Jump to content
tilona

Astra G szervízelés

Recommended Posts

13 órája, kisapo írta:

Köszönöm a tippeket.

Igen az olajnyomás állítja a láncfeszítőt. Viszont úgy veszem ki, hogy indítás utáni pillanatban egyértelműen csörög a lánc, ahogy korábban írtam, de ez is csak nyitott motorháztetőnél vehető ki, annyira jelentéktelen (szerintem). A dízeles ketyegés a bemelegedéssel folyamatosan erősebb és ez nem ugyanaz a hang mint indításkor. Újra indításnál is dízeles hangja van, ha nem hűl le teljesen a motor. Ha pl.: félig melegen indítom újra akkor halkabb és ahogy bemelegedik felerősödik. Első 6500 km olaj van az autóban, nincs fogyás. Motor tér is száraz. 

Még esetleg arra gondoltam, hogy az előző tulaj egyszer valamikor nem cserélt időben olajat és akkor károsodhatott valami, csak nem tudom, hogy ilyen esetben mi mehet tönkre.

Szerintem kábé semmi. Úgysem lehet számszerűleg meghatározni hogy az adott olajat pontosan mikor kell cserélni, kimondunk egy X időt és Y kilométert és akkor cseréljük. Csak ebbe nincs belekalkulálva a használat módja sem, hogy valaki sokat megy városban hideg motorral, rövid távokat vagy pályázik állandóan.  

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On ‎2019‎.‎03‎.‎18‎. at 19:16, freddy_ írta:

Nem kapott műszakit az autóm, amelynek az egyik oka a feltehetően vezérműházfedéltől jövő olajfolyás. (Az olaj tényleg fogy a motorból - egészséges keretek között -, de egyetlen csepp olajat sem láttam az autó alatt, szerintem határeset.) Egy motormosással és a műszaki előtt történő törölgetéssel talán átlökdösöm, de végleges megoldás kellene.
Sajnos az egyik magyar Opel márkaszerviz 2017-ben a főtengelyszimmering cseréje miatt kalapáccsal és a vezérműházfedélnek támasztott feszítővasakkal kalapálta le az éjkszíjtárcsám. Azóta egyre jobban szivárog az olaj, amíg eljutott eddig az állapotig. El lehet úgy deformálni a vezérműházfedelet, hogy új tömítés sem tömíti el, tehát vezérműházfedél csere is szükségessé válik?

Házilag, akna nélkül (emelő, esetleg rámpa használatával) megoldható a vezérműházfedél levétele, tömítés cseréje vagy felejtsem el? Ha szervizzel csináltatom, attól tartok összekapkodják, a rárohadt tárcsákat szétkalapálják, mert a legtöbb helyen már nincs idő ésszel nekiállni és az alapvető lehúzószerszámokat sem veszik meg.

Senkinek sincs ötlete? Elvinném szerelőhöz akár több száz kilométterre (Budapestre), ha lenne egy megbízható ember...

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás: