Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

On 2018. 02. 04. at 23:25, AstryG írta:

Értem, az akkor kicsit másabb. Légszűrőháznál van gumibak? Nem is tudtam.

Van bizony, ha lóg, akkor meg berezeg meg ehhez-ahhoz hozzá is érhet és keresheted hogy mi zörög a motortérben... mire rájöttünk mi is anno...

https://cromax.hu/motor/levego_rendszer/legszurohaz_alkatreszei/legszurohaz_gumibak_opel_omega_b_astra_g_zafira_a_50883

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

Van bizony, ha lóg, akkor meg berezeg meg ehhez-ahhoz hozzá is érhet és keresheted hogy mi zörög a motortérben... mire rájöttünk mi is anno...

https://cromax.hu/motor/levego_rendszer/legszurohaz_alkatreszei/legszurohaz_gumibak_opel_omega_b_astra_g_zafira_a_50883

 

No de legalább ez az alkatrész nem olyan mint egy kicsike csavar és ahhoz képest nem olyan sok :happy: Vlhol a szűrőház alatt van ugye?

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Janó32 írta:

Igen, az szűrőház alsó darabját rögzíti a karosszériához, elöl 1db hátul 2db. 

Köszönöm! :icon13: Megstírölöm őket milyen állapotban vannak. Viszont ha már rezgés. Az első motortartó bak az tuti cserés, teljesen szétrepedt a gumi része. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 06. at 21:48, Geopake írta:

Kicseréltem a gyertyákat de maradt a 0354 hibakód.Mi a következő,trafó ? Néha rángat egy kicsit de csak főleg reggel melóba menet.Hazafelé semmi baja.Lehet csak nem akar dolgozni menni mint én ? :)

 

Valami változás történt azóta?

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

Eljött a komplett vezérlés csere ideje (szíj, görgők, feszítő, vízpumpa). 

Ti milyen márkákat javasolnátok? Személy szerint a contitech-hel és az skf-fel szimpatizálok.

Ezzel kapcsolatban még az lenne a kérdésem, hogy a motornak, hol van ideális emelés pontja? Ugye motortartó bakot meg kel bontani a szíj kiszedés/berakásához.

Egyúttal cserélem a termosztátot. A legtöbb embertől a wahlert hallom mint megbízható márkát. Esetleg egyéb alternatíva, vagy maradjak én is ennél?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Fulmen írta:

Szép napot!

Eljött a komplett vezérlés csere ideje (szíj, görgők, feszítő, vízpumpa). 

Ti milyen márkákat javasolnátok? Személy szerint a contitech-hel és az skf-fel szimpatizálok.

Ezzel kapcsolatban még az lenne a kérdésem, hogy a motornak, hol van ideális emelés pontja? Ugye motortartó bakot meg kel bontani a szíj kiszedés/berakásához.

Egyúttal cserélem a termosztátot. A legtöbb embertől a wahlert hallom mint megbízható márkát. Esetleg egyéb alternatíva, vagy maradjak én is ennél?

A válaszokat előre is köszönöm!

Hali. Én is most csereltettem komplett vezérlést ,contritech került bele.

Elotte skf volt, majdnem 6 év és 40.000km - ig! Szerelő azt mondta már szóltak a görgők meg a vizpumpa. Amúgy nem hallatszott amikor járt az autó, de kézzel megporgetve már van hangjuk. :)

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Fulmen írta:

Szép napot!

Eljött a komplett vezérlés csere ideje (szíj, görgők, feszítő, vízpumpa). 

Ti milyen márkákat javasolnátok? Személy szerint a contitech-hel és az skf-fel szimpatizálok.

Ezzel kapcsolatban még az lenne a kérdésem, hogy a motornak, hol van ideális emelés pontja? Ugye motortartó bakot meg kel bontani a szíj kiszedés/berakásához.

Egyúttal cserélem a termosztátot. A legtöbb embertől a wahlert hallom mint megbízható márkát. Esetleg egyéb alternatíva, vagy maradjak én is ennél?

A válaszokat előre is köszönöm!

Nekem is cserélni kell nemsokára a vezérlést.Én GM et szoktam venni nem tudom ki gyártja.Most is az van benne.Termosztátot egy hete cseréltem letört a műanyag pipa róla.Jó hogy itthon vettem észre mikor cseréltem a gyertyát.Azt is GM et vettem a Cromaxba.13.020 Ft.Még a gyári volt benne :)

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Geopake írta:

Nekem is cserélni kell nemsokára a vezérlést.Én GM et szoktam venni nem tudom ki gyártja.Most is az van benne.Termosztátot egy hete cseréltem letört a műanyag pipa róla.Jó hogy itthon vettem észre mikor cseréltem a gyertyát.Azt is GM et vettem a Cromaxba.13.020 Ft.Még a gyári volt benne :)

Esetleg a motor emelés/bakolás pontjára van tipped?

