Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

9 órája, AstryG írta:

Na igen, többféle dolog van itt az alkatrészeknél ezekkel a méretekkel is, de ezt is ugyanúgy megoldják a szerelők nem para. Az számomra is rejtély miért van ugyan annak a gyártónak kétféle árban egyforma alkatrésze, mert az SKF már magában is minőség tán még ezt is tudják fokozni amúgy passz :) Hát a lehúzás kerülésére nem tudok biztos tippet. Valamennyi kis különbség bejászthat a legrendesebb szervízbeb is. Esetleg annyi hogy sikerül találnod olyan műhelyt amit ajánlanak mások és úgy csak keveset adsz rá plusszba. Én elfogadom ha nyernek rajta egy kis pénzt mert nem tudnám kiszedni, nem tanultam ki a szakmát mert nem ezt választottam pedig jobb lett volna. De mindegy ennyit nem sajnálok. Egyébként mennyit mondtak? Nálam 110 kb munkadíjjal.

Nekem 80e Ft volt az összes szíj, vezérlés, feszítő, vízpumpa fagyálló szóval ami ilyenkor kell cseréjével együtt. Ja és még a műszaki is benne volt ebben az árban.

6 órája, kukori írta:

Sziasztok! 

Ha nem tudok gyári GM olajszűrőhöz hozzájutni, akkor szabad pl. Mann-t venni helyette? Sajnos Knecht sincs a kínálatban. Ahonnan rendelem az olajat, nagyobb gyártótól csak Mann van. 

Eddig minding gyári GM szűrő volt benne, nem lenne gond a Mann? 

Köszönöm 

Tökéletes a Mann. Utóbbi időben ahol a legolcsóbb az olajom ott is csak Mann van, nincs vele panasz az utóbbi 30e km-ben.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, kobraCode írta:

Nekem 80e Ft volt az összes szíj, vezérlés, feszítő, vízpumpa fagyálló szóval ami ilyenkor kell cseréjével együtt. Ja és még a műszaki is benne volt ebben az árban.

Tökéletes a Mann. Utóbbi időben ahol a legolcsóbb az olajom ott is csak Mann van, nincs vele panasz az utóbbi 30e km-ben.

Biharban kevés a fizu, de legalább drága az élet. :happy:

Link to comment
Megosztás:

Akkor még azt kérdezném, hogy jelenleg motorikusan semmi baja a kocsinak, 141.000 km, 13 éves. Most gyertya és vezérléscsere van csak tervben, de érdemes-e most, hogy szét lesz berhelve a motor, a vízpumpát esetleg az EGR szelepet kicseréltetni? Ezeket olvastam még, mint gyakoribb hibaforrásokat, de ugye most semmi baja nincs.

 

Módosítva : Vardar
Link to comment
Megosztás:

49 perce, Vardar írta:

Akkor még azt kérdezném, hogy jelenleg motorikusan semmi baja a kocsinak, 141.000 km, 13 éves. Most gyertya és vezérléscsere van csak tervben, de érdemes-e most, hogy szét lesz berhelve a motor, a vízpumpát esetleg az EGR szelepet kicseréltetni? Ezeket olvastam még, mint gyakoribb hibaforrásokat, de ugye most semmi baja nincs.

 

Emlékeim szerint Z14XE motorú az autód. Ennél a motornál a vezérlés része a vízpumpa, tehát nem opció a csere kérdése (kötelező), a hosszbordás szíj cseréje ilyenkor ajánlatos de a feszítő egységet nem kell cserélni max a görgőt ha úgy ítélik meg, ha az rendben akkor nem kell hozzányúlni. Gyertyából csak a belevaló GM vagy Bosch (a kettő gyakorlatilag ua). amit még cserélnék a helyedben: benzinszűrő,m pollenszűrő, fagyálló esetleg és fékfolyadékot. Továbbá ellenőrizném a szervó olaj mennyiségét a kormányrásegítőben. Z14XE-nél az EGR-t le lehet falazni büntetlenül, Te magad is meg tudod csinálni némi műszaki érzékkel 4 perc alatt, lezáró lemezt meg pár ezerért tudsz venni. Így többé nem lesz gondod az EGR-el. 

