Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

On 2018. 02. 11. at 18:00, Fulmen írta:

Az anyagi része érdekel a legkevésbé dolognak. Nem ezen spórolnék.  Marhára érdekel az autószerelés hobbi szinten. Tök jó dolognak tartom, hogy ma sokkal könnyebb egy ilyen dologba bele ásni magunkat, mint mondjuk 10-15 éve volt. Vonz a kihívás része is, mert nagyszerű, ha az ember egy ilyen kicsit komplikáltabb dolgot is el tud végezni maga. Ja és inkább addig tesztelem a "tehetségem" míg egy milliót se érő autóm van. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem érdekelne, hogy ha kukáznám a motort, csak egy j vagy k astrán már tuti nem állnék neki a dolognak. Szerintem kicsit fekete-fehéren látod a dolgokat, de ez már egyéni vélemény, vagy elvi kérdés.

Én ugyan így vagyok ezzel! :) 

Én akartam kicserélni az enyémen is, de végül idő hiány miatt nem vágtam bele, Majd legközelebb.

Az a baj hogy a szerelők tesznek rá, hogy mi hány NM el legyen lehuzva rutinból csinálják, érzésre(tisztelet a kivételnek)!

Autodatából megvan hozzá a leírás ha érdekel, lépésről lépésre, mit mennyivel kell lehúzni! 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, goose írta:

Én ugyan így vagyok ezzel! :) 

Én akartam kicserélni az enyémen is, de végül idő hiány miatt nem vágtam bele, Majd legközelebb.

Az a baj hogy a szerelők tesznek rá, hogy mi hány NM el legyen lehuzva rutinból csinálják, érzésre(tisztelet a kivételnek)!

Autodatából megvan hozzá a leírás ha érdekel, lépésről lépésre, mit mennyivel kell lehúzni! 

Autodatát hol lehet meglelni, ahol ezek a leírások fel lelhetők?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 13. at 18:11, goose írta:

Én ugyan így vagyok ezzel! :) 

Én akartam kicserélni az enyémen is, de végül idő hiány miatt nem vágtam bele, Majd legközelebb.

Az a baj hogy a szerelők tesznek rá, hogy mi hány NM el legyen lehuzva rutinból csinálják, érzésre(tisztelet a kivételnek)!

Autodatából megvan hozzá a leírás ha érdekel, lépésről lépésre, mit mennyivel kell lehúzni! 

Szívesen megnézném azt a leírást. Köszönöm!

Számos útmutatóval találkoztam, de  azért nem árt még egyet elolvasni, hátha van valami új vagy alternatív megoldás

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On ‎2018‎.‎02‎.‎15‎. at 7:15, Fulmen írta:

Szívesen megnézném azt a leírást. Köszönöm!

Számos útmutatóval találkoztam, de  azért nem árt még egyet elolvasni, hátha van valami új vagy alternatív megoldás

Ezen a weboldalon megtalálod, hogy mire lehet hivatalosan előfizetni (árakkal). Amiről szó volt, az a TIS. Nem mai autók ezek. Nagyon sok minden felkerült az internetre, ha nem is a legújabb változatban, csak keresni kell.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 25. at 19:12, Tarcsika írta:

Sziasztok! 3 napja lettek cserélve a trapéz gömbfejek+első stabilizátor pálcák! Kérdésem az lenne hogy ilyenkor kell e futómű állításra vinni az autót? A kormányösszekötő gömbfej nem lett cserélve! 

Elmeletileg nem kell, de egy futomu allitas kb 6000 Ft, egy felrekopott gumi ennel dragabb es igy legalabb megnyugtatnak.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Krajcso írta:

Elmeletileg nem kell, de egy futomu allitas kb 6000 Ft, egy felrekopott gumi ennel dragabb es igy legalabb megnyugtatnak.

Köszi! Elvittem! 5000ért beállították, de 90-100km/h-nál így is sétálgat! Megnyugtattak, hogy a lengéscsillapító+toronycsapágyak is cserések! 106k! (TRW lengéscsillapítók+Komplett lemförder csapágyak, gumiszilentek lesznek belerakva!) Remélem jó pár évig nem lesz vele gond!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Tarcsika írta:

Köszi! Elvittem! 5000ért beállították, de 90-100km/h-nál így is sétálgat! Megnyugtattak, hogy a lengéscsillapító+toronycsapágyak is cserések! 106k! (TRW lengéscsillapítók+Komplett lemförder csapágyak, gumiszilentek lesznek belerakva!) Remélem jó pár évig nem lesz vele gond!

