Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

On 2017. 08. 31. at 12:54, Janó32 írta:

Valóban millió dolog lehet. Ha a motorból jön, akkor ahhoz szerelő kellhet h megállapítsa. ellenben nekem már zörgött/rezonált rossz patent miatt a bal első műanyag sárvédőbetét, aztán a légszűrőház burkolata. Ha nem a motorból jön, érdemes végigtapogatni a hang környékét, hátha abbamarad és kiderül hogy mi a bibi. 

Köszönöm a segitséget,végül is a vezérlés meglett bontva,a szíjat kb egyharmadában elvágta az egyik feszitőgörgő aminek a szélen van pereme. Csoda hogy nem szakadt el.....bárdi cserélt mindent,a szerelőm meg becsületből nem kért semmit holott nem ő ludas a hibás alkatrészért .

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Z14Xep motorkódú autóm alapjáraton dadog. Találkozott már valaki ilyen hibával? Fordulaton szépen jár. Hibakód nincs. Több autószerelő csak csóválja a fejét. Linkelnék egy videót. Ugyan nem az én autóm, de teljesen ugyan ezt csinálja. Mintha az enyém lett volna feltöltve. 

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kovpet1983 írta:

Sziasztok! Z14Xep motorkódú autóm alapjáraton dadog. Találkozott már valaki ilyen hibával? Fordulaton szépen jár. Hibakód nincs. Több autószerelő csak csóválja a fejét. Linkelnék egy videót. Ugyan nem az én autóm, de teljesen ugyan ezt csinálja. Mintha az enyém lett volna feltöltve. 

 

Nem a twinport szelep zörög? Vagy ha az rossz az nem okoz rángatást? 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, kovpet1983 írta:

Sziasztok! Z14Xep motorkódú autóm alapjáraton dadog. Találkozott már valaki ilyen hibával? Fordulaton szépen jár. Hibakód nincs. Több autószerelő csak csóválja a fejét. Linkelnék egy videót. Ugyan nem az én autóm, de teljesen ugyan ezt csinálja. Mintha az enyém lett volna feltöltve. 

 

Vezérműlánc csere volt már?:huh:

 

 

Link to comment
Megosztás:

Bizony volt utána kezdte. 2 hete cserélte a szerelő. Jó volt az autó mikor elvittem hozzá. Állítása szerint szétszedés előtt már makogott. Nem hinném hogy twinport. Az egész karosszéria remeg. Megvádoltam a vezérlés cserét, de a szerelő határozottan állítja, hogy az nem csinálhatja, hiszen sablonnal csinálta. A kipufogó is dohog, olyan mikor a régi vasaknál gyújtás hiba volt.

Módosítva : kovpet1983
Link to comment
Megosztás:

50 perce, csicsó írta:

Vezérműlánc csere volt már?:huh:

 

 

Bizony volt komplett vezérműlánc csere, utána kezdte. 2 hete cserélte a szerelő. Jó volt az autó mikor elvittem hozzá. Állítása szerint szétszedés előtt már makogott. Nem hinném hogy twinport. Az egész karosszéria remeg. Megvádoltam a vezérlés cserét, de a szerelő határozottan állítja, hogy az nem csinálhatja, hiszen sablonnal csinálta. A kipufogó is dohog, olyan mikor a régi vasaknál gyújtás hiba volt. Indítás után 10 másodpercig jó, majd kezdi. a folytószelepet lehet hallani hogy kattog össze vissza.

Módosítva : kovpet1983
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nem Opeles kérdés., sajnos a Hyundai fórum megszűnt.....

Adott egy 2008-as dízel Hyundai i30, amivel nagyon keveset megyek, kb évi 4 e km-et.

A gyári előírás gázolajszűrő esetén 30 e km, a fenti futásteljesítmény tükrében érdemes 2 évente cseréltetni a gázolajszűrőt?

Módosítva : ginola
Link to comment
Megosztás:

1 perc, ginola írta:

Sziasztok

Nem Opeles kérdés., sajnos a Hyundai fórum megszűnt.....

Adott egy 2008-as dízel Hyundai i30, amivel nagyon keveset megyek, kb évi 4 e km-et.

A gyári előírás gázolajszűrő esetén 30 e km, a fenti futásteljesítmény tükrében érdemes 2 évente cseréltetni a gázolajszűrőt?

Szerintem üzemanyag szűrőre minden autónál csak kilométer futás van megadva és idő nincs, ez nem "romlik" meg mint az olaj-fékfolyadék. 

Link to comment
Megosztás:

Közben még néztem, hogy páran ajánlják a váltóolaj cseréjét, Hyundai esetében ez élettartam töltést ír a szervizkönyv, 75 e km van benne, érdemes ennek ellenére cserélni? Ha jól láttam  a váltóban is van szűrő, akkor azt is kéne vele cserélni a váltóolajjal egyetemben?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 22. at 9:14, ginola írta:

Közben még néztem, hogy páran ajánlják a váltóolaj cseréjét, Hyundai esetében ez élettartam töltést ír a szervizkönyv, 75 e km van benne, érdemes ennek ellenére cserélni? Ha jól láttam  a váltóban is van szűrő, akkor azt is kéne vele cserélni a váltóolajjal egyetemben?

ennyi kmnél nem nyúlnék hozzá. g astrára is élettartamot ír. Én ha addig meglesz a kocsi , 20 évesen agy 200e km felett cseréltetem.

most van benne 135e, ha így tolom 5 éven belül meg is lesz a 200e:D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
20 órája, Nferry írta:

Sziasztok!

