Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

kössz:)

amugy mi gates szijakat veszünk,sosem volt velük baj,csak ezért mondtam,általában olcsóbb mint a gyári...

én meg mindenböl gyárit veszek, még ha drágább is, mert az jó, van rá 2 év garancia, és ha egyszer beletettem akkor soha többet nincs vele bajom....

egy két dologból vettem hiper szuper utángyártottat, és minddel beszívtam, de nagyon...

ja: egyszer vettem egy nissens hütőt, az jó volt... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ezt te gondolod így... aki pénzért gyárt valamit, az a haszonért a szart is képes eladni, mert az neki mindegy, ogy te szivsz e vagy sem....

Alapjaiban véve egyetértek veled, ha " rongyokról" meg egyéb divatcikkről beszélgetünk.

Nem a magyar kisipari után gyártott alkatrészekre gondoltam, mert azok nem dokumentáció alapján készülnek, hanem lemásolnak egy gyári új darabot, szar anyagból...

...elsősorban a neves, a szakmában évtizedek óta nevet szerzett cégekre értettem, akiknek nem mindegy, hogy az erős versenyben mekkora szelethez jutnak a sütiből !

Itt csak a kiváló minőség és a versenyképes ár a nyerő, ezért fogadom kétkedve, hogy rontanák a hírnevüket a hibás termékek eladásával.

Link to comment
Megosztás:

ne szabályoztasd, cseréld.

a szabályzással olyan vékony lesz a falvastagsága a dobnak, hogy az első erős fékezés után rázni fog, mert elvetemedik...

azért nem fogom, mert kábé a felület 1/5-én mart bele a "vas" a dobba, ezt még nem érzem akkora problémának...

ott volt a képen, hogy "csálén kopott", vagyis csak a pofa belső fele harapdálta, kint még akad minimális kopóréteg...

arra mondjuk kiváncsi lennék, mi a normál csereperiódus ideje a fékdobnál...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnem megtudni h kb mi az elfogadhato ára manapsag a hivatalos 120k km szerviznek es mi az ami folott mar rablas [alkatresz+munkadij], valamint azt is jo lenne megtudni h mik a teljesen kotelezo tetelek. En amikor meglattam a szervizkonyben a 34 pontos listat amibol minden kotelezo 120k km-nel arra gondoltam h ez kb egy uj auto araba fog kerulni szoval koltsegvetesnek megfeleloen kivalasztottam a vezermulancot es tarsait valamint a vizpompat. Mi az amit kihagytam es nelkulozhetetlen? [Olajak, gyertyak, szűrők aprosagok stb voltak cserelve rendesen, nagyobb dolgokra gondolok].

Ha tudtok ajanljatok egy jo muhelyt Szegeden vagy kornyeken.

Az auto: 2003as Astra G, Z14XE, Piros :rolleyes:

Elore is koszonom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnem megtudni h kb mi az elfogadhato ára manapsag a hivatalos 120k km szerviznek es mi az ami folott mar rablas [alkatresz+munkadij], valamint azt is jo lenne megtudni h mik a teljesen kotelezo tetelek. En amikor meglattam a szervizkonyben a 34 pontos listat amibol minden kotelezo 120k km-nel arra gondoltam h ez kb egy uj auto araba fog kerulni szoval koltsegvetesnek megfeleloen kivalasztottam a vezermulancot es tarsait valamint a vizpompat. Mi az amit kihagytam es nelkulozhetetlen? [Olajak, gyertyak, szűrők aprosagok stb voltak cserelve rendesen, nagyobb dolgokra gondolok].

Ha tudtok ajanljatok egy jo muhelyt Szegeden vagy kornyeken.

Az auto: 2003as Astra G, Z14XE, Piros <_<

Elore is koszonom

A piros drágább lesz...

:D

Vezérműlánc csere meg többszázezer, vagy 1 m. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

2001-es 1.4 benzin 16V Astra GCC-van. Olyan gondom van az autóval, hogy amikor beindítom az autó alig akar indulni vagy ha be is indul rögtön leáll. Szokott olyat is játszani hogy pl piros lámpánál megállok kirakom üresbe és leáll. Aksit már már cseréltem benne de azóta is csinálja.

Tudna valaki megoldást a gondomra?

Választ a belanyizsolt88@gmail.com címre kérném.

