Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Nem hiszem,mert itt az a helyzet hogy valószínűleg kétvezetékes kapcsoló van benne (gyárilag),három helyet és emiatt van hibakód,ami valójában nem hiba

Gyárilag hibakóddal gurulna le a futószalagról??? :rolleyes:

Az gáz lenne. És ha ez van esetleg tényleg, akkor ha kitörölnék is, azonnal újra előjönne?

Link to comment
Megosztás:

nincs benne tempomat :rolleyes:

Fékkel is rendben van minden (fog is, világít is). Nem tudom mi lehet...

Lehet, hogy csak benne maradt :blink:

Mondjuk a biztiket pakolgattam benne ide-oda, ha megszakadt a kör azáltal, hogy kiszedtem a fék biztijét letárolhatott egy ilyen hibát? (nem valószínű, hogy ez volt , csak kérdem)

Ha akarod eljössz zuglóba és rádugjuk a gépet,ki lehet törölni de valószínűleg vissza is megy.

Jártam úgy,hogy f astránál abs probléma volt (x16xel),nem tudtam kitörölni ,majd kiderült hogy kiégett mindkét féklámpa és ezért küldött hibát.

Még most sem értem hogy egy 95 autónál az abs vezérlő készülék hogyan veszi észre hogy nem világit a fék lámpa. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez a tempomat fékkapcsoló-áramkör hibát jelzi...

cruise control=tempomat

Nyilván mind2re vonatkozik. Az enyémben sem volt tempomat, de minden elő volt készítve, így a fék-kuplungkapcsoló is.

Ha már hibakód: Ma megint előjött a hibakód, ami múltkor is, ha jól emlékszem 1416, vagy 1614 volt, a lényeg, h wessz írta, hogy végső soron az immo rossz jelet vesz, vagy nem vesz jelet a kulcsból és nem indul be a kocsi. 1 perc után ujra indult. Wessz írta, ne törődjek vele (mármint a hibakód törlésével), de az ugye szar, ha néha nem indul a kocsi. Nemrégen fabrikáltam magamnak bicskakulcsot, ezek szerint lehet, h megsérült az immó?

Link to comment
Megosztás:

Nyilván mind2re vonatkozik. Az enyémben sem volt tempomat, de minden elő volt készítve, így a fék-kuplungkapcsoló is.

Ha már hibakód: Ma megint előjött a hibakód, ami múltkor is, ha jól emlékszem 1416, vagy 1614 volt, a lényeg, h wessz írta, hogy végső soron az immo rossz jelet vesz, vagy nem vesz jelet a kulcsból és nem indul be a kocsi. 1 perc után ujra indult. Wessz írta, ne törődjek vele (mármint a hibakód törlésével), de az ugye szar, ha néha nem indul a kocsi. Nemrégen fabrikáltam magamnak bicskakulcsot, ezek szerint lehet, h megsérült az immó?

lehet hogy távolabb van a vevőtől,gondolok itt szögre és mm-re. Talán még a szög nem baj hanem túl mesze van az eeprom a vevőtől.

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy távolabb van a vevőtől,gondolok itt szögre és mm-re. Talán még a szög nem baj hanem túl mesze van az eeprom a vevőtől.

Igen, erre gondoltam én is, mert igazából nem feszegettem, úgyhogy sérülés nem igazán történhetett. Lehet, h szétkapom megint...

Link to comment
Megosztás:

Na, erről van szó! Tessék végre belátni, hogy ez (meg a full fapad) csak egy kényszermegoldás a fillérb@szó kelet-közép európai piac számára.

Ez a motor méret és konstrukció jó az Agilába, megjárja a Corsába, de az Astra már nagy neki.

Ha hasonlítani akarnám, akkor a Wartburg - Barkas kétütemű páros ugrik be. Csak ott mindkét esetben kevés volt a moci.

csak nem megint az Én véleményemet erősítitek? :blink: (barátom eltünt a dugattyú középsebesség :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

csak nem megint az Én véleményemet erősítitek? :lol: (barátom eltünt a dugattyú középsebesség :rolleyes: )

Kedves Qpack barátom!

Látom nem bírsz megnyugodni... :blink: :lol:

... pedig a téma nem az 1.2-es gyengesége volt ( mert ez a számokból azonnal adódik, nem is vitás ! ), hanem a túlzott elhasználódáson, amit Te megbecsültél.

Az 1.2-es motorral szerelt modellt egyébként a német piacon is megtaláljátok, ami ugye nem kelet-közép Európa, hanem az már a NYUGAT ! :D

Továbbra is fenntartom, hogy ezzel ( 1.2 ) a motorral is lehet élvezetesen autózni, de kompromisszumokat kell kötnie annak, aki erre a változatra voksol.

Az igaz, hogy " gyengébb, meg éti csiga módjára gyorsul ", de ezért cserébe kevesebbel is beéri.

Saját tapasztalat, hogy ugyanazon vezetési stílusnál kb. 1 literrel fogyasztott kevesebbet, mint az akkori Z14XE-m! :lol:

Azt már mondtam, hogy én a tényeknek hiszem elsősorban és minősíteni is saját tapasztalataim alapján szoktam, ezért leírom neked a referenciáimat, mert ezek alapján próbálom meg a véleményeimet objektíven kialakítani.

