Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

16 órája, freddy_ írta:

25cm magasat szerettem volna, ekkor a ferde rész hossza is megnő, annyi helyem már nem biztos, hogy lenne. Mindenesetre nagyon jó kiindulási alapot adtál. Van ötleted hogyan lehetne a két stafnit ideiglenesen összefogni szétcsúszás ellen? A végelemet mivel rögzítetted rá? Az egyik ötletem, hogy egymásba illő profilt vágatok az elemekbe, így oldalról egymásba csúsztathatók. Ezzel az a baj, ha a beton nem teljesen sík (biztosan nem az), akkor nem fog működni. A másik ötlet valamilyen fém összefogó az elemek oldalára, csak nem tudom milyet lehetne. A harmadik ötlet karmos összefogás. Az egyik elemben egy fém keret lenne belül üreggel, a másikban karmok. Jó lenne, ha kapható lenne ilyesmi készen, de szerintem csak készíteni lehetne.

A végelem egy 5X5-ös 30 centi hosszú léc volt, két tüskével, amit a dobbantóba fúrt lyukba ment bele, így ( elvileg) nem tudott legurulni az autó. Ha van akkus csavarbehajtód, akkor a legegyszerűbb összefogatás egy laposvas pár lyukkal, és két oldalról fel lehet csavarozni. De igazából nekem még füves udvaron sem csúszott szét egyszer sem. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, timoboy írta:

Sziasztok!

Első sorban Győriek, illetve Győr környékiek segítségét kérném. Sajnos 1-2 hónapja rángat az autóm. Gázadáskor ugrik egyet, 1-es, 2-es, illetve néha 3-as fokozatban is. EGR szelep nem lehet a ludas, ugyanis ha lehúztam (igaz ekkor világított a hibalámpa), ugyan úgy rántott egyet-egyet az autó. Klíma használatkor még erőteljesebben csinálja. Most jövök egy szervizből, ahol csak a hibakódot olvastattam ki. Természetesen nincs semmilyen tárolt hiba. Ott a szaki azt mondta, hogy cseréljek gyertyát. Ok, szomszéd utca, Opel alkatrész bolt. Elmondtam a hibámat, és mondta a srác, hogy ez bizony trafó gyanús.

Nos, sajnos nem megy annyira jól, hogy minden szíre-szóra cseréljek egy több, mint 30 ezres alkatrészt, ami nem is biztos, hogy megoldja a hibát. Ebben kérném a segítségeteket, hogy esetleg valakivel tudnék-e cserélni egy pár kör erejéig egy gyújtó trafót? Tényleg 1-2 km elég lenne, szerintem azonnal kiderülne. Bízom benne, hátha valaki tud segíteni. Köszi előre is.

Same sztori. Első körben gyetyák mentek a lecsóba. Utána jobb lett. Utána első lambdaszonda, azóta minden király.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Kukacka írta:

Same sztori. Első körben gyetyák mentek a lecsóba. Utána jobb lett. Utána első lambdaszonda, azóta minden király.

Hát a lambdaszondát is kizárnám... 1 éve cseréltem eredeti cuccra... Remélem nincs igazad... Ezt a gyertya cserét akkor tényleg meg kellene ejteni... :)

Link to comment
Megosztás:

22 perce, timoboy írta:

Hát a lambdaszondát is kizárnám... 1 éve cseréltem eredeti cuccra... Remélem nincs igazad... Ezt a gyertya cserét akkor tényleg meg kellene ejteni... :)

Munkámból kifolyólag tudom sajnos, hogy a DOA, mint olyan is erősen létező dolog, az 1 év ehhez képest rengeteg idő.

De amúgy igen, gyertya. Olcsó is, 40-50-60k km alatt ledobálni nem tétel.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, timoboy írta:

A gyertyákban nincs 40 ezer km. Gyári GM gyertyákat tettem be akkor, egy pólusút.

