Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA B


jfenyvesi

Recommended Posts

Szia Ati! Gondolom dizel a kicsike,s a regeneráló müködik ilyenkor!Ha lehet,ne állitsd le ilyenkor mert nem tesz jót neki.A fogyasztás ilyenkor jól megugrik,de hát mindent a környezetért!A gépkönyvében is le van irva,a szagjelenséggel együtt.A ventilátor pedig a regenerálás alatt végig megy,a vizhőmérséklettől függetlenűl. üdv;Bajszipapa.

Kedves Bajszipapa!

Köszi az ötletet. A regenerálónál a részecskeszűrőre gondoltál? Ilyennel 1x már találkozam kb egy éve. A műszerfalon megjelent a jelzés utána mentem kb 15 precet kicsit pörgetve a motort és megszünt a jelzés.

Az általam leírt jelenség a napi használat során 90%-ban előfordul (jelzés nélkül).

Ha mégis a regenerálásról lenne szó elképzelhető, hogy egy sikeres regenerálás követően másnap megint regenerálni szeretne?

üdv:Ati

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új fórumozó vagyok, lenne két kérdésem. Próbáltam már sok helyet és szerelőket, eddig nem sikerült megoldani ezt a kettőt, de hátha valaki már találkozott a Zafira B-nél valamelyik problémával, és tudja a megoldást. Tippeket már kaptam sokat, de eddig egyik sem vált be.

Rövid történet az autóról: 2006-os 1.8 benzines, 2011-ben 67.000 valós km-rel vettem, rögtön utána LPG-re lett átalakítva. Annyit lehet tudni az autóról, hogy az előző tulajdonosnál volt egy ráfutásos baleset, hátsó hidat cseréltek nála a márkaszervizben. 2011 nyarán jobbról belém húztak, az autó jobb oldalán keletkezett károkat márkaszerviz kötelezőre kijavította (jobb eleje-közepe táján lemezelemek, jobb első kerék, jobb első lámpa és egy stabpálca cserélve, amúgy az autó tökéletesen járóképes maradt az eset után).

Szóval a két probléma:

1. Koppanó hang menet közben

Az első nálam töltött őszén (tehát már a nyári baleset után) erős koppanó hangot adott az autó érzésre nagyjából a vezetőülés alól, de nem következetesen, néha hátrébb, néha előrébb hallhatóan, és jórészt hosszabb kirugózásoknál, de néha kisebb bukkanókon is, akár 1, akár több személlyel, de abszolút kiszámíthatatlan módon. Általános autószerelő felemelte, mindent meghúzott, amit tudott, átvizsgálta, semmi hibát nem talált, és a hang meg is szűnt. Nagyjából egy év múlva jött elő, szintén ősszel a hang, akkor már Opel szerelőhöz vittem házhoz. Huppanókon meghallgatta, csáposon megvizsgálta az autót, a futóműelemeket, beleértve a rugókat is, kormányzást, és minden szóba jöhetőt épnek talált. Utána már fél év múlva, tavaly késő tavasszal jött elő a hang, Opel szerelő már hülyét kapott, akkor sem talált semmit, pedig tüzetesen átnézett mindent. Én kipakoltam a teljes csomagtartót, igazítottam a hátsó ajtón, de egyik sem bizonyult megoldásnak, viszont röviddel azután, hogy csáposon volt az autó, megszűnt a hang. Legutoljára karácsonykor tért vissza, az őszi esős időt érdekes módon megúsztuk. Azóta kisebb-nagyobb rendszerességgel, azért naponta többször, tökre kiszámíthatatlanul jön elő, de nyilván könnyebben rosszabb úton előhozni, ahol keményen dolgozik alatta a futómű és csavarodik a kaszni. Viszont egy hete hülyét csináltam magamból a futóművesnél, mert nem tudtam az utcán produkálni a hangot. A héten megyek megint, utána szerintem "nyúzóra" is felkerül az autó. Már hülyét kapok tőle.

Az eddigi tippek:

- rugótörés - a rugók épek, mint a futómű többi szemmel látható része

- a baleset javítása során a lakatosok vmit nem jól raktak helyre v. elengedett valamilyen rögzítési pont a kasznin - de ezt balról hallani, néha hátulról, néha középről, néha előrébb is, a balesetben viszont a jobb eleje sérült.

