Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

Szoia

Sziasztok! Érdekelne, hogy van-e itt valaki, aki cserélt vezetőülést G Astrában. A Classicom ülése elég kemény, nincs deréktámasz és jól jönne valami 5let.

Szia!

Ajánlom még a B Veki ülését. Nekem sikerült kifognom egy olyat, amit az autóból a megvételkor

kivettek és sportülésre cseréltek. Azonnal megvettem mindkét ülést.

Sokkal masszívabb, kényelmesebb az ülés és jobban is tart.

Neten érdemes szétnézni....

Link to comment
Megosztás:

Szoia

Szia!

Ajánlom még a B Veki ülését. Nekem sikerült kifognom egy olyat, amit az autóból a megvételkor

kivettek és sportülésre cseréltek. Azonnal megvettem mindkét ülést.

Sokkal masszívabb, kényelmesebb az ülés és jobban is tart.

Neten érdemes szétnézni....

Köszi, jó ötlet és rá is megyek a témára! Biztos, hogy belemegy a G Astrába? Házi barkácskészlettel/átlagos müszaki érzékkel megoldható vagy szerviz? Köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszi, jó ötlet és rá is megyek a témára! Biztos, hogy belemegy a G Astrába? Házi barkácskészlettel/átlagos müszaki érzékkel megoldható vagy szerviz? Köszi

Minden azonos. A Vekié viszont sokkal masszívabb a fém merevítés miatt.

Egy jobb minőségű Torx készlet kell hozzá.

A folyamat lépései:

1.Akku saru le... majd 1-2 perc várakozás

2. Biztonsági öv rögzítőcsavarját az ülés oldaláról kicsavarni

3. Az ülések mögötti 2 db rögzítőcsavart kicsavarni

4. kiemelhető az ülés

5. A kiemelt ülésről az övfeszítő patron rögzítőcsavarját kicsavarni

6. Övfeszítő patron felszerelése az új ülésre

aztán mehet vissza az új ülés...

Link to comment
Megosztás:

Minden azonos. A Vekié viszont sokkal masszívabb a fém merevítés miatt.

Egy jobb minőségű Torx készlet kell hozzá.

A folyamat lépései:

1.Akku saru le... majd 1-2 perc várakozás

2. Biztonsági öv rögzítőcsavarját az ülés oldaláról kicsavarni

3. Az ülések mögötti 2 db rögzítőcsavart kicsavarni

4. kiemelhető az ülés

5. A kiemelt ülésről az övfeszítő patron rögzítőcsavarját kicsavarni

6. Övfeszítő patron felszerelése az új ülésre

aztán mehet vissza az új ülés...

Akkusarut miért kell levenni? :)

Link to comment
Megosztás:

Látom megláttátok a lényeget :-)

Akkor javítanék: csak kezdők vegyék le a sarut :-)

Az 1-2 perc várakozás viszont célszerű az övfeszítő rendszer kondenzátorának kisüléséhez.

Ja, mert nálatok már elektromos? Nekem még sima mechanikus van. :) Nekem nem kell vilannyal carakodni, hogy kiszereléskor eldurrantsam. :D

Link to comment
Megosztás:

Minden azonos. A Vekié viszont sokkal masszívabb a fém merevítés miatt.

Egy jobb minőségű Torx készlet kell hozzá.

A folyamat lépései:

1.Akku saru le... majd 1-2 perc várakozás

2. Biztonsági öv rögzítőcsavarját az ülés oldaláról kicsavarni

3. Az ülések mögötti 2 db rögzítőcsavart kicsavarni

4. kiemelhető az ülés

5. A kiemelt ülésről az övfeszítő patron rögzítőcsavarját kicsavarni

6. Övfeszítő patron felszerelése az új ülésre

aztán mehet vissza az új ülés...

Hát köszi, alapos a leírás. Nézek ülést. Az aksisaruról eszembe jutott egy újabb probléma. Corsámmal megtörtént, most Astrával nem szeretnék szívni. Kereskedésben vettem használtan, nincs meg a rádió dokumentáció, kód stb. Ha aksisaru lekerül, utána safe mode felirat a rádión, oszt annyi...

Link to comment
Megosztás:

Hát köszi, alapos a leírás. Nézek ülést. Az aksisaruról eszembe jutott egy újabb probléma. Corsámmal megtörtént, most Astrával nem szeretnék szívni. Kereskedésben vettem használtan, nincs meg a rádió dokumentáció, kód stb. Ha aksisaru lekerül, utána safe mode felirat a rádión, oszt annyi...

Dobd át a gyári számot és elküldöm a kódot :)

Link to comment
Megosztás:

Gondolom az ajánlatod csak gyári cuccra szól....A Corsában tuti ilyen van, az Astrában vmi VDO márkájú

Anno amikor ellopták a tárcámat a car pass is benne volt.

