Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Sziasztok!

Az a gondom, hogy itt a meleg. Én meg nagy büszkén felhúztam az ablakot, bekapcsoltam a klímát, és semmi :) . Csak ugyanolyan langyos levegő jön befele, mint amikor simán csak a szellőzés megy.

Van valami ötletetek?

Ha nincs gáz a klímában, elvileg be sem kapcsol. Én jártam így tavaly tavasszal, a vége egy új klímahűtő+tömszelence+csatlakozók+töltés+munkadíjjal együtt közel 80E-ben állt meg. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Beszéltünk anno arról, hogy a fűtés a Vectrában egyszerűen gyógyíthatatlan. Talán már kicsit túl sokat is beszéltünk róla. Minden ki lett cserélve, a motor hőfok úgy néz ki elég meleg, de a fűtés langyi. Utolsó gondolatként (asszem J0hnny is ezt javasolta) megnéztem, hogy a légterelő nincs e rosszul belőve. Izzócsere miatt úgyis szétbontottam a műszerfalat, és beállítottam a terelőlapt, hogy rendesen zárjon. Egyébként nem volt olyan rossz, de azért picit állítottam rajta, most már biztos, hogy nem jut ott át hideg levegő.

A fűtés viszont még mindig langyi. Ígyhát minden kizárva, marad az utolsó lehetőség, átbaxtak anno az utángyártott radiátorral. Azt mondták astra és Vectra ugyanaz, én barom meg elhittem. Otthon láttam már, hogy picit (néhány mm) kisebb. És ami még aggaszt, hogy le van festve. A gyári meg festetlen réz. Szóval így összességében már tuti, hogy egy kalap sz@r a radiátor, amit vettem. :lol: Ne vegyetek u.gy. radiátort ha egy mód van rá, illetve jól nézzétek meg mit vesztek. Én most meg nekiállok gyárit keríteni. Vectráét (esetleg Calibráét).

Link to comment
Megosztás:

Én az omival szívok, mert abban sincs fűtés, csak hogy hozzáférjek a radiátorhoz ki kell szedni a műszerfalat. De ha cserélni kell a radiátort biztos megfogadom tanácsod. Még jó hogy a Rekord fűt mint az állat, úgyis ez a téli autó. Neked sok szerencsét.

Link to comment
Megosztás:

Neked is sok sikert. Mondjuk olyan nagy okosságot nem mondtam, mert az esetek 90%-ában a gyári alkatrész jobb. Pláne, ha a művelet bonyolultsága miatt egyszer is sok elvégezni. Mindenesetre radiátornál ha az utángyártott más anyagból van, kisebb és a lamellák is ritkábban vannak benne, az elég jel lehetett volna, hogy feltűnjön, kakival etetnek. Mondjuk annyi előnye van az egésznek, hogy csukott szemmel kikapom a műszerfalat a Vectrából. :lol: Viszont kopaszodom. :)

Link to comment
Megosztás:

Neked is sok sikert. Mondjuk olyan nagy okosságot nem mondtam, mert az esetek 90%-ában a gyári alkatrész jobb. Pláne, ha a művelet bonyolultsága miatt egyszer is sok elvégezni. Mindenesetre radiátornál ha az utángyártott más anyagból van, kisebb és a lamellák is ritkábban vannak benne, az elég jel lehetett volna, hogy feltűnjön, kakival etetnek. Mondjuk annyi előnye van az egésznek, hogy csukott szemmel kikapom a műszerfalat a Vectrából. :) Viszont kopaszodom. :)

:) Nem egy kellemes meló akkor sem müszerfalat bontani!Vettél gyári radiátort?Biztos ezért nem fűt? :lol:

Nálam most összeszaladt minden,kezd vacakolni az önindítóm,az első futóművembe beköltöztek a harkályok,szal jól kezdődik majd az év,elég sok pezetát elkell majd most költeni a verdára,hogy rendben legyen. :)

Csak úgy hirtelen: jobb külső féltengelycsukló,4db lengéscsillapító,toronycsapágyak kompletten és majd még elöl az apróságok,szilentek,talpasok stb.

Link to comment
Megosztás:

...Vettél gyári radiátort?Biztos ezért nem fűt? :) ...

