Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ha jól olvastam, akkor a hozzám legközelebbi Opel szakszervízben 4+ban CSAK az első lengéscsillapítók cseréje 51990ft...

létezhet. viszint a gyárinak 5x annyi az élettartama, mint az utángyártott gagyiknak, illetve ebben az árban bennevan a szerelés is, ha gagyit viszel nincs benne. ha kiszámolod, hogy legalább egy 5-10 ezer per oldal a szerelés plusz ,egveszed a lengéscsillapitokat, akkor nincs nagy különbség a végeredményben...

ha kell segitség, szoljál...

Link to comment
Megosztás:

A tapasztaltabbak véleményére vagyok kívánmcsi:

2004. 12. havi 1,4 litere Astra G, 56000 km. Esedékes az éves szerviz. A dilemma tárgya a vezérmű: cserélendő avagy nem.

Szervízkönyv szerint 90k vagy 6 év, ámde vizsgával nem akarom összekötni jövőre (merő pénzügyi manőver), illetve hallottam (olvastam, talán itt is), hogy az eredeti 60 ezres csere 90e-re növelése pusztán marketing, alkatrész javulás nemigen követte. Sillerszakértő szerint nemigen van vele 90e-ig gond, de a nemigen nekem drága lehet. (Mellesleg Csergő lesz, mert fenti cég 110-120k árajánlatot tett (szervíz+vízszivattyú+vezérmű).

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

A tapasztaltabbak véleményére vagyok kívánmcsi:

2004. 12. havi 1,4 litere Astra G, 56000 km. Esedékes az éves szerviz. A dilemma tárgya a vezérmű: cserélendő avagy nem.

Szervízkönyv szerint 90k vagy 6 év, ámde vizsgával nem akarom összekötni jövőre (merő pénzügyi manőver), illetve hallottam (olvastam, talán itt is), hogy az eredeti 60 ezres csere 90e-re növelése pusztán marketing, alkatrész javulás nemigen követte. Sillerszakértő szerint nemigen van vele 90e-ig gond, de a nemigen nekem drága lehet. (Mellesleg Csergő lesz, mert fenti cég 110-120k árajánlatot tett (szervíz+vízszivattyú+vezérmű).

Vélemények?

szerintem nincs annyi... olyan 70-80 ból megvan szereléssel együtt...

én kicseréltetném...

Link to comment
Megosztás:

szerintem nincs annyi... olyan 70-80 ból megvan szereléssel együtt...

én kicseréltetném...

75e után cseréltem sk. 30-ból megvolt (+két sör a Mesternek :huh: ) a vízpumpát még nem cseréltem de már kicsit kotyog a csapágya úgyhogy lehet esedékes lesz az is nemsoká.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon. Van egy G Astrám. Szeretnék érdeklődni, hogy valakinek nincs-e meg az Így csináld G Astra című könyv? Vagy nem tudtok-e segíteni benne, hogy honnan tudom letölteni. Már mindenhol kerestem, de még sehol sem találtam meg. Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon. Van egy G Astrám. Szeretnék érdeklődni, hogy valakinek nincs-e meg az Így csináld G Astra című könyv? Vagy nem tudtok-e segíteni benne, hogy honnan tudom letölteni. Már mindenhol kerestem, de még sehol sem találtam meg. Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

Gábor

nekem meg van

És üdv a fórumon!

:huh:

Link to comment
Megosztás:

nekem meg van

És üdv a fórumon!

:D

Huhúúú!!!

Bár a fórumon nem vagyok új , de én is most léptem be a G-sek táborába és ez nagyon jól jött :huh:

Köszi!!!!

Bár remélem sosem lesz igazán szükségem rá, eddig nagyon jól szuperál a kicsike, hibátlanul működik minden :lol: kopp-kopp-kopp!!!

Eddig F astrával nyomultam , hát... ég és föld a különbség....

2,5 éves, 1 év garival, 32ezer km-rel csak nem lesz vele bajom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Huhúúú!!!

Bár a fórumon nem vagyok új , de én is most léptem be a G-sek táborába és ez nagyon jól jött :lol:

Köszi!!!!

