Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Pesti úti

Aha sejtettem. A Győmrői útinál azért nem teljesen ilyenek... De azért ott sem vészes. Bár eddig még csak kisebb dolgok miatt voltam náluk. De azért a rendszámkeretemet szó nélkül lecserélték egy téli gumi felrakáskor amíg pénzt vettem ki az automatából. Bár ez nem feltétlenül csak rájuk jellemző...

Link to comment
Megosztás:

Budakeszin csak annyi van kiírva a lépcsőházban, hogy balesetveszélyes terület, csak saját felelősségedre tartózkodj ott. Mindenki ki-be járkál. Jó, mert lehet közben beszélgetni a szerelővel. Én hálistennek egy korrekt, nem túl fiatal, de nem is idős szerelővel jól összehaverkodtam, mindig hozzámegyek. Sőt, ha valami kérdésem van, nemegyszer felhívtam már hétvégén is és abszolút készséges mindig.

Link to comment
Megosztás:

Budakeszin csak annyi van kiírva a lépcsőházban, hogy balesetveszélyes terület, csak saját felelősségedre tartózkodj ott. Mindenki ki-be járkál. Jó, mert lehet közben beszélgetni a szerelővel. Én hálistennek egy korrekt, nem túl fiatal, de nem is idős szerelővel jól összehaverkodtam, mindig hozzámegyek. Sőt, ha valami kérdésem van, nemegyszer felhívtam már hétvégén is és abszolút készséges mindig.

Elég rendesnek tűnnek...

Link to comment
Megosztás:

Budakeszin csak annyi van kiírva a lépcsőházban, hogy balesetveszélyes terület, csak saját felelősségedre tartózkodj ott. Mindenki ki-be járkál. Jó, mert lehet közben beszélgetni a szerelővel. Én hálistennek egy korrekt, nem túl fiatal, de nem is idős szerelővel jól összehaverkodtam, mindig hozzámegyek. Sőt, ha valami kérdésem van, nemegyszer felhívtam már hétvégén is és abszolút készséges mindig.

engem azért szokott zavarni, ha munkaügyben keresnek hétvégén, bár azért még én is kézségesen segítek, csak nem örülök neki

Link to comment
Megosztás:

Na azért én nem ilyen kimerítő segítségeket szoktam kérni. Kb. 2 perc max. Amit annyi idő alatt nem lehet tisztázni, az úgyis halott dolog.

Akinek meg fél órát kell segíteni egy telepítéshez, az jobb, ha visszatér vmi egyszerűbb eszközhöz! :) Nem?? Bár biztos sokat szenvedsz a "hozzáértő" userekkel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ismerősöm mondta, hogy a 98-as Astránál (amit most vettem) 60e km-nél nem kell vezérműszíjcsere, csak 120 e km-nél. A szervízkönyvet még nem láttam, ezt a gyár is így ajánlja? Az Opel Shillernél 60e-nél mondták az előbbi cserét. (???)

Le tudná vki írni pontosan a szervízintervallumokat és az ezeknél kötelező alkatrészcseréket (hibásakon kívül)?

Link to comment
Megosztás:

Palbor én úgy tudom, hogy ekotek motorok gyári szíját 90 000 km -ig lehet hajtani, más szíjakat csak 60 -ig...1ébként ajánlott a gyárit is 60 után lecserélni! Nem éri meg kockáztatni. 120ezres szíjcseréről még nem hallottam.

Persze ez nem jelenti azt hogy nincs is! :)

Uhu tud ebben neked segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Uhuhu!

A segítségedet kérném. 1998-as Astra G Caravan 1.4-es motorral.

68e km-el. Ajánlott a vezérműszíjcsere? A gyári ajánlás télleg 60 e km?

Milyen cserék még a kötelezőek (ajánlottak) ennyi km-nél?

Köszi előre is

igaz hogy nem uhuhu vagyok, de Én is beleszólok kicsit...a gyári előírás szerint tudtommal 120ekm, de nem spórlnék 5-10eFt-ot, mert években is tudtommal van előírás...az talán 5év szóval inkább cseréld, mert ha elszakad sokkal többe lesz! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szeretném kiszerelni a nokia kihangosítót! Egy darabig simának tünik a dolog ,de a középső konzolból kiálló tartót hogy kell kivenni? Illetve a vezetékek is eltünnek egy idő után a műszerfalban.

A dolog lényege , ha valaki már szedett ki ilyet elmondhatná hogyan kell!

Köszi.

Off

Link to comment
Megosztás:

Én már szedtem, de nem a középkonzolra volt felrakva, így abban nem tudok segíteni, de a központi egység nekem a jobb első ülés előtt a műszerfal alatti lábtérben volt az oszlopra felcsavarozva. De ha nem akarod naon szétszedni, sztem hagyd benne a vezetékeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sajnos parkolásom alatt. Letörték a jobb oldali visszapillantóm borítását. Tudnátok adni egy tippet, h honnan is tudnék egy másikat szerezni? A bontókban általában csak egész visszapillantó van egyben külön a borítást nem lehet beszerezni. Tud vki esetleg egy helyet ahol külön ezt a visszapillantó borítást is be lehet szerezni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Sajnos parkolásom alatt. Letörték a jobb oldali visszapillantóm borítását. Tudnátok adni egy tippet, h honnan is tudnék egy másikat szerezni? A bontókban általában csak egész visszapillantó van egyben külön a borítást nem lehet beszerezni. Tud vki esetleg egy helyet ahol külön ezt a visszapillantó borítást is be lehet szerezni?

minden opel alkatrésszel foglalkozó boltban lehet venni tükörboritást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.