Amikor az EGR-t takarítottam, megjárattam, látszólag nem szorult. Ez hogy derül ki, hogy akkor most valóban az lehet-e a bűnös? Csak ennek is a cseréjével? :)

Sok a 40k km neki. 30-nál cseréltem és már elég nagy volt a hézag.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

A végelem egy 5X5-ös 30 centi hosszú léc volt, két tüskével, amit a dobbantóba fúrt lyukba ment bele, így ( elvileg) nem tudott legurulni az autó. Ha van akkus csavarbehajtód, akkor a legegyszerűbb összefogatás egy laposvas pár lyukkal, és két oldalról fel lehet csavarozni. De igazából nekem még füves udvaron sem csúszott szét egyszer sem. 

A végelemnél a tüskés felfogatás jó ötlet. Az oldalára a laposvas is, csak a folyamatos csavarozgatás rémálom lenne (még akkus géppel is, amin nincs). Akkora lyuk kellene a laposvasba, amibe fixen becsavart csavar feje befér. Úgy kellene kivágni a laposvasat, hogy a furattal egybefüggő 90°-os belső kivágás mentén elhúzható legyen, ahol már nem fér át a csavar feje és nem tud leesni, sem oldalra lecsúszni. Szerintem csak meg kell fúrni több helyen és kireszelni. A fű és a talaj nem teljesen sima. A beton viszont eléggé, ezért tartok a szétcsúszástól. Köszönöm a kiváló tippeket. Összedobok valamit és majd közzéteszem az eredményt. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2018. 06. 13. at 9:23, timoboy írta:

Sziasztok!

Első sorban Győriek, illetve Győr környékiek segítségét kérném. Sajnos 1-2 hónapja rángat az autóm. Gázadáskor ugrik egyet, 1-es, 2-es, illetve néha 3-as fokozatban is. EGR szelep nem lehet a ludas, ugyanis ha lehúztam (igaz ekkor világított a hibalámpa), ugyan úgy rántott egyet-egyet az autó. Klíma használatkor még erőteljesebben csinálja. Most jövök egy szervizből, ahol csak a hibakódot olvastattam ki. Természetesen nincs semmilyen tárolt hiba. Ott a szaki azt mondta, hogy cseréljek gyertyát. Ok, szomszéd utca, Opel alkatrész bolt. Elmondtam a hibámat, és mondta a srác, hogy ez bizony trafó gyanús.

Nos, sajnos nem megy annyira jól, hogy minden szíre-szóra cseréljek egy több, mint 30 ezres alkatrészt, ami nem is biztos, hogy megoldja a hibát. Ebben kérném a segítségeteket, hogy esetleg valakivel tudnék-e cserélni egy pár kör erejéig egy gyújtó trafót? Tényleg 1-2 km elég lenne, szerintem azonnal kiderülne. Bízom benne, hátha valaki tud segíteni. Köszi előre is.

Sziasztok!

Gondoltam megírom, hogy megjavult a kicsike... :) Hátha másnak is segítek ezzel. 
Szerencsére volt alkalmam kipróbálni egy másik gyújtás trafót, mert én erre gyanakodtam. Pár km megtétele alatt sem jelentkezett a fenti hiba, így hát vettem egy trafótm valamint új gyertyákat. Azóta is (5. napja) rángatás nélkül autózom. :)  

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
1 órával ezelőtt, ginola írta:

Sziasztok

2006-os Z14xep (57ekm) mit érdemes még a szokásos olaj és szűrőn kívül cserélni, megnézni?

Sokat járok vele városban. Az 5w30 olaj az ajánlott?

 

Ennyi km távlatából érdemes gyertya cserét is ejteni ha még nem volt. Fékfolyadék 2-3 évente, hűtőfolyadék 3-4 évente csere. Legalábbis én így szoktam.