Bár remélem sosem lesz igazán szükségem rá, eddig nagyon jól szuperál a kicsike, hibátlanul működik minden :lol: kopp-kopp-kopp!!!

Eddig F astrával nyomultam , hát... ég és föld a különbség....

2,5 éves, 1 év garival, 32ezer km-rel csak nem lesz vele bajom :D

Legyen sok örömöd a kocsiban, már csak azt nem értem, hogy mitől ugyanaz a képed, mint Qpack cartársnak! :huh:

szerk: nekem is F volt előtte

Link to comment
Megosztás:

Legyen sok örömöd a kocsiban, már csak azt nem értem, hogy mitől ugyanaz a képed, mint Qpack cartársnak! :lol:

szerk: nekem is F volt előtte

Hali,

Az avatarok közül választottam, nem tudtam, hogy az már valakié, bocs. Fotózom, aztán teszek fel egyedi saját képet hamarosan.Ez így gáz, ha tényleg más kocsija van az avataromnál :D

Beszámolták a régit, még eladó, link alább látható.400.00huf-ba vették be alufelnivel, goodyear F1 gummákkal, most 549.000-ért adják ezen kerekek nélkül!!! :huh:

Amúgy szerettem nagyon, de a G az sokkal brutálabb :lol:

Itt az exem, 5évig nyúztam:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...sic_1.4-3443370

Link to comment
Megosztás:

quote name='jaygab' date='2009-11-29 - 04:16' post='580031']

Huhúúú!!!

Bár a fórumon nem vagyok új , de én is most léptem be a G-sek táborába és ez nagyon jól jött :lol:

Köszi!!!!

Bár remélem sosem lesz igazán szükségem rá, eddig nagyon jól szuperál a kicsike, hibátlanul működik minden :lol: kopp-kopp-kopp!!!

Eddig F astrával nyomultam , hát... ég és föld a különbség....

2,5 éves, 1 év garival, 32ezer km-rel csak nem lesz vele bajom :D

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Az avatarok közül választottam, nem tudtam, hogy az már valakié, bocs. Fotózom, aztán teszek fel egyedi saját képet hamarosan.Ez így gáz, ha tényleg más kocsija van az avataromnál :lol:

Beszámolták a régit, még eladó, link alább látható.400.00huf-ba vették be alufelnivel, goodyear F1 gummákkal, most 549.000-ért adják ezen kerekek nélkül!!! :huh:

Amúgy szerettem nagyon, de a G az sokkal brutálabb :lol:

Itt az exem, 5évig nyúztam:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...sic_1.4-3443370

Én is 400.000 ért adtam el 13 évesen, csak magánembernek és én is 5 évig használtam

Link to comment
Megosztás:

quote name='jaygab' date='2009-11-29 - 04:16' post='580031']

Huhúúú!!!

Bár a fórumon nem vagyok új , de én is most léptem be a G-sek táborába és ez nagyon jól jött :lol:

Köszi!!!!

Bár remélem sosem lesz igazán szükségem rá, eddig nagyon jól szuperál a kicsike, hibátlanul működik minden :D kopp-kopp-kopp!!!

Eddig F astrával nyomultam , hát... ég és föld a különbség....

2,5 éves, 1 év garival, 32ezer km-rel csak nem lesz vele bajom ;)

Nem gyakran láttalak az F-topicban... :huh:

Főleg az első időkben fórumoztam, amikor még friss volt a kocsi, 2005-2007-ig jellemzően, utána már egyre ritkábban néztem fel.

Mikor Te regisztráltál, akkor én már javában a kocsi cseréjén törtem a fejem :angry:

De ne OFF-oljunk :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új Astra Classicom van és arról érdeklődnék, hogy garanciába visszavihetem azzal hogy húz jobra az autó? a keréknyomásokat ellenőríztem.

Tudtok ajánlani Budapesten megbízható szervízt?

Köszi

Szia,

Ha a keréknyomás rendben van tényleg, sík, egyenletes úton kipróbáltad és úgy félrehúz, akkor vidd vissza feltétlen, garis autó nézesd meg!!!

Hogy hova én nem merek ajánlani, de a legjobb ha olyan helyre viszed, ahol engedik, hogy ott legyél az autód mellett :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.