Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Szép napot mindenkinek

Ha esetleg valaki tudna segíteni Vectra fűtésben nagyon meg köszönném.

Egy 90-évjáratú Vectra A tulaja vagyok, (motor kód c16nz) és annyi a gondom hogy a motor hőmérséklet jelző a műszerfalon nem nagyon akar elmozdulni a kék jelsávból.Ez által az utastérbe belépő levegő is langyos.A Vectra hütő rendszere kivan takarítva, fel van fagyállózva -35c ig.légtelenitve van a rendszer.Pedig utam nagy részét rendszeresen autó pályán teszem meg.Bpest-Kiskunfélegyháza közt.Ami eléggé jó távolság hogy felmelegedjen Én két hibára gyanakszom,az első a termosztát,a másik a hőmérséklet jeladó.

Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném neki.

Akár itt a forumon,akár más formában,(tel)

További szép napot mindenkinek

Spaniel38

Szia,

a langyos levegő(nálam simán hajat lehetne vele szárítani) miatt én inkább a termosztátra tippelek. Cseréld ki gyorsan, ne kopjon szegény motor :)

Link to comment
Megosztás:

Szia,

a langyos levegő(nálam simán hajat lehetne vele szárítani) miatt én inkább a termosztátra tippelek. Cseréld ki gyorsan, ne kopjon szegény motor :)

Helló mindenkinek

köszönöm a segítséget,a helyzet megoldódott.

Termosztát csere segített a bajban.

Csak az volt a gáz hogy annyira lehetetlen helyen van a termosztát ház hogy csak na :-) .

egy egyszerű csere miatt le kell bontani a fél autót.

Még jó hogy pék vagyok és értek hozzá valamennyire .:-).

Szóval köszönöm a segítséget,mindenkinek.

Pacsi & helló

spaniel38

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

Helllo mindenki mitől lehet hogy A vectra c20xe amig nincs 20 fok addig nem melegszik fel langyos a fűtés is termosztát cserélve van szigoruan újra meg a műszer visszajelző hőfokjeladó is és 90 és 0 között van kb szoval a kék fölé megy picit és marad is ott ha álló helybe melegítem jó fél óra alatt felmelegszik és 95 foknál be is kapcsol a ventillátor de ha elindulok már vissza is hült mitől van ez hogy ennyire nehezen melegszik?

Link to comment
Megosztás:

Helllo mindenki mitől lehet hogy A vectra c20xe amig nincs 20 fok addig nem melegszik fel langyos a fűtés is termosztát cserélve van szigoruan újra meg a műszer visszajelző hőfokjeladó is és 90 és 0 között van kb szoval a kék fölé megy picit és marad is ott ha álló helybe melegítem jó fél óra alatt felmelegszik és 95 foknál be is kapcsol a ventillátor de ha elindulok már vissza is hült mitől van ez hogy ennyire nehezen melegszik?

Termosztát... 100%...

Sajnos én is így jártam az új termosztáttal... semmit sem ért ahogy bejöttek a hidegek, a csere megoldotta (Wahler).

Link to comment
Megosztás:

Termosztát... 100%...

Sajnos én is így jártam az új termosztáttal... semmit sem ért ahogy bejöttek a hidegek, a csere megoldotta (Wahler).

hello köszi a választ most vettem termosztátot már egyet visszavittem le lett próbálva forralva nyomás alatt és jónaktünt énis termosztátra gyanakodtam mert más milehet fogalmam sincs

Link to comment
Megosztás:

hello köszi a választ most vettem termosztátot már egyet visszavittem le lett próbálva forralva nyomás alatt és jónaktünt énis termosztátra gyanakodtam mert más milehet fogalmam sincs

Nem a teljes nyitással van gondja, hanem pont a zárással.

Az angoloktól rendelt termosztáttal jártam így. Miután kivettem és belefújtam lezárt állapotban akkor símán átment rajta a levegő (szarul zárt).

Ezután vettem a Wahlert, asszonyéban és az enyémben is tökéletes azóta.

Link to comment
Megosztás:

nekem valami vernet van de megpróbálok másik termosztátot

Nem a teljes nyitással van gondja, hanem pont a zárással.

Az angoloktól rendelt termosztáttal jártam így. Miután kivettem és belefújtam lezárt állapotban akkor símán átment rajta a levegő (szarul zárt).

Ezután vettem a Wahlert, asszonyéban és az enyémben is tökéletes azóta.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...