Dehogy vettem. Az heroináron van, bontott meg nem kell. Most raktam össze a műszerfalat. Egyelőre herótom van a szétszedésétől.

A motorhőfok (mint anno az astra F topikban említettem) ezen a ponton megáll:

tempgauge_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És arról volt szó, hogy ez 80 foknak jó. Igaz, hogy 92 fokos a termosztát, de ez van. Nem akarom megint untatni a népet azzal, hogy felsorolom, mi lett cserélve és hányszor. Meg hogy mennyire nem vízköves a rendszer. Ez ilyen, és kész. :lol:

A lényeg, hogy az Omega és a Corsa még hideg (kék jel) motornál is jobban fűt, mint ez 80 fokon. :) Semmi másra nem tudok már gondolni, mint a gagyi radiátor.

Link to comment
Megosztás:

A motorhőfok (mint anno az astra F topikban említettem) ezen a ponton megáll:

http://kepfeltoltes.hu/061108/tempgauge_ww...ltoltes.hu_.jpg

És arról volt szó, hogy ez 80 foknak jó. Igaz, hogy 92 fokos a termosztát, de ez van. Nem akarom megint untatni a népet azzal, hogy felsorolom, mi lett cserélve és hányszor. Meg hogy mennyire nem vízköves a rendszer. Ez ilyen, és kész. :lol:

A lényeg, hogy az Omega és a Corsa még hideg (kék jel) motornál is jobban fűt, mint ez 80 fokon. :) Semmi másra nem tudok már gondolni, mint a gagyi radiátor.

Nekem a vectra üzemi hőfoka is kb. ott stagnál. az érdekesség az, hogy a ventim nem sokkal fentebb kapcsol be. vagyis elfogadom, hogy az nekem kb. az üzemi hőfok.

és mégis jól fűt! Vagyis lehet én is az UGY radiátorra gyanakodnék... de elhiszem, hogy drága, meg herótod van a szereléstől. :)

Link to comment
Megosztás:

Dehogy vettem. Az heroináron van, bontott meg nem kell. Most raktam össze a műszerfalat. Egyelőre herótom van a szétszedésétől.

A motorhőfok (mint anno az astra F topikban említettem) ezen a ponton megáll:

http://kepfeltoltes.hu/061108/tempgauge_ww...ltoltes.hu_.jpg

És arról volt szó, hogy ez 80 foknak jó. Igaz, hogy 92 fokos a termosztát, de ez van. Nem akarom megint untatni a népet azzal, hogy felsorolom, mi lett cserélve és hányszor. Meg hogy mennyire nem vízköves a rendszer. Ez ilyen, és kész. :lol:

A lényeg, hogy az Omega és a Corsa még hideg (kék jel) motornál is jobban fűt, mint ez 80 fokon. :) Semmi másra nem tudok már gondolni, mint a gagyi radiátor.

Mondjuk szerintem neked lesz igazad,mert a festett radiátor tuti nem ad le annyi hőt mint egy fémtiszta.

Az sem mindegy milyen a radiátor csővezetéke,ergo mennyi időt tölt benne a melegvíz!

Sokat agyaltam ezen anno,amikor vízhűtéses volt a PC-m! :)

Nekem is pont ott áll meg a mutató ahol mutatod,kaptam Udi-tól egy vacsi új 92°-os termosztátot,de lusta vagyok kicserélni! :) Mejd egysző! :)

Nem sokára megyek önindítót buzerálni,egyenlőre az is elég lesz!

Link to comment
Megosztás:

Igen, nálunk is így történik. Ezért is gondolom, hogy rendben van a motorhőfok. Majd kiderül, ha egyszer lesz gyári radiátor. (Lehet, hogy megjavíttatom a két régit. Végülis tiszta réz, ami forrasztható. Ha nem drága, a teszteléshez jó lesz.)

Ami a motorhőfokot illeti, gondoltam, hátha a hőfokjelzésnél van gond. De úgy látom, hogy akkor ez opel betegség. Változhat a jeladó által adott érték valahol a jeladó és a hőfokjelző műszer között az elektromos rendszerben?? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, nálunk is így történik. Ezért is gondolom, hogy rendben van a motorhőfok. Majd kiderül, ha egyszer lesz gyári radiátor. (Lehet, hogy megjavíttatom a két régit. Végülis tiszta réz, ami forrasztható. Ha nem drága, a teszteléshez jó lesz.)

