Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

ezt én is megkérdeztem, de az volt a tanács, hogy mindenki jobban teszi ha csekkolja :rolleyes:

ja, én tanácsoltam :blink:

de neked z14XEP-d van.

Fel merült itt még a Z12XEP is.

Ezek egy motorcsaládba tartoznak,

viszont a Z16XEP a másik család.

Azért kérdeztem, hogy érdemes-e megnézni.

Természetesen ha igen akkor meg nézem, de ha

a tapasztalatok alapján nincs rá szükség, akkor nem szedem szét.

Z14XEP-t biztos megnézném, sőt ajánlottam a haveromnak is.

Link to comment
Megosztás:

Akkor valami baja van, mert nekem folyamatosan villogott. 20 villogást vártam meg, de szünet nem volt közte. Elvileg 10 után kellett volna szünet nem?(az a 0). Legalábbis igy értelmeztem az előző írásokat...

áááááááá nem hiszem el hogy ilyenek vagytok ha folyamatosan villog akkor nincs benne hiba.....!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

1.2 16V tulaja vagyok 82.000Km-el

Ahogy a CarTars is irta, kompromiszum kell. Nem egy raketa de nekem elso autonak tokeletes. Varosban boven eleg, varoson kivul pedig ha nem akarsz mindenkit legyurni akkor nem vevodik eszre h 1.2

Sot ismerek olyat aki uj cegautokent kapta, ugy tudom h 140 korul jar es csak o hasznalta, illetve azota megvette. Ezt latva mertem en is megvenni az 1. 16V-t.

+ en is hasznaltam egy Skoda Fabia 1.4 dizel (igaz 3 hengeres) de kb ugyanennyi ereje volt.

Ja es ugyancsak a visszafogot 1.4-es motrok is erotlenek tudnak lenni. :rolleyes:

U h kompromiszum, de szerintem igencsak turheto kis auto, legalabbis en szertem. Persze valoszinu a kovetkezo autom erosebb lesz, de ez is megteszi.

Ja es klimaval varosban inkabb ne de varosonkivul azert lehet hasznalgatni :blink:

Link to comment
Megosztás:

1.2 16V tulaja vagyok 82.000Km-el

Ahogy a CarTars is irta, kompromiszum kell. Nem egy raketa de nekem elso autonak tokeletes. Varosban boven eleg, varoson kivul pedig ha nem akarsz mindenkit legyurni akkor nem vevodik eszre h 1.2

Sot ismerek olyat aki uj cegautokent kapta, ugy tudom h 140 korul jar es csak o hasznalta, illetve azota megvette. Ezt latva mertem en is megvenni az 1. 16V-t.

+ en is hasznaltam egy Skoda Fabia 1.4 dizel (igaz 3 hengeres) de kb ugyanennyi ereje volt.

Ja es ugyancsak a visszafogot 1.4-es motrok is erotlenek tudnak lenni. :rolleyes:

U h kompromiszum, de szerintem igencsak turheto kis auto, legalabbis en szertem. Persze valoszinu a kovetkezo autom erosebb lesz, de ez is megteszi.

Ja es klimaval varosban inkabb ne de varosonkivul azert lehet hasznalgatni :blink:

hát nem tudom... igaz, hogy az 1.2 tökéletes városba, illetve használható mindenre, de egy 1.6 ossal is lehet menni lassan, viszont az 1.2 essel küzdés a sietés...

nem leköpködni akartam, de szerintem az olcsó megvehetőn kívül nincs előnye az 1.2 motoros autónak...

Link to comment
Megosztás:

hát nem tudom... igaz, hogy az 1.2 tökéletes városba, illetve használható mindenre, de egy 1.6 ossal is lehet menni lassan, viszont az 1.2 essel küzdés a sietés...

nem leköpködni akartam, de szerintem az olcsó megvehetőn kívül nincs előnye az 1.2 motoros autónak...