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Janó32 írta:

Egy eldugott zúg-műhely esetében gyakorlatilag mindegy. De egy több évtizede ebből élő műhely azért másként áll a dolgokhoz.... 

Szerintem ez akkor is drága... Egy vezérlés a szerelőnek kompletten (vízpumpával) mondjuk 40k, egy hosszbordás kb 4k, egy bal motortartó kb 7k... Tehát ~50k az anyag és 60k a munkadíj? Hááát... Mifelénk -Székesfehérvár, nem olcsóság- azt mondják, amennyi a szett annyi a szerelés. 

Sajnos rengeteg remek sztorim van a több évtizedes műhelyekről is. Nem véletlen kezdett ez az infós fejem autót megtanulni szerelni.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Kukacka írta:

Sajnos rengeteg remek sztorim van a több évtizedes műhelyekről is. Nem véletlen kezdett ez az infós fejem autót megtanulni szerelni.

Értem én hogy nincsenek jó tapasztalataid, meg azt is hogy nem egyszerű megtalálni a jó műhelyeket, szakikat, szerelőket, de hatalmas hiba lenne általánosítani miközben vannak szép számmal normális hozzáállásúak is (mint minden területen vannak kutyaütők is meg  értelmes szakik). 

Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, Janó32 said:

Értem én hogy nincsenek jó tapasztalataid, meg azt is hogy nem egyszerű megtalálni a jó műhelyeket, szakikat, szerelőket, de hatalmas hiba lenne általánosítani miközben vannak szép számmal normális hozzáállásúak is (mint minden területen vannak kutyaütők is meg  értelmes szakik). 

Sajnos most én is ezzel szenvedek. Évek óta kiváló szerelőm volt, kortekt áron, rugalmasan, megbízhatóan. 

Elköltöztünk, sajnos nagyon messze van. Vagy öt helyen érdeklődtem, hát majd hanyatt estem, hogy micsoda pofátlanságot tolnak itt a műhelyek (és még megy mellé a panaszkodás, hogy így is alig élünk meg). 

Alkatrészek normál ár kétszereséért (volt, akinél több). Munkadìj valami kegyetlenül sok, ha én hozok alkatrészt, akkor az emígy is magas munkadìj a duplája. Olyan lehúzás, hogy csak néztem. Amikor megemlítettem, hogy ez konkrétan fele annyi (és ahol veszem, szintén van rajta haszon!), még nekik állt feljebb. Vagyis nekik teljesen normális a 100%-os alkatrész felár + nagyon magas órabér. Hát, így kell dolgozni, igazuk van. 

Elsősorban az alkatrész garanciális kérdése miatt pampogtak, ha én hozom. Ez hülyeség, dobozban hozom, ugyan azt kapom, amit ők. A munkára kérem a garanciát, az alkatrészre eleve van. Persze ez bizalmi kérdés. Na meg akkor jöttek, hogy ha rossz alkatrészt hozok, akkor nekik áll ott az autó, amíg cserélem, stb. Hát, ebben segített a volt szerelőm, kemény 5 percébe került. 

Nem sajnálom rá a pénzt, a régi szerelőm sem volt olcsó, de korrekt. Aut nem hagyom, hogy 200%-os profittal lehúzzanak és még bunkók is velem. Nagyon nehéz korrekt szakit, műhelyt találni. Ha találsz, az pedig aranyat ér! 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Vardar írta:

Akkor még azt kérdezném, hogy jelenleg motorikusan semmi baja a kocsinak, 141.000 km, 13 éves. Most gyertya és vezérléscsere van csak tervben, de érdemes-e most, hogy szét lesz berhelve a motor, a vízpumpát esetleg az EGR szelepet kicseréltetni? Ezeket olvastam még, mint gyakoribb hibaforrásokat, de ugye most semmi baja nincs.

