Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni két dologban.

2001-es 1.2 16v Astra G-m van és az lenne a kérdésem ,hogy mikor kell a vezérlést lecserélni a motorban?

Olvasgattam a hozzászolásokat de 60000 és 120000 km között mindent olvastam. Most 83000 van az autómban.

A vezérléssel együtt a vízpumpát is le kell cserélni?

A másik problémám az, hogy ha álló helyzetben alapjáraton hirtelen gázt adok akkor egy rövid sipoló hangot ad a motor, de csak ha hirtelen felpörgetem akkor.

Eddig nem adott ilyen hangot.

Tudjátok esetleg mi lehet a gondja?

Köszi a segítséget!

Sziasztok.

Elég 1 helyre írni. pontosabban a szabályzat szerint nem illik több helyre!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kérdésem a következő lenne: 2007-es 1.4 Twinport Astra, alapjáraton-2-3 perc után gyenge kopogó hang hallatszik a tüzfal jobb oldala felöl,kivülröl is a szélvédő alatti müanyag alól is hallatszik. fordulaton semmi.

Nem a motorból jön,

Nem a belsőkeringetés csappanytúja törött.

Átolvasva a fórumot valamilyen szelep (karterszellöztető ?) lehet ott.

Találkoztatok hasonlóval? Tanács?

A rádió felhangositást én is tudom.:-) :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kérdésem a következő lenne: 2007-es 1.4 Twinport Astra, alapjáraton-2-3 perc után gyenge kopogó hang hallatszik a tüzfal jobb oldala felöl,kivülröl is a szélvédő alatti müanyag alól is hallatszik. fordulaton semmi.

Nem a motorból jön,

Nem a belsőkeringetés csappanytúja törött.

Átolvasva a fórumot valamilyen szelep (karterszellöztető ?) lehet ott.

Találkoztatok hasonlóval? Tanács?

A rádió felhangositást én is tudom.:-) :)

Szia!

Enyém is tudja ezt a "fícsört"! :)

Pontosan nem t'om az eredetét, de korábban mintha valaki (uhuhu? wessz?) pontosan tudta a zaj forrását, ha jól rémlik, akkor az üzemanyag ellátással hozta kapcsolatba ezt a kopogást. Ja, valami szivacsos leszigetelés is szóba került, ha jól emlékszem!

Remélem jön egy szaki és jól megmondja nekünk a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumban ,kérném a segítségeteket abban, hogy van egy G Astrám 2000-es évjárat 2000 dti 101 le.

Van egy olyan problémám vele, hogy 10 fok felett nehezen indul, se hidegbe se meleg motornál nincs ilyen problémám, mi lehet a probléma??

Link to comment
Megosztás:

Remélem én is hogy jönnek a szakik, érdekelne a "szivacsos" zajcsökkentés.

Vagy hogy mi is ez a kopogás.

" Szivacsozni " a tankszellőztető szelepet szokták - bár én magam még soha nem csináltam - mert annak van egy idegesítő ketyegésre hajazó hangja.

Magát a szelepet a motortérben találod, a levegőszűrőházra van ráhúzva a lengéscsillapító toronynál, piros csatlakozója van. Működés közben ez biztosítja, hogy a benzintankban ne alakuljon ki vákum és az üzemanyag akadálytalanul tudjon áramolni a csövekben.

Ha széthúzod a csatiját, akkor elviekben elhallgat, ha ez a zajforrás oka! Hibának nem hibás, csak idegesítő - ilyenkor szokták " hang szigetelni " ... :) :)

Ha mégsem ez lenne a zajforrás, akkor bontsad ki a kesztyűtartót a helyéről ( 5 torxfejű csavar fogja ), aztán indítsad be a motor, így jobban hallhatod a fűtésrendszert és az ott megbúvó cuccokat, aztán találgathatsz, ki a bűnös !!

Kivégezni az összeset, amelyik hangoskodik !! :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

" Szivacsozni " a tankszellőztető szelepet szokták - bár én magam még soha nem csináltam - mert annak van egy idegesítő ketyegésre hajazó hangja.

Magát a szelepet a motortérben találod, a levegőszűrőházra van ráhúzva a lengéscsillapító toronynál, piros csatlakozója van. Működés közben ez biztosítja, hogy a benzintankban ne alakuljon ki vákum és az üzemanyag akadálytalanul tudjon áramolni a csövekben.

Ha széthúzod a csatiját, akkor elviekben elhallgat, ha ez a zajforrás oka! Hibának nem hibás, csak idegesítő - ilyenkor szokták " hang szigetelni " ... :) :)

Ha mégsem ez lenne a zajforrás, akkor bontsad ki a kesztyűtartót a helyéről ( 5 torxfejű csavar fogja ), aztán indítsad be a motor, így jobban hallhatod a fűtésrendszert és az ott megbúvó cuccokat, aztán találgathatsz, ki a bűnös !!

Kivégezni az összeset, amelyik hangoskodik !! :D :lol: :lol:

Nekem is zörgött (ketyegett) és most is,és a szervizben azt mondták hogy a jobb sárhányon belül van a szelep......

Ennyire értettek hozzá ezek szerint?????

És hogy nem tudnak mit kezdeni vele...............

Link to comment
Megosztás:

Kösz a válaszokat.

Érdekes hogy elöre tették azt a tankszellöztetö szelepet, de holnap meglesem az kopog-e.

Egyre jobban bosszant,pl. ha eladnám egy amatör azt hihetné szelephézag, vagy dugattyúcsapszeg kopog, a próba úton.

Magyarázhatnám, de az már furcsa lenne.

Link to comment
Megosztás:

Monroe? Hááááát....

Anno az F topicban a szakik óva intették a cartársakat az idézet vállalat telóitól.

Akkó meg Bilstein, stb. Monnyuk én nem olajosra gondoltam. Mint Caravan tulajnál, nálam még a szintszabályzósak is játszhatnának.

Elég veszélyes pálya ez (is). Először a lehető legjobb teló, aztán a szem rátéved a rugókra. Hmm ... egy kis ültetés? Na ezért csináltatom mással. Azt csinálja, amit kérek, nem ötletel. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.