Astra G műszerfalat mennyire nehéz kivenni?

Megoldható egyedül vagy inkább szerelőnek szóljak?

 

17 perce, csicso1976 írta:

Szia!

Szerintem nem nehéz,de nézd ezt meg!Csak az akksit kösd le előtte és úgy állj neki a légzsáknak!

 

Szerintem Ő a komplett műszerfalat szeretné kivenni. Nem csak a műszeregységet. Amúgy csak mellékesen mondom, hogy műszeregység kiszereléshez nem kell levenni a kormányról a légzsákot.

Műszerfal komplett kibontása szerintem nem egyszerű, és biztos hogy több órás munka akár egy gyakorlott szerelőnek is. Ha elég ügyes vagy és gyakorlatias tuti megoldható egyedül is, de én nem fognék bele ilyen mókába ha nagyon nem lenne muszáj.

Amúgy miért akarod kiszedni?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, kobraCode írta:

 

Szerintem Ő a komplett műszerfalat szeretné kivenni. Nem csak a műszeregységet. Amúgy csak mellékesen mondom, hogy műszeregység kiszereléshez nem kell levenni a kormányról a légzsákot.

Műszerfal komplett kibontása szerintem nem egyszerű, és biztos hogy több órás munka akár egy gyakorlott szerelőnek is. Ha elég ügyes vagy és gyakorlatias tuti megoldható egyedül is, de én nem fognék bele ilyen mókába ha nagyon nem lenne muszáj.

Amúgy miért akarod kiszedni?

Szia!

Azért szeretném kiszedni mert, bekerült egy 2 dines középkonzol, de beszerelés közben megsérült a műszerfal, ami szúrja a szemem... :(

 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Nferry írta:

Szia!

Azért szeretném kiszedni mert, bekerült egy 2 dines középkonzol, de beszerelés közben megsérült a műszerfal, ami szúrja a szemem... :(

 

Nem tudom mennyire sérült, de lehet érdemes elgondolkodnod rajta ér e annyit hogy ezért megbontsad az egész műszerfalat, vagy esetleg keresni valami "barkács" megoldást a javításra hogy ne szúrja a szemedet a sérülés.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, kobraCode írta:

Nem tudom mennyire sérült, de lehet érdemes elgondolkodnod rajta ér e annyit hogy ezért megbontsad az egész műszerfalat, vagy esetleg keresni valami "barkács" megoldást a javításra hogy ne szúrja a szemedet a sérülés.

Készítek egy képet, azon egyértelműbb lesz hogy mekkora/ milyen a sérülés.

" barkácsoláson" már gondolkodtam, de hátha majd lesz nektek is ötletetek, ha látjátok a képet. :)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

ATE féktárcsa (német gyártmány)+ATE betét (cseh gyártmány), 25ezer km után most jött elő, hogy cicerél jobbra kanyarodáskor az autó, egy ponton hozzáér a fékbetét. Elgörbült a jobb oldali tárcsa.... Félre nem húz fékezéskor, de folyamatosan hallom a köszörülést nagyobb kormánymozdulatnál. Ennyit a drága minőségről...

Módosítva : gedikart
  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gedikart írta:

ATE féktárcsa (német gyártmány)+ATE betét (cseh gyártmány), 25ezer km után most jött elő, hogy cicerél jobbra kanyarodáskor az autó, egy ponton hozzáér a fékbetét. Elgörbült a jobb oldali tárcsa.... Félre nem húz fékezéskor, de folyamatosan hallom a köszörülést nagyobb kormánymozdulatnál. Ennyit a drága minőségről...

Vidd vissza, ha már késő akkor maximum egy szabályozást tudok elképzelni rajta, egyből új betétekkel.....

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Handbrake írta:

Vidd vissza, ha már késő akkor maximum egy szabályozást tudok elképzelni rajta, egyből új betétekkel.....

Csak infóként írtam. Nem viszem vissza: Nem idén került beépítésre, nincs a szerelésről szakszerviz-számla, kiszerelés+szabályozás+visszaszerelés többe kerül, mint egy új tárcsa. Marad így.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, gezoli írta:

Megerősítem!

Hátöö... az "Így csináld..." biblia pedig említi, bár nem sokat: a G Astra 280mm-es hűtött első tárcsája új állapotában 25mm vastag, ez még szabályozás után is minimum 23mm kell hogy legyen, ha eléri a 22mm-t, akkor eldobós. 256mm-es tárcsánál 24, majd 22 és végül 21mm a  megfelelő adatok.

Link to comment
Megosztás:

15 perce, tgabika76 írta:

Hátöö... az "Így csináld..." biblia pedig említi, bár nem sokat: a G Astra 280mm-es hűtött első tárcsája új állapotában 25mm vastag, ez még szabályozás után is minimum 23mm kell hogy legyen, ha eléri a 22mm-t, akkor eldobós. 256mm-es tárcsánál 24, majd 22 és végül 21mm a  megfelelő adatok.

Igen, csak közte van a hűtés, tehát nem tömör 23mm-es a tárcsa. Ezért mondják azt, hogy nem illik szabályozni a hűtött tárcsákat. Szétrobbanhat a padon szabályozás közben.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 06. at 12:21, Nferry írta:

Készítek egy képet, azon egyértelműbb lesz hogy mekkora/ milyen a sérülés.

" barkácsoláson" már gondolkodtam, de hátha majd lesz nektek is ötletetek, ha látjátok a képet. :)

Képet készítettem, de nem vágom hogy lehet beszúrni ide... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.