Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Na szereztem hütőt, remélem ez már jó lesz, csak előbb vizkőoldani szeretnék mindent, mert eddig amig folyt a vízem, mindig sima vízet raktam bele, meg erről a hütő múltjáról nemtudok semmit. Azt írtátok 20% ecet tökéletes. Hol tudok beszerezni mert edddig boltba csak 10% étkezésit láttam és hogyan használjam a hütöbe???

És még mit tudok vizkőoldani??

Holnap meg majd veszek fagyállót és meg bilincseket, meg átnézzem a csöveket nem e repedtek, kiváncsi leszek hogy majd fogyni fog e a vízem

A fagyállót sima vizzel kell bekavarni vagy desztilált vizzel??

Link to comment
Megosztás:

Na szereztem hütőt, remélem ez már jó lesz, csak előbb vizkőoldani szeretnék mindent, mert eddig amig folyt a vízem, mindig sima vízet raktam bele, meg erről a hütő múltjáról nemtudok semmit. Azt írtátok 20% ecet tökéletes. Hol tudok beszerezni mert edddig boltba csak 10% étkezésit láttam és hogyan használjam a hütöbe???

És még mit tudok vizkőoldani??

Holnap meg majd veszek fagyállót és meg bilincseket, meg átnézzem a csöveket nem e repedtek, kiváncsi leszek hogy majd fogyni fog e a vízem

A fagyállót sima vizzel kell bekavarni vagy desztilált vizzel??

Jó lesz a 10%-os. Vagy Cillit (nem röhög! ^_^ ), nekem csodát tett Párom fűtőradiátorával. Télen semmi fűtése sem volt. Kivettem átmostam, majd cillit áztatás, majd megint kimos nagynyomással (vezetékes vízet kötöttem rá az egyik csőre) és még 3* 4* ugyanez, addig amíg csak tiszta víz nem jött belőle. Ki sem kell venni, elég ha rádugsz egy 1/2 collos kerti locsolócsövet, abba meg egy tölcsért és mehet a móka. Nekem elég volt egy cillit, ha jól emlékszem. Azóta olyan, mint az új.

A hűtőt meg addig érdemes amíg nem teszed be, de ide tökéletes az ecet. Érdemes hagyni dolgozni.

Desztillált vízzel keverd a fagyállót. 5 liter párszáz forint.

Link to comment
Megosztás:

Melyik az a fütőradiátor?? Nekem télen nyáron, elég nehezen melegszik a víz, kell kb. 10 perc menet közbe hogy elérje a 90fokot és nyisson a termosztát

A motor mögött a tűzfalon alul van két kiálló rézcső, erre jön két gumicső. Nah az a radiátorod egy vége ^_^ A másik terjedelmesebb része meg bent van a középkonzol alatt. Szívás kiszedni. Nem lehetelen, de felesleges, mert csak a motortérben kell levenni a 2 csövet és mehet a mosás.

ILYEN

Link to comment
Megosztás:

És a fütőradiátort is ecettel mosni?? mennyi időt kell várni az ásztatással?

Akkor csak ezt a kettőt?? a hengerfejbe is jutott sima viz az is vizkövesedik nem??

Ott inkább ne "kotorássz". Lehet ecettel is, bár nekem rengeteg rozsda-sár jött ki. Ecet meg azt hiszem csak a vízkövet oldja.

Link to comment
Megosztás:

És a fütőradiátort is ecettel mosni?? mennyi időt kell várni az ásztatással?

Akkor csak ezt a kettőt?? a hengerfejbe is jutott sima viz az is vizkövesedik nem??

Én hagytam legalább fél órát és utána cseréltem ecetet. De lehet ez már túlzás volt a hűtőnél, nem tudom ^_^

Polskinál durvábban kellett csinálni. Ott 2 liter 20%-os volt a rendszerben és úgy járattam egy ideig. Nah az kipucolta rendesen, de ahogy írtam ezt nem ajánlom senkinek!

Link to comment
Megosztás:

Kaptam ecetet 20%, ezt hogy öntsem a hütöbe vizzel higitva vagy simán magába mind az 1 litert??

Szerintem nyugodtan bele öntheted hígítás nélkül is. Nem tudom mekkora a hűtő térfogata, de ha belemegy az egész akkor dugózd le, és forgasd át párszor, hogy mindenhol dolgozza meg. Szerintem így pár óra elég neki. Utána viszont mosd ki alaposan! Bő vízzel, mert az ecetet elég nehéz kimosni.

Link to comment
Megosztás:

na megvolt, kiöntöttem belőle az ecetet, közbe észrevettem hogy 2 duda van, de semelyik sincs bekötve, pedig a vezetékük megvan. Csak nem tudom melyik foglalatba kell a negativot és melyikbe a pozitivot, meg holnap vennem kell sarut mert a vékony kábel egy kis vékony gumilyukon megy át hogy a foglalatot védje a viztől

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.