Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

ÜDV!

Így majd lesz legalább összehasonlítási alap..bár én is csak akkor szedetném ki belőle,ha már megadja magát!

bár ha nagy a fogyasztásban a különbség a javadra,akkor meggondolandó 430 forintos üzemanyagár mellett a kocsi kasztrációja!:lol:

Na , a múlt héten mentem vele összesen 820km-t teljesen vegyesen volt benne város , főút , autópálya kb. egyformán ma megtankoltam és 5,5 jött ki kereken. Nem vagyok egy autó versenyző , nem száguldozom , rendes tempót megyek. Nem tudom a többieknek mennyi , nekem ennyi jött most ki , szerintem télen , téli gumival városban sok rövi úttal ez nem rossz......

Link to comment
Megosztás:

Na , a múlt héten mentem vele összesen 820km-t teljesen vegyesen volt benne város , főút , autópálya kb. egyformán ma megtankoltam és 5,5 jött ki kereken. Nem vagyok egy autó versenyző , nem száguldozom , rendes tempót megyek. Nem tudom a többieknek mennyi , nekem ennyi jött most ki , szerintem télen , téli gumival városban sok rövi úttal ez nem rossz......

Ne incselkedj velem,nekem a 7 literes átlag is már jónak számít..igaz automata..:lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne incselkedj velem,nekem a 7 literes átlag is már jónak számít..igaz automata..:lol:

A kényelem ára..... :-)) egy biztos, hogy sokkal rugalmasabb most olyan , mint a Stilom volt ezzel a motorral , ha odaléptem ment. Sokkal lustább volt a szűrővel , most nem kell visszaváltani az előzésnél , eddig vagy visszaváltottam , vagy vártam 3-4 másodpercet , mire nagy nehezen kegyeskedett elindulni.

Link to comment
Megosztás:

A kényelem ára..... :-)) egy biztos, hogy sokkal rugalmasabb most olyan , mint a Stilom volt ezzel a motorral , ha odaléptem ment. Sokkal lustább volt a szűrővel , most nem kell visszaváltani az előzésnél , eddig vagy visszaváltottam , vagy vártam 3-4 másodpercet , mire nagy nehezen kegyeskedett elindulni.

Mibe fájt ez a történet neked?

nem fog sehol hiányozni a keszedett alkatrész,és szoftver az autóból?

Link to comment
Megosztás:

Mibe fájt ez a történet neked?

nem fog sehol hiányozni a keszedett alkatrész,és szoftver az autóból?

ez 80 és 100 ezer forint között mozog , nekem bevállalták a szerelők , mert ezer minden mást már megcsináltattak rata velem , mire rájöttem ÉN , hogy mi a hiba , szóval tanuló pénz volt nekik. Ami biztos , hogy a zöldkártyát mondjuk a Mozaik utcában nem kapja meg a kocsi , máshol igen.... :-)

Vissza nem lehet tenni sem a szoftvert , sem az alkatrészt , remélem nem fog hiányozni , eddig még nem követelte tőlem a gép:-))) Minden esetre sokkal jobban szeretem most az autót , szívesebben ülök bele , mint amikor szórakozott velem , és ez nagyon sokat számít.

Link to comment
Megosztás:

ez 80 és 100 ezer forint között mozog , nekem bevállalták a szerelők , mert ezer minden mást már megcsináltattak rata velem , mire rájöttem ÉN , hogy mi a hiba , szóval tanuló pénz volt nekik. Ami biztos , hogy a zöldkártyát mondjuk a Mozaik utcában nem kapja meg a kocsi , máshol igen.... :-)

Vissza nem lehet tenni sem a szoftvert , sem az alkatrészt , remélem nem fog hiányozni , eddig még nem követelte tőlem a gép:-))) Minden esetre sokkal jobban szeretem most az autót , szívesebben ülök bele , mint amikor szórakozott velem , és ez nagyon sokat számít.

Igen ez nekem elég visszatartó erő,hogy nem visszaállítható,és a vizsgánál kibukik..de az a lényeg,neked legalább megoldódott számodra kedvezően a dolog!:lol:

Zöld kártya már nincs..;)

Link to comment
Megosztás:

zöldkártya van még, csak papirt nem kapsz róla.

zöldkártya nélkül nincs vizsga ....

Bocs,de nekem az már olyan,hogy nincs..de ez csak felfogás kérdése..köszönöm a kigazítást!:lol:

Jövő héten megyek Kocóhoz interface beszerelés+tolató kamere+DVD..vérátömlesztést kap a Zafira..

