Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Na egy hülye kérdés következzen, többször elhangzottak bizonyos szavak, némelyiket értem, némelyiket nem teljesen, legalább egy pár szavas (nem csak rövidítés) oktatást megköszönnék valamelyik nagymesternek.

Ha részletesebb kifejtésre is futja esetleg, az még jobb lenne.

EDU (lövésem sincs)

ECU (motorvezérlő egység ugyi?)

TIS (lövésem sincs)

TECH2 (a műszer amivel a hibakódokat kiolvassák ugyi?)

Hibakódkiolvasás úgy megy, hogy gyújtás ráadása után fék-gáz egyszerre nyomni?És utána mit kell figyelni, mi fog villogni (már ha fog)?

asszem ezek vannak, de lehet lemaradt még hasonló bigyó, akkor az is jöhet

köszike!

Link to comment
Megosztás:

CSá Qpack!

Ez mit akar jelenteni, nem tudtam megfejteni? :rolleyes:

jól gondolják a cartársak, de egy kissé már fáradt voltam (3:50 perc) gí nem volt egyértelmű...freeze olvasd jól!! :blink: :lol: azt akartam kihozni belőle, hogy, ha az 1.4-es motorral mennénk ~45ekm-t akkor az 1.2es annyit kopik ugyanezen távon, mintha 85ekm-t ment volna....

Link to comment
Megosztás:

jól gondolják a cartársak, de egy kissé már fáradt voltam (3:50 perc) gí nem volt egyértelmű...freeze olvasd jól!! :lol: :D azt akartam kihozni belőle, hogy, ha az 1.4-es motorral mennénk ~45ekm-t akkor az 1.2es annyit kopik ugyanezen távon, mintha 85ekm-t ment volna....

igen, ezt mki így is értette, de azért nem értette mégse senki, mert ebben nem láttunk semmi rációt :rolleyes:

Aztán opelaner barátunk szépen alá is támasztotta matematikailag, hogy miért nem láthattunk benne rációt :blink:

Link to comment
Megosztás:

Amint látom, Qpack barátom az 1.2 vs. 1.4 témában kerüli a topicot, mint ördög a tömjénfüstöt ! :blink: :lol: :D

Vagyis 84 ezer kilométeres futás mindkét motornál 84 ezer kilométernek felel meg !

Szóval, a kopottság nem a hengerűrtartalom függvénye, hanem a használati körülményeké és a tulajdonos odafigyelésének a következménye.

A másik tanulság pedig az legyen, hogy ismeretlenül - ki sem próbálva - ne minősítsünk semmilyen motor se, csak mert hallottunk pár hülyeséget róla.

Ezeket hagyjuk meg celebjeinknek, de mi magunk ne váljunk butaságok hittérítőivé ! ;)

Ma épp nem voltam net közelben, nem kerülök én semmi vitát...de ezt tudhatjátok sokan :D

írásod többségével gépjárműtecnika szakirányon végzett mérnök emberként ezt akár én is leírhattam volna ilyen szépen, de vmiben igen is vitatkoznék veled....az előttem szólók is épp leírták a jelenséget, ami egyértelművé teszi, hogy az 1.2 84ekm-e nem egyenlő az 1.4 84ekm-ével......hogy miért is....ehhez a nyomaték görbének nem elég csak a maximum pontját ismerni!!!

1. városban araszolok vagy autópályán hasítok sík terepen, ekkor a te "teóriád" az igaz....de tisztán ilyent nem tudok elképzelni...

2. vegyes használat....na itt jön a lényeg, ahogy leírták...elég egy emelkedő és máris hopp ugrott az 5.fokozatban való utazás, akár 3.ig vissza téve...azt nem kell ecsetelnem hogy mondjuk 85km/h-nál 3.fokozatban többet forog a motor, mint 5.fokozatban(ha mondjuk nem 85km/h, hanem csak 45km/h 3.fokozatban, itt nincs dugattyú sebesség változás, de a megtett úttal arányosan többet kellett forognia a motornak), tehát vagy nagyobb dugattyú középsebesség vagy útarányosan több fordulat...=> nagyobb kopás, vagy csak előzni akarsz..próbáld meg 1.2-esben 5.fokozatban 5 személlyel....csak figyelj, hogy legyen hozzá legalább 3km-ed ;) , ha pedig itt is visszakapcsolsz, hogy legyen annyi kraft, hogy belátható távon belül előzz, akkor megint ugrott a dugattyú középsebesség teóriád...de autópályáink sem, úgy mint kis hazánk sem a síkságairól hírhedt...főleg felénk nem... "A Mátra kapuja"....

Szóval az itt (nem csak általam) felsorolt okokból érdemes "nagyobb teljesítményű" (sőt inkább úgy írom nagyobb nyomatékú) gépjárművet venni, persze ésszerű határok betartásával... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

igen, ezt mki így is értette, de azért nem értette mégse senki, mert ebben nem láttunk semmi rációt :rolleyes:

Aztán opelaner barátunk szépen alá is támasztotta matematikailag, hogy miért nem láthattunk benne rációt :blink:

amit persze én vitatok is, szerintem jogosan.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na egy hülye kérdés következzen, többször elhangzottak bizonyos szavak, némelyiket értem, némelyiket nem teljesen, legalább egy pár szavas (nem csak rövidítés) oktatást megköszönnék valamelyik nagymesternek.

Ha részletesebb kifejtésre is futja esetleg, az még jobb lenne.

EDU (lövésem sincs)

ECU (motorvezérlő egység ugyi?)

TIS (lövésem sincs)

TECH2 (a műszer amivel a hibakódokat kiolvassák ugyi?)

Hibakódkiolvasás úgy megy, hogy gyújtás ráadása után fék-gáz egyszerre nyomni?És utána mit kell figyelni, mi fog villogni (már ha fog)?

asszem ezek vannak, de lehet lemaradt még hasonló bigyó, akkor az is jöhet

köszike!

Az ECU-t meg a Tech2-t jól tippelted, az EDU ha jól tévedek a dízel befecskendezőrendszerek vezérlője (tkp. dízel ECU), a TIS meg az Opel szervizprogramja (=Technical Information System). Hibakódkiolvasás csak elektromos gázas autóknál működik úgy ahogy leírtad (fék+gáz padlóig majd gyújtás ráadás). Mielőtt megkérded (volt már aki megtette :rolleyes: ): elindítani nem kell az autót, a padlóig nyomott gáz miatt elég fura hangok jönnének ki belőle. :blink: Szóval elég csak a gyújtás. Amúgy ilyenkor a műszerfalon a motorkontroll lámpát (kis autóikon villáskulccsal) kell figyelni és számolni a villogásait.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Üdv Mindenkinek!

Teljesen véletlenül találtam erre a fórumra, miközben izzító relét keresgéltem a makacs astrámba. Először is elnézést, ha olyat sikerülne írnom, ami nem illik ide, de igyekszem jól viselkedni:-)

A segítségeteket szeretném kérni! Az Astra G makacssága egyik reggel nem indult, a kiérkező szerelő még "bebikázni" sem tudta. Hidegindító segítségével annyira tudta beindítani, hogy a szerelőműhelyig eljussunk. Ezelőtt a nap előtt már ké nappal volt olyan tünete, hogy nagyon nehezen indult be a reggeli első indításnál. A többi indítás elsőre tökéletesen sikerült. A szervízben közölték velem, hogy az új izzítógyertyákkal (előtte két héttel lett cserélve az aksival együtt) jók, valószínű, hogy porlasztó problémánk van, azért nem indul. Sikerült egy porlasztóst találni karácsony előtt egy nappal, porlasztás tökéletes autó nem indul továbbra sem. Üzemanyag rendszer átnézve, elektromos szerelő átnézte minden tökéletes, mégsem indul. Amúgy a harmadik szerelő áll az autó felett tanácstalanul...

