Jump to content
OPEL FÓRUM

Recommended Posts

Koco felhasználónak köszönöm szépen a segítséget.

A csomagtér ajtó lezárva egy téglalap alakú zár mélyedésbe megy bele. Ehhez vásároltam egy csomagtér burkolatot. Színben méretben minden jó, viszont ha lecsukom az ajtót akkor újra felnyitva ez a burkolat elem is mélyedésben marad. A kérdésem hogy ennek nem kéne vissza kiemelnie? Olyan mintha még egy rugó vagy valami hiányozna innen? Minden Zafira B-ben ez így működik? Mi a termék pontos neve ami még hiányzik? 2006 évjárat ha ennek jelentősége lenne.

Edited by Mikeanonime

6 órája, Mikeanonime írta:

Koco felhasználónak köszönöm szépen a segítséget.

A csomagtér ajtó lezárva egy téglalap alakú zár mélyedésbe megy bele. Ehhez vásároltam egy csomagtér burkolatot. Színben méretben minden jó, viszont ha lecsukom az ajtót akkor újra felnyitva ez a burkolat elem is mélyedésben marad. A kérdésem hogy ennek nem kéne vissza kiemelnie? Olyan mintha még egy rugó vagy valami hiányozna innen? Minden Zafira B-ben ez így működik? Mi a termék pontos neve ami még hiányzik? 2006 évjárat ha ennek jelentősége lenne.

Itt próbálj meg rákeresni a képek alapján az adott alkatrészre: https://opel.7zap.com/hu/car/a05/

Üdv!tegnap vettem a b zafirankat és az lenne a kérdésem, hogy a tetőcsomagtartó rögzítő csavarokat takaró műanyag elemet hol lehet beszerezni. A négyből hiányzik három. Köszönöm

Üdv Mindenkinek! 

Múlt év végén vásároltam egy 2006os évjáratú Zafira b-t, 1,6os motorral. 

Az vele a gond, hogy hidegen tökéletesen indul, alapjárat is tökéletes. Tökéletes addig minden, míg el nem éri az üzemi hőfokot. Ekkor a fordulatszám 1000-1300 közt ingadozik. Ha enyhébb az idő alig indul. Emellett valami terheli az aksit, leállított állapotban, kb 0,6A-rel. Gyári műszer nem ír ki semmit. Most is küzdenek vele szerelők. Lezárt autó állapotban is merít. Esetleg valakinek tipp? 

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalat B Zafira első rugó cserével kapcsolatban? Kaptam árat, amiben felhívják a figyelmemet, hogy gyakori hiba ennél a típusnál, hogy berozsdásodik az anya a szár tetejébe és csak roncsolással bontható. Rossz esetben a lengéscsillapító is mehet a lecsóba, mivel ids+ -os futómű, nem lenne olcsó akció annak a cseréje is.

18 órája, csege írta:

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalat B Zafira első rugó cserével kapcsolatban? Kaptam árat, amiben felhívják a figyelmemet, hogy gyakori hiba ennél a típusnál, hogy berozsdásodik az anya a szár tetejébe és csak roncsolással bontható. Rossz esetben a lengéscsillapító is mehet a lecsóba, mivel ids+ -os futómű, nem lenne olcsó akció annak a cseréje is.

Nézd meg hogy a tied rozsdás-e.Ha nem akkor nincs para.

Hogy férek hozzá a legegyszerűbben? Ha jól látom le kell bontani a szélvédő alatti műanyag burkolatot, ahhoz pedig talán még az ablaktörlőt is le kell szedni? Tudsz erre vonatkozóan útmutatást adni?

Köszi!

19 perce, csege írta:

Hogy férek hozzá a legegyszerűbben? Ha jól látom le kell bontani a szélvédő alatti műanyag burkolatot, ahhoz pedig talán még az ablaktörlőt is le kell szedni? Tudsz erre vonatkozóan útmutatást adni?

Köszi!

Igen le kell.Egyébként a youtubon fennt van videó erről.