A Vectrába hogyan lehet beépíteni utólagosan pollenszűrőt?:D Mert gyárilag sajnos nem lehet hozzá kapni:( Én meg rohadt allergiás vagyok, és nem éppen jó ha hozza be a port a venti. Amúgy klímás az autó, és 94es évjáratú, ha ez számít valamit!^_^ F Astra ventillátor részét átlehet szerelni?

Link to comment
Megosztás:

A Vectrába hogyan lehet beépíteni utólagosan pollenszűrőt?:D Mert gyárilag sajnos nem lehet hozzá kapni:( Én meg rohadt allergiás vagyok, és nem éppen jó ha hozza be a port a venti. Amúgy klímás az autó, és 94es évjáratú, ha ez számít valamit!^_^ F Astra ventillátor részét átlehet szerelni?

Hát ezt nem tudom megmondani,de adok neked szívesen pollenszűrős maszkot,ha kell!!!! "költséghatékonyabb"

:P

Link to comment
Megosztás:

A Vectrába hogyan lehet beépíteni utólagosan pollenszűrőt?:D Mert gyárilag sajnos nem lehet hozzá kapni:( Én meg rohadt allergiás vagyok, és nem éppen jó ha hozza be a port a venti. Amúgy klímás az autó, és 94es évjáratú, ha ez számít valamit!^_^ F Astra ventillátor részét átlehet szerelni?

Kimondta, hogy nem lehet? Ott van a ventimotor felett a kerete, oda kell betenni. Autósboltban van hozzávaló pollenszűrő.

Itt van leírás hozzá, igaz Astra, de ugyanaz az elve.

Link to comment
Megosztás:

Ehhez annyi kiegészítés hogy '93 előtti autókban (legalábbis Calibránál így volt, és mivel az alap ugyanaz, gondolom Vectránál is) nincsen benne ez a keret, persze attól még bele lehet tenni, de az ablaktörlő rudazata bele fog érni a pollenszűrőbe.

Szerk.: tárgytalan, most nézem a cartársnak '94-es autója van... :D

Link to comment
Megosztás:

Ma lefényképezem ott a dolgokat és berakom ide a fórumra:)

Érdekes a téma. Sógor belefaragott valamit még pár évvel ezelőtt. Bement az Unixba és kerestek egy hasonlót hozzá.

De én amióta megvan az enyém, még meg sem néztem, hogy van e keret :D Délután majd én is fotografálok ^_^

Link to comment
Megosztás:

Ehhez annyi kiegészítés hogy '93 előtti autókban (legalábbis Calibránál így volt, és mivel az alap ugyanaz, gondolom Vectránál is) nincsen benne ez a keret, persze attól még bele lehet tenni, de az ablaktörlő rudazata bele fog érni a pollenszűrőbe.

Szerk.: tárgytalan, most nézem a cartársnak '94-es autója van... :D

A 93" utániaknál más az ablaktörlő mechanika?

Tehát a 93" elöttibe nem lehet beleszerelni a 93" utáni keretét?

Link to comment
Megosztás:

A 93" utániaknál más az ablaktörlő mechanika?

Tehát a 93" elöttibe nem lehet beleszerelni a 93" utáni keretét?

Nem az ablaktörlő mechanika más, hanem emlékeim szerint a ventillátorház illetve az azon elhelyezkedő keret (alacsonyabb). Amúgy természetesen be lehet szerelni a '93 előttibe is a '93 utáni keretét, nincs is más választásod, hiszen '93 előtt tudtommal egyáltalán nem volt pollenszűrő (és vele együtt ilyen keret sem), nekem a '91-es Calimban gyárilag nem volt, pedig az klímás volt...

Szóval szereld bele nyugodtan, kicsit ugyan bele fog érnia szűrőbe az ablaktörlő rudazat, de ez inkább esztétikai probléma, mintsem funkcionális. Persze ha maximalista vagy, akkor szerzel egy komplett ventillátort házzal meg pollenszűrőkerettel együtt egy '93 utáni autóból, úgy már nem fog beleérni... :D

Link to comment
Megosztás:

Thor koma!

Merre csavarogtál mostanában?

Alig volt 1-2 emberke itt. :D

Hát sajnos összejött minden az elmúlt pár hónapban. De talán most már célegyenes ^_^

Viszont tegnap kicsit megcsúsztam idő-ügyileg, így elmaradt a fotográfia. De kárpótlásul lekapom majd hétvégén az enyémet ('95) is és a '93-as donor ventillátor környékét.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.