Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Köszi,ránézek :blink:

kőrszelet fogazva ,rajta tengely ami téglatest alku és a végén van egy kinyitás?? (jobb kormány,a balnál nincs rajta kőrszelet)

Csergőbe mondták hogy nincs benne az a tengely a csomagba(6802059),úgyhogy bakács vagy bontó.

Miután megnéztem hogy tényleg az kattog.

nah ilyen tuti nincs benne....NÉZD MEG A KÉPEKET! ennyit tudtam segíteni....remélem jelent vmit... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nah ilyen tuti nincs benne....NÉZD MEG A KÉPEKET! ennyit tudtam segíteni....remélem jelent vmit... :rolleyes:

Te egy úr vagy,hálám örökké üldözni fog :blink:

Én is a fehér tengelyre gondoltam,a fordítás jó gondolat, arra a fehér tengelyre mondták csergőnél,hogy hiába veszek új szettet.

NINCS benne a csomagba,én néztem hülyén.

Kérdem: akkor barkácsolás?

Válasz : Igen

Ám legyen....

Köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Te egy úr vagy,hálám örökké üldözni fog :blink:

Én is a fehér tengelyre gondoltam,a fordítás jó gondolat, arra a fehér tengelyre mondták csergőnél,hogy hiába veszek új szettet.

NINCS benne a csomagba,én néztem hülyén.

Kérdem: akkor barkácsolás?

Válasz : Igen

Ám legyen....

Köszi a segítséget

Ez a megfordítós móka nekem is szükséges lesz!Csak most nincs kedvem hozzáfogni,majd tavasszal.

Lehuztam a motorról a csatlakozót,hogy ne kattogjon. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez a megfordítós móka nekem is szükséges lesz!Csak most nincs kedvem hozzáfogni,majd tavasszal.

Lehuztam a motorról a csatlakozót,hogy ne kattogjon. ;)

de már egy éve :D :D vársz rá...bakker...épp a beidézett alatt van, hogy lehúztad a csatit...2008.12.03...Te sem vagy egy kapkodós fajta... :lol: :blink: :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Te egy úr vagy,hálám örökké üldözni fog :blink:

Én is a fehér tengelyre gondoltam,a fordítás jó gondolat, arra a fehér tengelyre mondták csergőnél,hogy hiába veszek új szettet.

NINCS benne a csomagba,én néztem hülyén.

Kérdem: akkor barkácsolás?

Válasz : Igen

Ám legyen....

Köszi a segítséget

fordítás...csak lehet a CLII-nél már rájöttek erre a trükkre...hiszen így egy darabig még megy tovább, de ha másik felét nem iylenre csinálja, akkor nem nyert...és el tudom róluk képzelni.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

de már egy éve :D :D vársz rá...bakker...épp a beidézett alatt van, hogy lehúztad a csatit...2008.12.03...Te sem vagy egy kapkodós fajta... :lol: :blink: :rolleyes:

A fr@ncba azt hittem erre már senki nem emléxik! ;)

Mindjárt küldök magamnak egy buktát! ;)

Végülis időpontot nem írtam,hogy mikor kapcsoltam le!De télleg egész évben vaciláltam,hogy hozzá kellene

fogni,de mikor megnéztem itt a képeken,hogy mi mindent le kell hozzá bontani,mindig

el ment a kedvem tőle!

bukta.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a Tisztelt Fórumozóknak!

Szeretnék venni egy 2003-as 1.2-es Astrá-t.

Mennyire megbízható az 1.2-es motor?

A kocsit 84.000 km-el árulják, de szerintem több van benne. A kormány nem kopott, viszont a váltószoknya igencsak viseletes. A vételár 1.570.000 HUF volt, sikerült lealkudnom 1.150.000 HUF kp-re.

Tudom, hogy a döntés az enyém, de azért irhatnátok véleményt, nekem sajnos még nem volt G Astrám, csak néhány Kadett anno (imádtam őket).

Segítségeteket előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a Tisztelt Fórumozóknak!

Szeretnék venni egy 2003-as 1.2-es Astrá-t.

Mennyire megbízható az 1.2-es motor?

A kocsit 84.000 km-el árulják, de szerintem több van benne. A kormány nem kopott, viszont a váltószoknya igencsak viseletes. A vételár 1.570.000 HUF volt, sikerült lealkudnom 1.150.000 HUF kp-re.

Tudom, hogy a döntés az enyém, de azért irhatnátok véleményt, nekem sajnos még nem volt G Astrám, csak néhány Kadett anno (imádtam őket).