Ma számítógépes ellenőrzésen volt az autó, hibakódokat kiütötték belőle és állítólag most az izzító relével van gond. Ha holnap megkapja az új relét és nem indul...Mi lehet még a baj forrása?

Köszönöm a segítségeteket és további szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Az ECU-t meg a Tech2-t jól tippelted, az EDU ha jól tévedek a dízel befecskendezőrendszerek vezérlője (tkp. dízel ECU), a TIS meg az Opel szervizprogramja (=Technical Information System). Hibakódkiolvasás csak elektromos gázas autóknál működik úgy ahogy leírtad (fék+gáz padlóig majd gyújtás ráadás). Mielőtt megkérded (volt már aki megtette :rolleyes: ): elindítani nem kell az autót, a padlóig nyomott gáz miatt elég fura hangok jönnének ki belőle. :blink: Szóval elég csak a gyújtás. Amúgy ilyenkor a műszerfalon a motorkontroll lámpát (kis autóikon villáskulccsal) kell figyelni és számolni a villogásait.

Sziasztok

És ha jól tudom, akkor jó, ha folyamatosan villog...

Link to comment
Megosztás:

Ma épp nem voltam net közelben, nem kerülök én semmi vitát...de ezt tudhatjátok sokan ;)

írásod többségével gépjárműtecnika szakirányon végzett mérnök emberként ezt akár én is leírhattam volna ilyen szépen, de vmiben igen is vitatkoznék veled....az előttem szólók is épp leírták a jelenséget, ami egyértelművé teszi, hogy az 1.2 84ekm-e nem egyenlő az 1.4 84ekm-ével......hogy miért is....ehhez a nyomaték görbének nem elég csak a maximum pontját ismerni!!!

1. városban araszolok vagy autópályán hasítok sík terepen, ekkor a te "teóriád" az igaz....de tisztán ilyent nem tudok elképzelni...

2. vegyes használat....na itt jön a lényeg, ahogy leírták...elég egy emelkedő és máris hopp ugrott az 5.fokozatban való utazás, akár 3.ig vissza téve...azt nem kell ecsetelnem hogy mondjuk 85km/h-nál 3.fokozatban többet forog a motor, mint 5.fokozatban(ha mondjuk nem 85km/h, hanem csak 45km/h 3.fokozatban, itt nincs dugattyú sebesség változás, de a megtett úttal arányosan többet kellett forognia a motornak), tehát vagy nagyobb dugattyú középsebesség vagy útarányosan több fordulat...=> nagyobb kopás, vagy csak előzni akarsz..próbáld meg 1.2-esben 5.fokozatban 5 személlyel....csak figyelj, hogy legyen hozzá legalább 3km-ed :blink: , ha pedig itt is visszakapcsolsz, hogy legyen annyi kraft, hogy belátható távon belül előzz, akkor megint ugrott a dugattyú középsebesség teóriád...de autópályáink sem, úgy mint kis hazánk sem a síkságairól hírhedt...főleg felénk nem... "A Mátra kapuja"....

Szóval az itt (nem csak általam) felsorolt okokból érdemes "nagyobb teljesítményű" (sőt inkább úgy írom nagyobb nyomatékú) gépjárművet venni, persze ésszerű határok betartásával... :rolleyes:

Bráder ! :lol:

Amit írsz, az akkor is butaság, mert visszakapcsolni minden motornál kell, még az 1.4-esnél is, sőt, ha felviszem a Mátrába a 24-esen kicsit tolni neki, akkor az 1.4, de még az 1.6-osnál is csomót köt a kezedre a sok kapcsolgatás!

Azt meg külön megnézem, ha 1.8-al, vagy egy 2.0DTH-val a Kékestetőre felmész 5.-ben...

Azért mert 200 cm3-vel kevesebb van egy motorban, még nem kopik 50%-al jobban !!

