Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

On 2019. 08. 07. at 21:47, gedikart írta:

Mennyire jellemző nálatok, hogy a vezérműtengely ill főtengely szimeringnél csepegjen az olaj? Most lesz a másik, Z16XE motoros autón esedékes a vezérlés-csere, de az én Z14XE motoros G Astrámon fél évvel a vezérlés csere után adta meg magát az egyik vezérmű tengely szimering. Vezérléssel együtt ez is ajánlott, legalábbis az én esetmből kiindulva.

Nagyot változtak a márkaszervizes árak.... két Opel szerviz is 140 ezer Ft-ért cserélné a vezérlést+a főtengely első ill vezérműtengely szimeringet.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

2 órája, kingblue írta:

Brutális.A feléböl ki lehet hozni .A másik fele a szervizé..3-4 órás munka.

Csak épp itt van a gond. A gyári alkatrész árakat látom (Cromax), de jó (maszek) szerelőt nehéz találni. Főleg aki hajlandó megmondani, hogy mennyit kér a munkadíjra. Mert az alkatrészen is keresni akar, de akkor már nem GM, hanem Contitech, SKF, stb szettet építene be.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

33 perce, gedikart írta:

Csak épp itt van a gond. A gyári alkatrész árakat látom (Cromax), de jó (maszek) szerelőt nehéz találni. Főleg aki hajlandó megmondani, hogy mennyit kér a munkadíjra. Mert az alkatrészen is keresni akar, de akkor már nem GM, hanem Contitech, SKF, stb szettet építene be.

Legtöbb helyen ha te viszed az alkatrészt akkor nincs garancia a beépítésre sem, ha a márkaszervíz vagy szerelő veszi meg, akkor meg úgysem tudod mit rakott bele, ha olyan helyen van. Vezérlésnél a feszítőre sem látsz rá, és kevesen mennek vissza, hogy kibontottam, nem az van bent amit kifizettem. Még én sem tudom hová viszem az autót ha gond lesz vele, olyan zsúfolt a motortér hogy hidegrázást kapok ha belenézek. :blink:

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zotya975 írta:

Legtöbb helyen ha te viszed az alkatrészt akkor nincs garancia a beépítésre sem, ha a márkaszervíz vagy szerelő veszi meg, akkor meg úgysem tudod mit rakott bele, ha olyan helyen van. Vezérlésnél a feszítőre sem látsz rá, és kevesen mennek vissza, hogy kibontottam, nem az van bent amit kifizettem. Még én sem tudom hová viszem az autót ha gond lesz vele, olyan zsúfolt a motortér hogy hidegrázást kapok ha belenézek. :blink:

2012-ben és 2018-ban is márkaszervizben cseréltettem, és ott néztem a helyszínen a beépítést (összesen kb 3 óra volt). Most apám kocsija a soros, de a jelenlegi árak miatt próbálok észszerű alternatívát keresni.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

5 perce, gedikart írta:

2012-ben és 2018-ban is márkaszervizben cseréltettem, és ott néztem a helyszínen a beépítést (összesen kb 3 óra volt). Most apám kocsija a soros, de a jelenlegi árak miatt próbálok észszerű alternatívát keresni.

Ahova én járok ( műszakiztatni) ott is láthatod elvileg, mert üvegajtó van a váró és a műhely között, de ha nem pont a két közel lévő beálló valamelyikére viszik a kocsit, vagy pont úgy szerelik, akkor nem látsz semmit. Balesetvédelmi okokra hivatkozva a műhelybe általában nem lehet bemenni, kivéve ha behívnak valamit megmutatni. A beépített alkatrészből csak a számlát látod. Esetleg véletlenül megpillantod amikor a futár hozza. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, gedikart írta:

Nagyot változtak a márkaszervizes árak.... két Opel szerviz is 140 ezer Ft-ért cserélné a vezérlést+a főtengely első ill vezérműtengely szimeringet.

