Jump to content

Recommended Posts

Zsevasztok!Érdeklődnék,hogy tudja-e valaki,a teszt módban mi az a BUS 4000000?Néha megjelenik,de nem változik semmi./hála az égieknek/.Előre is köszi.Üdv:Bajszipapa.

Tisztelt Hölgyek Urak olyan ügyben szeretnék segítséget kérni hogy a 2008as évjáratú B Zafirám mindkét kulcsa elveszett és így nem tudok az autómba bejutni. Honnét tudnám újra rendelni a kulcsot vagy van-e egyáltalán ilyenre lehetőség

Szerintem a CarPass kulcs kódja alapján márkaszervizben tudnak rendelni kulcsot. Azzal hagyományos (zárba betevős) módszerrel ki lehet nyitni az ajtót, utána Tech2-vel fel lehet tanítani a kulcsot (távnyitás, indításgátló). Ehhez persze meg kell lennie a CarPass-nak, és amikor megérkezett a kulcs, akkor az autót be kell juttatni valahogy a márkaszervizbe.

Az autóba bejutásra lehet hívni szakit, ha csak ezen múlik. keress rá a neten, nem akarok reklámozni senki, autózár nyitásra feldob jó néhányat. A többit Koco leírta.

Sziasztok! Kedves Zafira Tulajdonosok!

Véleményeteket szeretném kérni a B Zafira 1.7es 125 lóerős kocsiról, mivel épp autó vásárlás előtt állunk, és azt hallottuk, hogy az 1.9essel nincs semmi probléma, de 1.7-t ne vegyünk.. előre is köszönöm a kommenteket! üdv: Viki

Szia Viki!Nekem 3 éve van ilyen Zafim,de nem volt vele semmi.Jelenleg 40 ezer van benne,5,5 ös átlaggal fogyaszt.Általában rövidebb távokon használom,de voltunk már 6-an is nyaralni vele Olaszországban.Sok sikert hozzá.Üdv;Bajszipapa.

Sziasztok!

Nézegetem a lassan kifutó Zafira B-ket, kezd jó áruk lenni. Kértem pár árajánlatot dízelmotoros változatra és azt a furcsaságot vettem észre, hogy a kereskedők inkább az 1.7 DTJ (110 ló) és nem az 1.7 DTR (125 ló) változatot ajánlgatják. Mi a két motor között a különbség - a nyilvánvaló 15 Le teljesítményen kívül - van valamelyiknek ismert előnye/hátránya?

Üdv

Miki

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem olajcsere ügyben.

2006-os B Zafira 1.6 Z16XEP gyári GM 5W30-as olaj van benne, tavaly májusban lett cserélve, amikor vettem az autót, azóta 15.000 km-t mentem vele.

A szervizkönyv 30.000 km-t ír, egyéb infó szerint pedig 15.000 km vagy 1 év.

Most akkor mikor kell cserélni?

Köszönöm!

Üdv

T zolot!

"... akkor mikor ..."

A gyártóművi előírás 30 ekm / 1 év.

Guest

Sziasztok! Kedves Zafira Tulajdonosok!

Véleményeteket szeretném kérni a B Zafira 1.7es 125 lóerős kocsiról, mivel épp autó vásárlás előtt állunk, és azt hallottuk, hogy az 1.9essel nincs semmi probléma, de 1.7-t ne vegyünk.. előre is köszönöm a kommenteket! üdv: Viki

Nekem,amíg szükségem volt rá,megfelelt!:)...csak ezt a fránya regenerációt nem tudom megszokni..de ez sajnos most már minden diesel autó velejárója....:(

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem olajcsere ügyben.

2006-os B Zafira 1.6 Z16XEP gyári GM 5W30-as olaj van benne, tavaly májusban lett cserélve, amikor vettem az autót, azóta 15.000 km-t mentem vele.

A szervizkönyv 30.000 km-t ír, egyéb infó szerint pedig 15.000 km vagy 1 év.

Most akkor mikor kell cserélni?

Köszönöm!

Üdv

Sztem eszik az annyi olajat, hogy max a szűrőt kell lecserélni, azt meg elég 30 ezrenként :p :D

Én amúgy nem hiszek a csodás motorolajoknak, megnézhetsz néhány cikket a neten, amit a szabályosan 30 ezrenként lecserélt olaj tett a motorral. Én maradok a 10 -15 ezres ciklusnál.

Guest

Opeles Urak!:)

A mai nappal eladtam az Opel Zafirámat,még keddig járhatok vele,onnantól egy MB C180 tulajdonosa leszek..köszönöm a sok segítséget,türelmet,amit a fórumozás alatt kaptam tőletek..a segítséget,főleg Kocónak!:)

Mi módon tudom törölni a felhasználó profilomat?