Tudni illik, hogy az alkatrészeket ahhoz a terheléshez méretezik, ezzel pedig lehet orvosolni - egy tűrésmezőn belül persze - a fordulatszámból adódó negatív hatásokat.

Azért a béke marad ugye ? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor valami baja van, mert nekem folyamatosan villogott. 20 villogást vártam meg, de szünet nem volt közte. Elvileg 10 után kellett volna szünet nem?(az a 0). Legalábbis igy értelmeztem az előző írásokat...

Nekem is folyamatosan villogott, 12 után abbahagytam a számolását, mert szerintem is 10 a határ

Link to comment
Megosztás:

Bráder ! :lol:

Amit írsz, az akkor is butaság, mert visszakapcsolni minden motornál kell, még az 1.4-esnél is, sőt, ha felviszem a Mátrába a 24-esen kicsit tolni neki, akkor az 1.4, de még az 1.6-osnál is csomót köt a kezedre a sok kapcsolgatás!

Azt meg külön megnézem, ha 1.8-al, vagy egy 2.0DTH-val a Kékestetőre felmész 5.-ben...

Azért mert 200 cm3-vel kevesebb van egy motorban, még nem kopik 50%-al jobban !!

Tudni illik, hogy az alkatrészeket ahhoz a terheléshez méretezik, ezzel pedig lehet orvosolni - egy tűrésmezőn belül persze - a fordulatszámból adódó negatív hatásokat.

Azért a béke marad ugye ? ;) :D

az a kanyarok mértéke miatt van....és a te elkébezlésed szerint csak a nyomaték csűcsot kell figyelni....ez abszolút szakmai hiba! a forma1-es gépeknek is van nyoatékuk de az lehet csak 10000 1/min felett......szóval az butaság szerinted, amit a felhasználók le is írtak(ezt is olvasd el korábban), hogy egy gyengébb autóval többször vissza kell kapcsolnod és többször kell nagyobbat forgatni a motoron...mert az a nyomaték az 1.4-nél(ezt pontosan én sem tudom mert nincs előttem a nyomaték görbéje)de lehet már 3000 1/min-nél rendelkezésre áll, ami az 1.2-nél csak pl 4000 1/min-nél....ez egyáltalán nem konkrét érték, csak személtetni akartam, hogy nem mind1 hogyan és mi alapján vizsgáljuk a motor működését!

Ha pedig te még a mindennapokban is ezt használó emberkék véleményét sem osztod, mert ezt mondja neked az elmélet(a te olvasatodban), akkor eléggé szűklátókörű vagy és nem akarod elfogadni mások véleményét sem....szóval részemről "vita" itt bezárva, mert úgy látom úgy sem tudlak meggyőzni és azok sem akik nap mint nap ezt használják!

Azért nincs harag ugye? :D :rolleyes: :blink:

szerk: az arányokat tekintve, hogy melyik gyilkolódik jobban én is csak kb írtam, ezért volt ott a ~ jel

Link to comment
Megosztás:

az a kanyarok mértéke miatt van....és a te elkébezlésed szerint csak a nyomaték csűcsot kell figyelni....ez abszolút szakmai hiba! a forma1-es gépeknek is van nyoatékuk de az lehet csak 10000 1/min felett......szóval az butaság szerinted, amit a felhasználók le is írtak(ezt is olvasd el korábban), hogy egy gyengébb autóval többször vissza kell kapcsolnod és többször kell nagyobbat forgatni a motoron...mert az a nyomaték az 1.4-nél(ezt pontosan én sem tudom mert nincs előttem a nyomaték görbéje)de lehet már 3000 1/min-nél rendelkezésre áll, ami az 1.2-nél csak pl 4000 1/min-nél....ez egyáltalán nem konkrét érték, csak személtetni akartam, hogy nem mind1 hogyan és mi alapján vizsgáljuk a motor működését!