Márkaszerviz... Szüleim koccantak az SX4-el, Casco javítás márkaszervizben: 1.4millió lett a javítás végösszege... Példa a munkalapról ami ment a biztosító felé: jobb oldali lámpatartó lemez 29900Ft kiszámlázva. A gyári új J-s jelölésű (amit gyárilag Esztergomban is építenek be) 5400Ft áfásan hivatalos Suzuki alkatrész üzletből... 

4 órája, gedikart írta:

Csak épp itt van a gond. A gyári alkatrész árakat látom (Cromax), de jó (maszek) szerelőt nehéz találni. Főleg aki hajlandó megmondani, hogy mennyit kér a munkadíjra. Mert az alkatrészen is keresni akar, de akkor már nem GM, hanem Contitech, SKF, stb szettet építene be.

Teljesen jó szettek, talán még jobb is mint a gyári(?) GM. A baj inkább az, hogy ha keresni akar rajta, akkor a felsoroltaktól sokkal mélyebbről merít alkatrészt ami ezektől is sokkal olcsóbb... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X18xe1-es motorkódú szedán autóm van. Gyertyát szeretnék cserélni benne! Ha jól tudom 2 pólusú kell bele.Milyent vegyek bele?

Valeo most jó áron van(Kovácsauto),érdemes megvenni?Gyáriról mostanában nem lehet jót hallani! Legutoljára gyári GM-et kapott.

Vázszám alapján alkatrészek gyári számokra merre lehet rákeresni? Ecat24 nem megy,opel.7zap szerint nincs ilyen vázszám!

Köszi

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 09. at 21:49, Janó32 írta:

Teljesen jó szettek, talán még jobb is mint a gyári(?) GM. A baj inkább az, hogy ha keresni akar rajta, akkor a felsoroltaktól sokkal mélyebbről merít alkatrészt ami ezektől is sokkal olcsóbb... 

És Ina szett mennyire gyenge? Mert árban 14 ezerrel olcsóbb, mint a gyári, és állítólag a gyári Ina....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyertyát szeretnék cserélni, a Boschnak van 3 fajtája is. 2 fajta 1 mm, 1 pedig 1,35 mm-es, amit főleg rövid utakhoz ajánlanak, ami nekem ideális lenne, mert sokat használom városban az autót. Kollégám szerint, viszont ez a nagyobb ívtáv megviseli a trafót, ezért hamarabb ki fogja lehelni a lelkét. Mennyire igaz ez?

Másik kérdésem, pedig, hogy az egyik lambda-szonda meghalt és hamarosan elérem a 14 év/160.000 km-t, ezért cserélném mindkettőt. Mivel elég húzós tétel, ezért tapasztalat alapján meddig tudom húzni a cserét, jól működik a motor e nélkül is? A cserét én otthon gondolnám megoldani, kell valami speciális tömítő a becsavarozáshoz? A hibakódot törölni kell, vagy elmúlik magától, ha behelyezem az új szondát?

Módosítva : Vardar
Link to comment
Megosztás:

17 perce, Vardar írta:

Sziasztok!

Gyertyát szeretnék cserélni, a Boschnak van 3 fajtája is. 2 fajta 1 mm, 1 pedig 1,35 mm-es, amit főleg rövid utakhoz ajánlanak, ami nekem ideális lenne, mert sokat használom városban az autót. Kollégám szerint, viszont ez a nagyobb ívtáv megviseli a trafót, ezért hamarabb ki fogja lehelni a lelkét. Mennyire igaz ez?

Másik kérdésem, pedig, hogy az egyik lambda-szonda meghalt és hamarosan elérem a 14 év/160.000 km-t, ezért cserélném mindkettőt. Mivel elég húzós tétel, ezért tapasztalat alapján meddig tudom húzni a cserét, jól működik a motor e nélkül is? A cserét én otthon gondolnám megoldani, kell valami speciális tömítő a becsavarozáshoz? A hibakódot törölni kell, vagy elmúlik magától, ha behelyezem az új szondát?

