Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

Handbrake!  Amikor az enyémet ki kellett szedni, kiszerelték az egész középkonzolt.

Más téma: 14 éves kocsim eddig makulátlan tetőkárptja elkezdett könnyezni, méghozzá fekete ragacsos pöttyöket. Érdeklődöm, hogy valamelyikőtöknek volt -e már ilyen tapasztalata?

Módosítva : Gombóc Arthur
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 18. at 16:34, Gombóc Arthur írta:

Handbrake!  Amikor az enyémet ki kellett szedni, kiszerelték az egész középkonzolt.

Más téma: 14 éves kocsim eddig makulátlan tetőkárptja elkezdett könnyezni, méghozzá fekete ragacsos pöttyöket. Érdeklődöm, hogy valamelyikőtöknek volt -e már ilyen tapasztalata?

Nem ázik be valahol, pl. antennatalpnál?

Én is kérdeznék: autóbelső zsírtalanításhoz, sima, mosogatószeres víz alkalmas lehet? Nem szeretném, ha kifakulna utána a műanyag!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 9/1/2017 at 3:57 PM, goose said:

Sziasztok.  Vezető ülést szeretném kényelmesebbé tenni , készülök Erdélybe és elég hosszú út lesz ,  ezért valami derektamaszra gondoltam , tudnátok valamit ajánlani? 

 

 

 

Szia!

Astra Coupe/Cabrio ülést betenni?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 01. at 15:57, goose írta:

Sziasztok.  Vezető ülést szeretném kényelmesebbé tenni , készülök Erdélybe és elég hosszú út lesz ,  ezért valami derektamaszra gondoltam , tudnátok valamit ajánlani? 

 

 

 

Állítható deréktámaszt vegyél. Én évekkel korábban kaptam egy ehhez hasonló kéket és nagyon nagy segítség. 

Itt is van egy

"deréktámasz autóba" stb. szavakra találsz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
1 óra, bonat írta:

Sziasztok,
Elkezdett lejönni a tetőkárpitom....
Illetve a külső vékony szürke huzat az így elkezdett lógni magáról a kárpitról...
Erre van valami bevált javítási megoldás?
Mit lehet vele kezdeni?

Ki kell venni az egész tetőkárpitot egyben. Innen három lehetőséged van:

1. kárpitos teljes körüen megcsinálja, korábban úgy emlékszem olyan 15 - 20 környékén

2. Csinálod magad: ragasztót kell venni, kb. 3-5 ezer Ft + az anyag, az kb. 6-8 eFt. Leveszed a lógó anyagot, letakarítod a maradványokat, zsíratalanítod, ragasztod, igazítod szárítod.

3. Veszel egy bontottat és beteszed.

 

 

 

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

28 perce, Handbrake írta:

Ki kell venni az egész tetőkárpitot egyben. Innen három lehetőséged van:

1. kárpitos teljes körüen megcsinálja, korábban úgy emlékszem olyan 15 - 20 környékén

2. Csinálod magad: ragasztót kell venni, kb. 3-5 ezer Ft + az anyag, az kb. 6-8 eFt. Leveszed a lógó anyagot, letakarítod a maradványokat, zsíratalanítod, ragasztod, igazítod szárítod.

3. Veszel egy bontottat és beteszed.

 

 

 

Sziasztok.

Én a 3. Verziót javaslom. 5-10 ezerért megkapod a bontottat. Berakni macera, de ez a legjobb megoldás. Én is így cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 27. at 18:08, llaci89 írta:

Hello. Alkatreszek.hu oldalon nem találtam kornanyra legzsak burkolatot.

Ott is lehet vagy csak a cromax,on tudok újat rendelni?!

Köszi

Ha csak burkolatod van akkor azt inkabb hagyd a pi@ába mivel 100% hogy az egy utángyártott fedél. Egyrészt az nagyon csúnya (szürke gumiszerű valami), másreszt ez egy utángyártott kisipari valami, ami semmilyen biztonsági tanusítvánnyal nem rendelkezik, szóval ha valami oknál fogva nyilnia kell a legzsáknak, senki sem tudja megmondani, hogy a megfelelő modon fog-e nyilni vagy hogy mi fog történni... harmadrészt a légzsak és a fedél gyárilag egy egységet képez, nem arra találták ki hogy cserélgesd rajta a fedelet... Komplett szép állapotú gyári légzsákot, aminél a dudagomb nincs kiszakadva már 12-15ezerért kapni bontottan. Inkább vegyél egy olyat, az utángyártott fedelet meg dobd el jó messzire...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Hajtsd fel a szoknyát és adj neki szilikont, WD-40-et. 

