Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

Új Astra Classicom van és arról érdeklődnék, hogy garanciába visszavihetem azzal hogy húz jobra az autó? a keréknyomásokat ellenőríztem.

Tudtok ajánlani Budapesten megbízható szervízt?

Köszi

Így járt anno ismerősöm off vw-nel.

Autó húz jobbra, benzinkút, légnyomás rendben, vissza szalon, mire ők, fel kéne pumpálni a kerekeket, na ment a szarakodás 2 hétig, aztán ismerős fel Pestre PorsHung-hoz. Ott is szívóztak vele, aztán a végén műszaki szakértő. Kiderült, hogy akkora ütést kapott az autó, hogy a szakértő szerint leesett a trélerről!

Akkor javították neki gariban. Igaz, hogy vagy 2 hónapig nem tudta használni a vadi új, szalonból vett autóját.

Úgy hogy minél előbb járj utána te is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új Astra Classicom van és arról érdeklődnék, hogy garanciába visszavihetem azzal hogy húz jobra az autó? a keréknyomásokat ellenőríztem.

Tudtok ajánlani Budapesten megbízható szervízt?

Köszi

A dolog 1000% garanciális, ne hagyd magad. Mindazonáltal megér egy próbát: felcserélni a két első kereket. Ha változik az elhúzás iránya, akkor szerencséd van, a guriga a szarházi és nem az autó. Ezesetben is garis a dolog.

Link to comment
Megosztás:

A dolog 1000% garanciális, ne hagyd magad. Mindazonáltal megér egy próbát: felcserélni a két első kereket. Ha változik az elhúzás iránya, akkor szerencséd van, a guriga a szarházi és nem az autó. Ezesetben is garis a dolog.

nana. vigyázva a szódobálással...

garancia az ami gyártási hibás.

egy futomü beállitás nem az.

nem tudom menmnyi km van az autóban, de idáig nem húzott el, mostmeg gyártási hibás??? ne máááá...

2 kátyú, és elég hogy el lehessen menni futómüvet állitani...

Link to comment
Megosztás:

nana. vigyázva a szódobálással...

garancia az ami gyártási hibás.

egy futomü beállitás nem az.

nem tudom menmnyi km van az autóban, de idáig nem húzott el, mostmeg gyártási hibás??? ne máááá...

2 kátyú, és elég hogy el lehessen menni futómüvet állitani...

bocsesz, aszonta, hogy új autó...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy problémám, remélem tudtok nekem segíteni.

Ha reggel hidegen indítom az autót, ha kb 14 fok alatt van a hőmérséklet, szivató nélkül indul pöccre. Ha 14 fok fölött van a hőmérséklet, akkor 95 %-ban szivatóval indul. 1500-1600 os fordulat, kb 1,5-2 percig. Nem tudjátok, hogy ezt mi okozhatja?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy problémám, remélem tudtok nekem segíteni.

Ha reggel hidegen indítom az autót, ha kb 14 fok alatt van a hőmérséklet, szivató nélkül indul pöccre. Ha 14 fok fölött van a hőmérséklet, akkor 95 %-ban szivatóval indul. 1500-1600 os fordulat, kb 1,5-2 percig. Nem tudjátok, hogy ezt mi okozhatja?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

Gábor

Szia!

Nálam ugyanez a helyzet (X14XE 2000. 03.), igaz kb.: 15-16 foknál van a határ.

Minden vizsgálatot elvégeztünk eddig..az autó tökéletesen működik.

Az elmúlt 4 évben 6 tulajdonostól kaptam hasonló visszajelzést. Érdekes minden esetben

X14XE vagy X16XE (1998-2000-ig) motortípusokról volt szó .

A diagnosztikai vizsgálatok elvégzése valamint a hőfokjeladó cseréje is megtörtént szinte mindenkinél.

Elég idegesítő tud lenni amikor 25 fok melegben is megy a dúsítás...:-(

Ami jó hír, hogy elvileg most jön a tél :-) (dec. 1 18 fok)

Az eddigi információk alapján véleményem szerint az aktív szénszűrő "halála" illetve ezzel összefüggően tank szellőztető- szelep rendellenes működése okozhatja 1500-as fordulatot ilyen esetben. Sajnos ennek cseréjét még nem ejtettem meg..donor meg nem áll rendelkezésre .

Nagyon örülnék ha valaki tudna "tudományos magyarázatot adni erre problémára.

Üdv.

hasu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy problémám, remélem tudtok nekem segíteni.