- toronyrögzítő csavarok nincsenek jól meghúzva vagy a troronycsapágy adja meg magát - az Opel-szerelő szerint ez nem az a hang, és nem ennyire ritkán és össze-vissza jönne elő

- kipufogó - csáposon végigfeszegettük a teljes futóművet, lerakva kézzel rángattuk az autót, de semmi.

2. Reggeli indításnál fulladozó motor

Pár hete csak reggelente, tehát amikor benzinnel indul az autó, kb. 1 percig borzasztó egyenetlen az alapjárat (kb. 700-1100 között játszik), gázadásra néha nem hajlandó felpörögni, de a legrosszabb, hogy elinduláskor gyakran "nincs ereje", mintha le akarna fulladni az autó. Ezért minden reggel kb. 1 percig vagy elő kell melegíteni vagy borzasztó ügyesen kell kezelni a pedálokat, pörgetve (ha engedi) hogy ne rángasson, ne fulladozzon (nem fullad le, az alapjáratot a számítógép megemeli, amikor fulladásközeli állapotban van). Nem hagy ki henger, hibajelzés nem világít. Próbáltam este benzinnel leállítva (alapból ugye gázzal megy), de maradt a probléma. Befecskendezőtisztító adalékot is kapott, de ez a reggeli probléma maradt. A gyertyákat évente cserélem. Amúgy kb. 1 perc után (akár mínusz 10, akár plusz 10 fok van) már simán jár a motor, gázra átváltva sincs gond, szépen jár. Sőt ha reggel csak 2-3 km-t megyek az áruházig, majd 1-2 óráig állni hagyom, utána megint normálisan indul, szóval csak a reggeli első indításnál van ez a gond.

Eddigi tippek:

Az Opel-szerelő szerint lehet, hogy kezdenek beégni a szelepek a gáztól, és így nap elején a kompresszió nem elég.

Máshol írtak olyat, hogy esetleg a benzin oldal "eltanulta" a gáz oldal befecskendezési beállításait.

Más azt mondta, hogy a gázosok nézzék át, szerintük fals levegőt szív.

Mindegyikkel az a problémám, hogy ez a csak első indításnál rendelkező probléma elég speciális.

Megyek a héten gázoshoz, de nagy reményeim nincsenek. Az Opel-szerelő azt mondta, hogy hibajelzés hiányában nem tud mit kiolvasni, meg kell várni, amíg a számítógép kirakja a műszerfalra a hibajelet.

Lécci az írjon, aki már találkozott valamelyikkel vagy biztosan tudja, hogy mi a hiba.

Köszi,

Zsolt (alias Texas)

texalink@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Szia Ati! Tényleg a részecskeszürőre gondoltam.A gyakoriságot sok minden befolyásolja(olajminőség,vezetési stilus,városi/pályahasználat).Ha már a müszerfalon megjelenik az izzitás,akkor eléggé el van tömődve!Bróbáld meg jól meghajtani,hogy kiégjen.Ha regenerál,akkor ne állitsd le.Reméljük helyre jön.üdv:Bajszipapa.

Link to comment
Megosztás:

Az izzótásjelző csak akkor villog, ha többszöri megszakított regenerálás volt, és a szűrő 125% környékére telítődött. A villogás azt jelenti, hogy menni kell az autóval, nem szabad leállítani a motort, amikor ez a "kényszerített" regenerálás befejeződik, akkor a lámpa villogása is megszűnik. Regenerálás közben a pillanatnyi fogyasztás kb.: 5 l/óra, vagy menet közben bő másfélszerese a normálisnak, illetve olyan bugyborgós fura hangja van a motornak, meg alapjáraton 1-2-es fokozatban haladva hullámozva viszi a bódét.

Amit említesz az a tesztmód, rádiótól függően kényes vagy kényelmes a kezelése, de nem erre gondolok. Amit én használok, az egy külön egység, amit az autó canbus rendszerére kell tenni (alapból a diagnosztikai csatlakozóra lehet rátenni az eszközt), majd a saját menüjén keresztül lehet használni/kezelni, illetve figyelmeztető üzeneteket is ad a kijelzőn. A menüje magyar nyelvű, kormányról vezérelhető, a beépítése nem látszik az autóban. Figyelmeztet ha elérte a vízhőfok a 80 fokot, vagy ha túllépte a 105, 120, (dízel) 115, 130 fokot (benzines), regenerálás kezgetén, végén, közben a napi számláló helyén százalékosan mutatja a tisztítási folyamatot, stb.