 

Milyen motor xes,xep ?gyertya 60ezer km ha szíjas 75ezer ha lánc 180-200 de ha már hangja van akkor korábban  jön a csere.EGR minek ? ha nincs baja nem kell ,

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Értem én hogy nincsenek jó tapasztalataid, meg azt is hogy nem egyszerű megtalálni a jó műhelyeket, szakikat, szerelőket, de hatalmas hiba lenne általánosítani miközben vannak szép számmal normális hozzáállásúak is (mint minden területen vannak kutyaütők is meg  értelmes szakik). 

Jah, nem erre céloztam. Hanem a fogyasztói jogokra leginkább. Az EU-ban, főleg nálunk gyakorlatilag nincsenek. Teljesen ki vagy szolgáltatva, hiába csinálsz mindent okosan.

Link to comment
Megosztás:

No megtörtént a szerviz. 63.000 forint számlával: Contitech vezérműszíj készlet, Dolz vízpumpa, hűtővíz csere (hozott folyadék), fékfolyadék csere, gyertyák kicsavarva de jók szóval visszatéve, hosszbordásszíj és görgői ellenőrizve de jók szóval nem bántva, váltóolaj ellenőrizve, szervóolaj ellenőrizve. Ettől a Dolztól kicsit félek, de remélem nem lesz baj :)

Link to comment
Megosztás:

38 perce, Vardar írta:

No megtörtént a szerviz. 63.000 forint számlával: Contitech vezérműszíj készlet, Dolz vízpumpa, hűtővíz csere (hozott folyadék), fékfolyadék csere, gyertyák kicsavarva de jók szóval visszatéve, hosszbordásszíj és görgői ellenőrizve de jók szóval nem bántva, váltóolaj ellenőrizve, szervóolaj ellenőrizve. Ettől a Dolztól kicsit félek, de remélem nem lesz baj :)

Ez így teljesen korrektnek tűnik, bár a Dolz valóban nem a csúcs de csak nem lesz vele gond... Azt a gyertyát csak kicseréltem volna ha már ki van véve, pláne ha nem tudni mióta vannak a kocsiban, ezzel az amúgy is kényes trafóhídnak csak jó tettél volna és a gyújtásrendszernek. 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Janó32 írta:

Ez így teljesen korrektnek tűnik, bár a Dolz valóban nem a csúcs de csak nem lesz vele gond... Azt a gyertyát csak kicseréltem volna ha már ki van véve, pláne ha nem tudni mióta vannak a kocsiban, ezzel az amúgy is kényes trafóhídnak csak jó tettél volna és a gyújtásrendszernek. 

A szerelő intézte, azt beszéltük, hogy cseréli, délután azt mondta, hogy nem volt semmi baja, újnak tűnik, ezért nem cserélte.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, AstryG írta:

Akkor gondolom nem így néztek ki... :)

unFN5Pz.png

Az a pár ezer plusz már nem osztott szorzott volna.

 

Reggel leadtam neki a kocsit, délután felvettem, akkor közölte ezt, hát most nem tudok vele mit kezdeni :) A Dolztól ijedtem meg nagyon, pár ezerrel drágábban lett volna INA, de azt mondja, hogy évek óta használ Dolz-ot, ahogy Contitech-et is, nincs probléma vele. Fotót nem csinált semmiről, a régi vízpumpát meg a csavarjait akarta volna megmutatni, hogy nem megfelelő volt beletéve és a nem megfelelő csavarokkal lett beleerőszakolva, alig tudta kivenni, de kidobták már mire odaértem. Eddig nem érzem, hogy átvert volna, szóval megbízom benne, illetve eleve baráti ajánlás alapján jutottam el hozzá.

Viszont más kérdés, cserélni kell majd a kipufogót, kb. az egész cső rozsdál végig, ez mennyibe fog kerülni? Gyári Opel ebből is, vagy láttam a Cromaxon, hogy vannak alternatív gyártmányok is, azokban lehet bízni?

