Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

Uhh, ez a fabetét eredetileg Irmscher cucc volt, baromi ritka és elég drága is. Cikkszámot tudnék mondani hozzá, de felesleges mert újan sem kapni, nemhogy használtan. Amúgy tartozott hozzá fabetétes kormánykerék, váltógomb és kézifékkar is. Tudom, nem ilyen minőség (bár ez is műanyag), de nem járnál jobban ha lefóliáztatnád a középkonzolt valami famintás fóliával? 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, electroger írta:

Üdv!
ClassicII karavánba keresek bőrbelsőt,és fa betéteket.Tudtok mondani oldalakat ahol lehet ilyet kapni?Google nem igazán a barátom a fabetétek ügyében,pedig láttam képeken hogy létezik.
 

Itt elvileg kapható 510 EUR-ért (csak a középkonzolt néztem). 7zap-on kerestem ki a cikkszámát (24436699 - elektronikus klímaberendezéssel, navigáció nélkül, balkormányos). Ha nem ijeszt el az ár, a többi cikkszámot ki lehet bogarászni a katalógusból.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 12. 01. at 20:40, freddy_ írta:

Itt elvileg kapható 510 EUR-ért (csak a középkonzolt néztem). 7zap-on kerestem ki a cikkszámát (24436699 - elektronikus klímaberendezéssel, navigáció nélkül, balkormányos). Ha nem ijeszt el az ár, a többi cikkszámot ki lehet bogarászni a katalógusból.

Öö... de ez digitklímáshoz való, electrogernek meg (legalábbis a beillesztett kép alapján) nem olyan kell. A manuális klímáshoz való meg nem kapható már az általad belinkelt helyen sem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, tgabika76 írta:

Öö... de ez digitklímáshoz való, electrogernek meg (legalábbis a beillesztett kép alapján) nem olyan kell. A manuális klímáshoz való meg nem kapható már az általad belinkelt helyen sem.

Teljesen igaz, elnéztem a klímát. A 24425376 cikkszám lenne a megfelelő és tényleg nem érhető el. A 9227734 is manuális klímához való + navigációs rendszer kijelzőhöz. Még kapható 348.4 EUR-ért. Nem tudom miben tér el a navigációs rendszer kijelzős.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, tgabika76 írta:

Teljesen más a felső része, ahol a kijelző van:

Mintha másik témában már lett volna róla szó. Mégsem gondoltam az egybként nem túl jó minőségű katalógusképek alapján. A jobb oldali képed a katalógus 8-as képére hasonlít. A 6-osban mintha magasított és egyben szélesebb kijelző lenne.

A kérdező szempontjából ehhez a kijelzőt is (feleslegesen) kellene cserélni. Famintás fóliát láttam élőben egy bontás alatt álló autóban. Rettenetesen igénytelenül nézett ki.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Kotyog a vezetőülésem, van neki egy kis "holtjátéka" leginkább oldalirányba. Több milliméter is lehet ez a mozgás. Néztem, de a sín csavarjai nem lazultak meg és nem is az mozog. Az anyós oldalon is tapasztalható ez a jelenség, de ott elenyésző mértékben. Kikopott valami, vagy esetleg valami csavar lazulhatott meg?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Fulmen írta:

Sziasztok!

Kotyog a vezetőülésem, van neki egy kis "holtjátéka" leginkább oldalirányba. Több milliméter is lehet ez a mozgás. Néztem, de a sín csavarjai nem lazultak meg és nem is az mozog. Az anyós oldalon is tapasztalható ez a jelenség, de ott elenyésző mértékben. Kikopott valami, vagy esetleg valami csavar lazulhatott meg?