Köszönöm előre is.

zsole88

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnem megtudni h kb mi az elfogadhato ára manapsag a hivatalos 120k km szerviznek es mi az ami folott mar rablas [alkatresz+munkadij], valamint azt is jo lenne megtudni h mik a teljesen kotelezo tetelek. En amikor meglattam a szervizkonyben a 34 pontos listat amibol minden kotelezo 120k km-nel arra gondoltam h ez kb egy uj auto araba fog kerulni szoval koltsegvetesnek megfeleloen kivalasztottam a vezermulancot es tarsait valamint a vizpompat. Mi az amit kihagytam es nelkulozhetetlen? [Olajak, gyertyak, szűrők aprosagok stb voltak cserelve rendesen, nagyobb dolgokra gondolok].

Ha tudtok ajanljatok egy jo muhelyt Szegeden vagy kornyeken.

Az auto: 2003as Astra G, Z14XE, Piros :rolleyes:

Elore is koszonom

Az nem gond, hogy a Z14XE vezérműszíjas ?? <_<

A láncot elég macerás lenne felszerelni rá..., amúgy meg azokat az apróságokat, amiket írtál, most is csak cseréld ki, mert erről szól a karbantartás !

Link to comment
Megosztás:

Az nem gond, hogy a Z14XE vezérműszíjas ?? :rolleyes:

A láncot elég macerás lenne felszerelni rá..., amúgy meg azokat az apróságokat, amiket írtál, most is csak cseréld ki, mert erről szól a karbantartás !

ugy latszik nem sikerult eltalalnom, de hat igy tanul az ember... En az Etzold "Igy csinald"-jabol dokumentaltam magam. Tenyleg miert nem tette bele az 1.4es motort? Van 1.2es meg 1.6os es az osszes tobbi, kiveve az 1.4est. Szoval csak tippeltem h az 1.2eshez hasonlit, az vezermulancos. A tobbi nagyjabol fogasszijjas. Nekem ez az elso autom szoval meg nem vagyok kepben de azert igyekszek.

Link to comment
Megosztás:

ugy latszik nem sikerult eltalalnom, de hat igy tanul az ember... En az Etzold "Igy csinald"-jabol dokumentaltam magam. Tenyleg miert nem tette bele az 1.4es motort? Van 1.2es meg 1.6os es az osszes tobbi, kiveve az 1.4est. Szoval csak tippeltem h az 1.2eshez hasonlit, az vezermulancos. A tobbi nagyjabol fogasszijjas. Nekem ez az elso autom szoval meg nem vagyok kepben de azert igyekszek.

egy kis segítség:

...

Opel járművekben több, az Astra típusokban két motorkonstrukció - ún. motorcsalád - létezik.

Family 0 - 1.0XE,1.2XE, 1.0XEP, 1.2XEP, 1.4XEP

Family I. - 1.4XE,

16XE/XEL, 16XEP/XE1, 16XER, 1.6LEL,

18XE1/XE, 1.8XER

...

Family 0 - Láncos

Family I. - Szíjas

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne?

1. Ha megyek a kocsival és valami kis gödrön vagy huplin átmegyek akkor hallok valami kopogó hangot. olyan mintha a kipufogó kopogna az alvázon... Postos helyét nem tudom, de mintha a jöbb első kerék felől jönne. Hétvégén aknára álltam. megnéztem alul. eddig a kipufogóra gyanakodtam, de az stabilan áll, és az összes bak is rajta van, a kereket is megrángattam, de az sem kotyog. a motorfelfüggesztés is ok. SZóval több ötletem nincsen. Hátha találkozott már valaki hasonlóval.. Toronycsapágy nem lehet esetleg?

2. Még mindíg a hűtőventillátor. Az alacsonyabb fokozatban nem forog, valszeg ellenállás szakadás. Szervízben fel sem fogták mit akarok, azt mondták ennek ez a helyes működése és biztosan csak hangos a csapágy... :rolleyes:

Érdeklődtem fórumon már de eddig még nem kaptam választ sajna. nem tudja esetleg valaki hol van ez az ellenállás, és mekkora?

Köszönöm!

Roly

Astra G 1.4 V16 2003 / Z14XE

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne?

1. Ha megyek a kocsival és valami kis gödrön vagy huplin átmegyek akkor hallok valami kopogó hangot. olyan mintha a kipufogó kopogna az alvázon... Postos helyét nem tudom, de mintha a jöbb első kerék felől jönne. Hétvégén aknára álltam. megnéztem alul. eddig a kipufogóra gyanakodtam, de az stabilan áll, és az összes bak is rajta van, a kereket is megrángattam, de az sem kotyog. a motorfelfüggesztés is ok. SZóval több ötletem nincsen. Hátha találkozott már valaki hasonlóval.. Toronycsapágy nem lehet esetleg?

