Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni hidegindítási ügyben. Nyáron vettem egy 94-es omegát és egészen addig szép és jó is volt minden, míg nem jött a hideg. Amióta 0 fok környéki az időjárás, minden másnap reggel csak tizedszeri köszörülésre hajlandó beindulni a gép. Azt a javaslatot kaptam hogy próbáljam lehúzni a vízhőfok jeladó csatiját, mert hogy akkor -35 fokot érzékel és dönti be a benzint. Ha így beindul akkor az a rossz. Ezzel csak egy probléma van: nem tudom hol keressem. a motor 2.5 v6-os. Ezenkívül csak hab a tortán, hogy a lábamra olyan hideget fúj mintaállat. Találtam egy szabadon fityegő vákumcsövet, ami az utastérből lóg és nem találom a helyét. Ha valakinek lenne egy vákumrajza imába foglalnám a nevét. Köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Szia Omegatárs!

A vízhőfok jeladó, a V-blokk közepén, hátul a a tűzfalnál lévő vízcsőnél van. Ehhez le kell bontani a motor tetejét, szívócsövet hogy hozzáférjél.

A másik. Én egy német interneten boklászva találtam egy e-mail címet, ahol kb. 15 kötetből álló szervízköny csomag szerezhető be, a '94-~99-ig gyártott Omegákhoz. Kb (120-150 EURO). Én még nem leveleztem velük, de igéretesnek tünik. Az elérhetőség: info@opel-handbuch.de Egyébként nekem is majd kell ez a fejezet. Ha gondolod szövetkezhetnénk és közösen megvehetnénk ezt az irományt és fénymásolva megosztanánk.

Omegás üdvözlettel

ZsomagaB

Link to comment
Megosztás:

A vízhőfok jeladó eléréséhez az ablt.lapátokat és az esőcsat.kell leszedni(de lehet hogy az abl.törlő mot.is).majd felfekszel a motorra és a vízcsőrengeteg alatt találsz egy aluházat,amiben két gomba van:egy vezetékes-hőfokmérő,csatlakozós coputer hőérzékelője.Sztem jobban jársz ha megnézeted tech 2vel.A 94-es V6-os omegát már az is viszi.Hogy az nálatok mennyi nem tudom, Pécsett és Mohácson 2500-3000 körül van.Még egy jótanács:ha leszeded a törlőmotort érdemes a vízcsöveket leszedni és a belsejüket átnézni,mert nekem a nyáron két csövem is elszállt.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon kösz mindenkinek a tanácsokat. Aszem a hétvégén nekiugrok.

Van új fejlemény is; azt az ötletet kaptam egy szaki-danitól, hogy adjak egy állandó vákumot neki bárhonnan és megjavul. Megtettem, az eredmény: jó!....csak langyos. :? Ugyanez a szaki rátette a computerét és nem talált hibakódot!!! Pedig a motor-kontroll lámpa világít. Szerintem nem szeret engem ez az autó. Vagy szar a masinája az ürgének. Mégegyszer: Köszíí!! :)

Link to comment
Megosztás:

a lényeg hogy a moderátorok szemet hunytak felette.De most egy huszárvágással vissza a témához:Hidegen elindul a gép, de ha rálépek a gázra utána már csak folyamatos gázadással hajlandó alapjáratot tartani,hirtelen gázadáskor torpan,alacsony fordulaton erölködés közben az egész autó beremeg(a főteng.jeladó csere óta).Lett cserélve gyertya+kábelek,agr. :roll: Ja indítási nehézség:ha hidegen leállítom utána elég nehezen indul el :?: ne gondolkodjatok tovább:ennek az egynek tudom a megoldását:autógáz :!:

Link to comment
Megosztás:

Ez így meghaladja képességeimet... Ha valami hülyeség érdekel, biztos tudok mondani.

Én is alapjárat gondokkal kínlódok. Bár az idítás ok, egy-egy nagy sebességű (nem extrémre gondoltam, csak városon kívüli) gurulás után 1500-2000 körül van az alapjárat, aztán pedig egyszer csak hirtelen majdnem leáll, de gyakori, hogy 500-as fordulaton röfög D fokozatban. Üresben 800 körül van.

Link to comment
Megosztás:

köszi Admirális :)

Az alapjárat az kb 600-on kell állnia,D-ben pedig az 500 az korrekt.a magas alapjáratra nem tudok mit mondani,talán az elektronika kicsit pörgeti a motort nehogy a meghajtás után vmi károsodás érje :roll: Na ezért a hozzáértők lehet hogy jól lehurrognak.

Link to comment
Megosztás:

Én sem tudom. Az 500-as ford. nem is zavar, csak az, ha egy körforgalomban hirtelen combossá válik a kormány, mert leáll a motor. (egyszer volt ilyen. De Horvátországban az autópálya fizetős kapuinál 140-160-as tempó utáni sorbanálláskor többször is leállt, amit persze folyamatos 1500-2000 közti fordulatszám ingadozás előzött meg) Ez már biztos nem normális.

Kaptam olyan tippet, hogy alapjárati motor gondja van. De miután ez heroináron megy, még nem "próbáltam" ki. Az Opel márkaszervízben a diagnózis nem mutatott hibát. Az alapos takarítás pedig megvolt. Eredménytelen. Azt pedig nem tudom, hogy lehet e tesztelni házilag az alapjárati motort.

Link to comment
Megosztás:

Így már én is jártamleállás),de én betudtam az autógáznak(benzinnel nem sokat használom),de nekem nempörgött fel előtte.Ha jövőre még lesz ilyen gondod akkor egy többnapos talin átcserélhetjük az alapj.motort.Sztem ez a legolcsóbb megoldás hogy megtudd tényleg a motor-e a rossz. :idea:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.