Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

Tegnap hatalmasat szívtam! Történt, hogy pár napot kint állt az autóm, s közben volt eső is, és észrevettem, hogy beázik a csomagtartóm!! Óó hogyaza!! Elkezdtem nyomozni, bontani. Baloldalt, volt vizes az alsó filc, meg az elsősegély doboz ürege is vizes volt, meg felette is. Kédert levettem egy jó szakaszon, kitakarítottam a dzsuvát. Közben lebontottam baloldalt minden kárpitot is. Kannából locsoltam a kérdéses részt, de csak befolyt valahol. Több óra kinlódás után kijött a párom, és aztmondja, bakker ott folyik be a viz ahol a vezeték bemegy a kaszniba, bal fent. Oo, s tényleg igaza volt, (ezért is érdemes nőt tartani :-) )! Az a gumi gégecső ahol bemegy az kaszniba, az lötyög az idő vasfogától, meg ugye felnyitva a hátsó ajtót oda folyik a viz is és belül végigfolyva a kaszniba a csomagtartóba landolt. Kap majd vmi nem ecetes szilót, oszt kész! Csak azért irtam le ilyen hosszan, ha másnál is vizes csomitartó bal fele, itt kezdjen el kutakodni!

  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

6 órája, oggy írta:

Tegnap hatalmasat szívtam! Történt, hogy pár napot kint állt az autóm, s közben volt eső is, és észrevettem, hogy beázik a csomagtartóm!! Óó hogyaza!! Elkezdtem nyomozni, bontani. Baloldalt, volt vizes az alsó filc, meg az elsősegély doboz ürege is vizes volt, meg felette is. Kédert levettem egy jó szakaszon, kitakarítottam a dzsuvát. Közben lebontottam baloldalt minden kárpitot is. Kannából locsoltam a kérdéses részt, de csak befolyt valahol. Több óra kinlódás után kijött a párom, és aztmondja, bakker ott folyik be a viz ahol a vezeték bemegy a kaszniba, bal fent. Oo, s tényleg igaza volt, (ezért is érdemes nőt tartani :-) )! Az a gumi gégecső ahol bemegy az kaszniba, az lötyög az idő vasfogától, meg ugye felnyitva a hátsó ajtót oda folyik a viz is és belül végigfolyva a kaszniba a csomagtartóba landolt. Kap majd vmi nem ecetes szilót, oszt kész! Csak azért irtam le ilyen hosszan, ha másnál is vizes csomitartó bal fele, itt kezdjen el kutakodni!

:-)

Én is általában ha valamit keresek, tuti hogy ott van az orrom előtt, de csak az asszony szemének látható :)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 25. at 20:22, tgabika76 írta:

Hogyne:

domelight.JPG

Sőt ebben még a gyári riasztó ultrahangos szenzorai is benne vannak (amúgy nekem is ilyen van)

 

Sziasztok!

Építettem be én is. Olyan problémám lenne vele, hogy néha indításkor a bal (tehát a vezetőoldali) olvasólámpa bekapcsol.

Találkoztatok már efféle jelenséggel?

 

Előre is köszi a választ!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 30. at 8:51, jamies írta:

Sziasztok!

Építettem be én is. Olyan problémám lenne vele, hogy néha indításkor a bal (tehát a vezetőoldali) olvasólámpa bekapcsol.

Találkoztatok már efféle jelenséggel?

 

Előre is köszi a választ!

Üdv.

Rosszul  van be kötve Búék!

 

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, jamies írta:

Szia!

 

B.Ú.É.K.! így kötöttem be. működik minden ,csak az autó első indításkor bekapcsol a bal olvasó.

 

1880759-20150617-4aTN1j.jpg

Nekem ugyanígy van bekötve és hiba nélkül működik.

Talán annyi, hogy az 1-es lábra az eredeti lámpa szürke vezetékét kötöttem, nem húztam be plusz szálat.

De szerintem ez nem számít, mert ez csak a halványítást végzi.

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

20 órája, jamies írta:

Szia!

 

B.Ú.É.K.! így kötöttem be. működik minden ,csak az autó első indításkor bekapcsol a bal olvasó.

 

1880759-20150617-4aTN1j.jpg

HI!
én a 9-es re XH1 ből utnfutó 71es állandó+12 (5A) biztivel.
5,7,8-as  nap fénytető test .Ez a térkép lámpa amit kacsolóval kapcsolsz.(független a gyujtástól.)
  1es szürke régi világítás
  2es piros fehér. 
A belső vil mükődése távirányítóval nyitod vilany felkapcsol ,ajtónyit fel kapcsol,villany kapcsoló ki húz fel kapcsol a villany
A négy egyszerre nem mükődik.mivel a belsővillanyt a multitimer vezérli. Automatikusan fel kapcsol mind a 4 ha akku csere van.
A nap ellenzőt is én AZ XH1 Uánfútó ra kötném mert akár mikkor lenyitod mükődik.
 