Saját tömítése van a szondának ami rajta lesz az újon, így nem kell alá paszta. Elvileg szondakulcs kell a szereléshez, de ha át tudod dugni a csatit egy zárt csillagvillás nyílásán azzal is lehet cserélni. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 21. at 20:06, Vardar írta:

Sziasztok!

Gyertyát szeretnék cserélni, a Boschnak van 3 fajtája is. 2 fajta 1 mm, 1 pedig 1,35 mm-es, amit főleg rövid utakhoz ajánlanak, ami nekem ideális lenne, mert sokat használom városban az autót. Kollégám szerint, viszont ez a nagyobb ívtáv megviseli a trafót, ezért hamarabb ki fogja lehelni a lelkét. Mennyire igaz ez?

Másik kérdésem, pedig, hogy az egyik lambda-szonda meghalt és hamarosan elérem a 14 év/160.000 km-t, ezért cserélném mindkettőt. Mivel elég húzós tétel, ezért tapasztalat alapján meddig tudom húzni a cserét, jól működik a motor e nélkül is? A cserét én otthon gondolnám megoldani, kell valami speciális tömítő a becsavarozáshoz? A hibakódot törölni kell, vagy elmúlik magától, ha behelyezem az új szondát?

Hello,

Mivel a tavasszal magam is átestem egy Z16XE 1.számú lambda cserén, írnék néhány gondolatot.
A gép 2000 novemberi, feltételezhetően az eredeti szonda volt bent. Én BOSCH-t vettem Opel csatisat, nem akartam vacakolni a csatlakozó átrakásával. Nem kerítettem un. lambda szonda kulcsot (vagy dugókulcs fejet) ez így utólag vagy hiba volt vagy nem...
A leömlő hővédő lemezének csavarjai - magam is meglepődtem - könnyen kijöttek. A  szonda nagyon be volt rohadva. Kapta a csavarlazát - 3 fajtát már előző este, melegen, hidegen - de meg sem mozdult. Mivel elég elcseszett helyen van a leömlőben, továbbá nekem van egy elektromos előmelegítő betétem az egyik fagydugó helyén, így meg sem próbáltam megbontás nélkül rátenni a csillagkulcsot (na jó, ez így duma. de igen megpróbáltam, csak épp sehogyan sem sikerült fogást találni). Szépen lebontottam az elejét: lökhárító levesz, hűtőradiátor kiemel ,klímahűtő kifordít. De így sem akart megindulni. Próbáltam hajlított és egyenes csillagkulccsal is. semmi. Melegítettem, ugyan nem lángvágóval, csak PB gázforrasztó égővel (amivel a rézcsöveket forrasztják) semmi. A csillagkulcs már kezdte elnyalni a csavar sarkát, miközben le akart fordulni, ezért feladtam a próbálkozást.
A vége az lett, hogy lesz-ami-lesz alapon elvágtam a szondát a hatlapú rész felett flex-el, így már rá tudtam tenni egy orosz hatlapú dugókulcs fejet és azzal megindítani nagyon kicsit. Olyan 1/32-eket mozdítva és csavarlazítózva kijött.

Konklúzió: sok szép videó van a youtube-on a kivételről. Véleményem szerint a "mocskosul berohadt"-verziókat érdemes tanulmányozni. Mivel melegíteni csak korlátozottan lehet a környező dolgok miatt így az kb. felejtős, talán forró leömlő esetén, de az meg önsanyargatás szagú.
A spec szerszám (lambda-kulcs), talán használható, ha odafér és felfekszik rendesen és meg tudod úgy nyomni, hogy lazítás közben ne forduljon le. Ha találsz értelmes áron, lehet megéri a beruházást. Minden esetre figyelni kell a klíma- és hűtőradiátorra, nehogy megsérüljön. Ha csillagkulcsot használnál, mindenképp olyat keress ami nem csillag, hanem hatlapú ugyanezt javaslom a dugókulcsnál is.
Ami még kellhet: erőkar, erős hajtószár és kitartó jókedv!