5w-30 szinte kötelező ezeknek a motoroknak. De városban jó lehet a 0w30 vagy 0w40 is akár.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, kobraCode írta:

Ennyi km távlatából érdemes gyertya cserét is ejteni ha még nem volt. Fékfolyadék 2-3 évente, hűtőfolyadék 3-4 évente csere. Legalábbis én így szoktam.

5w-30 szinte kötelező ezeknek a motoroknak. De városban jó lehet a 0w30 vagy 0w40 is akár.

Gyertyacsere volt 2, vagy 3 éve azóta ment vagy 10 e km-et, fékfolyadék 2 éve volt cserélve,ahogy a hűtőfolyadék is.

A váltóolajat mikor kéne cserélni?

Hűtőfolyadékból mi az ajánlott?

Módosítva : ginola
Link to comment
Megosztás:

1 óra, ginola írta:

Gyertyacsere volt 2, vagy 3 éve azóta ment vagy 10 e km-et, fékfolyadék 2 éve volt cserélve,ahogy a hűtőfolyadék is.

A váltóolajat mikor kéne cserélni?

Hűtőfolyadékból mi az ajánlott?

Akkor gyertya, fékfolyadék és hűtőfolyadék cserét nem kell megcsinálod. Hűtőfolyadékból alu barát legyen, általában rózsaszín, de minden flakonon rajta van hogy jó e az aluhoz.

Váltóolajat elméletileg soha az életben nem kell cserélni, leeresztő csavar sincsen.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 24. at 19:44, kobraCode írta:

Akkor gyertya, fékfolyadék és hűtőfolyadék cserét nem kell megcsinálod. Hűtőfolyadékból alu barát legyen, általában rózsaszín, de minden flakonon rajta van hogy jó e az aluhoz.

Váltóolajat elméletileg soha az életben nem kell cserélni, leeresztő csavar sincsen.

Érdemes Dot 5.1 fékfolyadékot beletenni a Dot 4 helyett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Karosszériást keresek a 10., 18. vagy 19. kerületben, aki számlaképes és normálisan dolgozik. (Egy kutyát ütöttem el, ami kiszaladt az útra és a gazdáján szeretném bevasalni, de nem reagál semmi megkeresésemre egy hete, így muszáj lesz jogi útra terelnem. Név, cím, telefonszám, kamera felvétel, tanú van.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem most Fékfolyadék és Váltóolaj csere lenne nemsokára.
A kérdésem az hogy mit érdemes belerakni? (Z14XE - manuális)
Fékfolyadékból DOT 4, MANNOL-t néztem ki. LINK

A Váltóolaj az már bonyolultabb. A gyári azt tudom, hogy a GM 1940182 számú.
Ez a legjobb?? Vagy Castrol ...MANNOL-ba nincs jobb??

MANNOL EXTRA GETR. OEL 75W-90 API GL 5
MANNOL BASIC PLUS 75W-90 API GL 4+
CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W-90 API GL 4+

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 27. at 10:48, bonat írta:

Sziasztok

Nekem most Fékfolyadék és Váltóolaj csere lenne nemsokára.
A kérdésem az hogy mit érdemes belerakni? (Z14XE - manuális)
Fékfolyadékból DOT 4, MANNOL-t néztem ki. LINK

A Váltóolaj az már bonyolultabb. A gyári azt tudom, hogy a GM 1940182 számú.
Ez a legjobb?? Vagy Castrol ...MANNOL-ba nincs jobb??

MANNOL EXTRA GETR. OEL 75W-90 API GL 5
MANNOL BASIC PLUS 75W-90 API GL 4+
CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W-90 API GL 4+

Senki többet  ? :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok, z16xep, vízpumpa csere előtt vagyok mert megadta magát a tömítés a tengelynél, már megvan minden ami kell (skf vízpumpa, 2L gyári opel fagyálló után tölteni) de nem tudom mit kell ráhúzni a szíj feszítő feszítő csavarjára hogy elfeszíthessem. Milyen kulcs kell rá? Hányas, mi megy rá? Mivel lehet jól megfogni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.