Link to comment
Megosztás:

31 perce, astra 1 írta:
HI!
én a 9-es re XH1 ből utnfutó 71es állandó+12 (5A) biztivel.
5,7,8-as  nap fénytető test .Ez a térkép lámpa amit kacsolóval kapcsolsz.(független a gyujtástól.)
  1es szürke régi világítás
  2es piros fehér. 
A belső vil mükődése távirányítóval nyitod vilany felkapcsol ,ajtónyit fel kapcsol,villany kapcsoló ki húz fel kapcsol a villany
A négy egyszerre nem mükődik.mivel a belsővillanyt a multitimer vezérli. Automatikusan fel kapcsol mind a 4 ha akku csere van.
A nap ellenzőt is én AZ XH1 Uánfútó ra kötném mert akár mikkor lenyitod mükődik.
 

Az izzó tipusát meg tudod mondani? Szeretnék ebbe is LED-et.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Jajj, már megint az antenna talp tömítés!! Picit beázik az enyém is, a "spec" külső szilózás ellenére is.. Cserélném, de spricnis a kocsi.Jó a sima tömítés, vagy csak az ablakmosós verzió? Kárpitot bontani kell? Láttam róla videót. Vagy csak kívülről ráhúzni? Meg ahogy láttam, nem olcsó a nem sima töm. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Váltókar-, kézifékszoknya cseréről tájékozódom. Írtátok páran korábban, hogy ki kell hozzá pattintani a kis műanyag elemeket körülötte.

Youtube-os videókon viszont csak simán a kerettel emelik ki a szoknyákat, mindenféle bontás nélkül. Linkelni most nem tudok, de ha rákerestek, többet ilyet is kiad. Ezek tükrében akkor hogy álljak neki? Nem szeretnék eltörni semmit!

A kéziféknél milyen ragasztóval lehet/érdemes a kerethez ragasztani a szoknyát? Pillanatragasztó? 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok!

Váltókar-, kézifékszoknya cseréről tájékozódom. Írtátok páran korábban, hogy ki kell hozzá pattintani a kis műanyag elemeket körülötte.

Youtube-os videókon viszont csak simán a kerettel emelik ki a szoknyákat, mindenféle bontás nélkül. Linkelni most nem tudok, de ha rákerestek, többet ilyet is kiad. Ezek tükrében akkor hogy álljak neki? Nem szeretnék eltörni semmit!

A kéziféknél milyen ragasztóval lehet/érdemes a kerethez ragasztani a szoknyát? Pillanatragasztó? 

Kézifék szoknyát nem cseréltem, az bonyolultabbnak tűnik, de a váltó szoknyát már 2x is szedtem le (egyszer kulisszát zsíroztam mert nyikorgott, egyszer pedig cseréltem a szoknyát)

Egyszerűen megfogod a bőrt a kézifék felőli oldalon, és húzod felfele, nem kell tépni, de óvatosan egyre nagyobb erővel húzd felfelé. Látni fogod hogy elindul felfele az alja, ki a keretből. Miután kiemelkedett a kézifék felőli pereme, megfogod és kihúzod a kézifék fele (elöl a műszerfal felőli oldalon van két nagy fül, azokra vigyázz, azokat akasztod ki ezzel a mozdulattal) az egész bőrt a keretével együtt.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

5 perce, nyolc8 írta:

Kézifék szoknyát nem cseréltem, az bonyolultabbnak tűnik, de a váltó szoknyát már 2x is szedtem le (egyszer kulisszát zsíroztam mert nyikorgott, egyszer pedig cseréltem a szoknyát)

Egyszerűen megfogod a bőrt a kézifék felőli oldalon, és húzod felfele, nem kell tépni, de óvatosan egyre nagyobb erővel húzd felfelé. Látni fogod hogy elindul felfele az alja, ki a keretből. Miután kiemelkedett a kézifék felőli pereme, megfogod és kihúzod a kézifék fele (elöl a műszerfal felőli oldalon van két nagy fül, azokra vigyázz, azokat akasztod ki ezzel a mozdulattal) az egész bőrt a keretével együtt.

Köszönöm a válaszod! A videón is így láttam.

Ha már le van szedve a szoknya, én is befújnám, bekenném az ottani forgó, mozgó részeket. Gépzsírom, grafitos spray-m, wd40-em valamint szilikon spray-m van itthon. Mivel lenne célszerű ott dolgozni?