Szia,

engem erdekelne ez a kulon egyseg. Hol lehet beszerezni?

Udv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

3 napja vagyok zafira tulaj. 1.9 cdti 74kw.

menet kozben egy furcsa zajra lettem figyelmes, amirol sejtelmem sincs mi lehet. talan nektek van valami otletetek.

a jelenseget ahhoz tudnam hasonlitani, mint mikor egy laptop hutoje mar poros, es a ventillator hangosan "porog". valami ilyesmi porgo hangot hallok valahonnan elolrol. sajnos a pontos helyet nem sikerult beazonositani, mivel csak menet kozben hallatszik, es a sebesseg novekvesevel erosodik/gyorsul a porges.

valami otlet mi lehet ez?

udv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

3 napja vagyok zafira tulaj. 1.9 cdti 74kw.

menet kozben egy furcsa zajra lettem figyelmes, amirol sejtelmem sincs mi lehet. talan nektek van valami otletetek.

a jelenseget ahhoz tudnam hasonlitani, mint mikor egy laptop hutoje mar poros, es a ventillator hangosan "porog". valami ilyesmi porgo hangot hallok valahonnan elolrol. sajnos a pontos helyet nem sikerult beazonositani, mivel csak menet kozben hallatszik, es a sebesseg novekvesevel erosodik/gyorsul a porges.

valami otlet mi lehet ez?

udv!

Szia!

Üdv a Zafirások között!

A kütyüről küldök majd este leírást, beszerzést, mindent. Ha azon felül még kérdés van, akkor arra is igyekszem válaszolni.

A zaj, amit leírsz valamilyen szélzajnak tűnik így elsőre. Nézd meg az első lökhárító alatti koptatót, nem lóg-e nagyon, vagy az első kerékjáratokban a műanyag betét rögzítését. A sebesség függvényében még a csapágyak hangja is lehet, vagy jöhet akár a váltóból is. De nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Mekkora sebességnél hallatszik, az ablakot letekerve jobban hallható, bal vagy jobb oldal? Tetőcsomagtartó-rúd nincs fent?

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Üdv a Zafirások között!

A kütyüről küldök majd este leírást, beszerzést, mindent. Ha azon felül még kérdés van, akkor arra is igyekszem válaszolni.

A zaj, amit leírsz valamilyen szélzajnak tűnik így elsőre. Nézd meg az első lökhárító alatti koptatót, nem lóg-e nagyon, vagy az első kerékjáratokban a műanyag betét rögzítését. A sebesség függvényében még a csapágyak hangja is lehet, vagy jöhet akár a váltóból is. De nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Mekkora sebességnél hallatszik, az ablakot letekerve jobban hallható, bal vagy jobb oldal? Tetőcsomagtartó-rúd nincs fent?

Üdv: Laci

Szia,

kb. 50kmh-nal mar lehet hallani, az alatta vagy nincs, vagy annyira gyenge, hogy elnyomja az auto, gumi, stb hangja. lehuzott ablakkal nem hallottam semmit, elnyomta a szelzaj, a koptato rendben van, teto-rud nincs. a kerekjaratot meg nem neztem.

en valami ventillatorra gyanakodnek, de sajna meg nem ismerem annyira a zafirat. de mindenkepp valami forgo alkatreszbol jon a zaj. a regi favoritom ventillatoranak volt ilyen hangja, mikor erosre volt allitva.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

kb. 50kmh-nal mar lehet hallani, az alatta vagy nincs, vagy annyira gyenge, hogy elnyomja az auto, gumi, stb hangja. lehuzott ablakkal nem hallottam semmit, elnyomta a szelzaj, a koptato rendben van, teto-rud nincs. a kerekjaratot meg nem neztem.

en valami ventillatorra gyanakodnek, de sajna meg nem ismerem annyira a zafirat. de mindenkepp valami forgo alkatreszbol jon a zaj. a regi favoritom ventillatoranak volt ilyen hangja, mikor erosre volt allitva.