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Érdeklődnék,hogy Budapesten hol lehet beszerezni a legolcsóbban a kötelező szervízhez a dolgokat?(szűrők,olaj,stb).

Szűrőkben eddig ezt találtam:

ARMAFILT

esetleg tudja valaki,hogy pontosan milyen olajat vegyek?DTH a motorkód..

Opel Zafira B Cosmo (2007)1.9 CDTI Sport Automata 150LE

Most lesz a 120 KM-es szervíz ,mit kell még beszereznem,és elvégeztetnem?

Az addigi autóimban ilyenkor ékszíj,csapágyak+ilyen huncutságok kerültek kicserélésre..ami nem volt egy filéres dolog,gondolom itt sem..;)

Szeretnék összehasonlítási alapot a szerviz anyagáraihoz..Nem Opel szervízben gondolkodom..:lol:

megköszönöm,ha valaki tud segíteni..

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Érdeklődnék,hogy Budapesten hol lehet beszerezni a legolcsóbban a kötelező szervízhez a dolgokat?(szűrők,olaj,stb).

Szűrőkben eddig ezt találtam:

ARMAFILT

esetleg tudja valaki,hogy pontosan milyen olajat vegyek?DTH a motorkód..

Opel Zafira B Cosmo (2007)1.9 CDTI Sport Automata 150LE

Most lesz a 120 KM-es szervíz ,mit kell még beszereznem,és elvégeztetnem?

Az addigi autóimban ilyenkor ékszíj,csapágyak+ilyen huncutságok kerültek kicserélésre..ami nem volt egy filéres dolog,gondolom itt sem..;)

Szeretnék összehasonlítási alapot a szerviz anyagáraihoz..Nem Opel szervízben gondolkodom..:lol:

megköszönöm,ha valaki tud segíteni..

Szia!Szerintem Autotéka 2000 Bp 14 ker olajban eddig ezt találtam a legolcsóbbnak!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Érdeklődnék,hogy Budapesten hol lehet beszerezni a legolcsóbban a kötelező szervízhez a dolgokat?(szűrők,olaj,stb).

Szűrőkben eddig ezt találtam:

ARMAFILT

esetleg tudja valaki,hogy pontosan milyen olajat vegyek?DTH a motorkód..

Opel Zafira B Cosmo (2007)1.9 CDTI Sport Automata 150LE

Most lesz a 120 KM-es szervíz ,mit kell még beszereznem,és elvégeztetnem?

Az addigi autóimban ilyenkor ékszíj,csapágyak+ilyen huncutságok kerültek kicserélésre..ami nem volt egy filéres dolog,gondolom itt sem..:D

Szeretnék összehasonlítási alapot a szerviz anyagáraihoz..Nem Opel szervízben gondolkodom..:lol:

megköszönöm,ha valaki tud segíteni..

Hát úgy gondolom azért ez nem egy armafiltes autó nem?? :-)) Többe kerül , ha valami nem jó , mint egy rendes alkatrész ( gyári) Én pl a " kis" kúton tankoltam sokáig , aztán egy szer megállt a kocsi , a szerelő miután elmeséltem mi a baja először azt kérdezte , de ugye nem a "kis"+ kúton tankolok... Szóval egy ilyen kihegyezett 150 lovas motorba tegyél rendes alkatrészt.

Link to comment
Megosztás:

Hát úgy gondolom azért ez nem egy armafiltes autó nem?? :-)) Többe kerül , ha valami nem jó , mint egy rendes alkatrész ( gyári) Én pl a " kis" kúton tankoltam sokáig , aztán egy szer megállt a kocsi , a szerelő miután elmeséltem mi a baja először azt kérdezte , de ugye nem a "kis"+ kúton tankolok... Szóval egy ilyen kihegyezett 150 lovas motorba tegyél rendes alkatrészt.

Most már évek óta a Bárdinál vásárolunk,mindegyik autómba..MB C 220 CDI,Seat Toledo 1.9 PDTI..soha nem volt gond,hogy nem gyári szűrőket vettem..most azt tesztelem,hogy esetleg hasonló minőség,olcsóbban..erre jött az Armafilt..egyébként szar üzemanyagot bárhol tankolhatsz,bár én csak egyszer jártam igy,saját magam tankoltam benzint a diesel autómba..szorakozottságból....hál istennek az üzemanyagon kivül más károm nem történt!:lol:

szóval milyen olaj való bele pontosan?