Szóval az adott Opel motorokkal szerelt gépkocsikat vezettem eddig, megadva a megtett távolságokat is:

Saját gk-k:

C16NZ ( 75LE, 125Nm ) - 25.000 km

X14NZ ( 60LE, 103Nm ) - 49.000 km

Z14XE ( 90LE, 125Nm ) - 66.000 km

X16XEL ( 101LE, 150Nm ) - 41.000 km

Egyéb járművek:

C12NZ ( 45LE, 86Nm ) - 2.000 km

Z12XE ( 75LE, 110Nm ) - 700 km

C14SE ( 82LE, 114Nm ) - 800 km

15DTR ( 72LE, 143Nm ) - 450 km

C16SE ( 100LE, 135Nm ) - 350 km

X16XEL ( 101LE, 150Nm ) - 3.000 km

Z16XEP ( 103LE, 147Nm ) - 1.200 km

Z16XER ( 115LE, 155Nm ) - 1.000 km

A16LET ( 180LE, 230Nm ) - 20 km

Z17DTL ( 75LE, 170Nm ) - 250 km

X18XE1 ( 115LE, 170Nm ) - 24.000 km

Z18XE ( 125LE, 170Nm ) - 2.700 km

Z19DTH ( 150LE, 315Nm ) - 1.800 km

Z22XE ( 144LE, 205Nm ) - 500 km

Y25DTH ( 150LE, 300Nm ) - 1.000 km

X30XE ( 210LE, 270Nm ) - 120 km

Amint látod, elég széles a spektrum, mind a benzines, mind a dízel motoros autókat tekintve, tehát a tapasztalat

mondatja velem, hogy igenis használható alternatíva még a legkisebb motorral is a G-Astra, de nem kell tőle csodákat várni - viszont tudsz vele spórolni.

Számomra amúgy a legjobban eltalált konfiguráció az 1.8-as motor - erős, kedvező fogyasztású és gyors...

...de nem beszélek rá senkit sem, mert nem mindenkinek van rá pénze! :) :D

( de aki használtban gondolkodik, az inkább ezt válassza, mint az 1.6-ost. )

A témának itt a vége, fuss el véle ! :D ;) :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Qpack barátom!

Látom nem bírsz megnyugodni... :P :lol:

..

Szóval az adott Opel motorokkal szerelt gépkocsikat vezettem eddig, megadva a megtett távolságokat is:

Z17DTL ( 75LE, 170Nm ) - 250 km

A témának itt a vége, fuss el véle ! :lol: :lol: :P ;)

U.i.: Legyünk tárgyilagosak ilyen pl. nincs is :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

U.i.: Legyünk tárgyilagosak ilyen pl. nincs is :lol: :lol:

Akkor ez mi ?

Z17DTL

Bauform: R4

Steuerung: DOHC

Anzahl der Ventile: 16

Bohrung (mm): 79,0

Hub (mm): 86,0

Volumen (cmł): 1686

Leistung (kW bei min-1): 59 / 4400, 55 / 4400 (Astra G mit reduzierter Leistung)

Drehmoment (Nm bei min-1): 170 / 1800 - 2800

Verdichtung: 18,4 : 1

Motormanagement: Bosch EDC 15 C7, Astra H Bosch EDC 16 C9

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: AGR, Katalysator

Besonderheiten: Common Rail, E-Gas, Turbolader Garrett GT1544

Verwendung: Astra G (F17+WR, F17+WR.V1), Astra H (F17+WR)

Csak a tárgyilagosság kedvéért ? :P

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez mi ?

Z17DTL

Bauform: R4

Steuerung: DOHC

Anzahl der Ventile: 16

Bohrung (mm): 79,0

Hub (mm): 86,0

Volumen (cmł): 1686

Leistung (kW bei min-1): 59 / 4400, 55 / 4400 (Astra G mit reduzierter Leistung)

Drehmoment (Nm bei min-1): 170 / 1800 - 2800

Verdichtung: 18,4 : 1

Motormanagement: Bosch EDC 15 C7, Astra H Bosch EDC 16 C9

Steuerung: Zahnriemen

Abgasanlage: AGR, Katalysator

Besonderheiten: Common Rail, E-Gas, Turbolader Garrett GT1544

Verwendung: Astra G (F17+WR, F17+WR.V1), Astra H (F17+WR)

Csak a tárgyilagosság kedvéért ? :P

:lol:

Akkor én most megkövetlek! :lol:

De áruld már el miféle autó volt ez a "csökkentett teljesítményű". Nálunk is hoztak ilyet forgalomba vagy csak bizonyos piacokon?

Link to comment
Megosztás:

Astra G, asszem 2003-as, úgy béreltem a Sixt-nél Németországban.

Pont mint az enyém.

Az érdekes, hogyan oldották meg azt, hogy (elvileg) különböző vezérlési programmal hoztak ki 59 ill. 55 kW teljesítményt, míg a legnagyobb forgatónyomaték ugyan abban a ford.szám tartományban jelentkezik?

Erős a gyanúm, hogy ez csak papíron létező alacsonyabb teljesítmény a kedvezőbb teljesítményadó besorolás miatt. Nem ez volna az első eset.

Link to comment
Megosztás:

:lol:

Akkor én most megkövetlek! :lol:

De áruld már el miféle autó volt ez a "csökkentett teljesítményű". Nálunk is hoztak ilyet forgalomba vagy csak bizonyos piacokon?

Biztos csak a német nyugdíjasoknak csinálták,vagy valami kedvezőbb biztosítási besorolás miatt!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.