 

Módosítva : KMiki
  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, kingblue írta:

Én vettem célszerszámot hozzá.Azzal meglepően könnyen kijött az első szonda.Ami a katalizátor után van a rezonátor csövön na azt csak kalapács vágó kombóval sikerült meglazitani.Beletud sülni rendesen.

Még az F-en a leömlőből  ( ott csak az az egy van) úgy jött ki hogy kulcs+méteres cső, több napi csavarlazítós fújkálás után, sőt belülről is fújtam, mert a kipufogó cső lekötése után bentről is hozzáférni. Egy rohadt nagyot reccsent aztán megindult. Az első-hátsó szondához ugyanakkora kulcs kell? 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, zotya975 írta:

Még az F-en a leömlőből  ( ott csak az az egy van) úgy jött ki hogy kulcs+méteres cső, több napi csavarlazítós fújkálás után, sőt belülről is fújtam, mert a kipufogó cső lekötése után bentről is hozzáférni. Egy rohadt nagyot reccsent aztán megindult. Az első-hátsó szondához ugyanakkora kulcs kell? 

Z14xe motornál igen.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Hú, köszönöm a tanácsokat, ez eléggé elkedvetlenít, mert ugye a Cromaxál sokkal olcsóbb az alkatrész, a szerelőm viszont a Bárdi alapárát+munkadíjat számláz. Még ki is fizetném a munkadíjat, de az árkülönbözet már jelentős. Ezek ismeretében nem tudom, hogy belevágjak-e otthon. A motorban maradandó kárt nem tesz, ha még nem csináltatom meg? Nő a fogyasztás illetve a károsanyag kibocsátás, de ennyi, ugye?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Vardar írta:

Hú, köszönöm a tanácsokat, ez eléggé elkedvetlenít, mert ugye a Cromaxál sokkal olcsóbb az alkatrész, a szerelőm viszont a Bárdi alapárát+munkadíjat számláz. Még ki is fizetném a munkadíjat, de az árkülönbözet már jelentős. Ezek ismeretében nem tudom, hogy belevágjak-e otthon. A motorban maradandó kárt nem tesz, ha még nem csináltatom meg? Nő a fogyasztás illetve a károsanyag kibocsátás, de ennyi, ugye?

Alapból nem jó a motornak se a dús se a szegény keverék, de nyilván nem azonnal megy tönkre, és az sem mindegy mennyire ment el az érték az ideálistól. Ha nagyon, akkor úgy kapsz miatta hibalámpát. Amúgy is üzemszerűen van dúsitva a keverék amig a motor hideg ugye ez a régi" szivatónak" felel meg. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 25. at 9:36, zotya975 írta:

Kösz! Hát remélem nem kell mostanában szondát cserélnem, majd veszek ha aktuális lesz. 

Én nemrég cseréltem mindkettőt, kb. 1 hónapja.
194e km-nél. (nem volt rossz semmi, de a 160e km csereperiódust már rég túlmentem velük, szóval nem kockáztattam)
Új első kipufogó rész is lett, szóval nem kellett kiszednem a régit.
Ami jobb is, mert a régi szondát semmivel nem tudtam kiszedni a régi kipufogóból, direkt kipróbáltam!
Júniusi beszámolóm róla.

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

2 órája, bonat írta:

Én nemrég cseréltem mindkettőt, kb. 1 hónapja.
194e km-nél. (nem volt rossz semmi, de a 160e km csereperiódust már rég túlmentem velük, szóval nem kockáztattam)
Új első kipufogó rész is lett, szóval nem kellett kiszednem a régit.
Ami jobb is, mert a régi szondát semmivel nem tudtam kiszedni a régi kipufogóból, direkt kipróbáltam!
Júniusi beszámolóm róla.

