Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

22 órája, Béla írta:

Hi!

Z14XEP motorba kell a kétpólusú gyertya? Mert van aki ezt, van aki más állít.

 

20 órája, kingblue írta:

Én ugy tudom hogy a gyári ajánlás az.De helyettesíthető mással is.Nekem egypólusú NGK-m van semmi gond vele.Teszi a dolgát.

Alapból olyan motorba kell kétpólusú gyertya amiben "parazita gyújtás " van van egy felesleges szikra is amivel spórolni tudnak a tekercsek számán, cserébe kétszer olyan gyorsan fogy az elektróda ezért tesznek belőle kettőt. Szerintem a trafóhidas motorok mind ilyenek. Már a DIS kockás motor is ilyen volt. ( G astránál X16SZR, Z16SE) Működni működik egy pólusúval is csak hamarabb kell cserélni. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

36 perce, zotya975 írta:

 

Alapból olyan motorba kell kétpólusú gyertya amiben "parazita gyújtás " van van egy felesleges szikra is amivel spórolni tudnak a tekercsek számán, cserébe kétszer olyan gyorsan fogy az elektróda ezért tesznek belőle kettőt. Szerintem a trafóhidas motorok mind ilyenek. Már a DIS kockás motor is ilyen volt. ( G astránál X16SZR, Z16SE) Működni működik egy pólusúval is csak hamarabb kell cserélni. 

Igen én is kiszoktam dobni 30-ezer maximum.A gyári 60-ezer km az sok.Ugyanúgy mint az olajcsere periódus..Ott sem egészséges a 30-.ezer km.

Link to comment
Megosztás:

Just now, kingblue írta:

Igen én is kiszoktam dobni 30-ezer maximum.A gyári 60-ezer km az sok.Ugyanúgy mint az olajcsere periódus..Ott sem egészséges a 30-.ezer km.

Nekem is kellene cserélni szerintem ugye nem tudom mikor volt csere, de szerintem ráfér.

http://36067710643_2136067963360.jpg

Mondjuk a szelepfedél tömítést is, mert olaj van a gyertyáknál, főleg a 2. nál. 

 

Link to comment
Megosztás:

Hi! Nem akarom túl spilázni ezt a gyertya kérdést, de ma voltam a cromaxba, mert vettem egy irányjelző kapcsolót. Katalógus szerint GM 95519058-as gyertya van benne, ami 60,000km csereintervallumos, Made In Czech Republic. Én NGK-t rendeltem, de az eladó megnézte katalógusban és azt mondta ezt vigyem az NGK helyett. Gyári gyertyája egypólusú. Akkor most mi van??? Az NGK  bkr5ek amit rendeltem, de erre csak 30,000km -t írnak. Meg szerinte a hologramos gyáritól nincs jobb.

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=catalog2&op=11&manuf=561&model=3405&model=3405&motor=b-1389&typid=10163&level1=10110&level2=10108&level3=10251

Mondjuk ez a cég árban nagyon jó, nem csak gyertya tekintetében....

Módosítva : Béla
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Béla írta:

Hi! Nem akarom túl spilázni ezt a gyertya kérdést, de ma voltam a cromaxba, mert vettem egy irányjelző kapcsolót. Katalógus szerint GM 95519058-as gyertya van benne, ami 60,000km csereintervallumos, Made In Czech Republic. Én NGK-t rendeltem, de az eladó megnézte katalógusban és azt mondta ezt vigyem az NGK helyett. Gyári gyertyája egypólusú. Akkor most mi van??? Az NGK  bkr5ek amit rendeltem, de erre csak 30,000km -t írnak. Meg szerinte a hologramos gyáritól nincs jobb.

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=catalog2&op=11&manuf=561&model=3405&model=3405&motor=b-1389&typid=10163&level1=10110&level2=10108&level3=10251

Mondjuk ez a cég árban nagyon jó, nem csak gyertya tekintetében....

Z14XE 2004-es évjárat. Én cseréltem benne előszőr gyertyát 60.000 km-nél. Gyárilag 1 polúsú gyergya volt benne, utána ismét egypolusút tettem bele, jelenleg 2 polusú van benne. Az autó köszöni szépen, az összessel szépen elment, semmit nem lehetett észrevenni a gyertya típusa miatt. Se többlet fogyasztás, se semmi....

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

33 perce, Béla írta:

Ez van mikor ki tudja mikor cserélték a gyertyákat. Testelektródák elnyúlva, némelyiken a közép elektróda lassan elfogyott. Azt hiszem épp időben cseréltem ki. Gyárilag ez volt benne.98020200213_174407.jpg

Igen.Látszik hogy nem mostanában volt cserélve.Szívósoron a twinport szelep működtető karja nincs kikotyogósodva?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Béla írta:

Nem tudom, még nem került rá sor. Miből gondolod?

Csak kérdezem.Ez a motor műanyag szivósorral rendelkezik.Dupla szívótorokkal aminek egyik felét egy szelep zár vagy nyit.Ezt egy kis vékony műanyag rúd mozgatja.Ha oldalirányba megmozgatod akkor lehet érezni hogy kotyog-e.Ha kotyog érdemes megjavitani házilag is meg lehet mert van hogy eltörik  és nem működteti a szelepeket.Injektor fölött van egy fekete hövédő párna ha felhajtod akkor az alatt meglátod.Jellegzetes hibája szokott lenni a z14xep motoroknál.Persze nagyobb futásteljesitmény után.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Tudom mi az a twinport, hogy hol helyezkedik el, meg azt is, hogy ez is fos minőségű műanyag, mint szinte minden az opelen. Az irányjelző kapcsolót cseréltem tegnap és az alsó kormányburkolat füleit szétnyomta a süllyesztett fejű csavar, pedig meg sem volt húzva. Visszatérve a twinport rudazatára. Cserélni nem lehet? Mert eddig amit lehetett magam csináltam rajta, és már unom a bütyköléseket.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, kingblue írta:

Ilyen alkatrész nincs.Felujítani szokták .cseredarabbal az egész szívósort.De elég drága.De ha nem kotyog akkor nincs vele baj.Sokat elmegy.

