Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

On 2016. 10. 30. at 18:05, tgabika76 írta:

Ide kell bepattintani az első ülések mögé szerelhető háló felső rögzítési pontját, ha mondjuk kutyát akarsz szállítani. Értelemszerűen ehhez a hátsó ülést ki kell szerelni.

Hasonlóan mint itt, bár ezen a képen a hátsó ülés mögé van rögzítve:

 

Köszönöm szépen a segítséget. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
7 órája, Mettyú írta:

Sziasztok!Találtam egy sima bőrkormányt.Át tudom pakolni az én multis (kopott)bőr kormányomból a gombokat a sima bőrkormányba?Csinálta már vki?

Úgy emlékszem, hogy igen. A rögzítő pontok megvannak, csak a gombok helyét kell kivágni. Be van jelölve a belső oldalon.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 2015. 09. 08. at 11:28, trassher írta:

Sziasztok, itt is volnék!

Teljes leírás sajnos nem lesz mivel nem sikerült kivennem a szőnyeget. A tűzfal felőli végét nem lehet kiszabadítani csak ha az ember kiveszi a váltórudazatot és ahogy én néztem a teljes műszerfalat. A képeken majd látszik a miért.

-Vegyük le az akksisarut.

-Toljuk hátra az üléseket és csatlakoztassuk szét az övfeszítő kábelét. Nálam ez az előző tulaj kókányolása volt így a csatlakozóról képet nem tudok mutatni.

WP_20150908_08_01_32_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_08_03_50_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_08_05_46_Pro_www.kepfeltolte

 

-Pattintsuk le az ülés oldalán lévő kis burkolatot ami mögé a biztonsági öv van felfogatva. Itt lesz egy T40-es torx csavar, lazítsuk le.

WP_20150908_08_10_51_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_08_10_57_Pro_www.kepfeltolte

-Ezután toljuk előre az ülést, így szabaddá téve a sínek végein lévő csavarokat. Ezek is T40-es torx csavarok. Lazítsuk le, ezzel szabaddá téve az ülést. Elől nincs csavar hanem hátra kell tolni az ülést újból hogy a sínek végei kibújjanak. Ezután kivehető. Mindkét ülés esetén ez a sorrend.

WP_20150908_08_11_09_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_08_19_45_Pro_www.kepfeltolte

-Most következnek az ajtók elülső része felé eső műanyagok az ívekben. T20-as torx csavar, kioldás után a panel kippattintható.

WP_20150908_08_27_46_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_09_20_37_Pro_www.kepfeltolte

-Hátsó ülőlapot fel kel hajtani mivel ez fogja a küszöbtakaró végeit. Szépen az elejétől kippattintjuk és ki is jön egyben.

WP_20150908_08_27_57_Pro_www.kepfeltolte

-Ha az ülések kint vannak akkor a középbox külső oldalán található 2-2 csavart kioldjuk elől és hátul, T20.

-Felpattintjuk a a kézifékkar alatti takaróelemet ahol a diagnosztikai csatlakozó található. Itt is lesz 2 csavar amelyek a váltókeretet fogják. Ismét T20.

-A kézifékkar szoknyája egy kereten van, ezt kipattintjuk és lehúzzuk az egészet.

-Itt még lesz egy újabb T20-as csavar.

-Ha ezek megvannak jön a hamuzó és szivargyújtó. A hamuzó alatti panel kipattan egyből, nem kel feszegetni. Lehúzzuk hátul a csatlakozót és a világítást foglalatát. A hamuzó belső részén is van 3 csavar, a kis fedelet kell lehajtani és hozzáférhetőek. Ezek után kivehető a kardánbox. Ehhez majd még csinálok képeket mivel szerelés közben elfelejtettem.

WP_20150908_09_32_08_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_08_44_36_Pro_www.kepfeltolte

-Itt látható a szőnyeg tűzfal felőli vége. Látszik hogy körbeöleli az alsó részeket így nem igazán lehet kivenni szerintem csak teljes bontással.

WP_20150908_10_01_56_Pro_www.kepfeltolte

 

WP_20150908_10_02_03_Pro_www.kepfeltolte

 

Anyósülés előtti szőnyeg alatt nekem ez a helyzet. Sajnos valahonnan bejutott a víz és a felületi rozsdától nem látszik az alvázszám így most ezen dolgozom.

WP_20150908_09_48_44_Pro_www.kepfeltolte

Remélem tudtam segíteni valakinek, ha kérdésetek van szívesen válaszolok ha tudok. :)

Helo!

Astrámban szétment a fűtőradiátor, vagy tömítése (most épp szerelőnél van emiatt), és csurom hűtővíz a vezetőülés alatti kárpit. Tavasszal nedves porszívóval kiszívnám, átmosnám, meg felszedném szárítás miatt. De sajna a kpeid nem láccanak a kiszolgálón, pedig sokat segítenének... Fel tudnád tölteni újra valahogy? Sokat segítene!

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 20. at 21:12, Veritas írta:

Helo!

Astrámban szétment a fűtőradiátor, vagy tömítése (most épp szerelőnél van emiatt), és csurom hűtővíz a vezetőülés alatti kárpit. Tavasszal nedves porszívóval kiszívnám, átmosnám, meg felszedném szárítás miatt. De sajna a kpeid nem láccanak a kiszolgálón, pedig sokat segítenének... Fel tudnád tölteni újra valahogy? Sokat segítene!

Hello!