Sziasztok,

Én is új vagyok a fórumon, üdv Mindenkinek! Hasonló csörgő/forgó jelenséget én is tapasztaltam. Kb. jobb elölről hallani bizonyos sebesség felett (nálam olyan 80 km/h felett) de ha kiveszem üresbe és leállítom a motort menet közben akkor is hallani. Nálam nem állandó, csak néha jön elő viszont megfigyeltem, hogy erős oldalszélben hallani nagyon. Mintha a szél mozgatna valamit... Ebből gondolom, hogy nem futómű vagy mechanikus alkatrész hanem a lökhárító alján lehet valami ami csörög.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem is. B Zafira - ba való CD30 MP3 rádiót szeretnék beszereltetni, mert most nem az van benne. Ehhez a rádió kódjára lesz szükségem vagy a CAR Pass - on lévő 4 jegyű car code - ra? + Tech2 - val felprogramozzák a szervizben.

Az én car pass - omon nincs rádió kód a használtan vett rádiónak viszont nem tudom a kódját. Azt tudom, hogy ha nem tanították le (0000) kiszereléskor akkor elvileg dobhatom is ki.

A másik furcsaság, hogy a most az autóban lévő CD30 rádió - ami elvileg nem Zafira - ba való - Radio Safe üzemmódot ír ki (a GID működik) de néha gondol egyet és gyújtás ráadásra bekapcsol és működik. Aztán a következő leállítás és újraindítás után megint nem. Teljesen random szerű. Erre van valakinek valami ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszi a segítséget! Kedden megy a szekér műhelybe, ott majd megállapítják a pontos diagnózist. Olasz EGR szelep 29.000ft a neten, ha valóban az a kicsikének a baja… Majd írok, hogy mi lett a végeredmény, remélem, hogy ennyiben megáll a történet… :D :P

Sziasztok!

Megtörtént az EGR szelep cseréje a verdában, gondoltam írok néhány sort róla.

Hosszas vacillálás után eldöntöttem, hogy Spanyol EGR szelepet fogok vásárolni, ugyanis a „gyári” amit szintúgy Spanyolban ügyeskednek össze, azt majd másfélszeres árral drágábban kínálták. Amikor az autószerelőnek átadtam az utángyártott kütyüt nagyon meg volt lepődve, hogy milyen szép kidolgozott részletei vannak. :blink: Megtörtént a régi szelep kiszerelése és az új kütyü beszerelése, a régi szelep eléggé el volt szenesedve, csoda, hogy még működött vele a verda… Az új szelep beszerelésével kb. olyan lett a járgány mintha plusz 20 pacit tettek volna még hozzá, :P bár azért a 150 ló- rossz EGR- rel is szépen mozgatta a családi kedvencet, sokkal dinamikusabb lett a motor, és persze az idegesítő szervizjelzés is megszűnt. :D

Üdv. Tibo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, de beleolvasva az eddig írtakba, ha régebb óta tudtam volna erről a helyről, annak nagyon örült volna a zsebem.

2013 áprilisa óta van egy 2005-ös, 1.8-as B Zafirám, amit az előző gazdája abban a pillanatban adott el, mielőtt még éppen szétesett volna. Azóta ráköltöttem az árát mégegyszer, és még mindig nem jó. De nem sírni jöttem, hanem kérdezősködni, és segíteni, ha tudok. (Olyan amilyen, de az enyém, és ki van fizetve.)

Az első kérdésem lökhárító rögzítési pontok javításával kapcsolatos, az első lökhárítómon ugyanis a hozzá (nem) értő szakemberek keze nyomán ezek gyak. megszűntek. Tudnátok-e ajánlani ezzel foglalkozó céget/iparost, aki elfogadható áron megoldja a javítást? (Budapest északi oldalához minél közelebb.)

Egyelőre kettővel szemezek. Az egyik Kőbányán van, a másik a Fehérvári úton. Mégis jobban szeretném, ha olyan helyre mehetnék, ahol előttem már járt valaki, és meg volt elégedve.

(Itt kérek elnézést, ha rossz helyen kérdeztem. Mint említettem, új vagyok még. Ha így van, kérlek, irányítsatok a megfelelő helyre!)