Üdv Zé

Nagyon szívesen! Azért még írtam nekem...

Ne töröld a profilodat, néha nézz be ide, voltak nagyon jó tapasztalataid, ötleteid.

Guest

Nagyon szívesen! Azért még írtam nekem...

Ne töröld a profilodat, néha nézz be ide, voltak nagyon jó tapasztalataid, ötleteid.

majd meglátjuk..:)

Üdv Fórumlakók!

Érdeklődni szeretnék, hogy tudnátok- e nekem hasznos információval szolgálni olajcsere területén?

Most lenne esedékes újonnan szerzett verdámban a vércsere. :D De valahogyan a GM olcsó motorolajához nem igazán fűlik a fogam... Kinek milyen javallata/ tapasztalata van motorolaj területén? Szerintetek milyen típusú motorolajat tegyek a vasba, persze szemelőt tartva a GM előírásait?

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!

...tudnátok- e nekem hasznos információval szolgálni olajcsere területén?

Mantec, riadó, kapás van! :D

Komolyra fordítva: említett úriember azt mondaná hogy a márka teljesen mindegy, csak a választott motorolaj feleljen meg az aktuális gyári előírásnak (jelen esetben ez dexos2, amelyik olaj ezt teljesíti, az mind jó, még az olcsó GM is), a többi csak ízlés és pénz kérdése.

Én inkább nem foglalnék állást mert némileg különbözik a véleményünk, meg egyébként sem értek hozzá...

Guest

Magyarítások!

Miután nekem már nincs szükségem rá,a ami nappal megszüntem Zafira tulajdonosnak lennni...a későbbiek során hátha valaki szeretné:

Kijelző:

http://apronet.hu/auto/alkatresz/alkatreszek/aprohirdetes=8258564

Magyar nyelv az Opel kijelzőkre.
GID, Bord Computer vagy inkább Fedélzeti Számítógép? Az Opel Astra H, Zafíra B, Signum, Vectra C úgynevezett grafikus információ kijelzője rendelkezik 13 választható nyelvvel, de nincs köztük Magyar. Megírtam a Magyar nyelvű programot. A Magyarítás 20000 Ft.
324299_1236362201_mini.JPG
  • list_arrow.gif Ár: 20.000 Ft
  • list_arrow.gif Feladó: Tóth Sándor
  • list_arrow.gif Telefon: 06209735910
  • list_arrow.gif Hely: Budapest XV. ker. - Rákospalota, Pestújhely, Újpalota

navigáció:

http://www.autonavi.fw.hu/OPEL%20NAVI.html

OPEL NAVIGÁCIÓ MAGYAROSÍTÁS
CD70 MAGYAROSÍTÁS
DVD90 MAGYAROSÍTÁS
A NAVIGÁCIÓ ALATTI MENÜRENDSZER LESZ MAGYAROSÍTVA.
HIBÁTLAN MINÕSÉGÛ MAGYAR NÕI HANG FOG NAVIGÁLNI BENNÜNKET.
OPEL MAGYAROSÍTÁST SZEMÉLYESEN TÖLTÖM FEL AZ AUTÓRA.
KB. 20 PERCET VESZ IGÉNYBE
opel%202.jpg

• Like 1

Sziasztok

Zafira B 1.9 Z19DTL 2009-esem van

kb 1 hónapja vettem

a hűtővízszint mindig jelez,hogy kevés de amúgy a szint rendben van,

kapok hozzá új jeladót vagy pipát :) így mondták és ha kicserélem megszűnik

a csomagtértakaró rolóért könyörögnöm kell hogy ideadják a kocsihoz

meg egy kis kopogást hallok az első futóműből rossz úton

a kutyacsont lehet

a regenerálás nekem is elég fura mivel eddig egy sima G astrám volt Y17DTL ami elég igénytelen volt szerviz szinten

eleinte kicsit meg is ijedtem

városban használjuk így szerintem elég sokat fogyaszt 9 liter kb.

34km/h átlagsebességgel

minden új információt szívesen veszek a kocsiról a régi tulajoktól

köszi

Tiszteletem,
gondolkozom egy Zafira B vásárlásán, Signumomat cserélném le. Mi a tapasztalat általánosságban az autóról? Típus hibák stb. 1,8-as benzin motorral néztem őket, mert azt hallottam, hogy messze a legmegbízhatóbb motor. Jól hallottam? :-) Vagy milyen benzin motorral lenne érdemes venni? 2,2 biztos nem, mert azért válok meg a Signumtól.... Előre köszönöm!

