Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

.....Azt pedig nem tudom, hogy lehet e tesztelni házilag az alapjárati motort.

Még Calibrás korszakomban egyszer én is gyanakodtam alapjárati motorra. Kiszereltem, és elkezdetm nézegetni. Kb 2 perc alatt rájottem hogy működik, lévén két vezeték megy rá, nem túl sok a variálási lehetőség. Rákapcsoltam a csatlakozóra szabályozható feszültséget, és azt tapasztaltam, hogy 0 V-nál teljesen lezár, 12 V-nál teljesen kinyit, 6V-nál meg félig van nyitva. Ha nincs szabályozható tápod, fogsz egy állítható "walkman tarfó"-t, és azzal próbálgatod. Annál mondjuk 1-2V-os lépéssel lehet szabályozni a feszt, de legalább látod hogy mozog a retesze.

Link to comment
Megosztás:

Nem értelek benneteket... Sz*rakodtok ezekkel a pszeudo-Audi B Omegákkal! :smt019 Az én drága ötös számú X25XE Omegámmal is csak a baj van - minden héten előjön valami. Hol a hűtés, hol az önindító, hol a testkábel, hol a szíjfeszítők, hol csak valami egyéb elektromos meghibásodás. Egy kalap SZ*R az egész!!! Bezzeg a '91-es C20NE Omegám kifogástalan műszakilag! :mrgreen: Pedig több mint 450 ezer km van már benne! Tudtommal soha nem állt le. Elnyűhetetlen motor.

A legközelebbi B Omegámban garantáltan A Omega motor és elektronika lesz, mert nem vagyok hajlandó még egyszer ilyen megbízhatatlan autóval szívni!

Na písz! :smt033

Link to comment
Megosztás:

Ha csak ezt nézzük vegyél biciklit, ezt ha összetöröd nem kerül sokba :evil:

Sztem nemcsak a B Omega szkodik,hanem egyszerűen az elektronika igényét nem követte annak megfelelő fejlesztése,mert egymás után nyomták ki az új típusokat és a tesztelési lehetőség elég rövidre korlátozódott.Meg különben is:minden omcsi tesztet úgy kezdenek,hogy mekkora égés volt az opelnek amikor piacra dobta az A omegát,aminek a töréstesztjei sem túl biztatóak. :?

Link to comment
Megosztás:

Ha csak ezt nézzük vegyél biciklit, ezt ha összetöröd nem kerül sokba :evil:

Sztem nemcsak a B Omega szkodik,hanem egyszerűen az elektronika igényét nem követte annak megfelelő fejlesztése,mert egymás után nyomták ki az új típusokat és a tesztelési lehetőség elég rövidre korlátozódott.Meg különben is:minden omcsi tesztet úgy kezdenek,hogy mekkora égés volt az opelnek amikor piacra dobta az A omegát,aminek a töréstesztjei sem túl biztatóak. :?

én inkább abból indulnék ki, hogy az omega A-t arra tervezték, hogy hibátlan használati cikk legyen.

a omega B-t meg már arra, hogy használt 3-4 évig, és vegyél ujat.

ráadásul az omega A egy egyszerü autó. a V6 os Omega B meg tele elektronikával egy sokkal bonyolultabb szerkezet.

PL nézzük meg az ékszij futását.

az O-A nál egy egyszerü ékszij hajtja a generátort, az O-B él meg egy 2 méterek ékszij tekeredik mindenfelé. persze hogy az O-A ban nem megy tönkre az ékszijfeszitő görgő. hisz nincs benne........

Szerintem nem rosszak az O-B-k sem, csak elhasználódtak..... és több alkatrész van benne mint az O-A ban, igy több is szorul cserére.......

Link to comment
Megosztás:

Megjegyzem, néhány korai B Omega korrózióvédelme rosszabb, mint az utolsó A Omegáké. A b omega tényleg kevésbé megbízható (egyes német statisztikák szerint csak a skorpió rosszabb), de úgy tudom ez a stat főleg a V6-nak köszönhető. Mit csináljak, ha az A omega egyszerűen nem tetszik annyira? Szerencsére nem vagyunk egyformák. Mindenesetre nekem a 2.0 16V nagyon bejön. Eddig nem hagyott ott sehol. Persze tetszik a többi is, csak azoknak az a nagy hibája, hogy a forgalmijukba roszz név van bejegyezve.

Link to comment
Megosztás:

A megfelelő alváz- és üregvédelemmel ellátott Omegák nem rohadnak. Ez A és B Omegára egyaránt igaz. Mellesleg az A Omega futóműve dupla méretű a B-éhez képest. Ez tény. (Kérdezzétek Tast! :wink: ) Az Omegák pedig azért nem kaptak soha kiemelkedően jó értékelést a törésteszteken, mert a konkurens modellek a kategóriában már (több) légzsákkal voltak szerelve.