Nekem az elöző autóm 1.2 volt, most pedig 1.6. Simán össze tudom hasonlítani a kettőt. viszont amikor begurultam az 1.2 -el a szalonhoz és fél óra múlva beleültem az 1.6 -ba és elindultam vele haza, na az volt életem legnagyobb csalódása. Lehet túl sokat vártam az 1.6 -tól.

Azért próba képpen, most visszaülnék 1.2 -be, csak hogy teljes legyen az összehasonlítási alapom.

Link to comment
Megosztás:

hát nem tudom... igaz, hogy az 1.2 tökéletes városba, illetve használható mindenre, de egy 1.6 ossal is lehet menni lassan, viszont az 1.2 essel küzdés a sietés...

nem leköpködni akartam, de szerintem az olcsó megvehetőn kívül nincs előnye az 1.2 motoros autónak...

Na, erről van szó! Tessék végre belátni, hogy ez (meg a full fapad) csak egy kényszermegoldás a fillérb@szó kelet-közép európai piac számára.

Ez a motor méret és konstrukció jó az Agilába, megjárja a Corsába, de az Astra már nagy neki.

Ha hasonlítani akarnám, akkor a Wartburg - Barkas kétütemű páros ugrik be. Csak ott mindkét esetben kevés volt a moci.

Link to comment
Megosztás:

Na, hibakódos témakör.

Tegnap este amíg vártam haverokra, hogy megyünk buliba, kivillogtattam a hibát.Igen sajnos a hibát.Mert sajna nem csak folyamatosan villogott, hanem üzent is valamit :rolleyes: :lol:

Valaki segítene megfejteni? :blink:

10vill-5vill-7vill-1vill, tehát 10571, ezt egymás után 2x villogta ki.

(ha jól tudom a hiba meglétére nem feltétlenül utal, annak elhárítása után is tárolja, amíg ki nem törlik belőle???)

Link to comment
Megosztás:

Na, hibakódos témakör.

Tegnap este amíg vártam haverokra, hogy megyünk buliba, kivillogtattam a hibát.Igen sajnos a hibát.Mert sajna nem csak folyamatosan villogott, hanem üzent is valamit :rolleyes: :lol:

Valaki segítene megfejteni? :blink:

10vill-5vill-7vill-1vill, tehát 10571, ezt egymás után 2x villogta ki.

(ha jól tudom a hiba meglétére nem feltétlenül utal, annak elhárítása után is tárolja, amíg ki nem törlik belőle???)

Nem sok ez a szám?

0571 van

1571 van

Lehet hogy olyan is van amit Te írtál,de én nem találtam.

Link to comment
Megosztás:

Nem sok ez a szám?

0571 van

1571 van

Lehet hogy olyan is van amit Te írtál,de én nem találtam.

fék-gáz padló, gyújtás ráad, világít minden, majd az autós-villáskulcs-ikon elkezd villogni a következőképpen:

10villogás pici szünet 5villogás pici szünet 7villogás pici szünet 1 villogás eztán kezdi az egészet elölről ugyanebben a sorrendben, majd kialszik.

Megcsináltam 3-4x is, mindig ezt dobta :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én nem ismerem a kivillogtató módszert,én csak rádugom a gépet :rolleyes:

0571=Cruise Control Brake Switch Circuit

a fék kapcsoló áramkőrének cirkulációs vezérlője

Ha jól fordítom :blink:

Szerintem ez a tempomat fékkapcsoló-áramkör hibát jelzi...

cruise control=tempomat

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez a tempomat fékkapcsoló-áramkör hibát jelzi...

cruise control=tempomat

nincs benne tempomat :rolleyes:

Fékkel is rendben van minden (fog is, világít is). Nem tudom mi lehet...

Lehet, hogy csak benne maradt :blink:

Mondjuk a biztiket pakolgattam benne ide-oda, ha megszakadt a kör azáltal, hogy kiszedtem a fék biztijét letárolhatott egy ilyen hibát? (nem valószínű, hogy ez volt , csak kérdem)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.