Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

2001-es évjáratú Astra GCC 1.4 tulaj vagyok.
Most decemberben kellene vinnem a 3 éves szervízelést elvégeztetni rajta, de előzetes tájékozódás szerint kb 50.000 Ft-ba kerülne, ha semmi extra probléma nem merülne föl.
Azaz olajcsere, stb.
Nem tudom elhinni, hogy ennyit rá is fordítanak egy "pecsét" ellenében.
Mi a véleményetek?

tilona

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sajnos unió óta tovább drágultak az árak, esetleg érdemes körbetelefonálni a szervizeket, hogy olcsóbb-e valahol. Ugyanis egy 3 éves autónál még komoly szempont, hogy szervízkönyves legyen (már ha egy-két éven belül el szeretnéd adni). Ha viszont előreláthatólag még sokáig megtartod, akkor érdemes keresni egy megbízható, hozzáértő szerelőt és hozzá vinni ezután, az ugyanis olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Szóval a pecsét azt mondod, eladásnál számíthat, hogy van, vagy nincs.

Rendben, szakszervízbe viszem, csak nem akarom, hogy átverjenek - mondjuk majdnem 20000 Ft-ot számoljanak el egy szimpla olajcseréért (szűrővel, munkadíjjal)......

Jól tudom, hogy 3L olaj van a motorban?

tilona

Link to comment
Megosztás:

...majdnem 20000 Ft-ot számoljanak el egy szimpla olajcseréért (szűrővel, munkadíjjal)......

Jól tudom, hogy 3L olaj van a motorban?

tilona

Ugyan nem tudom, mennyi olaj van az autódban, de szvsz márkaszerviztől a "majdnem 20000 Ft" egy olajcseréért nem is olyan sok. Az én OFF VW ON cégautómban 23000Ft egy olajcsere szűrővel együtt, igaz abba 6 liter ásványi olaj megy, de mindez egy kis szervizben (nem márkaszerviz), ahol össz-vissz 1000Ft a munkadíj...

Link to comment
Megosztás:

Szóval a pecsét azt mondod, eladásnál számíthat, hogy van, vagy nincs.

Rendben, szakszervízbe viszem, csak nem akarom, hogy átverjenek - mondjuk majdnem 20000 Ft-ot számoljanak el egy szimpla olajcseréért (szűrővel, munkadíjjal)......

Jól tudom, hogy 3L olaj van a motorban?

tilona

Sajnos ezek az árak (avtót tartani nem olcsó mulatság :) ) Azért az a 3 liter az inkább 4 és 5 között van amúgy. Persze így is sok.

Link to comment
Megosztás:

Hát jó! És kösz a válaszokat!

Ja, még valami, hátha más is tapasztalta már:nyiszorog a kormánykerekem. Nem mindig, de van amikor egészen idegesítő.

Már 1 éve is előfordult, de akkor csak nagy ritkán. Persze a szervízben sem tudtam produkálni az éves átvizsgáláskor. :)

De mostmár egész klasszul idegesítő.

Van valakinek valami jó ötlete?

tilona

Link to comment
Megosztás:

Hát jó! És kösz a válaszokat!

Ja, még valami, hátha más is tapasztalta már:nyiszorog a kormánykerekem. Nem mindig, de van amikor egészen idegesítő.

Már 1 éve is előfordult, de akkor csak nagy ritkán. Persze a szervízben sem tudtam produkálni az éves átvizsgáláskor. :)

De mostmár egész klasszul idegesítő.

Van valakinek valami jó ötlete?

tilona

Honnét jön a nyiszorgás? Bentről a kormánykerék közvetlen közeléből, vagy mélyről vhonnét a motortér felől?

Ha a motortér felől jön, és egy tompa nyekergő, kopogó hang, akkor sajna akár a kormányműnél is lehet probléma. Ha csak bentről, akkor én az index-karhoz kapcsolódó szerkezeti elemekre tippelek. Nekem is pl kicsit nyiszorog, de csak ha indexelek vmerre és kicsit tekerek csak a kormányon.

u.i. a kormány problémák sztem akár külön topik is lehetne...

Link to comment
Megosztás:

X16XEL motor (1,6 16V) olajtöltése a B vectra gépkönyve szerint 3,5 liter, szűrőcserével. Az 1,4-esé nem kevesebb ennél ? :)

Amikor csináltuk Gepárdét, kb. 3.2-3.5L oil ment bele.Az én X16XEL-m is beéri ennyivel.

Tilona!Ha már nem garis a járgányod, érdemesebb tényleg egy hozzáértő szerelőt megkeresni, mert azt a pecsétet ő is bele tudja nyomni.Mondjuk nem tudom, hogy mit takar a három év környéki átvizsgálás, de azt tudom, hogy ha rendes cuccokat teszel bele,és csak egy egyszerű szervíz és nem sok extra, akkor szvsz. max. 10-15e.-ből kijön, de abban benne van a szerelő díja is.Ha vez.mű szíj csere is lesz, akkor fejeld meg legalább 20-22e.-rel. :roll:

Link to comment
Megosztás:

X14XE-be asszem 4 liter megy, min. max. jelzés közti különbség 1 liter. Szerintem szólj elötte a munkafelvételnél, hogy miután átnézték a kocsit hívjanak fel (vagy ha ott helyben várod meg akkor szvsz az is jó ha személyesen közlik) és mondják meg, hogy mit kell cserélni és mennyi lesz. Aztán ha nagy az összeg és nem értesz egyet vele, akkor max. elviszed egy másik szervízbe.

Szóval csak okosan!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A mult heten vettem egy G Astrat. Nagyon meg vagyok vele elegedve.

Mivel szeretem sajat magam butykolni a kocsikat, igy keresek olyan web oldalt ahol le lehet tolteni a G Astra szerelési konyvet.

Vagy esetleg valamelyikotoknek megvan?

Ha igen, akkor lefenymasolhatnam?

Segitsegeteket elore is koszonom :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A mult heten vettem egy G Astrat. Nagyon meg vagyok vele elegedve.

Mivel szeretem sajat magam butykolni a kocsikat, igy keresek olyan web oldalt ahol le lehet tolteni a G Astra szerelési konyvet.

Vagy esetleg valamelyikotoknek megvan?  

Ha igen, akkor lefenymasolhatnam?

Segitsegeteket elore is koszonom :roll:

Szerintem inkább vedd meg, mert a fénymásolás sokba van mégha Te csinálod akkor is az idő a sok...4 rugó környékén van az ára.... :roll:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Olaj, olajszűrő, vezérműszíj, görgők vízpumpa, légszűrő, üzemanyagszűrő, pollenszűrő ? :)

Ezeket 80% hogy mind cserélni kell!!! Függetlenül attól hogy mit mond az előző tulaj és hogy mennyit mutat a km számláló! Inkább vásárlásnál + 80e Huf, mint 3 hét mulva egy szakad vezérműszíj utáni motorgenerál. De szerintem bármelyik Opel szervízben megmondják tutira hogy kell-e ezeket cserélni. 8)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.