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Janó32 írta:

Biztosan jó ötlet ennyi kérdőjel mellett házilag nekifogni egy teljes vezérlés cserének? Azért ez a motorba is kerülhet ha nem jól sikerül.... 

Ez az egyetlen kérdőjel. Még mindig jobban bízok magamban, mint bármelyik szervizben. Legalább tudom, hogy minden adott nyomatékra lett húzva amennyire kell és nem állítódik el semmi, ha odafigyelek. Azért ez nem egy akkora ördöglakat, csak figyelni kell és nem kapkodni.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

15 órája, Fulmen írta:

Ez az egyetlen kérdőjel. Még mindig jobban bízok magamban, mint bármelyik szervizben. Legalább tudom, hogy minden adott nyomatékra lett húzva amennyire kell és nem állítódik el semmi, ha odafigyelek. Azért ez nem egy akkora ördöglakat, csak figyelni kell és nem kapkodni.

Csak azzal hogy Te építed be az alkatrészeket már le is zártad bárni garancia/szavatossági jog lehetőségét... Figyelembe véve hogy manapság már a prémiumnak nevezett alkatrészek közt is egyre több a gyári hibás (pl SKF vizpumpa), így van benne bőven extra rizikó. Mert nem kell Neked mondjuk egy foggal elrakni a vezérlést, elég csak ha csepegni kezd a vizpumpa a szíjra ami ettől átugorhat. Nem tudsz senkinél panasszal élni. Egy szerelő/szerviz esetén azért van esély valami kevésbé fájó (költséges) megoldás megtalálására. Pont emiatt legutóbb márkaszervizben cseréltettem vezérlést. Mondjuk azóta eltelt több mint 4 év és nekem is érik a csere ideje... Esetemben 4év/60k km az intervallum, szeptemberben volt 4 éve de km-ben kb 27k km van benne... Én a csere munkadíj 20k költségén ezt a rizikót nem vállalom be, mert egy átugrott vezérlés 150ezres kárt minimum csinál.... De nem vagyunk egyformák. Nem ördöglakat persze, csak hiszem h az autószerelő szakma arról szól h rutinból tud olyan fogásokat/tudni valókat amit egy halandó nem és ebből nem kis gond lehet. Persze lehet hogy az én szemléletemmel van baj, miszerint a pék süssön kenyeret, az ács javítson tetőt, kőműves építsen házat, az autószerelő meg javítson autót, elvégre azért vannak a szakmák hogy az adott területen a megfelő hozzáértés és rutin meglegyen. Persze sajnos a mi országunkban a villanyszerelő kerítést épít, a kőműves villanyt köt be, a pék autóriasztót szerel, aztán vagy sikerül vagy nem...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Csak azzal hogy Te építed be az alkatrészeket már le is zártad bárni garancia/szavatossági jog lehetőségét... Figyelembe véve hogy manapság már a prémiumnak nevezett alkatrészek közt is egyre több a gyári hibás (pl SKF vizpumpa), így van benne bőven extra rizikó. Mert nem kell Neked mondjuk egy foggal elrakni a vezérlést, elég csak ha csepegni kezd a vizpumpa a szíjra ami ettől átugorhat. Nem tudsz senkinél panasszal élni. Egy szerelő/szerviz esetén azért van esély valami kevésbé fájó (költséges) megoldás megtalálására. Pont emiatt legutóbb márkaszervizben cseréltettem vezérlést. Mondjuk azóta eltelt több mint 4 év és nekem is érik a csere ideje... Esetemben 4év/60k km az intervallum, szeptemberben volt 4 éve de km-ben kb 27k km van benne... Én a csere munkadíj 20k költségén ezt a rizikót nem vállalom be, mert egy átugrott vezérlés 150ezres kárt minimum csinál.... De nem vagyunk egyformák. Nem ördöglakat persze, csak hiszem h az autószerelő szakma arról szól h rutinból tud olyan fogásokat/tudni valókat amit egy halandó nem és ebből nem kis gond lehet. Persze lehet hogy az én szemléletemmel van baj, miszerint a pék süssön kenyeret, az ács javítson tetőt, kőműves építsen házat, az autószerelő meg javítson autót, elvégre azért vannak a szakmák hogy az adott területen a megfelő hozzáértés és rutin meglegyen. Persze sajnos a mi országunkban a villanyszerelő kerítést épít, a kőműves villanyt köt be, a pék autóriasztót szerel, aztán vagy sikerül vagy nem...