Ok. Köszi a választ, csak nem értem nekem a s.váltógomb alatti kis gyűrű amivel a hátramenetet kell kapcsolni az nem akar kiakadni. Nem vmi műanyag részt v. Vmi rugó szerűség lehet rossz.. Nem tudom hogy a v.szoknya alatt befujom az megoldja , probaltam már régebben... Vagy milyen gyakran kell fújjni ... negyed évente, nyáron jó volt..

 

Módosítva : llaci89
Link to comment
Megosztás:

2 órája, llaci89 írta:

Ok. Köszi a választ, csak nem értem nekem a s.váltógomb alatti kis gyűrű amivel a hátramenetet kell kapcsolni az nem akar kiakadni. Nem vmi műanyag részt v. Vmi rugó szerűség lehet rossz.. Nem tudom hogy a v.szoknya alatt befujom az megoldja , probaltam már régebben... Vagy milyen gyakran kell fújjni ... negyed évente, nyáron jó volt..

 

Nekem annyira lötyög az a gyűrű hogy adott sebességnél rezonálni szokott, mondjuk jóval kopottabb lehet mint a tiéd.

Link to comment
Megosztás:

52 perce, llaci89 írta:

Köszi zotya a válaszod tehát elég csak befújni wd4o,el ahhoz a gyűrűhöz...

Vegyél száraz würt teflon kenő anyagot mert abba semmi kosz nem ragad bele és kiváló a kenőtulajdonsága ,de a wd40 -be minden por szemét hozzá tapad nem értem ,hogy miért ezt ajánlja.Persze  van olyan hely ahova jó de nem a kocsiba.:icon13:

https://eshop.wuerth.de/Szaraz-kenoanyag-PTFE-SZARAZ-KENOANYAG-PTFE-SPRAY-300-ML/0893550.sku/hu/HU/EUR/

Link to comment
Megosztás:

43 perce, astra 1 írta:

Vegyél száraz würt teflon kenő anyagot mert abba semmi kosz nem ragad bele és kiváló a kenőtulajdonsága ,de a wd40 -be minden por szemét hozzá tapad nem értem ,hogy miért ezt ajánlja.Persze  van olyan hely ahova jó de nem a kocsiba.:icon13:

https://eshop.wuerth.de/Szaraz-kenoanyag-PTFE-SZARAZ-KENOANYAG-PTFE-SPRAY-300-ML/0893550.sku/hu/HU/EUR/

Azért mert szilikon, WD-40 általában van otthon mindenkinél, és a váltószoknya alatt olyan rengeteg por azért nincs. Biztos jobb ez a száraz kenőanyag de 5 perce guglizok és még nem találtam meg hogy mennyibe kerül. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Azért mert szilikon, WD-40 általában van otthon mindenkinél, és a váltószoknya alatt olyan rengeteg por azért nincs. Biztos jobb ez a száraz kenőanyag de 5 perce guglizok és még nem találtam meg hogy mennyibe kerül. 

3600ft és házhoz viszi a würt üzlet kötője

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, goose írta:

Sziasztok, Van itt olyan aki kárpitozik, esetleg tud eladó szép üléshuzat szettet?

Ezt22279898_1861601630524375_1774883414160248745_n.jpg?oh=ae8ff13cd27ee471616fd19664d2ca7d&oe=5A4887EF

szeretném+(Anyós ü.) szépen átkárpitoztatni, vagy egy üléshuzatot  rá,

mivel fekete belsős G be lenne és kicsit viseletes!   

Csak nem te vetted meg a Szojka Petitöl? 

http://www.autokarpitozas-javitas.hu/autokarpitozas-ajanlatkeres:) őt nagyon tudom ajánlani nagyon jó fej és remekül dolgozik, már csak kérdés, hogy mikor van rá ideje. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.