehol nem talalom a vilagitashoz tartozo biztositekokat.koszonom a vakaszokat

Az opel oldaláról le lehet tölteni a kezelési könyvet, abban megtalálod a biztosítéktáblák kiosztását. Mikori az autó, mennyire ismert az előélete, mióta áll fenn a hiba? Ahogy most nézem a motortéri táblában van világításkapcsoló biztosíték, de külön első-hátsó világítást nem találtam, illetve REC esetén tolatólámpát sem. Ez érdekes, majd írd meg mi lett a vége.

Link to comment
Megosztás:

Én sem találtam, lehet, hogy a REC vezérli. Meg kellene nézni, hogy van-e valamilyen tárolt hibakód, ami segít elindulni a hibakeresésben. Ha a REC halt meg, az márkaszervizben egy vagyon, de bontóban is kapható. Ugyanúgy kiemelten fontos, hogy leválasztott (Tech2-vel a donor autóról kell leprogramozni) és ugyanolyan betűkódú legyen, mint a tied. Még kíváncsibb vagyok a fejleményekre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet az oka? Tegnap azt vettem észre hőn szeretett igás vonszolóm műszerfal kijelzőjén, hogy sárgán világít a kis autó+ villáskulcs ikon. Kb. két perc folyamatos világítás után kialszik, majd kb. öt perc elteltével ismételten világít és két perc elteltével ismételten eltűnik a jelzés, insp felirat nincs egyik kijelzőn sem, lehet, hogy csak a szervizciklust kellene lenullázni? Az autó működésében nem vettem észre rendellenességet.

Előre is köszi a válaszotokat!

Üdv. Tibo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet az oka? Tegnap azt vettem észre hőn szeretett igás vonszolóm műszerfal kijelzőjén, hogy sárgán világít a kis autó+ villáskulcs ikon. Kb. két perc folyamatos világítás után kialszik, majd kb. öt perc elteltével ismételten világít és két perc elteltével ismételten eltűnik a jelzés, insp felirat nincs egyik kijelzőn sem, lehet, hogy csak a szervizciklust kellene lenullázni? Az autó működésében nem vettem észre rendellenességet.

Előre is köszi a válaszotokat!

Üdv. Tibo

szervizciklust középen a km számlálónál írja ki tudtommal. Ez vmi aranyos hiba... ideje meglátogatni egy tech-el rendelkező helységet :) de legalább a tiéd megy, az enyém lassan 1 hete dögrováson van, ma a helyi opeles kiakadt amiket látott - remélem felgyújtás előtt még lesz belőle autó :P :D

Link to comment
Megosztás:

szervizciklust középen a km számlálónál írja ki tudtommal. Ez vmi aranyos hiba... ideje meglátogatni egy tech-el rendelkező helységet :) de legalább a tiéd megy, az enyém lassan 1 hete dögrováson van, ma a helyi opeles kiakadt amiket látott - remélem felgyújtás előtt még lesz belőle autó :P :D

Hát köszi! De azért bizakodom, hogy csak nem :D. Azért a biztonság kedvéért lenulláztam a szervíz ciklust, majd holnap kiderül, hogy mire jutottam, ugyanis rövid távakon nem adta be a fenti jelenséget, de holnap kb. 50 km- t megyek vele, ha szerencsém lesz, akkor nem robban le.:P

Link to comment
Megosztás:

A fék+gázpedált kell benyomni, közben a gyújtást ráadni és a km számláló helyén kiírja a tárolt hibakódokat, az már adhat némi támpontot a hibakereséshez. Az biztos, hogy nem a szervizintervallum miatt világít a visszajelző. Menet közben (akár világít, akár nem) nincs bizonyos fordulatokon kisebb rántás, torpanás. Az EGR miatt is lehet hibajelzés, mert nem tud visszaállni a parancsolt pozícióba, nehezen mozog, stb.

Link to comment
Megosztás:

A fék+gázpedált kell benyomni, közben a gyújtást ráadni és a km számláló helyén kiírja a tárolt hibakódokat, az már adhat némi támpontot a hibakereséshez. Az biztos, hogy nem a szervizintervallum miatt világít a visszajelző. Menet közben (akár világít, akár nem) nincs bizonyos fordulatokon kisebb rántás, torpanás. Az EGR miatt is lehet hibajelzés, mert nem tud visszaállni a parancsolt pozícióba, nehezen mozog, stb.