Ha pedig te még a mindennapokban is ezt használó emberkék véleményét sem osztod, mert ezt mondja neked az elmélet(a te olvasatodban), akkor eléggé szűklátókörű vagy és nem akarod elfogadni mások véleményét sem....szóval részemről "vita" itt bezárva, mert úgy látom úgy sem tudlak meggyőzni és azok sem akik nap mint nap ezt használják!

Azért nincs harag ugye? :D :blink: :lol:

szerk: az arányokat tekintve, hogy melyik gyilkolódik jobban én is csak kb írtam, ezért volt ott a ~ jel

Sziasztok! Kicsit hibásnak érzem magamat mert úgy tűnik mintha ezt a "vitát" én robbantottam volna ki. Pedig nem ez volt ezzel a célom. Amúgy szerintem mindkettőtök variációját kellene összegyúrni és az lesz a helyes megoldás ;)

Valóban az 1.2-es motorokat többet kell pörgetni ha ugyanazt a menetteljesítményt szeretném elérni mint az 1.4-es motorral szerelt kocsikat. De szerintem én valószínűleg nem nyomom jobban a pedált nálatok, valószínűleg lassabban is vezetek egy kicsivel. Kvázi nem gyilkolom jobban a motort. A másik pedig az, hogy szerintem ezt végiggondolták az Opel mérnökök és lehet egy kicsit strapálhatóbb anyagokból építették össze az 1.2-est mint akár az 1.4-es vagy 1.6-os társait. Nem mondom, hogy ez így van de szerintem ez egy használható elképzelés. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

az a kanyarok mértéke miatt van....és a te elkébezlésed szerint csak a nyomaték csűcsot kell figyelni....ez abszolút szakmai hiba! a forma1-es gépeknek is van nyoatékuk de az lehet csak 10000 1/min felett......szóval az butaság szerinted, amit a felhasználók le is írtak(ezt is olvasd el korábban), hogy egy gyengébb autóval többször vissza kell kapcsolnod és többször kell nagyobbat forgatni a motoron...mert az a nyomaték az 1.4-nél(ezt pontosan én sem tudom mert nincs előttem a nyomaték görbéje)de lehet már 3000 1/min-nél rendelkezésre áll, ami az 1.2-nél csak pl 4000 1/min-nél....ez egyáltalán nem konkrét érték, csak személtetni akartam, hogy nem mind1 hogyan és mi alapján vizsgáljuk a motor működését!

Ha pedig te még a mindennapokban is ezt használó emberkék véleményét sem osztod, mert ezt mondja neked az elmélet(a te olvasatodban), akkor eléggé szűklátókörű vagy és nem akarod elfogadni mások véleményét sem....szóval részemről "vita" itt bezárva, mert úgy látom úgy sem tudlak meggyőzni és azok sem akik nap mint nap ezt használják!

Azért nincs harag ugye? ;) :rolleyes: :blink:

szerk: az arányokat tekintve, hogy melyik gyilkolódik jobban én is csak kb írtam, ezért volt ott a ~ jel

Természetesen nincs harag ! :lol:

A világot a viták viszik előbbre, bár amit Te állítasz, azt én egy szóval nem cáfoltam soha !

Emlékeztetőül kiemeltem pirossal, hátha így jobban feltűnik...

Ezek alapján bátran kijelenthetem, hogy az 1.2-es motor a hétköznapokra ideális kocsi, főleg olyanoknak, akik tudnak kompromisszumot kötni.

Amit sokan éreznek, hogy " éticsiga " az 1.2-es. az a 15Nm eltérésből adódik, vagyis adott sebességnél és hasonló terhelésnél az 1.4-es valóban könnyebben veszi az akadályokat ( pl. egy emelkedő leküzdése 5. fokozatban ), de ettől még nem kopik jobban a kisebb erőforrás!!

Ami meg a szűklátókörűséget illeti, azért Neked sem kell messzire menned...