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Izzítógyertyával kapcsolatos hibát jelent a kód: P0380 Glow Plug/Heater Circuit "A" Malfunction. Nagy valószínűséggel az izzítógyertya a hibás, de opcom vagy Tech2 kiolvasás, és egy szerelővel történő konzultálás mindenképp legyen mielőtt veszel/cserélsz bármilyen alkatrészt is.

Egyébként pedig üdv a csapatban, a napokban/hetekben azért lett pár új tulajdonos, örülök. Mit lehet tudni a szekérről?

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Izzítógyertyával kapcsolatos hibát jelent a kód: P0380 Glow Plug/Heater Circuit "A" Malfunction. Nagy valószínűséggel az izzítógyertya a hibás, de opcom vagy Tech2 kiolvasás, és egy szerelővel történő konzultálás mindenképp legyen mielőtt veszel/cserélsz bármilyen alkatrészt is.

Egyébként pedig üdv a csapatban, a napokban/hetekben azért lett pár új tulajdonos, örülök. Mit lehet tudni a szekérről?

Üdv: Laci

Köszönöm a segítséget!

Hiba jelenség: Első indításkor 4-5.-ik izzításra is nehezen indul(nem egyenletes a járása-indulása) és füst(mint az omega koncerten)pár másodperc múlva rendeződik minden. A nap folyamán aztán simán indul és jár.

Diesel Ignis lett lecserélve mert nővésben a család. Eddig tetszik a gép remélem nem változik a véleményem.Óra állás 138e. km.

A fogyasztása 6.0 liter pappis tempoval (90), nem tudom ez mennyire számít jónak.

Link to comment
Megosztás:

Egyre gyanúsabb az izzítógyertya. A motor beindulása után nagy hidegben még van utóizzítás, ennek hiánya miatt is lehet egyenetlen a kezdeti alapjárat. A 6 liter teljesen jó érték. Az óra állása semmit sem jelent, ha kívül-belül megfelelő a gép, műszakilag is rendben van, akkor még sokáig jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg uj vagyok itt. Ugyhogy nem tudom hogy mennek a dolgok.

olyan kerdesem lenne. Nemreg vettunk egy b zafira club-ot 07-es eddig nem tunt fel mert nem hasznaltam hogy a szivargyujto nem kaocsol ki ha leallitom a motort.eleg zavaro a dolog be akartam kotni a kamerat de folyamatosan tolti az aksijat. Es nincs kedvem minden alkalommal kihuzogatni ha megallok.

elore is koszonok minden segitseget.

Virág

Ez gyari beallitas? Esetleg valahogy at lehet allitani hogy kikapcsoljon vagy csak szakember tudja atkotni?

Link to comment
Megosztás:

Egyre gyanúsabb az izzítógyertya. A motor beindulása után nagy hidegben még van utóizzítás, ennek hiánya miatt is lehet egyenetlen a kezdeti alapjárat. A 6 liter teljesen jó érték. Az óra állása semmit sem jelent, ha kívül-belül megfelelő a gép, műszakilag is rendben van, akkor még sokáig jó lesz.

Csütörtökön kicseréltem az izzítókat, helyre állt minden. Mind a négy rossz volt, már csak azt nem értem hogyan tudott elindulni -8 fokban!? 17 200 Ft. volt a 4 darab (Bosch).

Link to comment
Megosztás:

Szia T!Nekem 4 éves a zafi,ott nem jelez semmit.Üdv;Bajszipapa.

Szia!

Köszönöm a választ Bajszipapa! Csak furcsálottam, hogy egy családi autóban semmi nem figyelmeztet a biztonsági övek használatára... Bár nem mindha hiányozna az idegesítő csipogás... :)

Üdv. Tibo

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a választ Bajszipapa! Csak furcsálottam, hogy egy családi autóban semmi nem figyelmeztet a biztonsági övek használatára... Bár nem mindha hiányozna az idegesítő csipogás... :)

Üdv. Tibo

Egyes felszereltségekhez járt a biztonsági öv figyelmeztetés. Csak a vezetőülést figyelte, az övcsatban volt az érzékelő, és sípolt, ha menet közben nem volt bekapcsolva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.