Ha reggel hidegen indítom az autót, ha kb 14 fok alatt van a hőmérséklet, szivató nélkül indul pöccre. Ha 14 fok fölött van a hőmérséklet, akkor 95 %-ban szivatóval indul. 1500-1600 os fordulat, kb 1,5-2 percig. Nem tudjátok, hogy ezt mi okozhatja?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

Gábor

itt már nincs szivató... :lol: :huh: csak a tulajnak... :lol:

Link to comment
Megosztás:

itt már nincs szivató... :lol: :huh: csak a tulajnak... :lol:

Na ja, én sem értem, hogy miért nevezik így, főleg amikor olyanokat látok, hogy automata szivató. Bár a keverék hidegen dúsítására továbbra is szükség van a stabil égéshez, azt már az injektorok vezérlésével éri el az elektronika, nem mechanikus szivatóval. De hogy miért van szükség a magasabb alapjáratra, az még mindig rejtély számomra. Talán a katalizátort melegíti ilyenkor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy problémám, remélem tudtok nekem segíteni.

Ha reggel hidegen indítom az autót, ha kb 14 fok alatt van a hőmérséklet, szivató nélkül indul pöccre. Ha 14 fok fölött van a hőmérséklet, akkor 95 %-ban szivatóval indul. 1500-1600 os fordulat, kb 1,5-2 percig. Nem tudjátok, hogy ezt mi okozhatja?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

Gábor

Szia! Az első z-s motorok hibás szoftverrel jöttek ki a gyárból ( ezeket általában visszahívták gariba) . Nekem is hasonló problémáim voltak de egy szoftver frissítés meggyógyította:)

Link to comment
Megosztás:

?

Ezt hogy érted?

Úgy értem hogy jár a motor alapjáraton ,a hőmérséklet szabályzó max pirosig elfordítva,ventilátor 2-en,belső levegő keringtetés bekapcsolva.

És ekkor hallom kb 4-5 másodpercenként egy halk kattanás,és mintha egy picit megemelkedne a ventilátor fordulata.

Link to comment
Megosztás:

Nagyszerű

Tudsz esetleg katalógus számot írni hogy melyikre gondolsz?

Mert van benne több csappantyú,én meg megnézem epc-ben és megrendelem.

De azért keresem én is.

Köszi

azért elöször nézd már meg, hogy tényleg el van e törve... nem vagyok én jós... :rolleyes:

monnyuk ha másfél éves akkor még garanciális, és ingyé cserélik...

Link to comment
Megosztás:

azért elöször nézd már meg, hogy tényleg el van e törve... nem vagyok én jós... :rolleyes:

monnyuk ha másfél éves akkor még garanciális, és ingyé cserélik...

És a garit így is tudom érvényesíteni hogy használtan vettem?

Egyébként megnézem mi is az

Az segítség lenne hogy mit keressek ezért is lenne jó a kat.szám mert látnám epcben,majd megkérdezném a tis-t. :blink:

Link to comment
Megosztás:

És a garit így is tudom érvényesíteni hogy használtan vettem?

Egyébként megnézem mi is az

Az segítség lenne hogy mit keressek ezért is lenne jó a kat.szám mert látnám epcben,majd megkérdezném a tis-t. :rolleyes:

Szia....

Tényleg nézd meg először,h aze a bibi!!!

Vedd ki a kesztyű tartót,és mögötte fogod látni a fűtőmotort,aminek a tetején van egy csappantyú.A csappantyút egy karonkeresztül motor mozgatja......Az a kar szokott eltörni....És ienkor végállástól végállásig mozog,azt hallod....Van felújító készlet,ha jól tudom olyan 10-14 ezer ft között mozog... Ja és nem mindegy,h Behr vagy Delphi a fűtés/klíma......

Üdv:B

Link to comment
Megosztás:

Szia....

Tényleg nézd meg először,h aze a bibi!!!

Vedd ki a kesztyű tartót,és mögötte fogod látni a fűtőmotort,aminek a tetején van egy csappantyú.A csappantyút egy karonkeresztül motor mozgatja......Az a kar szokott eltörni....És ienkor végállástól végállásig mozog,azt hallod....Van felújító készlet,ha jól tudom olyan 10-14 ezer ft között mozog... Ja és nem mindegy,h Behr vagy Delphi a fűtés/klíma......

Üdv:B

Köszi,ránézek :rolleyes:

kőrszelet fogazva ,rajta tengely ami téglatest alku és a végén van egy kinyitás?? (jobb kormány,a balnál nincs rajta kőrszelet)

Csergőbe mondták hogy nincs benne az a tengely a csomagba(6802059),úgyhogy bakács vagy bontó.

Miután megnéztem hogy tényleg az kattog.

Link to comment
Megosztás:

És a garit így is tudom érvényesíteni hogy használtan vettem?

Egyébként megnézem mi is az

Az segítség lenne hogy mit keressek ezért is lenne jó a kat.szám mert látnám epcben,majd megkérdezném a tis-t. :rolleyes:

a garancia 2 évig él, függetlenül a tulajdonosok számától...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.