Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

On 2019. 06. 22. at 18:59, hd5450 írta:

Sziasztok! Van egy 1.4-es twinportos g-s astrám (87.000km,) Olyan problámám lenne hogy alapjáraton ha gurulok egyesben vagy másodikban és gyorsítani szeretnék picit fura hangot ad a motor dízelhez tudnám hasonlítani...Valaki találkozott már ilyen problémával?

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mivel hiába húzok mindig a kéziféken, kb. 2 hét múlva megint gyenge, ezért vennék új dobokat és fékpofákat hátulra, amúgy se tudom, mikor lettek cserélve. Starline/LPR márkáról kinek mi a tapasztalata? Illetve ezen a kettőn kívül, a dobféknél miket kell még megnézni, hogy jók-e, mik az árulkodó jelek, hogy valami már csereérett? Gondolok itt a hátsó fékmunkahengerre, illetve a mechanika részeire, rugók, stb.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Vardar írta:

Sziasztok!

Mivel hiába húzok mindig a kéziféken, kb. 2 hét múlva megint gyenge, ezért vennék új dobokat és fékpofákat hátulra, amúgy se tudom, mikor lettek cserélve. Starline/LPR márkáról kinek mi a tapasztalata? Illetve ezen a kettőn kívül, a dobféknél miket kell még megnézni, hogy jók-e, mik az árulkodó jelek, hogy valami már csereérett? Gondolok itt a hátsó fékmunkahengerre, illetve a mechanika részeire, rugók, stb.

Nem tudom neked hol kell állítani, de nézd meg hogy ott a csavar nem ereszt-e vissza. Pölö kopott a menet és átugrik rajta. Addig amig ezt nem tisztázod szerintem nem kellene még semmit venned, hiszen ha ez a gond akkor nem lesz megoldva. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Nem tudom neked hol kell állítani, de nézd meg hogy ott a csavar nem ereszt-e vissza. Pölö kopott a menet és átugrik rajta. Addig amig ezt nem tisztázod szerintem nem kellene még semmit venned, hiszen ha ez a gond akkor nem lesz megoldva. 

A kézifék szoknyát kell leszedni, és ott van egy rúd, amin egy csavar van. Ha meghúzom, általában szépen működik, 6 kattanásból szoktam 4-et csinálni, szakszerűen fogalmazni :D Köszönöm a tippet, megnézem, de gyanús nekem, hogy cserélni kell a dolgokat. Ha a menet kopott, azt hogy tudom cserélni? A 7zap most nekem nem működik, nem tudom megnézni, hogy hogy épül fel, milyen alkatrészek kellenek.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Vardar írta:

A kézifék szoknyát kell leszedni, és ott van egy rúd, amin egy csavar van. Ha meghúzom, általában szépen működik, 6 kattanásból szoktam 4-et csinálni, szakszerűen fogalmazni :D Köszönöm a tippet, megnézem, de gyanús nekem, hogy cserélni kell a dolgokat. Ha a menet kopott, azt hogy tudom cserélni? A 7zap most nekem nem működik, nem tudom megnézni, hogy hogy épül fel, milyen alkatrészek kellenek.

Hát ha a csavar kopott akkor az szerintem egy sima metrikus menetű anyacsavar és bármilyenre cserélhető, esetleg alátéttel megtoldva, ha maga a menetes szár rész sérült, az meg ez: https://alkatreszek.hu/gyariszam/9127540 ha jól látom.  Ha valóban itt van a gond és s menet átugrik, akkor ideiglenes ( vagy végleges ha neked igy jó) megoldás lehet ha az eredeti csavar mögé tekersz még 1-2 anyát, nem valószinű hogy a menetes száron végig sérült a menet.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 22. at 18:59, hd5450 írta:

Sziasztok! Van egy 1.4-es twinportos g-s astrám (87.000km,) Olyan problámám lenne hogy alapjáraton ha gurulok egyesben vagy másodikban és gyorsítani szeretnék picit fura hangot ad a motor dízelhez tudnám hasonlítani...Valaki találkozott már ilyen problémával?