Uh, sajnalom. Soknak tűnik az összeg elsőre, de sajnos a minőségi ennyi. Nekem Bilstein van elől 6 éve (120.000km) az is elég húzós volt, de azóta nem kellett bántani :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

elérkezett az idő, hogy a Z14XEP-ből 12 év és 150e km után kidobjuk a gyári vezérlést. Ti milyen márkát ajánlanátok? Tömítésekből GM csomagolásút vegyek, vagy pl. egy elring is jó lesz? A vízpumpám is gyári, viszont semmi baja, nem folyik sehol. Ennek ellenére kidobjam belőle azt is, vagy maradjon? Picit tartok attól, hogy egy utángyártott hamarabb tönkremegy majd, mint amíg még bírná a gyári.

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, peacetrang írta:

Sziasztok,

elérkezett az idő, hogy a Z14XEP-ből 12 év és 150e km után kidobjuk a gyári vezérlést. Ti milyen márkát ajánlanátok? Tömítésekből GM csomagolásút vegyek, vagy pl. egy elring is jó lesz? A vízpumpám is gyári, viszont semmi baja, nem folyik sehol. Ennek ellenére kidobjam belőle azt is, vagy maradjon? Picit tartok attól, hogy egy utángyártott hamarabb tönkremegy majd, mint amíg még bírná a gyári.

 

Akkor vegyél bele gyárit.

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, peacetrang írta:

Sziasztok,

elérkezett az idő, hogy a Z14XEP-ből 12 év és 150e km után kidobjuk a gyári vezérlést. Ti milyen márkát ajánlanátok? Tömítésekből GM csomagolásút vegyek, vagy pl. egy elring is jó lesz? A vízpumpám is gyári, viszont semmi baja, nem folyik sehol. Ennek ellenére kidobjam belőle azt is, vagy maradjon? Picit tartok attól, hogy egy utángyártott hamarabb tönkremegy majd, mint amíg még bírná a gyári.

 

És miért kell cserélni?van már hangja a láncnak esetleg?

Ha már szét lesz szedve én cserélném a vizpumpát is meg a termosztátot is ha még nem volt.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csicsó írta:

És miért kell cserélni?van már hangja a láncnak esetleg?

Ha már szét lesz szedve én cserélném a vizpumpát is meg a termosztátot is ha még nem volt.

Nem volt még semmi cserélve, se vízpumpa se termosztát, se semmi, minden gyári benne, teljesen szépen csendesen jár, viszont a hengerfej alól folyik a vizem sajnos. Először úgy tűnt, hogy az EGR szelep tömítés adta meg magát, de most már kiderült, hogy nem, annak a cseréje nem volt elég. És ha már levesszük a hengerfejet, nem szeretném úgy visszarakni, hogy nem cserélünk vezérlést.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, peacetrang írta:

Nem volt még semmi cserélve, se vízpumpa se termosztát, se semmi, minden gyári benne, teljesen szépen csendesen jár, viszont a hengerfej alól folyik a vizem sajnos. Először úgy tűnt, hogy az EGR szelep tömítés adta meg magát, de most már kiderült, hogy nem, annak a cseréje nem volt elég. És ha már levesszük a hengerfejet, nem szeretném úgy visszarakni, hogy nem cserélünk vezérlést.

Ha még megtartod pár évig akkor rendben,de ha nem tervezel vele hosszabbtávra akkor meggondolandó sztem...

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

44 perce, peacetrang írta:

Nem volt még semmi cserélve, se vízpumpa se termosztát, se semmi, minden gyári benne, teljesen szépen csendesen jár, viszont a hengerfej alól folyik a vizem sajnos. Először úgy tűnt, hogy az EGR szelep tömítés adta meg magát, de most már kiderült, hogy nem, annak a cseréje nem volt elég. És ha már levesszük a hengerfejet, nem szeretném úgy visszarakni, hogy nem cserélünk vezérlést.

Én a helyedben se a vízpumpát se a termosztátot nem cserélném. A gyári alkatrésznél nincs jobb minőségben! Szerelőm tanácsolta nekem is ezt, és nagyon megbízható ha valakinek lehet hinni hát neki igen. Az ó autójában már 200e km fölött jár a vízpumpa és köszöni semmi baja.... 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, kobraCode írta:

Én a helyedben se a vízpumpát se a termosztátot nem cserélném. A gyári alkatrésznél nincs jobb minőségben! Szerelőm tanácsolta nekem is ezt, és nagyon megbízható ha valakinek lehet hinni hát neki igen. Az ó autójában már 200e km fölött jár a vízpumpa és köszöni semmi baja.... 