Segítségeteket előre is köszi!

véleményem szerint ehhez a kasznihoz elég kevés lehet az 1.2...szerintem inkább 1.4-est keress az is ebben az évjáratban ha jól tudom max 200eFt-al lehet több(klímás) és az jóval dinamikusabb és nem is kell annyira gyilkolni, mint az 1.2est...szóval azok jobban bírják...(1.2 84ekm ~ 1.4 45ekm szerintem)

Link to comment
Megosztás:

véleményem szerint ehhez a kasznihoz elég kevés lehet az 1.2...szerintem inkább 1.4-est keress az is ebben az évjáratban ha jól tudom max 200eFt-al lehet több(klímás) és az jóval dinamikusabb és nem is kell annyira gyilkolni, mint az 1.2est...szóval azok jobban bírják...(1.2 84ekm ~ 1.4 45ekm szerintem)

CSá Qpack!

Ez mit akar jelenteni, nem tudtam megfejteni? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

CSá Qpack!

Ez mit akar jelenteni, nem tudtam megfejteni? :rolleyes:

Nem a motor elhasználódására gondol? Ami az 1.2 nél már 80 ezres elhasználódás, a másiknál még csak 45. Abban egyébként igaza van, hogy az 1.2-est mindig jobban kell pörgetni, jobban is kopik a motor...

Link to comment
Megosztás:

Nem a motor elhasználódására gondol? Ami az 1.2 nél már 80 ezres elhasználódás, a másiknál még csak 45. Abban egyébként igaza van, hogy az 1.2-est mindig jobban kell pörgetni, jobban is kopik a motor...

Aha lehet, csak akkor ez így pont nem logikus. Én fordítva írtam volna akkor. de majd megvitatjuk formállogikai szempontbú :lol: :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

... nem is kell annyira gyilkolni, mint az 1.2est...szóval azok jobban bírják...(1.2 84ekm ~ 1.4 45ekm szerintem)

Hú, ezt kifejtenéd bővebben??

Nem látom mögötte a tudományt... :rolleyes:

Akkor vegyen 1.6 -ost, mert az meg kb. 20 ezer km, vagy egy 1.8-ast, mert az csak 10 ezer km ?

Az okfejtésed igen érdekelne ! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Qpack üzenetét én sem tudom dekódolni, de az előtte írtakkal 100%-ban egyetértek. Az 1.2-es motorral csak az ún. árérzékeny piacra dobták ki az Astra G Classic II-t. A legnagyobb húzás az 1.2 Caravan lehetett. Menetdinamika? Mint az éticsigában! Bár sokan áradoznak róla, de a cigá cipész is a maga lovát dicséri. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Qpack üzenetét én sem tudom dekódolni, de az előtte írtakkal 100%-ban egyetértek. Az 1.2-es motorral csak az ún. árérzékeny piacra dobták ki az Astra G Classic II-t. A legnagyobb húzás az 1.2 Caravan lehetett. Menetdinamika? Mint az éticsigában! Bár sokan áradoznak róla, de a cigá cipész is a maga lovát dicséri. :D

Nekem 1.2-esem van. Lehet elfogult vagyok vele kapcsolatban de szerintem nem olyan lomha mint amilyennek hiszik az emberek. Városban tökéletesen el lehet vele közlekedni, városon kívül sincsen baj vele. Előzésnél vissza kell rámolni rendesen de megszokható ;) Ez is tud menni simán autópályán 130-al, sőt 170-el is :lol: Hát nem egy sportkocsi el kell fogadni. Viszont nagyon igénytelen motorja van. Én ráadásul normál haladásnál nem is pörgetem. Nyáron volt 6 literes fogyasztásom. 1x éreztem gyengének, amikor a Mátrába felmentem vele. Ott azért 4-esbe már nem raktam :rolleyes:

De szerintem is ettől függetlenül kicsi ez a motor ebbe az autóba :blink:

Link to comment
Megosztás:

Eccer mentem ien egykettes géppel.. ,utána mikor visszaültem saját (75lovas) dízelembe,az szinte versenyautónak (pedig nem az) tűnt..

Hát mert az dízel és sokkal nyomatékosabb természetesen. Mert az enyém is 75 ló... Csak én vezettem 1.4-est és nincsen olyan eget verő különbség. Persze nem azt mondom, hogy nem jobb, de nem kell ennyire lesajnálni az 1.2-est. Haverom F astráját lenyomtam vele. Igaz az csak 8 szelep de 1.4 :rolleyes:

Nah jó, hogy ne legyen sértődés! Én nem szarozom le senki motorját/kocsiját. Csak elmondtam, hogy milyen az 1.2-es. Amúgy 1x vezettem 1.8-as Bertonét :blink: Legalább olyat vegyen mindenki!!