 

Az enyém folyamatosan dízel hangon "ketyeg", de! amikor elindulok vele 1-ben vagy 2-ben nagyon alacsony fordulatról (főleg hidegen) valami plusz rezonáló hang előjön, mint egy lemez rezgő hangja. De! rájöttem hogy szarul vezetem, eső fordulatszámba akarok belegyorsítani. Amikor figyelek rá, hogy tartsam a fordulatot nem jön elő.

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Komplett vezérlés cserével kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Z14XE kódú kocsira szeretném lecserélni a vezérlést természetesen vízpumpával. Megnézve az árakat találok vezérlés szettet 35-40ezerért, de 60 ezerért is! Vajon mi okozza a majdnem dupla árszint különbséget? Még a 60 ezer körüli szett sem gyári opel, az még többe kerülne.  Ha esetleg valaki tudna ajánlani mit és hol érdemes venni azt megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Direkt írta:

Sziasztok!

Komplett vezérlés cserével kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Z14XE kódú kocsira szeretném lecserélni a vezérlést természetesen vízpumpával. Megnézve az árakat találok vezérlés szettet 35-40ezerért, de 60 ezerért is! Vajon mi okozza a majdnem dupla árszint különbséget? Még a 60 ezer körüli szett sem gyári opel, az még többe kerülne.  Ha esetleg valaki tudna ajánlani mit és hol érdemes venni azt megköszönöm.

Ezek az árak a magyar valóság. Nekem Conti van benne de Dayco Bosch SKF biztosan jó. Mind ugyanott gyártják csak a címke más.

Pld ezt venném

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Direkt írta:

Sziasztok!

Komplett vezérlés cserével kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Z14XE kódú kocsira szeretném lecserélni a vezérlést természetesen vízpumpával. Megnézve az árakat találok vezérlés szettet 35-40ezerért, de 60 ezerért is! Vajon mi okozza a majdnem dupla árszint különbséget? Még a 60 ezer körüli szett sem gyári opel, az még többe kerülne.  Ha esetleg valaki tudna ajánlani mit és hol érdemes venni azt megköszönöm.

Én INA szettet vettem. De érdemes komoly boltból venni, mert évjárat függő a vízpumpa és a főtengely csavar is. Pl Kovács Autónál meg tudják mondani mik kellenek bele alvázszám és motorszám alapján. Boltok nagyrésze mindent kilistáz. Árakban is látszik ez.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Direkt írta:

Sziasztok!

Komplett vezérlés cserével kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Z14XE kódú kocsira szeretném lecserélni a vezérlést természetesen vízpumpával. Megnézve az árakat találok vezérlés szettet 35-40ezerért, de 60 ezerért is! Vajon mi okozza a majdnem dupla árszint különbséget? Még a 60 ezer körüli szett sem gyári opel, az még többe kerülne.  Ha esetleg valaki tudna ajánlani mit és hol érdemes venni azt megköszönöm.

Szia!

Nekem is ilyen motorom van, nekem a szerelő Contitech szettet tett bele, a vízpumpa Dolz lett, illetve nemrég cseréltem hosszbordást, abból is Contitech lett. Semmi problémát nem tapasztalok velük, már kb. 15.000 km benne van az autóban. A Dolzról a többieknek nem volt itt a fórumban jó tapasztalata, de olcsó és nálam bevált!

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 25. at 14:44, Direkt írta:

Köszi a választ.

 

Azért kérdeztem, mert pl az ezen a linken Pld ezt venném lévő szett közel harmada pl. ennek: bárdi

Kérdés, hogy van-e értelme kifizetni a jelentős többletet.

Köszi a választ.