Annyira drága hogy felmerült bennem hogy akár egyedi gyártással is nem lehetne jóval olcsóbbat készíttetni? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Annyira drága hogy felmerült bennem hogy akár egyedi gyártással is nem lehetne jóval olcsóbbat készíttetni? 

Nem tudom én sem hogy miért nem lehet egy ilyen mozgató szárat külön kapni.Szinte filléres dolog.Ha tudnak gyártani egy olajbeöntö sapkát vagy akár egy ablakmosó szintjelző pálcát ezt is tudnának.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Mikulás74 írta:

Az 1.9 cdti motornál van ilyen javítókészlet, rézből, lehet, ehhez is van már valahol.
 

Lehet, de azt a 4 réz bizbaszt is aranyárban adják. Nem is értem miért. Ha elviszed javításra erre szakosodott céghez adnak helyette cseredarabot, az is drága. Lehet hogy ezért van ilyen ára a javítókészletnek hogy ne menjenek az ár alá, vagy esetleg egy cég, ki tudja. 

Link to comment
Megosztás:

Ma kíváncsiságból felhajtottam a twinportot burkoló anyagot. Teljesen ép a műanyag rudazat, a karokkal, csapokkal együtt. Leszámítva azt a néhány bogarat, ami megpusztult a burkolatok alatt. Nem lóg, nem kotyog. Leállított állapotban teljesen baloldalon áll. Alapjáraton gondolom a vákuum miatt, pedig elmegy jobb oldalra. Gázadásra kellene mozognia, de mivel nem volt aki gázt nyomja így nem láttam. Akkor sem értem a tervezőt, hogy egy ilyen helyre, ahol állandó hőhatásnak van kitéve, miért műanyagból kellett ezt csinálni??!!!

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Béla írta:

Ma kíváncsiságból felhajtottam a twinportot burkoló anyagot. Teljesen ép a műanyag rudazat, a karokkal, csapokkal együtt. Leszámítva azt a néhány bogarat, ami megpusztult a burkolatok alatt. Nem lóg, nem kotyog. Leállított állapotban teljesen baloldalon áll. Alapjáraton gondolom a vákuum miatt, pedig elmegy jobb oldalra. Gázadásra kellene mozognia, de mivel nem volt aki gázt nyomja így nem láttam. Akkor sem értem a tervezőt, hogy egy ilyen helyre, ahol állandó hőhatásnak van kitéve, miért műanyagból kellett ezt csinálni??!!!

Nagyobb fordulaton kb4300-nál nyit a szelep.Hőálló műanyagból van.Nem olvad az el. Szedtem már le teljesen kitisztítottam.EGR-szelepet sem árt ennél a tipusnál kitisztitani mert hibákat okozhat.Ezt meg nem nagyon lehet lefalazni mert hibakódot dob.Ráadásul hűtöviz is átfolyik rajta.

Link to comment
Megosztás:

Apropó. Az olajat eddig úgy vettem észre nem eszi. A kipufogót egy papírzsepivel kitörölve sem látható számottevő korom, vagy ilyesmi. Az olajszint sem fogyott az elmúlt 1000km óta, bár a kapucsínó az olajsapkán még mindig jelentkezik egy kicsit.

Módosítva : Béla
Link to comment
Megosztás:

3 perce, Béla írta:

Apropó. Az olajat eddig úgy vettem észre nem eszi. A kipufogót egy papírzsepivel kitörölve sem látható számottevő korom, vagy ilyesmi. Az olajszint sem fogyott az elmúlt 1000km óta, bár a kapucsínó az olajsapkán még mindig jelentkezik egy kicsit.

Olajat nem eszi ez a motor.Egr-hez ki kell szedni az aksit.A akku tálcát is..Utána adja magát .Nem olyan vészes de kell hozzá jó pár csavart oldani.Plusz vízcsövet.Mindenképpen uj tömitéssel kell visszarakni mert folyni fog  az szinte biztos.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gyurigyerek írta:

Sziasztok,

Féltengely koronya anya lehúzási nyomatékról tud adni valaki felvilágosítást? Nem akarom kinyírni az új csapágyat.

Ha ez segít rajtad F-nél 70Nm volt plusz tovább kellett húzni hogy e legközelebbi hézagig hogy be tud dugni a sasszeget. De szerintem ezzel nem terheled a csapágyat, a féltengely csukló a tengelycsonkba van bedugva ami a csapágy belső gyűrűjébe van bepréselve. Az anyával csak a belső gyűrűt szorítod a külsőt nem érinti. Ha nem tévedek. https://opel.7zap.com/hu/car/t98/k/0/6-0/

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek, valaki találkozott már itt, vagy valahol P0340-es hibakóddal?
Ez annyit jelent, hogy a vezérműtengely jeladóval valami nem oké.
Gondolom emiatt rángat a verdám, meg az alapjárat fura még. Törlés után pár km múlva kidobja megint.
Hottentotta nyelvű fórumokon a vezérléscsere után jön elő sokaknak, legritkább esetben a jeladó tojik be, inkább vezetékelési hibák vannak.
Bizonyos évjáratoknál más a vezérműtengelyen lévő tárcsa, meg nem mindegy, hogy van felrakva. :(
Naná, hogy nem emlékszem, hogy volt. :(
Elindul a verda lehúzott jeladóval is, szóval ez csak ilyen korrekciós valami.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.