Köszönöm a segítséget! Semmi panasz „még” a verdára, viszont a mai napon is jelzett a kis ikon, valóban nincs köze a szervizintervallum nullázásának a hiba megszűntetésének. Ha az általad említett hibakódokat sikerül kinyernem, akkor azt hogyan lehetne dekódolni? A gépkönyvet tanulmányozva azt is írja, hogy lehetséges a gázolajszűrő levizesedése, és ekkor is jelezhet hibát...

Nemrég kb. 2 hónapja lett cserélve az összes szűrő + olaj.

Link to comment
Megosztás:

A gázolajszűrő vizesedésére az Insp4 figyelmeztet. Hibakódok: www.obd-codes.com/trouble_codes/

Sikerült kinyernem a hibakódot az általad leírtak alapján. Ez a hibakód: ECN04005A. Sajnos ezt az általad megadott hibakód adatbázisban nem találtam, van esetleg elképzelésed róla, hogy mit jelenthet? Google- ba kerestem rá, ott külföldi weboldalakon EGR szelep meghibásodásra hivatkoznak.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült kinyernem a hibakódot az általad leírtak alapján. Ez a hibakód: ECN04005A. Sajnos ezt az általad megadott hibakód adatbázisban nem találtam, van esetleg elképzelésed róla, hogy mit jelenthet? Google- ba kerestem rá, ott külföldi weboldalakon EGR szelep meghibásodásra hivatkoznak.

Szia!

Benne van a listában. A kijelzett ECN04005A P0400-ként értendő (korábban én sem tudtam). A listában is EGR hibát írnak, a szelep nem tud lezárni, vagy valamely pozícióban megakad. Ez egyébként jellemző hiba, főleg városi használatban, rövid utakon. Szerintem amikor már jelzi az EGR hibát, akkor egy jelentősebb autópályás menet sem segít rajta. A tisztítás átmenetileg javíthat, de hosszútávú megoldást a csere jelent. Érdemes a komplett egységet cserélni, mert az elektromos működtető egység egy kis csap segítségével mozgatja a szelepet, errre a csapra szintén ráég a korom. A komplett egység úgy 30 eFt körül lehet, a csere sem lehet 5 eFt felett.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a segítséget! Kedden megy a szekér műhelybe, ott majd megállapítják a pontos diagnózist. Olasz EGR szelep 29.000ft a neten, ha valóban az a kicsikének a baja… Majd írok, hogy mi lett a végeredmény, remélem, hogy ennyiben megáll a történet… :D :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Újoncként üdvözlők mindenkit!

1.7-es 2010-es (130e km) Zafírával járok másfél éve. Nyár óta egy érdekes hibával(?) találkozok. A hűtőventilátor számomra megmagyarázhatatlan módon elindul.

Van úgy hogy 1-2 percel indulás után, van hogy később. Amennnyiben leállítom és visszaindítotm a motort nem kapcsol vissza. Ha hosszabb úton megyek vele bekapcsolás után 10-15 múlva leáll és utána akár órákig mehetek nincs vele gond. A ventilátor üzeme alatt enyhe égettszagot érzek (főleg mikor garázsban állítom le a kocsit).

Vélhetően nem a vízhőmérséklettel lehet összefüggésben,mivel ez a -5fokos indulás után is azonnal jelentkezni szokott.

Van-e hasonló tapasztalata, esetleg ötlete valakinek?

üdv:Ati

Link to comment
Megosztás:

Szia Ati! Gondolom dizel a kicsike,s a regeneráló müködik ilyenkor!Ha lehet,ne állitsd le ilyenkor mert nem tesz jót neki.A fogyasztás ilyenkor jól megugrik,de hát mindent a környezetért!A gépkönyvében is le van irva,a szagjelenséggel együtt.A ventilátor pedig a regenerálás alatt végig megy,a vizhőmérséklettől függetlenűl. üdv;Bajszipapa.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.