Még mindig azt mondom, az adott motorhoz valót keress, bárdinál nem derül ki melyik kell. A képen látható INA-hoz legalább adnak két csavart. Ebay-es érdekes. Ha külön kell csavart venned, vagy másik pumpát, ugyan ott leszel. Saját tapasztalatom alapján a szerelő onnan vesz alkatrészt, ahol kedvezménye van. Ha valami nem passzol, kihagyja vagy beleszabja, ragasztja. Tapasztalatom alapján jók az INA, Bosch, Conti, Gates cuccok. 5 boltot hasonlíts össze legalább, ne kettőt. Az ár inkább a bolton múlik és nem a cuccon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne három is,az egyik:a légtömeg mérő vagy folytó szelep picit olajos a tövénél ahol becsatlakozik a tetején a cső,ez normális vagy forduljak a gyógyszerészemhez vagy a kezelő orvosomhoz?

Másik:a belső levegő keringtető gomb picit füstölt,abban lehet a biztosíték vagy más a gond? Tudom hogy a kismotor rossz de ki próbáltam hátha és amikor bekapcsoltam igen csak füstölt a kapcsoló helye.

Harmadik:Mostanában lánc csilingelésre és nem csörgés ,hasonlító hangot hallok a motor térből mint amikor a traktorok láncot húznak maguk alatt,a( motor: z14xep).

Köszönöm!

 

Módosítva : sjeneis
Link to comment
Megosztás:

8 perce, sjeneis írta:

Sziasztok!

Kérdésem lenne három is,az egyik:a légtömeg mérő vagy folytó szelep picit olajos a tövénél ahol becsatlakozik a tetején a cső,ez normális vagy forduljak a gyógyszerészemhez vagy a kezelő orvosomhoz?

Másik:a belső levegő keringtető gomb picit füstölt,abban lehet a biztosíték vagy más a gond? Tudom hogy a kismotor rossz de ki próbáltam hátha és amikor bekapcsoltam igen csak füstölt a kapcsoló helye.

Harmadik:Mostanában lánc csilingelésre és nem csörgés ,hasonlító hangot hallok a motor térből mint amikor a traktorok láncot húznak maguk alatt,a( motor: z14xep).

Köszönöm!

 

A motorba környezetvédelmi okokból visszavezetik a kartergázt, ami tartalmaz ( hat) olajpárát is, így a fojtószelepháznál az olaj jelenléte igazából normális. Hogy mennyi itt az olaj, az motor , megtett  kilométer, egyéb függő. 

A biztosíték csak rövidzárlat vagy a motor megszorulása miatti nagy amperfelvétel ellen véd, de ha egy csatlakozó vagy kapcsoló kontakthibás, (megnövekszik az ellenállása és ezért melegszik, )ellen nem.  Azt meg lehet nézni nem rakott-e valaki korábban nagyobb biztosítékot ide, esetleg pont azért mert az eredeti mindíg leolvadt. Bár elég gyatrák az ilyen irányú ismereteim. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Vezérműlánc szettnél a 6606022 cikkszám lényeges adat? Ezt nem hozza egyik gyártónál sem Unix vagy Bárdi csak azt hogy z14xep motorhoz való.Hoz egy csomó találatot de ezt a cikkszámot nem rendeli hozzá.Elvileg jónak kell lennie.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 07. 30. at 12:19, sjeneis írta:

Sziasztok!

Kérdésem lenne három is,az egyik:a légtömeg mérő vagy folytó szelep picit olajos a tövénél ahol becsatlakozik a tetején a cső,ez normális vagy forduljak a gyógyszerészemhez vagy a kezelő orvosomhoz?

Másik:a belső levegő keringtető gomb picit füstölt,abban lehet a biztosíték vagy más a gond? Tudom hogy a kismotor rossz de ki próbáltam hátha és amikor bekapcsoltam igen csak füstölt a kapcsoló helye.