A szondához is van csereperiódus? Én azt hittem azt csak akkor kell cserélni ha rossz. :confused:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A szondához is van csereperiódus? Én azt hittem azt csak akkor kell cserélni ha rossz. :confused:

Én is eddig, de a Bosch honlapján ott van leírva a tulajdonságoknál, hogy 160.000 km a csereperiódus.
Most pontosan nem találtam meg az oldalukon, de a katalógusba benne van, hogy a 4 kábeles szenzor csereperiódusa 160e km.
Ha pl. erre: bosch lambda 258 005 291 keresel rá google-ban akkor a talált oldalakon is soknál írja a tulajdonságokban.
Ebbe a katlógusukba le is van írva a különböző lambda szonda típusokra vonatkozóan: PDF
8-9-10. oldalon

Módosítva : bonat
Link to comment
Megosztás:

52 perce, bonat írta:

Én is eddig, de a Bosch honlapján ott van leírva a tulajdonságoknál, hogy 160.000 km a csereperiódus.
Most pontosan nem találtam meg az oldalukon, de a katalógusba benne van, hogy a 4 kábeles szenzor csereperiódusa 160e km.
Ha pl. erre: bosch lambda 258 005 291 keresel rá google-ban akkor a talált oldalakon is soknál írja a tulajdonságokban.
Ebbe a katlógusukba le is van írva a különböző lambda szonda típusokra vonatkozóan: PDF
8-9-10. oldalon

Az oké, hogy a szonda gyártója leírja, de az autó gyártója, az opelé is? Az F-en még nem volt csereperiódus, csak azt írták ha nem működik megfelelően cserélni kell. Tényleg, G astrához-Zafirához van javítási útmutató magyarul? Még csak angolt láttam.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 08. 28. at 14:56, bonat írta:

Én is eddig, de a Bosch honlapján ott van leírva a tulajdonságoknál, hogy 160.000 km a csereperiódus.
Most pontosan nem találtam meg az oldalukon, de a katalógusba benne van, hogy a 4 kábeles szenzor csereperiódusa 160e km.
Ha pl. erre: bosch lambda 258 005 291 keresel rá google-ban akkor a talált oldalakon is soknál írja a tulajdonságokban.
Ebbe a katlógusukba le is van írva a különböző lambda szonda típusokra vonatkozóan: PDF
8-9-10. oldalon

Az enyémben még gyári szondák vannak, 233e. km-nél. A hátsóra néha dob hibakódot, az cserés lesz, de az első marad.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!
A kézifékkel kapcsolatban írtam kb. 1 hónapja, sajnos nem javult a helyzet. A dobot illetve a pofákat még korábban megnéztük, laikus szemmel jóknak tűntek. A kézifékkarnál lévő anyát szoktam mindig állítgatni, ha meghúzom, akkor 6 helyett 4 kattanásig tudom megfeszíteni. Azonban kb. 1-2 hét alatt megint minden visszaáll. 1 hónapja kb. kitekertem az anyát és megnéztem, a műanyag betéte jónak tűnt. Tettem rá még pluszba egy ellenanyát. Most amikor megnéztem, (megint vagy 6 kattanásig kilazult) az ellenanya kézzel könnyen forgatható volt.

Jól gondolom, hogy ez az önzáró anya a rossz és enged vagy valami más probléma lehet?

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Vardar írta:

Sziasztok!
A kézifékkel kapcsolatban írtam kb. 1 hónapja, sajnos nem javult a helyzet. A dobot illetve a pofákat még korábban megnéztük, laikus szemmel jóknak tűntek. A kézifékkarnál lévő anyát szoktam mindig állítgatni, ha meghúzom, akkor 6 helyett 4 kattanásig tudom megfeszíteni. Azonban kb. 1-2 hét alatt megint minden visszaáll. 1 hónapja kb. kitekertem az anyát és megnéztem, a műanyag betéte jónak tűnt. Tettem rá még pluszba egy ellenanyát. Most amikor megnéztem, (megint vagy 6 kattanásig kilazult) az ellenanya kézzel könnyen forgatható volt.

Jól gondolom, hogy ez az önzáró anya a rossz és enged vagy valami más probléma lehet?

Vagy az önzáró anya, vagy a menetes száron ugrik át, mert azon kopott a menet. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.