Módosítva : Vardar
Link to comment
Megosztás:

55 perce, Vardar írta:

Reggel leadtam neki a kocsit, délután felvettem, akkor közölte ezt, hát most nem tudok vele mit kezdeni :) A Dolztól ijedtem meg nagyon, pár ezerrel drágábban lett volna INA, de azt mondja, hogy évek óta használ Dolz-ot, ahogy Contitech-et is, nincs probléma vele. Fotót nem csinált semmiről, a régi vízpumpát meg a csavarjait akarta volna megmutatni, hogy nem megfelelő volt beletéve és a nem megfelelő csavarokkal lett beleerőszakolva, alig tudta kivenni, de kidobták már mire odaértem. Eddig nem érzem, hogy átvert volna, szóval megbízom benne, illetve eleve baráti ajánlás alapján jutottam el hozzá.

Viszont más kérdés, cserélni kell majd a kipufogót, kb. az egész cső rozsdál végig, ez mennyibe fog kerülni? Gyári Opel ebből is, vagy láttam a Cromaxon, hogy vannak alternatív gyártmányok is, azokban lehet bízni?

Kifúj? Lyukas? Rossz a hangja? Mert ha ezek közül egyik sem, akkor teljesen felesleges hozzányúlni. Teljesen normális hogy mindenféle foltokat látsz rajta, elég mostoha élete van, kapja a megpróbáltatásokat kívül-belül meg mellé az állandó hőterhelést is (lehűlés-felmelegedés). Dehogy kell a gyárihoz ragaszkodni, egy pl Bosal is teljesen jó de van még alternatíva, de a nagyon olcsó gyakran okkal annyi-amennyi. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Vardar írta:

Reggel leadtam neki a kocsit, délután felvettem, akkor közölte ezt, hát most nem tudok vele mit kezdeni :) A Dolztól ijedtem meg nagyon, pár ezerrel drágábban lett volna INA, de azt mondja, hogy évek óta használ Dolz-ot, ahogy Contitech-et is, nincs probléma vele. Fotót nem csinált semmiről, a régi vízpumpát meg a csavarjait akarta volna megmutatni, hogy nem megfelelő volt beletéve és a nem megfelelő csavarokkal lett beleerőszakolva, alig tudta kivenni, de kidobták már mire odaértem. Eddig nem érzem, hogy átvert volna, szóval megbízom benne, illetve eleve baráti ajánlás alapján jutottam el hozzá.

Viszont más kérdés, cserélni kell majd a kipufogót, kb. az egész cső rozsdál végig, ez mennyibe fog kerülni? Gyári Opel ebből is, vagy láttam a Cromaxon, hogy vannak alternatív gyártmányok is, azokban lehet bízni?

Nálam szintén szétment a dob. Az csepegett alul meg a könyöke oda lett, de hangja az nem volt. Paragit tettem alá, sportdob lenne és semmi hangja :) Viszont a Bosal az elég jó valóban illetve a Walker is jó.

Link to comment
Megosztás:

26 perce, Vardar írta:

Ezen nem foltok vannak, hanem végig rozsdával borított :) A középsődobon van végig egy repedés, de még nem ereszt. A hátsódobban csörög valami, időnként ad hangot.

A kipufogó dobbal ( meg az egész rendszerrel) szemben támasztott követelmény vizsgán ( meg amúgy is) hogy ne fújjon ki, és rendesen álljon a helyén. Felületi rozsda, javítás, egyéb nem lényeges. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gondoltam ideje cserélni a benzinszűrőt már ha megvan az új. Persze miért is menne könnyen. Egyik csatlakozó megindult szépen a másik az meg toszik. Bevetettem a telefonfogót aztán a blankoló fogót, de nem tudtam leszedni. Olyan mintha meggyötörték volna a szűrőn lévő kis műanyag pöcköt. Nem akarom rángatni nagyon a csövet nehogy annak a csatja megsérüljön. Hogy tudnám leszedni? 

Problem solved. A tank felőli csatlakozásnál a szűrő patentját szétcseszték így szívni kellett vele. Nem tudom miért talán cserekor visszatették ugyanazt a patentot többször is az új szűrőkre.