Ami a motorhőfokot illeti, gondoltam, hátha a hőfokjelzésnél van gond. De úgy látom, hogy akkor ez opel betegség. Változhat a jeladó által adott érték valahol a jeladó és a hőfokjelző műszer között az elektromos rendszerben?? :lol:

Nem hinném!De majd átnézem a kapcsrajzot kíváncsiságból!

A forrasztást te is megtudod oldani,ha van egy 300W-os bádogospákád,én azzal javítottam lada 1200 radit.

Az esti önindító generál jól sikerült,de 2x szedtem szét mert megcumizatott!A behúzótekercs nem kapott testet,mert annyira sikerült a kezemmel összezsírozni! :) :) Viszont most olyan a hangja,hogy öröm indítani.

Link to comment
Megosztás:

A gázégő, amivel a fűtést csináltam anno nem jó? :lol: Vagy ez hüeség???

Ha tudsz vele szép kék szúrólángot produkálni tökéletes.Veszel még forrasztó ónt (60%-40%) és esetleg "forrasztóvizet",de ha szép tiszta a felület az sem kell.

Nagy luk van rajta vagy valami csőtoldás van elrepedve?

Link to comment
Megosztás:

Ha tudsz vele szép kék szúrólángot produkálni tökéletes.Veszel még forrasztó ónt (60%-40%) és esetleg "forrasztóvizet",de ha szép tiszta a felület az sem kell.

Nagy luk van rajta vagy valami csőtoldás van elrepedve?

Van forrasztóvizem is, meg 2-es és 3-as forrasztóón is. (Ha nagyon precíz akarok lenni, még Degufitból is van egy csomó)

A lyuk nem nagy, mert csak "izzad", viszont nem tudom hol. Na majd elmolyolok vele. Vagy sikerül, vagy nem. :lol: Tesztelni meg a kádban lehet minimális nyomás alatt levegővel. Akár...

Link to comment
Megosztás:

Van forrasztóvizem is, meg 2-es és 3-as forrasztóón is. (Ha nagyon precíz akarok lenni, még Degufitból is van egy csomó)

A lyuk nem nagy, mert csak "izzad", viszont nem tudom hol. Na majd elmolyolok vele. Vagy sikerül, vagy nem. :lol: Tesztelni meg a kádban lehet minimális nyomás alatt levegővel. Akár...

Az elgondolás jó,egy esetben van szivacs!Ha lammellák között lyukas,akkor sajna ki kell vágni párat,hogy hozzáférj a lukhoz,de ez csak akkor fog kiderülni,ha a kádban megnézted hol lukas.

Link to comment
Megosztás:

Nos, ma előtúrtam a gyári radiátort, amit anno lecseréltem, mert eresztett. Megnéztem, és az egyik cső tövénél volt a lyuk (tehát nem a lamelláknál). Egyszerű volt megforrasztani. Beszereltem, már nem ereszt, tök jó, fűt rendesen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gondolom azért nem 24.-én este forrasztott a fa alatt,de pl te ma mit csináltál otthon?Én untam magam! :)

otthon nem sokat, mert délutános vagyok... és ma még amúgy se sokat csináltam az alig 40 perc alatt...

ui: és nekem jó a fűtés a kocsiban, és most már ha jól értem, Gregnek is... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, a sok bugyuta filmtől herótom volt, szerencsére elmaradt a nagy családi összeröffenés is. 25-én a konyhát vakartam a koszból ki, gondoltam 26-án jár egy kis kikapcsolódás. :)

Mindenesetre az utángyártott radiátort kihagyhattam volna anno. Böszmeség volt. :) Nem kellett volna megvenni.

Elkúrtam. Nem kicsit, nagyon. :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, a sok bugyuta filmtől herótom volt, szerencsére elmaradt a nagy családi összeröffenés is. 25-én a konyhát vakartam a koszból ki, gondoltam 26-án jár egy kis kikapcsolódás. :)

Mindenesetre az utángyártott radiátort kihagyhattam volna anno. Böszmeség volt. :) Nem kellett volna megvenni.