Mindjárt feltöltöm a képeket dropboxra és bedobom a mappa linkjét. :)

Szerk.: Tessék, remélem segít. :)https://www.dropbox.com/sh/gwim9eh8268xzs7/AADV0yXT4bw0UwvR_WhBXi1ua?dl=0

Módosítva : trassher
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
16 perce, Tyupi87 írta:

SZevasztok!

Kicseréltem a szeretett Astrámba a kormány légzsák burkolatot.

Én úgy látom hogy inkább szűrkés matt színű nem olyan élénk fekete mint a gyárí.

Mit tudok tenni hogy szép legye?

Fessem le vagy van valami műszerfal ápoló?

Tippek?

Nincs rá megoldás, tartósan festeni sem tudod mert lepereg róla... Ez sajnos ilyen...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Drazsé írta:

Kedves Fórumozók!

Esetleg tudna valaki közületek egy tippet írni, itt vagy privátban, hogy hol lehet jó minőségű, de emberi árú méretpontos üléshuzatot kapni 5 ajtós, G Astrába?

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Üdvözlettel,
Gábor

Nem tudom nálad mettől meddig tart az emberi árú üléshuzat, de náluk érdemes lehet érdeklődni szerintem: link
(Nálam 10 éve van már a kocsiban és még nem szakadt szét 136e km után sem:))

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Drazsé írta:

Kedves Fórumozók!

Esetleg tudna valaki közületek egy tippet írni, itt vagy privátban, hogy hol lehet jó minőségű, de emberi árú méretpontos üléshuzatot kapni 5 ajtós, G Astrába?

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Üdvözlettel,
Gábor

Nem tudom merre laksz,de Pesten őket tudom ajánlani.Egy jó pár kocsira csináltattam már náluk.

https://budapest.cylex.hu/ceg-info/szűcs-piroska-387513.html

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115484275&t=9013374

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy aprócsak GM számra lenne szükségem, mégpedig Astra G CC-be (2004) való sofőroldali, eredeti, Opeles szőnyegé. Sajnos google barátom semmi használhatót nem ad. De bármilyen katalógus elérhetőség is megfelel. Sajnos szakihoz mostanság nincs időm menni, ezért is rendelném pl e-bayről.

Köszönöm válaszaitok!

Link to comment
Megosztás:

20 órája, TomH írta:

Sziasztok!

Egy aprócsak GM számra lenne szükségem, mégpedig Astra G CC-be (2004) való sofőroldali, eredeti, Opeles szőnyegé. Sajnos google barátom semmi használhatót nem ad. De bármilyen katalógus elérhetőség is megfelel. Sajnos szakihoz mostanság nincs időm menni, ezért is rendelném pl e-bayről.

Köszönöm válaszaitok!

Ez azért nem olyan egyszerű, mint hinnéd. Először is: gumi vagy szövetszőnyeg kell? Ha utóbbi, akkor ESP-vel szerelt az autód, vagy sem? És mi a kárpitkódja? (ez utóbbit az anyósoldali B-oszlop elülső felén látható adattáblán találod meg, az utolsó sor második karaktercsoportja lesz az (az első karaktercsoport a színkódod), valami ilyesmit keress mint pl. XXCH, XXEP és hasonlók...

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 22. at 16:39, tgabika76 írta:

Ez azért nem olyan egyszerű, mint hinnéd. Először is: gumi vagy szövetszőnyeg kell? Ha utóbbi, akkor ESP-vel szerelt az autód, vagy sem? És mi a kárpitkódja? (ez utóbbit az anyósoldali B-oszlop elülső felén látható adattáblán találod meg, az utolsó sor második karaktercsoportja lesz az (az első karaktercsoport a színkódod), valami ilyesmit keress mint pl. XXCH, XXEP és hasonlók...

Végre sikerült laptop elé ülnöm :D Köszönöm válaszod, nincs ESP (legalább is nem látni sehol a csúszkáló autót a háromszögben), szövet kellene (igen, elfeljtettem mondani, pedig fontos :) ), a kód XXQF. A szőnyegemen van egy műanyag Opel feliratos plakett ami nagyon hiányozna, ha az újon nem lenne. Tudom, h drága műanyag darab ;)

Link to comment
Megosztás:

Csődöt mondtam a kárpitkódoddal kapcsolatban... Gyári szövetszőnyegből háromféle van (fekete, szürke és világosszürke), de az EPC nem ismeri az általad megadott kárpitkódot, szóval fogalmam sincs hogy ahhoz a kárpithoz eredetileg milyen színű szőnyeg járt a fenti három közül. Azért írok cikkszámokat az ESP nélküli bal első szőnyegekhez: a fekete az 9100019, a szürke 9100021, a világosszürke pedig 9101038

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Szabó Norbert 85 írta:

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne: találtam két nagyon jó állapotú f astra első ülést. Az a gond hogy 3 ajtósból való nekem meg szedeánom van. Lehetséges hogy valahogy belefaragjam? Vagy simán ki lehet őket cserélni?

Szerintem a 4 felfogató csavar helye ugyanott van legalábbis nem látom értelmét hogy máshová rakták volna, de magát az ülőpárnát és a háttámlát is át lehet tenni . Meg lehet nyúzni az ülést, és a szivacsot meg a kárpitot átteszed a te régi vázadra.  Gondolom úgyis személyesen veszed át, ha gondolod kiméregetem az ülés alján a felfogatásokat , elviszed a méreteket, viszel egy mérőszalagot és csak akkor hozod el ha passzol. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.