Jump to content

Recommended Posts

Tisztelt mantec!

Köszönöm a segítséget ez lessz az márt találtam is egy oldalt ahol GM alkatrészeket forgalmaznak.

Ha minden igaz 3800Ft+postaköltségből megúszom nem olcsó de ez van :)

mégegyszer köszönöm

Guest

Előre is elnézést a kérdésemért: folyamatosan regenerál, vagy csak többszáz km-enként, pár km hosszon?

Még szoknom kell az új rendet..:( /A+B Zafira.../

Lehetséges valamilyen módon bekapcsolni a centrál zárást manuálisan,hogy az első ajtó zárásával lezárjon az autó?

mert különben gyakorlatilag ,ha nem múködik a távkulcs..:),akkor nem tudom csak az első ajtót bezárni..:(

Még szoknom kell az új rendet.. :( /A+B Zafira.../

Lehetséges valamilyen módon bekapcsolni a centrál zárást manuálisan,hogy az első ajtó zárásával lezárjon az autó?

mert különben gyakorlatilag ,ha nem múködik a távkulcs.. :),akkor nem tudom csak az első ajtót bezárni.. :(

Hát nézegettem, de úgy látszik, hogy nem lehet. Az ajtókat még csak-csak, de a csomagtartót meg a tanksapkát nem lehet zárni. Nem egy szerencsés megoldás.

Guest

Hát nézegettem, de úgy látszik, hogy nem lehet. Az ajtókat még csak-csak, de a csomagtartót meg a tanksapkát nem lehet zárni. Nem egy szerencsés megoldás.

és akkor mi lesz,ha elromlik a bicska kulcs,a másikkal csak az első ajtót fogom tudni bezárni?:(

Az Astra H fórumban leírta egy kolléga a tutit: "Kulcs és távirányító nélküli zárás: Minden ajtó becsuk kivéve a jobb első, innen benyúlva a vészvillogó melletti ajtózáró gombot kell megnyomni, ajtók zárnak csomagtartóval együtt, jobb első ajtó becsukása után az autó zárva lesz. Nyitni a bal elsőt kulccsal, a többit belülről a belső kilincs meghúzásával lehet."

Guest

Az Astra H fórumban leírta egy kolléga a tutit: "Kulcs és távirányító nélküli zárás: Minden ajtó becsuk kivéve a jobb első, innen benyúlva a vészvillogó melletti ajtózáró gombot kell megnyomni, ajtók zárnak csomagtartóval együtt, jobb első ajtó becsukása után az autó zárva lesz. Nyitni a bal elsőt kulccsal, a többit belülről a belső kilincs meghúzásával lehet."

holnap kipróbálom..:)

Sziasztok!

Kérdésem lenne, 2006-os B Zafira 1.6 benzines, valószínű a CIM modulos problémám van.

A duda nem mindig szól, sőt ha megnyomom elkezd hangosodni a rádió, az index balra nem mindig "marad ott", a rádió hangosítás és a BC funkciógombok a kormányon nem működnek ilyenkor.

Aztán egyszer csak működiek minden rendesen.

Ez a hiba az emlgetett visszahívásos CIM modul csatlakozó hiba vagy valami más??

Kérdeztem szervízben, állítólag már ezt a visszahívást megcsinálták egy az ország másik felében lévő szervízben.

Lehet ezt valahogy házilag orvosolni??

ha valaki tudja a megoldást segítsen, mert lassan műszaki vizsag, ott meg a duda hiány gond lesz!!

Köszönöm előre is!

Üdv

Zoli

Guest

Sziasztok!

Akinek Navis fejegysége van, azt lehet ,hogy érdekelné ilyesmi:

http://www.opelforum.hu/index.php?app=classifieds&module=core&do=view_item&item_id=1433

Igen,igen,és igen!:) már régóta keresek valakit,aki ért ezekhez a kütyükhöz,és lám még karácsony sincs,mégis ilyen szép ajándékot kaphatok!?:)

Írtam privát üzenetet,most már csak hátra kell dölni és várni?!:)

Guest

Na ma délután kiderül,hogy dikerült-e a műtét? :)

a fejegység már tudja,amit kell!!AUX!!!!:)

na ha még a DVD lejátszóm is hajlandó lesz,arra,amiért fizetik,akkor minden OK!:)

Sikerült,elégedett vagyok..most már kép is,hang is van !!! AUUUX!:)

Guest

Fejtámla monitort keresek,gyermekeim örömére..persze nem horror áron...ti hogy oldottátok meg?:)

Sziasztok!