Link to comment
Megosztás:

Hát mert az dízel és sokkal nyomatékosabb természetesen. Mert az enyém is 75 ló... Csak én vezettem 1.4-est és nincsen olyan eget verő különbség. Persze nem azt mondom, hogy nem jobb, de nem kell ennyire lesajnálni az 1.2-est. Haverom F astráját lenyomtam vele. Igaz az csak 8 szelep de 1.4 :rolleyes:

Nah jó, hogy ne legyen sértődés! Én nem szarozom le senki motorját/kocsiját. Csak elmondtam, hogy milyen az 1.2-es. Amúgy 1x vezettem 1.8-as Bertonét :blink: Legalább olyat vegyen mindenki!!

persze, mert az 1.4 8v az kb 65 lovas csak

Link to comment
Megosztás:

persze, mert az 1.4 8v az kb 65 lovas csak

Így van! De nem szeretnék senkivel sem vitába keveredni ezzel kapcsolatban. Én csak leírtam, hogy nekem mik a tapasztalataim vele. Mert kérdezte az egyik kedves fórumozó(Vitus), hogy mit gondolunk róla. Én is egyetértek abban, hogy picike motor ez és nem szabad sokat várni tőle. Ahogy mondtad is arra jó, hogy elvigyen A-ból B-be.

Link to comment
Megosztás:

Így van! De nem szeretnék senkivel sem vitába keveredni ezzel kapcsolatban. Én csak leírtam, hogy nekem mik a tapasztalataim vele. Mert kérdezte az egyik kedves fórumozó(Vitus), hogy mit gondolunk róla. Én is egyetértek abban, hogy picike motor ez és nem szabad sokat várni tőle. Ahogy mondtad is arra jó, hogy elvigyen A-ból B-be.

:rolleyes:

nincs itt vita...

annak idején én mikor beültem trabi után az 1.1 literse 55 LE-es Zastavaba, aszittem rakéta!

Minden megszokás kérdése.

Majd Atom cartárs is nyilatkozik gondolom az ügyben az optikai tuningos 1.2-esével.

Biztos ő is meg van elégedve vele.

Kétségtelen, hogy a mai viszonyok mellett nem egy erős autónak számít, de senki sem szokta szidni az 1.4-es 8 szelepeseket sem.

Pedig azok gyengébbek és 1 literrel többet esznek. Az is igaz, hogy gyakorlatilag normál körülmények közt az 1.4 8V tönkretehetelen. Hallotam olyat aki egy millió km felett ment ilyennel, minden fődarab csere nélkül (persze vezérlés olaj stb volt)

Link to comment
Megosztás:

:lol:

nincs itt vita...

annak idején én mikor beültem trabi után az 1.1 literse 55 LE-es Zastavaba, aszittem rakéta!

Minden megszokás kérdése.

Majd Atom cartárs is nyilatkozik gondolom az ügyben az optikai tuningos 1.2-esével.

Biztos ő is meg van elégedve vele.

Kétségtelen, hogy a mai viszonyok mellett nem egy erős autónak számít, de senki sem szokta szidni az 1.4-es 8 szelepeseket sem.

Pedig azok gyengébbek és 1 literrel többet esznek. Az is igaz, hogy gyakorlatilag normál körülmények közt az 1.4 8V tönkretehetelen. Hallotam olyat aki egy millió km felett ment ilyennel, minden fődarab csere nélkül (persze vezérlés olaj stb volt)

Ezt én sem értem de valószínűleg igazad lehet :blink: Akit én ismerek az is amit ad szerencsétlen kocsinak. Futárként dolgozik a kocsival, kb évente 60 és 80 ezer kilómétert tesz bele. És nem megy tönkre :rolleyes: Nekem ez egyszerűen ép ésszel felfoghatatlan. És én győzködtem, hogy cseréljen már szerencsétlenbe olajat mert 60 ezret ment ugyanazzal. És simán lemegy vele akár napi 300 kilómétert városban, akár 800-at autópályán. Soha nem romlik el. Remélem a G astrák is ilyenek :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt én sem értem de valószínűleg igazad lehet :blink: Akit én ismerek az is amit ad szerencsétlen kocsinak. Futárként dolgozik a kocsival, kb évente 60 és 80 ezer kilómétert tesz bele. És nem megy tönkre :rolleyes: Nekem ez egyszerűen ép ésszel felfoghatatlan. És én győzködtem, hogy cseréljen már szerencsétlenbe olajat mert 60 ezret ment ugyanazzal. És simán lemegy vele akár napi 300 kilómétert városban, akár 800-at autópályán. Soha nem romlik el. Remélem a G astrák is ilyenek :lol:

Nem ilyenek.

(Egyébként G astra-t is szereltek 1.4 8v motorral még az elején, tehát az összehasonlítást nem ebben az értelemben kell megtenni)

A 16v motorok sokkal kényesebbek, de meg is hálálják a törődést.

15E km enként cserélj olajat vagy évente szerintem, plusz szűrőket is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.