Elkúrtam. Nem kicsit, nagyon. :lol: :)

Sz@rjál rá és igyál sok bort! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Helló mindenkinek,

Van egy 91-es 1,8-as Vectrám és szeretném a hütőfolyadékot leengedni a motorból, hogy mossam ki egy kicsit a motort. Ezt hogy lehet megoldani a motor kiszerelése nélkül. Van valami dugó valahol a motor alján amit ha kiveszek akkor ott mind egy cseppig kifolyik a víz a motorból. A hűtőfolyadék olyan barnás(rozsdás) színű és ezért gondoltam, hogy egy kicsit átmosom, hogy ne rakodjon le egyéb. Ha tudtok egy leírást a motor részeiről az is jól jöhet. Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek,

Van egy 91-es 1,8-as Vectrám és szeretném a hütőfolyadékot leengedni a motorból, hogy mossam ki egy kicsit a motort. Ezt hogy lehet megoldani a motor kiszerelése nélkül. Van valami dugó valahol a motor alján amit ha kiveszek akkor ott mind egy cseppig kifolyik a víz a motorból. A hűtőfolyadék olyan barnás(rozsdás) színű és ezért gondoltam, hogy egy kicsit átmosom, hogy ne rakodjon le egyéb. Ha tudtok egy leírást a motor részeiről az is jól jöhet. Előre is köszönöm a válaszokat.

Olyan hogy leeresztőcsavar a hűtőn konkrétan nincsen, úgy tudod a hűtővizet leengedni, hogy a hűtőbe menő legalsó gumicső bilincsét meglazítod, a csövet leszeded, és hagyod hogy kifollyon a víz. Mondjuk az 1.8-as motort nem ismerem, de ha nagyot nem tévedek, akkor ez a cső neked is a hűtő menetirány szerinti bal oldalán lesz (ha szembe állsz az autóval akkor jobb oldalt), és az a sajátossága, hogy mivel ez a cső a hűtő aljától kábé 10 centivel feljebb van, ezért az összes víz nem fog maradéktalanul kifolyni, nagyjából 1-2 liter marad benne. Ha ezt is le akarod engedni, akkor sajna ki kell venni a hűtőt....

Mondjuk ez sem bonyolult feladat, annyi hogy az összes rácsatlakozó gumicsövet le kell szedni, aztán felül a hűtő két oldalán a kapcsokat oldani, majd az egész hűtőt kicsit a motor felé megdöntve felfelé kihúzni, természetesen miután a hűtőventillátor és a vízhőfok visszajelző gomba csatlakozóját is lehúztad róla. Visszaszerelés értelemszerűen fordított sorrendben, és ha már kint van a hűtő, érdemes egy komplett tisztítást is csinálni mondjuk slag+melegvíz+vízkőoldó segítségével. Nem kell megijedni, nem nagy meló, max. félóra alatt megvan a ki-be szerelés. Utána feltölt, majd letekert kiegyenlítőtartály-kupakkal járatni alapjáraton amíg nem nyit a termosztát, így lelégteleníti magát, és aztán lehet véglegesen feltölteni a megfelelő szintig a hűtőfolyadékot.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Szép napot mindenkinek

Ha esetleg valaki tudna segíteni Vectra fűtésben nagyon meg köszönném.

Egy 90-évjáratú Vectra A tulaja vagyok, (motor kód c16nz) és annyi a gondom hogy a motor hőmérséklet jelző a műszerfalon nem nagyon akar elmozdulni a kék jelsávból.Ez által az utastérbe belépő levegő is langyos.A Vectra hütő rendszere kivan takarítva, fel van fagyállózva -35c ig.légtelenitve van a rendszer.Pedig utam nagy részét rendszeresen autó pályán teszem meg.Bpest-Kiskunfélegyháza közt.Ami eléggé jó távolság hogy felmelegedjen Én két hibára gyanakszom,az első a termosztát,a másik a hőmérséklet jeladó.

Ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném neki.

Akár itt a forumon,akár más formában,(tel)

További szép napot mindenkinek

Spaniel38

Módosítva : spaniel38
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.