Link to comment
Megosztás:

Én zsírspray-t használtam (ahogy oxigént kap mikor kifújod, ilyen habos, szemre gépzsír állagú cucc lesz) mert a sima zsírt ott lekenni mélyre elég trükkös lehet kézzel, főleg ha így, keret nélkül csak a bőr van leszedve. Fújtam kicsit arra a gömb szerű részre alulra, meg oldalt az egymáson csúszó részekre. Én úgy csináltam hogy rakosgattam sorban a fokozatokba és akkor láttam hol mozognak a dolgok és oda fujkáltam kicsiket. De azért próbáltam arra figyelni hogy ne fújjak túl sokat, és én körbe takargattam az üléseket, műszerfalat, középrészt kézifék fele, hogy biztos ami biztos ne legyen minden tiszta zsír.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, nyolc8 írta:

Én zsírspray-t használtam (ahogy oxigént kap mikor kifújod, ilyen habos, szemre gépzsír állagú cucc lesz) mert a sima zsírt ott lekenni mélyre elég trükkös lehet kézzel, főleg ha így, keret nélkül csak a bőr van leszedve. Fújtam kicsit arra a gömb szerű részre alulra, meg oldalt az egymáson csúszó részekre. Én úgy csináltam hogy rakosgattam sorban a fokozatokba és akkor láttam hol mozognak a dolgok és oda fujkáltam kicsiket. De azért próbáltam arra figyelni hogy ne fújjak túl sokat, és én körbe takargattam az üléseket, műszerfalat, középrészt kézifék fele, hogy biztos ami biztos ne legyen minden tiszta zsír.

Szerintem én a grafitos sprayt vetem be, kárt csak nem okozok vele.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
46 perce, kobraCode írta:

Sziasztok. Ha már szőnyeg téma akkor én sofőr szövet szőnyeget keresek. Elég lenne ez  egy nem szeretnék full szettet venni a többi jó állapotban van. Köszi 

Azt hittem a csomagtér szőnyeg a nehéz, de ez nehezebb. Bal elsőben csak hótálcát találtam. Esetleg ha rákérdezel ott amit korábban linkeltem, lehet e darabra kérni.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, AstryG írta:

Azt hittem a csomagtér szőnyeg a nehéz, de ez nehezebb. Bal elsőben csak hótálcát találtam. Esetleg ha rákérdezel ott amit korábban linkeltem, lehet e darabra kérni.

 

27 perce, palicska írta:

Szia! Érdeklődj náluk. https://autoszonyeg.net/  Szerintem a szett nagyon jó árban van. Néztem náluk a csomagtérbe is de nincs.

Köszönöm srácok! Hát igen, ez egy kicsit nehezebb ügy mint a csomagtér szőnyeg...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ezt most ide, mert bár az alany egy Astra Coupé, a váltókar kialakítása ugyanaz a sima Astránál is, szóval a dolog annál is kivitelezhető.

Én az állítható magasságú üléseket mindig legalsó állásban használom, ezért zavart a gyárilag kissé hosszú váltókar, ami a sportos érzetet sem igazán erősíti. Mivel jelen pillanatban a belső tér más projekt miatt kvázi üres, meg aztán időm is volt, így gondoltam orvosolom a problémát. A dolog nagyon egyszerű: le kell csavarni a váltókar gombját, a gombot és az alatta levő rugót gondosan félretenni, majd az ezek alatt található felhúzógyűrűvel egybeépített hüvelyt (lásd kép) le kell húzni a váltókarról, ezt fogjuk megdolgozni:

valtokar.jpg

A hüvely leszedve így néz ki, ennek a hosszán könnyedén rövidíthetünk, ha az alsó részét a piros vonalnál levágjuk, a megmaradt, rövidebb darabra pedig újra elkészítjük az ovális nyílást a rajz szerint (mindkét oldalra):

bizbasz2.jpg 

Én ez utóbbihoz 6-os fúrót és tűreszelőt használtam, az eredmény pedig ilyesmi lett (nem túl esztétikus, de mivel az egész a váltószoknya alatt van, így igazából nem is zavaró):

bizbasz1.jpg

A mellé tett mérőszalagról látszik hogy mennyivel rövidebb az új hüvely. Innentől már nincs is más dolgunk, mint a fém váltókarból is levágni 14mm-t (én vasfűrésszel csináltam, kicsit aggódtam hogy a flex szikrái tűzveszélyt okoznak az utastérben), és már mehet is össze az egész. Így ugye a váltókar éppen 14mm-el lett rövidebb, a kapcsolási érzet jelentősen nem változott, bár némileg a kapcsolási út hossza is csökkent. És fél óra alatt megvan az egész.:cool:

Link to comment
Megosztás:

A középkonzol tetején lévő fém rögzítő patent rezonál amint meleg az idő... Mit lehet vele tenni? Van valami konkrét hajlítgatós vagy közé ékelős módszer hogy ne zörögjön? Ha rácsapok a középkonzolra, abbahagyja, de kb csak 3 másodpercig... :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.