Akkucsere miatt szükségem volt a rádió-kódra. Márka szervizhez fordultam.

Telefonon közölték, hogy örömmel segítenek 10e Ft ellenében :-(

Az igaz, hogy ez az új car pass ára lett volna, ami az immo és kulcs kódot is tartalmazza.

Aztán szétnéztem a neten és 10 perc múlva már meg is volt a rádió kód:-)

Link to comment
Megosztás:

Anno amikor ellopták a tárcámat a car pass is benne volt.

Akkucsere miatt szükségem volt a rádió-kódra. Márka szervizhez fordultam.

Telefonon közölték, hogy örömmel segítenek 10e Ft ellenében :-(

Az igaz, hogy ez az új car pass ára lett volna, ami az immo és kulcs kódot is tartalmazza.

Aztán szétnéztem a neten és 10 perc múlva már meg is volt a rádió kód:-)

Ügyes vagy! Én meg tegnap vettem a kocsit, most hogy mondod carpass sincs, nem is tudtam hogy van ilyen :) Mekkora egy ######ság, azért az immobilisert nem az Opel találta fel, más márkájú autóimban is van, de nem kerül 10 ropiba hogy megtudjam!

Link to comment
Megosztás:

Ügyes vagy! Én meg tegnap vettem a kocsit, most hogy mondod carpass sincs, nem is tudtam hogy van ilyen :D Mekkora egy ######ság, azért az immobilisert nem az Opel találta fel, más márkájú autóimban is van, de nem kerül 10 ropiba hogy megtudjam!

Biztos?

Ingyen nem szokták elárulni, mert ez alapján már könnyen lehet új kulcsot rendelni az autóhoz... :)

Link to comment
Megosztás:

Biztos?

Ingyen nem szokták elárulni, mert ez alapján már könnyen lehet új kulcsot rendelni az autóhoz... :)

Mind1, kell az a carpass, leszarom a 10 ropit, ha most vettem kocsit...de most már idegesít, hogy az eredeti ki tudja kinél van...csak simán beállít a szervizbe és csinálják neki a kulcsot a kocsimhoz?

Link to comment
Megosztás:

Mind1, kell az a carpass, leszarom a 10 ropit, ha most vettem kocsit...de most már idegesít, hogy az eredeti ki tudja kinél van...csak simán beállít a szervizbe és csinálják neki a kulcsot a kocsimhoz?

off

ha nálad lenne a carpass, akkor is vihetné a kocsit gyári kulccsal, csak előtte le kellett volna másolni

de szerintem kéne hozzá a forgalmi is

on

szerk: mc az önkéntes mod :)

Link to comment
Megosztás:

...de szerintem kéne hozzá a forgalmi is

Így van, mert az alvázszám is kell, meg valamivel még igazolni kéne a tulajdonjogodat az autó felett, de ma már forgalmit általában könnyebb szerezni/hamisítani, mint nem létező Car Pass-t.

Elvben ha a potenciális tolvaj odaállít a márkaképviselethez egy az ő nevére illetve a megfelelő alvázszámra kiállított forgalmivel, plusz fizet 10 rongyot, akkor megkapja a Car Passt-t, amivel aztán (természetesen másik szalonban, hogy ne legyen feltűnő) újabb pénzmag ellenében csináltathat gyári kulcsot, és így már feltűnés nélkül, akár fényes nappal is elviheti az autódat, de ezt azért nemigen alkalmazzák, mert van ennél egyszerűbb (ámbár kockázatosabb) módja is az autód ellopásának.

Link to comment
Megosztás:

Így van, mert az alvázszám is kell, meg valamivel még igazolni kéne a tulajdonjogodat az autó felett, de ma már forgalmit általában könnyebb szerezni/hamisítani, mint nem létező Car Pass-t.

Elvben ha a potenciális tolvaj odaállít a márkaképviselethez egy az ő nevére illetve a megfelelő alvázszámra kiállított forgalmivel, plusz fizet 10 rongyot, akkor megkapja a Car Passt-t, amivel aztán (természetesen másik szalonban, hogy ne legyen feltűnő) újabb pénzmag ellenében csináltathat gyári kulcsot, és így már feltűnés nélkül, akár fényes nappal is elviheti az autódat, de ezt azért nemigen alkalmazzák, mert van ennél egyszerűbb (ámbár kockázatosabb) módja is az autód ellopásának.

Ahh, akkor most már nyugodtan alszom.... :) Egyébként olyan szitu lehet,amikor nekem kéne a carpass? Kulcsmásoláson kívül?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.