2. Még mindíg a hűtőventillátor. Az alacsonyabb fokozatban nem forog, valszeg ellenállás szakadás. Szervízben fel sem fogták mit akarok, azt mondták ennek ez a helyes működése és biztosan csak hangos a csapágy... :rolleyes:

Érdeklődtem fórumon már de eddig még nem kaptam választ sajna. nem tudja esetleg valaki hol van ez az ellenállás, és mekkora?

Köszönöm!

Roly

Astra G 1.4 V16 2003 / Z14XE

Legnagyobb valószínűséggel stablizáror összekötő rúd (Kutyacsont)

~5000-6000 Ft os alkatrész, fél órás munka a csere

szerk: jobb első kerék, tipikus, ott több a gödör...

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Hó végén lejár a garim, érdemes-e márkaszervízbe vinni nagyszervízre?

Érdemes-e gari lejárat előtt megnézetni máshol esetleg opel-nél hogy van-e esetleg garis munka rajta.

Ha opel-hez viszem 2-évesre, akkor mit cserélnek és kb mennyiért?

Köszi.

Még egy kérdés:

Váltó felső részén olajlecsapódás (olajpára) van, ismerős szerelő azt mondta, ott van valamilyen olaj kiszellőztető és azért van ott lerakódva az olaj. létezik ez? Olaj fogyást nem tapasztalok.

Mégegyszer köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2005-ös Astra II 1.6 Twinportom van (Z16XEP), kb 65.000km-el. Mostanában észrevettem, hogy hidegen néha nagyon halkan fel-fel valami sír a motorban 1.800-2.000 U/min-nél, de csak menet közben 2-esben és 3-asban jön elö. A sírás a szíjakra jellemzö sírás. Ez mi lehet? Lazák a görgöim?

Emiatt gyorsan fel is lapoztam a szervízkönyvet, hogy újra leellenörizzem a szíj élettartamát, ahol 150.000km vagy 10 év szerepel. Ez eléggé hihetetlennek tünik nekem. Mennyi az, amit ténylegesen bele lehet hajtani a csere elött?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2005-ös Astra II 1.6 Twinportom van (Z16XEP), kb 65.000km-el. Mostanában észrevettem, hogy hidegen néha nagyon halkan fel-fel valami sír a motorban 1.800-2.000 U/min-nél, de csak menet közben 2-esben és 3-asban jön elö. A sírás a szíjakra jellemzö sírás. Ez mi lehet? Lazák a görgöim?

Emiatt gyorsan fel is lapoztam a szervízkönyvet, hogy újra leellenörizzem a szíj élettartamát, ahol 150.000km vagy 10 év szerepel. Ez eléggé hihetetlennek tünik nekem. Mennyi az, amit ténylegesen bele lehet hajtani a csere elött?

Szia ugyanez a motortípusom van, még az évjárat is.

A 150-et kibírja a szakik szerint is, de nem árt azért óvatosságból 120-körül cserélni.

Tartósság oka: más szíj(erősebb szélesebb, mint korábbi társainál), vízpumpáta hosszbordás ékszíj hajtja.

Nekem is van nyüszítő hang. kifejezetten lassú gázadáskor jön elő. Ha odalépek nincs, ha alapjáraton pörög akkor sincs.

H astran is hallottam ilyet (1.6 TWP) állandóan azonos frekvenciájú magas hang, szép csendes de azért hallható, mondjuk mikor alacsonyabb fordulaton tartod a tempót városban.

Én úgy tudom, hogy ez fojtószelepházból jön, ahogy süvít benne a levegő. Nincs jelentőssége

Nekem egy éve van ez a kocsi, azóta semmit sem változott ez a hang.

...persze nem tudom hogy erre gondoltál-e

Link to comment
Megosztás:

Igen, erre gondoltam. A leírás nagyon jól passzol az én esetemre is.

Mégegy kérdés: A vezérlés minden eleme kibírja a 120.000-et?

Az üzemben tartási tábla nagyon jó, el is tettem magamnak.

Elvileg igen, de ezt erősítse meg egy szaki is ha lehet... mármit itt a fórumon..

nos szakik?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.