Kérdésem lenne, 2006-os B Zafira 1.6 benzines, valószínű a CIM modulos problémám van.

A duda nem mindig szól, sőt ha megnyomom elkezd hangosodni a rádió, az index balra nem mindig "marad ott", a rádió hangosítás és a BC funkciógombok a kormányon nem működnek ilyenkor.

Aztán egyszer csak működiek minden rendesen.

Ez a hiba az emlgetett visszahívásos CIM modul csatlakozó hiba vagy valami más??

Kérdeztem szervízben, állítólag már ezt a visszahívást megcsinálták egy az ország másik felében lévő szervízben.

Lehet ezt valahogy házilag orvosolni??

ha valaki tudja a megoldást segítsen, mert lassan műszaki vizsag, ott meg a duda hiány gond lesz!!

Köszönöm előre is!

Üdv

Zoli

Üdv!

Ha jól emlékszem,erre a problémára gyári visszahívás volt,ami azt jelenti,hogy díjmentesen javították.

2008-as a zafirám,és voltam is a szervízben időszakos átvizsgáláson,ott hívták fel erre a figyelmemet.

Üdv mindenkinek!

Következő kettő hiba okára keresnék elméleti segítséget:

Zafira B-ről beszélünk,a motor 1,9 cdti,100 lóerős.

1.:Télen párás hideg időben, a garázsból elindulva minden rendben.Azonban,amikor a motor elérné az üzemi hőfokot,és saccolom nyílik a termosztát,a gépházból iszonyú hangos elektromos hegesztéshez hasonló zaj hallatszik.

Csak akkor,amikor terhelem a motort,tehát gyorsítok.Alapjáraton,félrehúzódva nem jelentkezik a hiba.

Márkaszervizben 4 éve van egy lezáratlan szerviz lapom erre a hibára.(otthagytam,hidegen indították,mentek vele,semmi.)

2.:Amikor üzem meleg a motor,pár perc állás után nagyon nehezen,csak másodszori próbálkozásra sikerül beindítani.

Teker,be is pöccen,de azonnal meg is áll,mintha lefulladna.

A műszerfalon indításnál az izzítás lámpa meleg motornál is világít.

A hiba előfordulása esetleges,néha simán indul,ilyenkor azonban az izzítás lámpa nem világít.

Tanácsokat,hozzászólásokat köszönöm!

Szasztok Zafirások

Beléptem a "nagypapa" klubba, vettem egy Zafira-t, de lehet még megbánom :P Z16XEP-hez keresnék twinport szelepet - bontottan is érdekelne - ha valamelyikőtök tud ilyet, ne tartsa magában.

Köszi

Volt valamelyikőtöknek tartály szellőzéssel problémája?

hello. olyan kérdésem lenne hogy 2006-os zafiránál mikor kell vezérlést cserélni? illetve a fedélzeti nem mutat semmit csak a külső hőmérsékletet és az idő meg a rádió állomások nevét pedig a nagy kijelzős auto mata klímásról van szó és a BC-be csak a timer funkció érhető el

hello. olyan kérdésem lenne hogy 2006-os zafiránál mikor kell vezérlést cserélni? illetve a fedélzeti nem mutat semmit csak a külső hőmérsékletet és az idő meg a rádió állomások nevét pedig a nagy kijelzős auto mata klímásról van szó és a BC-be csak a timer funkció érhető el

Mondjuk nem árt ha tudja az ember milyen motorról is van szó... - a vezérléshez...

Őőőő a kijelződ érdekes, egy esetről már hallottam, azt hiszem ott vmi ECU csere volt a ludas

Guest

Guest

Működik a történet..:) amikor a gyerek a kocsiban alszik,jobb így ,mint beriasztani..:)

Sziasztok, szerintetek van olyn Zafira, amiben nincs BC funkció? Most vettem, és azt írja, hogy no function. A menüben csak system és audio van.

Kösz a válaszokat

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni: Zafira B 1.9 (110KW)- os modellhez tudna nekem valaki prezentálni karbantartási/ javítási leírást a következő e- mail címre? kertitorpe76@gmail.com

Köszi előre is!

Guest

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni: Zafira B 1.9 (110KW)- os modellhez tudna nekem valaki prezentálni karbantartási/ javítási leírást a következő e- mail címre? kertitorpe76@gmail.com

Köszi előre is!

Ennek én is tudnék örülni!:)