Tiszteletem,

gondolkozom egy Zafira B vásárlásán, Signumomat cserélném le. Mi a tapasztalat általánosságban az autóról? Típus hibák stb. 1,8-as benzin motorral néztem őket, mert azt hallottam, hogy messze a legmegbízhatóbb motor. Jól hallottam? :-) Vagy milyen benzin motorral lenne érdemes venni? 2,2 biztos nem, mert azért válok meg a Signumtól.... Előre köszönöm!

Mi a baj a 2,2- vel? Nekem Z22XE-m volt Omegában, nem mondom, hogy sportos, de nem volt rossz motor sztem.

Aztán ha már itt vagyok, vmi elektromos hozzáértőtől - Mi a legelterjedtebb hely kábeltörésre, letestelődésre, vezeték kidörzsölődésre? Vmi baromira elkezdte szívni az akksit, és az önindító nem teker mindig -szal vagy zárlat az önindítónál - ami elég fura, hogy akkor is szívná az akksit, mikor a relé nem ad tápot, vagy vhol "elveszik" az áram oda menet közben. Még jó, hogy "szépen" hozzá lehet férni az önindítóhoz :P - 16XEP :P

Mi a baj a 2,2- vel? Nekem Z22XE-m volt Omegában, nem mondom, hogy sportos, de nem volt rossz motor sztem.

Aztán ha már itt vagyok, vmi elektromos hozzáértőtől - Mi a legelterjedtebb hely kábeltörésre, letestelődésre, vezeték kidörzsölődésre? Vmi baromira elkezdte szívni az akksit, és az önindító nem teker mindig -szal vagy zárlat az önindítónál - ami elég fura, hogy akkor is szívná az akksit, mikor a relé nem ad tápot, vagy vhol "elveszik" az áram oda menet közben. Még jó, hogy "szépen" hozzá lehet férni az önindítóhoz :P - 16XEP :P

Mert az mar masik 2,2.

Az enyém Z22YH. vezérműlánc probléma, nagynyomású szivattyú/pumpa, szivósor terelőlapátok plussz rudazat, A hibák darabja 200 ezer ft körül mozog :-)

Az enyém Z22YH. vezérműlánc probléma, nagynyomású szivattyú/pumpa, szivósor terelőlapátok plussz rudazat, A hibák darabja 200 ezer ft körül mozog :-)

Hm, hát pech - a 3800 as láncosa csak az olajcsere hiányát bosszulta meg...

Mert az mar masik 2,2.

Azt valahogy sejtettem, hogy nem ua, de azt nem gondoltam, hogy az láncos... :)

Az 1.8-as alapvetően jó motor, persze ennél is lehetnek zsebbenyúlós javítások, de a tapasztalatok szerint ritkábban. Másik előnye, hogy valósabb futásteljesítménnyel lehet hozzájutni. A dízelt gyakorlatilag minden esetben tekerik, a benzinesbe nem tesznek évente sok tízezer kilométert. A VVT állító szerkezete kerül sokba, a többi (trafósor, EGR, diódahíd) 30-50 eFt között javítható/cserélhető, de azért ezek bőven 100 ekm felett jelentkeznek, nem mind, nem egyszerre. Fontos a gyertyák rendszeres cseréje, jelentősen meg tudja növelni a trafósor élettartamát.

Egy baja van - szerintem - az 1.8-as verziónak: nagyon rövid a hozzá kapcsolt 5 fokozatú váltó. 100 km/óra sebességnél már 3000 fordulaton forog a motor, holott 2500-ön is simán vinné.

Más: a Zafira B egy kategóriával a Signum alatt van. Hogy ez mit jelent? Pl.: ugyanaz a fényre sötétedő tükör van benne (extra), de nincs bekötve sem a tolatólámpa, sem a belső világítás érzékelés, az automata klímája (extra) nem tud kétoldali hőmérséklet állítást, a motoros tükörbehajtás (extra) nincs a canbus hálózaton, ezért automatában nem hajtja be. Ezektől függetlenül nagyon jó kis autó a Zafira.

• Like 1

sziasztok

Na javul a fogyasztás :) szokjuk a kocsit

7.8 liter per 100km amit a műszer mutat szintén városi használat mellett

ma vettem olajat meg szűrőt bele

januárban lecserélődik

de még mindig forog a fejemben,hogy lehet mégis el kellene adnom a kocsit

amugy nagyon kényelmes vele menni

szeret "fent" ülni a feleségem és ismerős is aki kipróbálta mondta hogy nagyon jó az üléspozició