Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Én biztos hogy 5W-40et rakatnék bele, főleg ha sokat használod városban, vagy rövidtávra.

Az olaj topicban mostanában eléggé leszólják a gyári OPEL olajat. Asszem változott a beszállító és már nem olyan jó minőségű mint régen volt. Shellről sajnos nem sokat tudok, de olyan rossz biztos nem lehet. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

"Sziasztok, kicsit más téma,de most állok vásárlás előtt és hasznos lenne tudnom, hogy mire számítsak. kb mennyibe kerül egy 1.6(1.4) 16V G astra 90e ill. 120e kötelező szervíze?

Előre is köszönöm"

Kicsit utánna érdeklődtem szerelőnél is elmodása szerint 90e nél ki kell cserélni(olaj+szűrű,légszűrő) cca 40e munkadíjjal 120e ugyan ez plussz vezérműszíjcsere 15e, Reális-e ez illetve "kifelejtett" -e valamit amit még ajánlott lenne cserélni.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Kicsit utánna érdeklődtem szerelőnél is elmodása szerint 90e nél ki kell cserélni(olaj+szűrű,légszűrő) cca 40e munkadíjjal 120e ugyan ez plussz vezérműszíjcsere 15e, Reális-e ez illetve "kifelejtett" -e valamit amit még ajánlott lenne cserélni.

Köszi

Ha senki nem válaszol, akkor írok vmit, bár előrebocsájtom, nem vagyok kompetens a témában. Sztem ha használtan veszel autót, akárhány km-el, akkor érdemes mindenképp vezérműszíjat is cserélni, még ha elvileg volt is cserélve 60000-nél (asszem akkor kell, de javítsatok ki). Az én emlékeim szerint (bár én még nem tartok ott) egy 60000-es szervíz márkaszervízben akár 60-80 ezer ft körül is lehet, bár ott nem tudom miket cserélnek még, amiket esetleg neked nem kéne... De most lehet, hogy nagy hülyeséget mondtam. Ha igen akkor bocsi :oops:

Link to comment
Megosztás:

Kicsit utánna érdeklődtem szerelőnél is elmodása szerint 90e nél ki kell cserélni(olaj+szűrű,légszűrő) cca 40e munkadíjjal 120e ugyan ez plussz vezérműszíjcsere 15e, Reális-e ez illetve "kifelejtett" -e valamit amit még ajánlott lenne cserélni.

Köszi

Én, ahova hordtam az F-t(budakeszi márkaszervíz), oda mindig vittem számlás, hivatalos helyen vásárolt eredeti GM anyagot. Elfogadták, néha elkérték a számlát lemásolni. Sokkal olcsóbb így, márkaszervíz anyagfajtától függően 50...100%-t rátesz. A haverom most vitte 30.000-re a G1.4-t, a munkadíj volt cca.22.000.-, az anyag pedig a szokásos, olaj, szűrők, kb.17.000.-(msáhol vette ő is).

Egy vezérműszíjas játéknál ehhez számolj hozzá még!!

Link to comment
Megosztás:

Szabadna volt bele okoskodnom, nekem igaz F-em van, de 1.6 16V,98-as, tehát az uccsó F akkoriban, és a szervíz munkadíjjal(én csinálom! :) ) olyan 10e. körül van.A vez.mű szíjra pedig már én is gyüjtök, mert csak az anyag olyan 25e.+vízpumpa+szervíz(olaj, olajszűrő, levegőszűrő.Esetleg pollen, attól függően, hogy mennyire retek)

Olajból a Valvoline 10W-40-et tettem bele.

Link to comment
Megosztás:

Én, ahova hordtam az F-t(budakeszi márkaszervíz), oda mindig vittem számlás, hivatalos helyen vásárolt eredeti GM anyagot. Elfogadták, néha elkérték a számlát lemásolni. Sokkal olcsóbb így, márkaszervíz anyagfajtától függően 50...100%-t rátesz. A haverom most vitte 30.000-re a G1.4-t, a munkadíj volt cca.22.000.-, az anyag pedig a szokásos, olaj, szűrők, kb.17.000.-(msáhol vette ő is).

Egy vezérműszíjas játéknál ehhez számolj hozzá még!!

Thx

Link to comment
Megosztás:

Uhuhut kérdezem, az a több helyen elhangzott probléma, hogy a pillangószelep és környéke elkoszolódik, tiszta trutyi lesz, kb. milyen futásteljesítmény után szokott jelentkezni? Illetve az Z16XE-nél a szívócsóvezérlésnél a váltószelep nem szokott ugyanígy koszolódni és annak van-e valami ismert hatása, ha trutyis?

Egyenlőre még nem érint, de jobb felkészülni talán.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Uhuhut kérdezem, az a több helyen elhangzott probléma, hogy a pillangószelep és környéke elkoszolódik, tiszta trutyi lesz, kb. milyen futásteljesítmény után szokott jelentkezni? Illetve az Z16XE-nél a szívócsóvezérlésnél a váltószelep nem szokott ugyanígy koszolódni és annak van-e valami ismert hatása, ha trutyis?

Egyenlőre még nem érint, de jobb felkészülni talán.

Előre is köszönöm!

sok városi haszálaytnál érdemes menden revizionál kipucoltatni....

de néha minden másodiknál is elég szokott lenni.

sajnos a városi tötyörgés és a szar minőségü benzin okozza ezt....

amugy bajt nem csinál, csak erötlenebb lesz, és az alapjárat fog ingadozni tőle...

Link to comment
Megosztás:

igen, a tiedről le tud égni, de egyszerübb megpucolni, mint széthajtani...

Akkor valamikor nekiállok ennek (is). Sajnos elég sokat megy városban a gép és pörgetni meg nincs sok értelme a dugóban.

(((Lehet hogy megpucolni egyszerűbb, de leégetni izgibb :twisted: )))

Link to comment
Megosztás:

Én, ahova hordtam az F-t(budakeszi márkaszervíz), oda mindig vittem számlás, hivatalos helyen vásárolt eredeti GM anyagot. Elfogadták, néha elkérték a számlát lemásolni. Sokkal olcsóbb így, márkaszervíz anyagfajtától függően 50...100%-t rátesz. A haverom most vitte 30.000-re a G1.4-t, a munkadíj volt cca.22.000.-, az anyag pedig a szokásos, olaj, szűrők, kb.17.000.-(msáhol vette ő is).

Egy vezérműszíjas játéknál ehhez számolj hozzá még!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mától Én is Astra tulaj vagyok (98-as G 1.4 Caravan)! Legelső akcióm

egy 60e-es szervíz lesz. Érdekelne hogy eredeti GM anyagot hol tudnék beszerezni (olajszűrő, légszűrő, stb, ) ill. olajat hol-vegyek?

Npasi tudnál adni részletesebb infót a budakeszi szervízről?

Tényleg ott állhatsz a kocsid mellett végig?

Thx előre is a segítségeteket!

Budakeszi, Opel-Interat. 23-451-749 a központi szám. Tényleg ott állhatsz.

Opel alkatrész Müller Opel, www.mullerauto.hu . Ott a cím és telszám. Ha komolyabb mennyiség kell, kb. 20-30ezer felett (ez nem olyan sok egyébként! :) ), akkor kb. 20-25 %-al olcsóbban is meg tudom venni.

Ha több info kell bármelyik témában, keress meg pü-ben!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.