Két motor mindennapos használhatóságát és a kopásokat nem illik összekeverni, pláne nem durván megsaccolni...

A tervezők minden motort úgy terveznek meg, hogy a 10 évet ill. kb. 150-200 ezret elmenjenek nagyobb felújítások nélkül, feltételezve a szakszerű használatot és a folyamatos karbantartások elvégzését.

Ez van.

...és én ehhez a " szakmai " becslésedhez kértem a hátteret Tőled, hátha Te is találkoztál már több százezret futott motorokkal - mint pl. én - és ezek alapján vontál le ilyen következtetést!

Hiába szeretnék én egy 1.6-os Turbót venni - mert annak már 1800-tól 235 Nm van 5000-ig - ha nincs rá pénzem!

Marad a kisebb meg gyengébb, bármit is mond a tudomány és azzal kell élnem - és ez sokaknak az 1.2-es motor jelenti.

Nem tudom, Te emlékszel -e még az 1500-ös Ladára, ami nálunk régebben az autók autója volt? ( 75LE, 78Nm )

Vagy a népautó 1200-es kerek lámpás Ladára? ( 62LE, 58Nm )

Na, ezekhez képes a sokatok által lesajnált 1.2-es motor egy díjbirkózó...

Béke Veled ! :D

Link to comment
Megosztás:

Természetesen nincs harag ! :rolleyes:

A világot a viták viszik előbbre, bár amit Te állítasz, azt én egy szóval nem cáfoltam soha !

Emlékeztetőül kiemeltem pirossal, hátha így jobban feltűnik...

Ezek alapján bátran kijelenthetem, hogy az 1.2-es motor a hétköznapokra ideális kocsi, főleg olyanoknak, akik tudnak kompromisszumot kötni.

Amit sokan éreznek, hogy " éticsiga " az 1.2-es. az a 15Nm eltérésből adódik, vagyis adott sebességnél és hasonló terhelésnél az 1.4-es valóban könnyebben veszi az akadályokat ( pl. egy emelkedő leküzdése 5. fokozatban ), de ettől még nem kopik jobban a kisebb erőforrás!!

Ami meg a szűklátókörűséget illeti, azért Neked sem kell messzire menned...

Két motor mindennapos használhatóságát és a kopásokat nem illik összekeverni, pláne nem durván megsaccolni...

A tervezők minden motort úgy terveznek meg, hogy a 10 évet ill. kb. 150-200 ezret elmenjenek nagyobb felújítások nélkül, feltételezve a szakszerű használatot és a folyamatos karbantartások elvégzését.

Ez van.

...és én ehhez a " szakmai " becslésedhez kértem a hátteret Tőled, hátha Te is találkoztál már több százezret futott motorokkal - mint pl. én - és ezek alapján vontál le ilyen következtetést!

Hiába szeretnék én egy 1.6-os Turbót venni - mert annak már 1800-tól 235 Nm van 5000-ig - ha nincs rá pénzem!

Marad a kisebb meg gyengébb, bármit is mond a tudomány és azzal kell élnem - és ez sokaknak az 1.2-es motor jelenti.

Nem tudom, Te emlékszel -e még az 1500-ös Ladára, ami nálunk régebben az autók autója volt? ( 75LE, 78Nm )

Vagy a népautó 1200-es kerek lámpás Ladára? ( 62LE, 58Nm )

Na, ezekhez képes a sokatok által lesajnált 1.2-es motor egy díjbirkózó...

Béke Veled ! :D

amit eddig hajtottam:

Trabant 601, Lada(zsiguli) 1200; Trabant 1.1; Wartburg 353W Deluxe tt; Kadett D 1.3N; Kadett E C14NZ; Astra G 1.6 16v

Szóval én is tudom hogy gyorsul a éticsiga :blink:...a jövő évi projekt (típust nem írok..) 4000 vagy 4600 cm^3 ~430 Nm...de marad mellette az Astra.ne kelljesn olyan sokat tankolni :D ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.