Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

On 2017. 10. 06. at 12:21, Nferry írta:

Készítek egy képet, azon egyértelműbb lesz hogy mekkora/ milyen a sérülés.

" barkácsoláson" már gondolkodtam, de hátha majd lesz nektek is ötletetek, ha látjátok a képet. :)

Erről van szó :

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=913IMG_20171014_160641.jpg

Gondoltam arra is hogy az ajtókárpitból szedek ki kis darabot és azzal pótolom, mivel azt pont lecseréltem.

De bármi ötlet jöhet. :)

zotya975 : Közben gyorsan utánajártam, köszi. :D

Módosítva : Nferry
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2009. 06. 21. at 20:33, gyalázó írta:

Ez 1 igen érdekes autó! kb ha 50km megyek 1 kicsit érezni néha, mindtha kihagyna a gyujtás.De már a kezdetektől van és nem zavaró annyira. Voltam vele szervízbe és elöszőr azt mondták, h AGR szelep aztán közölték bocsi de a z14xep motorba nincs! Oké mondtam hmm..

 

visszatérve a motorhoz nem rángat csak idönként, ez kimondottan rázás, bizsereg a talpam ha tartom a 90-et! alapjárati üzemben nagyon halk egyenletes járó moci!Persze menet közben is ezért nemakarom lecserélni mert szeretem.Igaz 4 éves 95e km van a verdába de mindig a legjobb cuccot kapta az olajból is csak szintetikus stb.... gyertya is GM igaz most 2polusu de a gyári adatok szerint ez kell bele.Egyébként bitos , h a kuplungnál van az 1-ik bibi mert ha lassan engedem fel akkor szintén érzem az ütést de ahogy felengedem abba marad és menet közben nem kéne éreznem semmit!

 

Valami jó tanács? szervízen kívűl!!!

Jövőhéten jelentem be szervízre(Opellukács CSOPAK) azaz kedden vinném de + is akarom várni , h lássam mit csinálnak a kicsikémmel :)

Sajnos nincs jó tapasztalatom Mert sokszor átvágtak(OPELOSTER VESZPRÉM) szerencsére + szünt és a sok csaló + kapta méltó büntetését <_<

 

Köszönöm a tanácsokat :)

sziasztok,

Tudom régi már a bejegyzés és nem is mostanában járt már itt  gyalázó kolléga, de kérem szépen, ha valaki ismeri egy elérhetőséggel tudna segíteni, nagyon megköszönném. Ugyanez a problémám van egy Nissan-al. Tanácstalan vagyok teljesen, ő is végigjárt már mindent, de a végét a történetek nem tudom. Wessz fórumtársat ha eltudnám érni az is nagyon nagy segytség lenne, talán emlékszik rá, elég furcsa hiba.

Köszönöm szépen a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, istnag írta:

sziasztok,

Tudom régi már a bejegyzés és nem is mostanában járt már itt  gyalázó kolléga, de kérem szépen, ha valaki ismeri egy elérhetőséggel tudna segíteni, nagyon megköszönném. Ugyanez a problémám van egy Nissan-al. Tanácstalan vagyok teljesen, ő is végigjárt már mindent, de a végét a történetek nem tudom. Wessz fórumtársat ha eltudnám érni az is nagyon nagy segytség lenne, talán emlékszik rá, elég furcsa hiba.

Köszönöm szépen a segítséget!!!

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
11 órája, goose írta:

Sziasztok!

Gyári kuplung hány km-t bír? Most jár 100 000 km nél.

Komplett vezérlés csere mennyibe kerül? Szervízbe 80-90 körül mondták gyári alkatrészekkel, 2 év garival.

Motorkódról és használati módról kapott információk hiányában: gyári kuplung 200.000-nél tart, vezérlés általában 90.000-130.000 ft között mozog, szervíztől függően. Esetemben láncos a motor.

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 08. at 8:35, Cs. Zoltán írta:

Motorkódról és használati módról kapott információk hiányában: gyári kuplung 200.000-nél tart, vezérlés általában 90.000-130.000 ft között mozog, szervíztől függően. Esetemben láncos a motor.

X14 XE normál használat, helyben, néha hosszabb táv.

 72.000 km el vettem, egy 65 éves bácsitól

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 10. at 12:26, goose írta:

X14 XE normál használat, helyben, néha hosszabb táv.

 72.000 km el vettem, egy 65 éves bácsitól

Nekem Z14Xe esetében 140E km-nél 70E Ft volt a kuplung csere, kinyomócsapággyal(munkahengerrel) együtt. LUK szett volt.

40 volt talán az anyag a többi munkadíj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Z16XEP vezérlés időben mikor csere érett? 2013.10.24-én volt cserélve, de azóta az autó 40ezer km-t ment. Ha jól tudom km-ben még nem tart a cserénél, de a 4-5 év már elgondolkoztat.

Van egyáltalán erre időleges csere periódus?

Módosítva : nyolc8
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 23. at 10:30, nyolc8 írta:

Sziasztok,

Z16XEP vezérlés időben mikor csere érett? 2013.10.24-én volt cserélve, de azóta az autó 40ezer km-t ment. Ha jól tudom km-ben még nem tart a cserénél, de a 4-5 év már elgondolkoztat.

Van egyáltalán erre időleges csere periódus?

10 év vagy 150.000 km ennél a motornál a gyári előírás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vezérlés csere előtt állok, és szeretném én kicserélni itthon. 

Nem szívesen bíznám egy kókler szerelőre sem(tisztelet a kivételnek).

Még nem csináltam ilyet, de úgy gondolom kellő utánajárással és szerszámokkal  menni fog a dolog. :)

Aki esetleg csinált már ilyet, adhatna egy két tanácsot mire figyeljek oda.?

 

Link to comment
Megosztás:

43 perce, goose írta:

Sziasztok!

Vezérlés csere előtt állok, és szeretném én kicserélni itthon. 

Nem szívesen bíznám egy kókler szerelőre sem(tisztelet a kivételnek).

Még nem csináltam ilyet, de úgy gondolom kellő utánajárással és szerszámokkal  menni fog a dolog. :)

Aki esetleg csinált már ilyet, adhatna egy két tanácsot mire figyeljek oda.?

 

Arra, hogy ne bízd kóklerekre, mert tönkreteszik.

Vidd inkább szervízbe.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 perce, ginola írta:

De mit takar a " vezérlés " csere?

Nekem Z14XEP van, 12 éves, soha nem volt cserélve.

Vezérlés? Szíjak és feszítő görgök és esetleg a vízpumpa ha a része a vezérlésnek. Ő Z16XEP-re kérdezett rá, a szíjas a Tiéd láncos motor... A láncoson is eljön majd az idő... 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.