Ezt írja a szervízkönyv:

GM-LL-B-025

ACE-c3..

melyik olajok felelnek meg ennek?

Link to comment
Megosztás:

Most már évek óta a Bárdinál vásárolunk,mindegyik autómba..MB C 220 CDI,Seat Toledo 1.9 PDTI..soha nem volt gond,hogy nem gyári szűrőket vettem..most azt tesztelem,hogy esetleg hasonló minőség,olcsóbban..erre jött az Armafilt..egyébként szar üzemanyagot bárhol tankolhatsz,bár én csak egyszer jártam igy,saját magam tankoltam benzint a diesel autómba..szorakozottságból....hál istennek az üzemanyagon kivül más károm nem történt!:lol:

szóval milyen olaj való bele pontosan?

Ezt írja a szervízkönyv:

GM-LL-B-025

ACE-c3..

melyik olajok felelnek meg ennek?

Szerintem nyugodtan tehetsz bele valami jó szűrőt pl Mann filter vagy amit te is írtál.Nem űrtechnika az a 150 lovas motor sem.Sokkal fontosabb a sűrűbben cserélés mint amit ír a gyár (talán 25 -30 ezer km)szerintem ez akármilyen olajjal egy vicc!Az autógyárak érdeke az hogy elkopjon x idő alatt a motor nem az hogy a végtelenségig menjen.Gyári szűrő és egyebek meg ugye nincsenek mert az opel sem gyárt ilyesmit.Olyan van hogy gyári beszállító ,de csak addig beszállító valaki amíg olcsóbb mert ha drágának találják akkor váltanak hamar!Én a 2.0 dti-be Castrol edge turbodiesel 5w-40 olajat tettem tökéletes vele semmi nem fogyott 8 ezer km alatt!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nyugodtan tehetsz bele valami jó szűrőt pl Mann filter vagy amit te is írtál.Nem űrtechnika az a 150 lovas motor sem.Sokkal fontosabb a sűrűbben cserélés mint amit ír a gyár (talán 25 -30 ezer km)szerintem ez akármilyen olajjal egy vicc!Az autógyárak érdeke az hogy elkopjon x idő alatt a motor nem az hogy a végtelenségig menjen.Gyári szűrő és egyebek meg ugye nincsenek mert az opel sem gyárt ilyesmit.Olyan van hogy gyári beszállító ,de csak addig beszállító valaki amíg olcsóbb mert ha drágának találják akkor váltanak hamar!Én a 2.0 dti-be Castrol edge turbodiesel 5w-40 olajat tettem tökéletes vele semmi nem fogyott 8 ezer km alatt!

15 000 km nálam a szervíz intervallum,max!:lol:

long life olajat használtam eddig a többi autómban..de miután ez részecske szűrős,azért próbálok tájékozódni,mert egy szerviz már volt,és nem kevésbe került..próbálok egy kicsit lefaragni belőle,megvenni olcsóbban,amit lehet..

Link to comment
Megosztás:

15 000 km nálam a szervíz intervallum,max!:lol:

long life olajat használtam eddig a többi autómban..de miután ez részecske szűrős,azért próbálok tájékozódni,mert egy szerviz már volt,és nem kevésbe került..próbálok egy kicsit lefaragni belőle,megvenni olcsóbban,amit lehet..

Pont most néztem meg az Autotéka 2000 honlapján a castrol edge turbodiesel 5w 40 is jó bele és a mobil 3000 is ott vannak az olajok mellett az ajánlások is .Nézd meg!Az árak meg önmagukért beszélnek.

Link to comment
Megosztás:

Pont most néztem meg az Autotéka 2000 honlapján a castrol edge turbodiesel 5w 40 is jó bele és a mobil 3000 is ott vannak az olajok mellett az ajánlások is .Nézd meg!Az árak meg önmagukért beszélnek.

Én ezt találtam:

GM olaj

az Opel olajoknál..hol van a többi?

Link to comment
Megosztás:

Hol van nekik a 14.kerületben az üzletük?:lol:

Autotéka 2000 kft

mert én Szentendrét találtam az oldalukon..az meg nekem nagyon messze van..:D

Elérhetőségek menűpontnál van egy másik tel szám az a 15. ker ben van ,nem a 14.ben ahogy írtam.A kenőanyagok között tudsz választani gyártónként és utána mindig tovább arra amit akarsz nézni.