Anno Uhuhuval tárgyaltam ez ügyben (régi MOTE-sok ismerik, a lényeg hogy akkor épp márkaszervizben dolgozott), ő azt javasolta hogy minden második vezérléscserénél (szíjas motorról volt szó) érdemes cserélni a vízpumpát akkor is ha semmi baja, egyszerűen azért mert nem jelent akkora pluszköltséget alkatrészben, mint amennyi bosszúságot és költségnövekedést okoz a vezérlés újabb lebontása esetlegesen pár hónappal később amikor megadja magát az addig hibátlan gyári vízpumpa. Természetesen én is gyárit vennék a vízpumpából is (bár állítólag az SKF is vállalható), de ennyit megér a nyugalom szerintem.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Anno Uhuhuval tárgyaltam ez ügyben (régi MOTE-sok ismerik, a lényeg hogy akkor épp márkaszervizben dolgozott), ő azt javasolta hogy minden második vezérléscserénél (szíjas motorról volt szó) érdemes cserélni a vízpumpát akkor is ha semmi baja, egyszerűen azért mert nem jelent akkora pluszköltséget alkatrészben, mint amennyi bosszúságot és költségnövekedést okoz a vezérlés újabb lebontása esetlegesen pár hónappal később amikor megadja magát az addig hibátlan gyári vízpumpa. Természetesen én is gyárit vennék a vízpumpából is (bár állítólag az SKF is vállalható), de ennyit megér a nyugalom szerintem.

Köszi a válaszokat! És vezérléssel kapcsolatban esetleg valakinél tapasztalat? Amit tudni kell, hogy úgy alakult, hogy az eddig sem túl sokat futott autó most még kevesebbet van használatban, ez olyan 8-10e km/évet jelent az eddigi 15ezer helyett. Vajon ilyen kevés futás mellett is megéri ragaszkodni a gyárihoz?

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 27. at 17:27, Krajcso írta:

Uh, sajnalom. Soknak tűnik az összeg elsőre, de sajnos a minőségi ennyi. Nekem Bilstein van elől 6 éve (120.000km) az is elég húzós volt, de azóta nem kellett bántani :)

Nos ki lettek cserélve az első lengéscsillapítók és a toronycsapágyak, toronyszilentek! Könyebb lett kormányozni a kocsit! Az autó eleje magasabb lett! Tehát nagyobb a rés a gumi és a kerékjárati ív között! Ez normális? Am az autó még mindig úszkál! Előzésnél belibben és alig tudom visszafogni! Stab pálcák és trapéz gömbfejek cserélve! Nem nagyon tudnak mit mondani a szerelők mert elvileg rendben van minden! Rengeteg új futóműalkatrészt kapott az autó! De sztem még rászánom azt az 50k-t és komplett új lengőkarokat+hátsó lengéscsillapítókat és híd szilenteket rakatok bele! Utána futóműállítás! Ha így sem lesz jó akkor rakok egy téglát a gázpedálra és irány a tisza!:D

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tarcsika írta:

Nos ki lettek cserélve az első lengéscsillapítók és a toronycsapágyak, toronyszilentek! Könyebb lett kormányozni a kocsit! Az autó eleje magasabb lett! Tehát nagyobb a rés a gumi és a kerékjárati ív között! Ez normális? Am az autó még mindig úszkál! Előzésnél belibben és alig tudom visszafogni! Stab pálcák és trapéz gömbfejek cserélve! Nem nagyon tudnak mit mondani a szerelők mert elvileg rendben van minden! Rengeteg új futóműalkatrészt kapott az autó! De sztem még rászánom azt az 50k-t és komplett új lengőkarokat+hátsó lengéscsillapítókat és híd szilenteket rakatok bele! Utána futóműállítás! Ha így sem lesz jó akkor rakok egy téglát a gázpedálra és irány a tisza!:D

Szerintem most kellene futóművet állítani ha még nem volt . Ha nincs meg a az összetartás az autó kóvályog az úton állandóan kormányozni kell. A gólyaláb 3 ponton van bekötve: a talpas, ( alsó trapézgömbfej) a toronyszilent, és a kormányösszekötő gömbfej. Ha mindhármat ( de akár ezek közül csak egyet) kicseréled kell az állítás. Ezen kívül nem tudom, nálatok a kormányösszekötő belső fele hogyan csatlakozik a kormányműhöz, ha ott is van szilent, az is okozhat kóválygást, de akkor a kormány holtjáték is nagy. 