Az ülések csavarjai ( is)gyárilag menetrögzítőzve vannak, ha nem volt még bontva elég kicsi az esély rá hogy magától kilazuljon, inkább a sín-csúszka kopása lesz. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2019. 01. 06. at 17:25, Cs. Zoltán írta:

Ő a Kiss Jani amúgy, és abban a megtiszteltetésben részesülhetek hogy személyesen ismerhetem :-) 

Már többször vettem tőle váltószoknyát, a mostani autómban is az övé van, sőt a kormányomat is ő bőrözte. Jut is eszembe, holnap fel kell hívnom hogy mire jutott a robogóm nyergével... :cool:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

Ő a Kiss Jani amúgy, és abban a megtiszteltetésben részesülhetek hogy személyesen ismerhetem :-) 

Már többször vettem tőle váltószoknyát, a mostani autómban is az övé van, sőt a kormányomat is ő bőrözte. Jut is eszembe, holnap fel kell hívnom hogy mire jutott a robogóm nyergével... :cool:

Ha megosztható: a kormánybőrözést mennyiért és mennyi idő alatt csinálta? 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, tgabika76 írta:

Ő a Kiss Jani amúgy, és abban a megtiszteltetésben részesülhetek hogy személyesen ismerhetem :-) 

Már többször vettem tőle váltószoknyát, a mostani autómban is az övé van, sőt a kormányomat is ő bőrözte. Jut is eszembe, holnap fel kell hívnom hogy mire jutott a robogóm nyergével... :cool:

Akkor jó cuccokat csinál.  A Tóth János elvileg vékonyított bőrből csinálja, 2800+1000ft posta. Szerintetek tényleg bőr lehet 2800ft ért?

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Steve01 írta:

Akkor jó cuccokat csinál.  A Tóth János elvileg vékonyított bőrből csinálja, 2800+1000ft posta. Szerintetek tényleg bőr lehet 2800ft ért?

Nem gondolnám. Sokat beszélgettem erről a Janival, éppen azon apropóból hogy amikor az üléseimet bőröztettem (ezt nem ő csinálta), akkor megcsináltattam a váltó- és a kézifékszoknyát is, éppen azért hogy pontosan ugyanolyan árnyalatú legyen mint az ülés. Csakhogy én ugye nem értek a bőrözéshez, és ne tudtam hogy az a bőr ami az üléseken van, túl merev, vastag és kemény váltószoknyának. Ráadásul a bőr ugye drágább (autóipari bőrről beszélünk, az nem jó amiből otthon a kanapé van, mert az nem UV-álló), a vékonyított (hántolt) bőr meg méginkább, sztem nem jönne ki ennyiből ha valódi bőrből csinálná. A Jani is műbőrt használ a váltó- és a kézifékszoknyához, de ma már nagyon jó minőségű műbőrök vannak, ha nem vagy szakmabeli, akkor csak akkor mondod meg hogy ez nem igazi bőr, ha közvetlenül azután tapintod meg, hogy előtte egy valódi bőrt fogtál.

  • Like 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

44 perce, tgabika76 írta:

Nem gondolnám. Sokat beszélgettem erről a Janival, éppen azon apropóból hogy amikor az üléseimet bőröztettem (ezt nem ő csinálta), akkor megcsináltattam a váltó- és a kézifékszoknyát is, éppen azért hogy pontosan ugyanolyan árnyalatú legyen mint az ülés. Csakhogy én ugye nem értek a bőrözéshez, és ne tudtam hogy az a bőr ami az üléseken van, túl merev, vastag és kemény váltószoknyának. Ráadásul a bőr ugye drágább (autóipari bőrről beszélünk, az nem jó amiből otthon a kanapé van, mert az nem UV-álló), a vékonyított (hántolt) bőr meg méginkább, sztem nem jönne ki ennyiből ha valódi bőrből csinálná. A Jani is műbőrt használ a váltó- és a kézifékszoknyához, de ma már nagyon jó minőségű műbőrök vannak, ha nem vagy szakmabeli, akkor csak akkor mondod meg hogy ez nem igazi bőr, ha közvetlenül azután tapintod meg, hogy előtte egy valódi bőrt fogtál.

Bizony elég jó műbőröket csinálok. :hehe:

3031114-20190111-29j6Ty.jpg

Van például Wagon R + fantázia nevű műbőr, amit ugye egy autógyártó részére készítünk, nem mondom meg melyiknek. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.