Nekem amúgy senki ne magyarázzon arról, hogy mennyire biztonsgos egy Omega, mert én tudom a legjobban! :wink:

Link to comment
Megosztás:

a dupla méretű futómű alatt mit értesz :?: :idea: :arrow: nyolc kereke van :twisted:

OK töréstesztben király vagy.Az opelnek nincs egyetlenegy tesztbábúja(dummy) sem ami ennyi opelt lealázott volna. 8)

Na jó csak fel akartalak húzni, hogy végre visszatértél közénk,de most abbahagyom az élcelődést,mert a végén nem vállalod az omega sekció vezetését :prayer:

Link to comment
Megosztás:

KORREKCIÓ

nem dupla csak más technologiával készült

a hátsó futómű difi eltérő meg az első bölcső gólyaláb és kormánymű de az hogy gyengébb ?????

van előnye és hátránya is pl a B omiba jobb a difi és a sper széria a hátsó kerekek dőlésszögének állitása az a omiba nem mindbe csak a 3.024v

egyszó mint száz ne huzzuk le egymás verdáját :oops: :oops: :)

Link to comment
Megosztás:

Flowa most jól belédkötök...

Én aki tényleg használja az autót (átlag napi 200 km) azt mondom, hogy bődületes ######ságokat beszélsz :) :) :D

Nekem az ég1adta világon semmilyen elektromos hibám nem volt (max annyi hogy egy időben kiverte a hűtőventillátor biztijét, de azt leginkább azért mert megkopott a csapágya...). A motorral egy bajom volt: hengerfejtömítés széle kirohadt, szivárgott a víz, rá a fordulatszám jeladóra, ami ettől tönkrement. Ezen felül az egyik hűtővizkeringető szivattyú szivárog egy picit.

Amikről beszéltél, még hírből sem ismerem őket, pedig én nem kímélem az autót...

Nem állítom, hogy az A Omega szar, de hogy összeségében a B Omega nem szarabb az A-nál az is tény. Sok mindent elbaltáztak rajta, de akkor is egy újabb konstrukció, és azt sem kell elfelejteni, hogy a motorok tervezésekor, napról napra jobban meg van kötve a tervezőmérnökök keze a környezetvédelem által.

Egyszerűen nincs értelme összehasonlítani a 25-30 évvel ezelőtt tervezett 30E-ből kifejlesztett C30SE-t, a 12 éves múltal rendelkező X30XE-vel.

Az egyik egy nagyon kiforrott darab, a másik negyedannyira sem szennyezi a környezetet, és ráadásul kevesebbet fogyaszt.

Tulajdonképpen az almát is össze lehet hasonlítani a körtével, de minek?

Szerintem ez az A Omega istenítése a B-vel szemben, egy abszolút meddő vita...

Na mindegy, hamarosan saját magam is rendelkezni fogok személyes tapasztalatokkal A Omegát illetően. Ugyanis vettem egy 2,3D-t cuccolós autónak. Tudod A Omegát, amivel piacozni jár a jónép.

Link to comment
Megosztás:

szasz TD benéztél mizu hogy áll a 3.024v project ????

olajkályha jól szolgál ???

én megvagyok elégedve az én benzin temetőmmel :wink:

A pjoject még pihen, de pénz már megvan (ez fél siker), az olajkályha eddig jól muszikál, remélem nagyobb hidegben is bírni fogja.

Láttam a képeket, amit küldtél. Nagyon frankó lehet a gép, remélem jövőre valamelyik talin meg is nézhetem...

Link to comment
Megosztás:

Tényleg meddő vita az A vs. B Omi "versenyeztetés", hiszen egyazon típusról, csak két generációjáról beszélünk.

Mindamellett nekem így 7 Omega után (amiben B is volt, nem csak A) úgy érzem, van összehasonlítási alapom. Ezek alapján pl. az X25XE motort senkinek nem tudom ajánlani. Pedig a mi kettőfelesünk egy megkímélt darab! :?

A C20NE legendás megbízhatóságát és tartósságát pedig senki nem tudja megcáfolni. :wink:

Na jó, zárjuk is le a témát.

U.i.: Mielőtt valaki (hm... ki is lehetne az?! :) ) kitalálná, hogy most lehúzom a B Omegákat, mert momentán (2 db) A Omegám van, annak a kedvéért elárulom, hogy annyi pénzből, amennyiből nyárig elkészül a hetedik Omim, abból FULL FULLOS MV6-os B Omegát vehettem volna...

U.u.i.: Dark, az értesüléseim autószerelőktől (pl. Omegaspectől, aki elismerten a legkomolyabb - volt - Omega szerelő hazánkban) származnak a B Omega jellemző hibáit illetően. Vagy csak olvass bele néha valamelyik Omega topicba... :wink: PEACE!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.