Módosítva : AstryG
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 15. at 20:30, Janó32 írta:

Egy vezérlés a szerelőnek kompletten (vízpumpával) mondjuk 40k, egy hosszbordás kb 4k, egy bal motortartó kb 7k... Tehát ~50k az anyag és 60k a munkadíj? Hááát... Mifelénk -Székesfehérvár, nem olcsóság- azt mondják, amennyi a szett annyi a szerelés. 

Durva... "ismerős" szerelő "szabadidejében" 15 pénzért beledobta a vitt vezérlést. Őszintén szólva jobban bízok benne, mint a szervizben.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, panizzi írta:

Mondjuk másfél hónapot kellett rá várni.

És még elment és vett egy vízpumpát mert amit vettem nem belevaló. Kösz unix kompúter.

Elfogy az ország, akik maradnak pedig egyre drágábbak (persze nem a munkát végző teszi zsebre az extra pénzt) és ráadásul közel sem biztos hogy a szakmájuk krémje, mind tapasztalatban mit hozzáállásban. Például több mint egy éve nem találok (találtam) kivitelezőt a kocsifelhajtó (utca-garázs táv, garázs előtti placc 16m2, meg két 12x0,6m-es csík addig, semmi kötött méret, semmi extra kívánság, kitűnően megközelíthető hely, részemről mindenben maximális rugalmasság) térkövezésre vagy bárminemű értelmes burkolására. Kb 10 helyi (Fejér megye) kisebb-nagyobb, ill  "maszek" egyszemélyes brigáddal vettem fel a kapcsolatot. Egy része köszöni, ilyen kis melóval nem foglalkoznak (bezzeg pár éve úgy ugrottak volna rá egy ilyen melóra is, hogy el kellett volna hessegetni a jelentkezőket). További hányada el sem jön felmérni csak hiteget hogy pár hét és visszahív, 4 jött el felmérni. Ebből egy új C Mercedes-el, egy Audi A6 Allroad  Avant-al, egy Audi A4-el, egyik meg a céges kisteherrel. Nos, 600000-900000Ft volt az ajánlat, kivéve az A6-os vállalkozó, ő annyit mondott, hétfőn emailben küldi az ajánlatot. Még nem ért ide, igaz azt nem mondta melyik hétfőn. Az ajánlatokból látszik, hogy 3 ember 3-4nap kalkulációval van, meg az elszállítás meg földmunka meg egyebek. Az alapanyag mindennel együtt 260000Ft... Az fix hogy nem a négykézláb melózó szakik kapnak ilyen klafa órabért, minthogy áfáról és egyéb papírokról nem esett szó csak szóban utalás hogy ez így nem számlás összeg... Mi ez ha nem kizsákmányolás és visszaélés? (Bár ez nem pont a korrektség, de volt vállalkozó aki azt mondta augusztusban, hogy meghalni nincs ideje, embere sincs, tavasszal hívjam már vissza és akkor talán tudunk konkrétumokról beszélni...) Ja igen, felhúztam magam, szerencsétlen (mert minden hülyeségbe támogató, így velem szívó) de -Istennek hála- jó erőben lévő nyugdíjas apámmal nekiálltunk, szívunk is rendesen (de finoman fogalmaztam) de halad, magánba elintéztem a rendelést (daruzással 180k az anyag, tehát vállalkozók ezen sem kicsit fognak pluszba). Persze sok hiba van benne amit el kell fogadni, nem lesz olyan mint egy ezzel foglakozó csapat munkája, de mégiscsak harmada-negyede... Ja, nem csak az unix ilyen, hetekig hiteget az "az is van" tévéreklámos cég, aztán mikor rendelnék ledobják a láncot hogy ekkora(?) mennyiség náluk nincs, kell egy hónap hogy beszerezzék... Túl bő lére engedtem, bocs...

Szóval ha csak egy hónapot kellett várnod és jó áron volt korrekt, akkor legközelebb ha igénybe veszed a szolgáltatását, a nevemben is paskold meg a hátát elismerésül, kihalóban az ilyen szaki.

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.