Link to comment
Megosztás:

On 3/2/2018 at 15:00, zotya975 írta:

Szerintem most kellene futóművet állítani ha még nem volt . Ha nincs meg a az összetartás az autó kóvályog az úton állandóan kormányozni kell. A gólyaláb 3 ponton van bekötve: a talpas, ( alsó trapézgömbfej) a toronyszilent, és a kormányösszekötő gömbfej. Ha mindhármat ( de akár ezek közül csak egyet) kicseréled kell az állítás. Ezen kívül nem tudom, nálatok a kormányösszekötő belső fele hogyan csatlakozik a kormányműhöz, ha ott is van szilent, az is okozhat kóválygást, de akkor a kormány holtjáték is nagy. 

Pontosan ez az eset állt fenn nálam is. A futóműves azt mondta egyetlen fordulatot kellett a nyomtávrudon állítani, mégis teljesen más lett az autó stabilitása.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Krajcso írta:

Pontosan ez az eset állt fenn nálam is. A futóműves azt mondta egyetlen fordulatot kellett a nyomtávrudon állítani, mégis teljesen más lett az autó stabilitása.

Amikor cseréltem hiába mértem meg tolómérővel a távolságot, és hiába tettem be ugyanolyan gömbfejet mint a régi volt, mégis állítani kellett.

2781489-20180305-TzuWyl.jpg

Azért széttekertem , és megzsíroztam a menetes részeket, ne ott kellejen neki kínlódni a kerékjáratban.  Amúgy azért van ott a fúrógép, mert a régi csavarja kapásból letört, és ki kellett fúrni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 02. at 15:00, zotya975 írta:

Szerintem most kellene futóművet állítani ha még nem volt . Ha nincs meg a az összetartás az autó kóvályog az úton állandóan kormányozni kell. A gólyaláb 3 ponton van bekötve: a talpas, ( alsó trapézgömbfej) a toronyszilent, és a kormányösszekötő gömbfej. Ha mindhármat ( de akár ezek közül csak egyet) kicseréled kell az állítás. Ezen kívül nem tudom, nálatok a kormányösszekötő belső fele hogyan csatlakozik a kormányműhöz, ha ott is van szilent, az is okozhat kóválygást, de akkor a kormány holtjáték is nagy. 

Nos kiderült egy alapos vizsgálat után, hogy a kormányösszekötők miatt volt minden nemű imbolygás! Külső, belső összekotőket cserélni kellett! De hogy legyen egy kis csavar is a dologban az astrakat két fajta kormányművel szerelték! TRW és Delphi! Gondoltam delphi a fűtés rendszer akkor delphi a kormánymű is! (A lóf@szt) Persze hogy TRW! Egyébként utólag rájöttem hogyan lehet legegyszerűbben kideríteni! A TRW-nek a szervószivattyú tartálya kis tömzsi, és rá is van írva! A delphinek hosszú a nyaka! Itt alkatrészekben a közép kategóriát választottam! Mapco remélem kibír pár évet!

Módosítva : Tarcsika
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

57 perce, Tarcsika írta:

...hogy legyen egy kis csavar is a dologban az astrakat két fajta kormányművel szerelték! TRW és Delphi! 

Hát az a helyzet hogy ami a gyártókat illeti, valóban ez a két típus különböztethető meg, de azért ennél többféle kormánymű létezett az Astrákhoz:

  1. Delphi
  2. TRW 1. generációs
  3. TRW 2. generációs régi típus
  4. TRW 2. generációs új típus

Ez eddig összesen négy féle , de érdekességképpen megjegyzem hogy jobbkormányos piacra volt még egy "csökkentett erőszükségletű" kormánymű is, ezt jellemzően az olyan Délkelet-ázsiai piacokra szánták mint Thaiföld és Malajzia, mert az ottani kistermetű embereknek (főleg a nőknek) gondot okoz a nálunk megszokott szervókormány eltekerése, nincs elég erejük hozzá.:blush:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Hát az a helyzet hogy ami a gyártókat illeti, valóban ez a két típus különböztethető meg, de azért ennél többféle kormánymű létezett az Astrákhoz:

  1. Delphi
  2. TRW 1. generációs
  3. TRW 2. generációs régi típus
  4. TRW 2. generációs új típus

Ez eddig összesen négy féle , de érdekességképpen megjegyzem hogy jobbkormányos piacra volt még egy "csökkentett erőszükségletű" kormánymű is, ezt jellemzően az olyan Délkelet-ázsiai piacokra szánták mint Thaiföld és Malajzia, mert az ottani kistermetű embereknek (főleg a nőknek) gondot okoz a nálunk megszokott szervókormány eltekerése, nincs elég erejük hozzá.:blush:

Az unixnál a rendszer szerencsére csak 2 fajtát hozott fel az autó adatai alapján! Az hogy első, vagy második generációs, régi vagy új típusú, azt gondolom alapból ki tudta szűrni a program évjárat, motorkód, stb. alapján!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.