Harmadik:Mostanában lánc csilingelésre és nem csörgés ,hasonlító hangot hallok a motor térből mint amikor a traktorok láncot húznak maguk alatt,a( motor: z14xep).

Köszönöm!

 

Ha BEHR a szellőztető rendszered, akkor a kapcsoló alatt égett nekem el a nyák. Régen, mikor nekem is hibás volt a zsaluservo, akkor füstölt egyet a kapcsolónál. Látszólag minden jó, visszajelzés van, de a servora nem megy feszültség. Ott a legkisebb az átmérő. A pcb, vagy a kapcsoló (2 áramkörös) úgy viselkedik mint az olvadó biztosíték. 

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, DarthVödör írta:

Ha BEHR a szellőztető rendszered, akkor a kapcsoló alatt égett nekem el a nyák. Régen, mikor nekem is hibás volt a zsaluservo, akkor füstölt egyet a kapcsolónál. Látszólag minden jó, visszajelzés van, de a servora nem megy feszültség. Ott a legkisebb az átmérő. A pcb, vagy a kapcsoló (2 áramkörös) úgy viselkedik mint az olvadó biztosíték. 

Itt mi állítja le a szervómotort? A motornál nincs végállás, úgy vettem észre hogy amikor becsuk vagy kinyit, kicsit erőlködik és leáll. Valami figyeli a felvett ampert, és ha megnövekszik a megakad motor miatt akkor kapcsolja le? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Itt mi állítja le a szervómotort? A motornál nincs végállás, úgy vettem észre hogy amikor becsuk vagy kinyit, kicsit erőlködik és leáll. Valami figyeli a felvett ampert, és ha megnövekszik a megakad motor miatt akkor kapcsolja le? 

Semmi. Pontosabban az, hogy nem tud tovább hajtani, mert az áttételnek nincs tovább útja. Lefogja a motort. ebben az állapotban közel 1A az árama. Nincs se időzítés, se végállás, se áram figyelés. (nem csak az Opel, de BMW, Skoda, Audi, VW is alkalmazza a népszerű típusoknál) 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, DarthVödör írta:

Semmi. Pontosabban az, hogy nem tud tovább hajtani, mert az áttételnek nincs tovább útja. Lefogja a motort. ebben az állapotban közel 1A az árama. Nincs se időzítés, se végállás, se áram figyelés. (nem csak az Opel, de BMW, Skoda, Audi, VW is alkalmazza a népszerű típusoknál) 

Oké, de miután átfordult szemre úgy nézett ki hogy nem is erőlködött tovább. Csak annyi időre kap tápot amig pont átfordítja a zsalut? Mondjuk rámérhettem volna a kapcsolóra amig ki van bontva. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Oké, de miután átfordult szemre úgy nézett ki hogy nem is erőlködött tovább. Csak annyi időre kap tápot amig pont átfordítja a zsalut? Mondjuk rámérhettem volna a kapcsolóra amig ki van bontva. 

Addig, amíg gyújtáskapcsolón leveszed gyújtásról. Nem, nincs időzítés, állandóan kap tápot! 

Link to comment
Megosztás:

Mennyire jellemző nálatok, hogy a vezérműtengely ill főtengely szimeringnél csepegjen az olaj? Most lesz a másik, Z16XE motoros autón esedékes a vezérlés-csere, de az én Z14XE motoros G Astrámon fél évvel a vezérlés csere után adta meg magát az egyik vezérmű tengely szimering. Vezérléssel együtt ez is ajánlott, legalábbis az én esetmből kiindulva.

Link to comment
Megosztás:

Igen vezérléscserekor ajánlott cserélni.Én is most cseréltem vezérlést és azt is kicseréltem de a tengelyt is ami a szijtárcsában van amire megy a szimering felesztergáltattam.A régi szimering bemaródást csinált 0.3 mm jött le belőle most szép egyenletes szépen megfogja az olajat az új szimering./z14 xep/

Módosítva : kingblue
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.