Link to comment
Megosztás:

Elérhetőségek menűpontnál van egy másik tel szám az a 15. ker ben van ,nem a 14.ben ahogy írtam.A kenőanyagok között tudsz választani gyártónként és utána mindig tovább arra amit akarsz nézni.

OK,köszönöm...)

Link to comment
Megosztás:

OK,köszönöm...)

Szia!

Szerintem ha több dolgot veszel náluk adnak kedvezményt az árakból (10%), ráadásul garantáltan jó lesz a kocsidba (mivel gyári cuccok) és közel is van hozzád -> www.opelcentrum.hu...

Olajszűrőből csak a gyárit venném (amúgy Hengst márkájú), vagy mann filtert, viszont a levegőszűrőt meg a pollenszűrőt én évente cserélem, így abból a közepes ill. budget :devlish: árút választom....

Olajban meg nem nagyon kell gondolkodni, nyugodtan vegyél GM 5w30 dexos2-őt...:lol: A 15000 km/ 1éves csere meg abszolút rendben van.... Egyébként az olajat én innen veszem (hozzám nagyon közel is van:D) LINK :D!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szerintem ha több dolgot veszel náluk adnak kedvezményt az árakból (10%), ráadásul garantáltan jó lesz a kocsidba (mivel gyári cuccok) és közel is van hozzád -> www.opelcentrum.hu...

Olajszűrőből csak a gyárit venném (amúgy Hengst márkájú), vagy mann filtert, viszont a levegőszűrőt meg a pollenszűrőt én évente cserélem, így abból a közepes ill. budget :icon13: árút választom....

Olajban meg nem nagyon kell gondolkodni, nyugodtan vegyél GM 5w30 dexos2-őt...:lol: A 15000 km/ 1éves csere meg abszolút rendben van.... Egyébként az olajat én innen veszem (hozzám nagyon közel is van:D) LINK :D!

Szia!

Köszönöm az ötleteket!

Igazából azért is érdeklődöm,mert volt olyan szűrő,amit ehhez a tipushoz adtak,és az istennek nem lehetett berakni..pollenszűrőre gondolok..

A szűrők elérhető helyen vannak számomra,arra gyakran járok,még az olajhoz kell valami jó helyet találnom(Felsőpakonyon lakom),de most már legalább tudom,milyent keressek..a normális árkategóriában..mert elég nagy a szórás.szervizben meg egy liter olaj..2-3 000 közt van..:devlish:

Jön a 120 000 szerviz,ékszíjat is kell vennem,illetve a 150 000-re pedig a vezérmű szíj+szettet..ezeket is megnézem akkor ott az Opel centrumban!:devlish:

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm szépen! :lol:

Mi az a részecske szűrő generálás?

A fejegységet felfrissítettem 2007.10. havira, letöltöttem egy 2009-es közép európai térképet is, melyen van már M0-a, de nincs szentmihályi úti bekötés. A rejtett menü hasznos, mert megtaláltam benne a GPS sebességet is, amihez kiválóan össze tudom hasonlítani az óra által mutatottat.

A magyar menüről jót hallottam, a navigációs hangról rosszat. Még vajúdok a dolgon.

Első körben egy lopásgátlót teszek a kormányra és az alufelnit biztosítom egy csavarkészlettel.

Szerdán megy vércserére (olaj). A szerelőm azt ajánlotta, hogy ha a pénztárcám engedi, 15 ezrenként legyen olajcsere rajta. Meghálálja az autó.

Nekem a 120 lóerő és a 280 NM nyomaték elegendő, mert így is jobban gyorsul, mint az Opel gyorsított. Tempomat istenkirály!!! A kijelző szerint 920-950 km-es hatótávú a kocsi, ami megint a fogyit dicséri.

Hol találtál te ezen a navigáción rejtett menűt?

Link to comment
Megosztás:

Hol találtál te ezen a navigáción rejtett menűt?

Kellemes ünnepeket kívánok minden kedves fórumtársnak!

Rejtett menü: a főképernyőn a SETTING gombot kell hosszan nyomni, ameddig nem sípol. Utána a BC vagy az AUDIO (ez utóbbi csak navis rádióknál működik) gombot lehet nyomkodni, és lapozódnak a rejtett menü oldalai. Rengeteg az adat, amiből alig pár sort sikerült megfejteni, de az is elég.

Pitecus: szeretném megkérdezni, hogy a 2007.10. havi update lemez gyári volt-e, és kölcsön kérhetem egy kis időre? Köszönöm.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.