Az a probléma hogy ha hibás alkatrész miatt oda a motor a szerelő rá fogja tolni a balhét a gyártóra, első körben az üzletre ahol vette. Márkaszervízzel egy kicsit könnyebb lesz, de szervíze válogatja. Azt mondtam már hogy textilvegyészként házakat építettem? 

2764461-20180211-xRta8f.jpg

Persze nyilván igazad van, csak úgy eszembe jutott. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Segítséget szeretnék hátsó fékbetét cseréhez .

Az autó adatai Astra G Caravan Z18XE 2004 .

Első féknyereg : GM Ate FN3 57/25 .

Hátsó féknyereg : Lucas (36) .

Jelenleg még a gyári beépítésű fékbetét van benne, amin 23417 (4K1) felirat van .

Textar fékbetétet akarok venni bele, van is ilyen 23417 típusú Textar fékbetét, de ez alatt van még több altípus is .

Na ezek közt már képtelen vagyok eligazodni .

Tehát a kérdés az, hogyha Textar 23417 típusú betétet akarok, akkor pontosabban melyik altípusát válasszam amely tökéletesen passzol az autóm hátsó féknyergéhez ?

Köszi !

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Csak azzal hogy Te építed be az alkatrészeket már le is zártad bárni garancia/szavatossági jog lehetőségét... Figyelembe véve hogy manapság már a prémiumnak nevezett alkatrészek közt is egyre több a gyári hibás (pl SKF vizpumpa), így van benne bőven extra rizikó. Mert nem kell Neked mondjuk egy foggal elrakni a vezérlést, elég csak ha csepegni kezd a vizpumpa a szíjra ami ettől átugorhat. Nem tudsz senkinél panasszal élni. Egy szerelő/szerviz esetén azért van esély valami kevésbé fájó (költséges) megoldás megtalálására. Pont emiatt legutóbb márkaszervizben cseréltettem vezérlést. Mondjuk azóta eltelt több mint 4 év és nekem is érik a csere ideje... Esetemben 4év/60k km az intervallum, szeptemberben volt 4 éve de km-ben kb 27k km van benne... Én a csere munkadíj 20k költségén ezt a rizikót nem vállalom be, mert egy átugrott vezérlés 150ezres kárt minimum csinál.... De nem vagyunk egyformák. Nem ördöglakat persze, csak hiszem h az autószerelő szakma arról szól h rutinból tud olyan fogásokat/tudni valókat amit egy halandó nem és ebből nem kis gond lehet. Persze lehet hogy az én szemléletemmel van baj, miszerint a pék süssön kenyeret, az ács javítson tetőt, kőműves építsen házat, az autószerelő meg javítson autót, elvégre azért vannak a szakmák hogy az adott területen a megfelő hozzáértés és rutin meglegyen. Persze sajnos a mi országunkban a villanyszerelő kerítést épít, a kőműves villanyt köt be, a pék autóriasztót szerel, aztán vagy sikerül vagy nem...

Az anyagi része érdekel a legkevésbé dolognak. Nem ezen spórolnék.  Marhára érdekel az autószerelés hobbi szinten. Tök jó dolognak tartom, hogy ma sokkal könnyebb egy ilyen dologba bele ásni magunkat, mint mondjuk 10-15 éve volt. Vonz a kihívás része is, mert nagyszerű, ha az ember egy ilyen kicsit komplikáltabb dolgot is el tud végezni maga. Ja és inkább addig tesztelem a "tehetségem" míg egy milliót se érő autóm van. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem érdekelne, hogy ha kukáznám a motort, csak egy j vagy k astrán már tuti nem állnék neki a dolognak. Szerintem kicsit fekete-fehéren látod a dolgokat, de ez már egyéni vélemény, vagy elvi kérdés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, AstraCDX írta:

Sziasztok !

Segítséget szeretnék hátsó fékbetét cseréhez .

Az autó adatai Astra G Caravan Z18XE 2004 .

Első féknyereg : GM Ate FN3 57/25 .

Hátsó féknyereg : Lucas (36) .

Jelenleg még a gyári beépítésű fékbetét van benne, amin 23417 (4K1) felirat van .

Textar fékbetétet akarok venni bele, van is ilyen 23417 típusú Textar fékbetét, de ez alatt van még több altípus is .

Na ezek közt már képtelen vagyok eligazodni .

Tehát a kérdés az, hogyha Textar 23417 típusú betétet akarok, akkor pontosabban melyik altípusát válasszam amely tökéletesen passzol az autóm hátsó féknyergéhez ?

Köszi !

Üdv.

Astra

Unix,Bárdi,Cromax  webshopokban ki tudod választani egyértelműen az ismert adatok alapján(gyártás dátum,alvázszám,i Lucas,akuszikus kopásérzékelövel,fékbetét méretei)

Féktárcsa jó még?Gondolom az is gyári még,én cserélném...

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.