Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

na megvolt, kiöntöttem belőle az ecetet, közbe észrevettem hogy 2 duda van, de semelyik sincs bekötve, pedig a vezetékük megvan. Csak nem tudom melyik foglalatba kell a negativot és melyikbe a pozitivot, meg holnap vennem kell sarut mert a vékony kábel egy kis vékony gumilyukon megy át hogy a foglalatot védje a viztől

Mennyi és milyen színű dzsuva jött ki a hűtőből?

Link to comment
Megosztás:

Nekem barna-fehér meg fekete van :D gondolom a barna-fehér az egyenlő a pirossal ^_^

Köszi szépen Thor, holnap veszek csusztató sarut, mert lekell vágni és rárakni a gumit és újra saruzni

Nincs mit :D

Kimentem megnézni a donort és azon is piros/barna duett van :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudtam hogy van donorod

Megnéztem a fütőmotor merre lehet, a motor mögött egy bemennő cső a tüzfalba mellette közvetlen egy kijövő cső?? Csavarjam ki a bilincset és engedjem ki a vizet, majd slaggal veresem ki, holnap azt is megoldom, közbe unatkoztam és megnéztem a légszüröt amit áprilisba vettem 4e km lehet benne, és még ugyanúgy nézz ki mint új korába ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudtam hogy van donorod

Megnéztem a fütőmotor merre lehet, a motor mögött egy bemennő cső a tüzfalba mellette közvetlen egy kijövő cső?? Csavarjam ki a bilincset és engedjem ki a vizet, majd slaggal veresem ki, holnap azt is megoldom, közbe unatkoztam és megnéztem a légszüröt amit áprilisba vettem 4e km lehet benne, és még ugyanúgy nézz ki mint új korába ^_^

Van egy "közös", még Sógor intézte tavaly.

A fűtőmotor?

Itt van középen a tűzfal és a szélvédő "között"

DSCF0364.JPG

DSCF0365.JPG

Arra a két csőre gondolsz ami alul van a tűzfalban? Mert az a fűtőradiátorodba/ból jön ki. A fűtőmotort inkább ne slagozd ki :D

Link to comment
Megosztás:

Javítóív nem elég :S szétvan rohadva, meg úgyis felkell vágni megkeresni tiszta fémet, de aki csinálná az mondta elég a javítóív a többit ő kipótolja vmivel, lehetséges??

Meg a doblemezt is csinálja pár helyen kivan lyukadva, gondolom kivágja és lemezt behegeszt.

Meg a 2 küszöb lesz cserélve, a jobb oldalin hatalmas lyuk van.

Jobb oldali rugótányérom elvan rohadva meg megvan repedve. Vagyis most szeptembertől télre rendbe kell nagyon hoznom :S

Link to comment
Megosztás:

Javítóív nem elég :S szétvan rohadva, meg úgyis felkell vágni megkeresni tiszta fémet, de aki csinálná az mondta elég a javítóív a többit ő kipótolja vmivel, lehetséges??

Meg a doblemezt is csinálja pár helyen kivan lyukadva, gondolom kivágja és lemezt behegeszt.

Meg a 2 küszöb lesz cserélve, a jobb oldalin hatalmas lyuk van.

Jobb oldali rugótányérom elvan rohadva meg megvan repedve. Vagyis most szeptembertől télre rendbe kell nagyon hoznom :S

Meg tudja oldani, ha ügyes.

Nekem is hátra van még a 2 nyúlvány, 2 küszöb meg az alvázvédelem...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap éjjel jól jártam... Benzinkúton kellett vízcsövet mókolni.

XE-n van az a műanyag cső, ami mögötte megy el, illetve amire a hűtőből csatlakozik a gumicső.

Ezen van egy kis csöcs, amiről egy vékonyabb megy a fűtőradiátorra. Ez a csöcs beletörött a gumicsőbe ^_^

Szerencsére maradt egy kis csonk, de mivel a gumicső is kiszakadt, nem lehetett visszarakni. Vágtam egy kicsit belőle, de úgy meg már túl rövid volt, mindig lehúzta, nem lehetett annyira rászorítani a bilincset.

A kutas srác viszont nagyon jó fej volt, adott egy slagdarabot, amivel faxán meg tudtam oldani, ezúton is ezer hála neki :D

Nem írom le, hogy melyik kút, meg ilyesmi, nehogy gondja legyen belőle, hogy eltűnt 30cm slag :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap éjjel jól jártam... Benzinkúton kellett vízcsövet mókolni.

XE-n van az a műanyag cső, ami mögötte megy el, illetve amire a hűtőből csatlakozik a gumicső.

Ezen van egy kis csöcs, amiről egy vékonyabb megy a fűtőradiátorra. Ez a csöcs beletörött a gumicsőbe ^_^

Szerencsére maradt egy kis csonk, de mivel a gumicső is kiszakadt, nem lehetett visszarakni. Vágtam egy kicsit belőle, de úgy meg már túl rövid volt, mindig lehúzta, nem lehetett annyira rászorítani a bilincset.

A kutas srác viszont nagyon jó fej volt, adott egy slagdarabot, amivel faxán meg tudtam oldani, ezúton is ezer hála neki :D

Nem írom le, hogy melyik kút, meg ilyesmi, nehogy gondja legyen belőle, hogy eltűnt 30cm slag ;)

Az szép :D

Gratula a gyorsszervízhez :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap éjjel jól jártam... Benzinkúton kellett vízcsövet mókolni.

XE-n van az a műanyag cső, ami mögötte megy el, illetve amire a hűtőből csatlakozik a gumicső.

Ezen van egy kis csöcs, amiről egy vékonyabb megy a fűtőradiátorra. Ez a csöcs beletörött a gumicsőbe ^_^

Szerencsére maradt egy kis csonk, de mivel a gumicső is kiszakadt, nem lehetett visszarakni. Vágtam egy kicsit belőle, de úgy meg már túl rövid volt, mindig lehúzta, nem lehetett annyira rászorítani a bilincset.

A kutas srác viszont nagyon jó fej volt, adott egy slagdarabot, amivel faxán meg tudtam oldani, ezúton is ezer hála neki :D

Nem írom le, hogy melyik kút, meg ilyesmi, nehogy gondja legyen belőle, hogy eltűnt 30cm slag :D

Legalább vannak még segítőkész emberek!

Sokan vannak akik felöl úgy tolod haza ahogy akarod, csak az útból tüntesd el. :D

Link to comment
Megosztás:

A hütőmet kicseréltem, új bilincseket raktam rá, és fagyálló folyadékot kevertem be desztilált vizzel, feltöltöttem a rendszert.

A injektorházról megy egy cső a szelepfedélre azt a csőt is kicseréltem mert megvolt repedve ( de abba mi megy??)

Egyenetlen volt az alapjáratom így megnéztem a gyertyakábeleket (pipákat) és a 2. hengerre rámennő kábelpipából kivan szakadva az a vas és egy olyan újonnan 6200 ft :D

Mentem a kocsival, hogy nagyjából visszacsúsztattam és úgy ráraktam de itthon felnyitom a motorháztetőt és égetett szaga van vminek meg a vizem túl forró

Most akkor mi a baj??

Off: Nekem is volt múlthéten olyan a benzinkúton hogy nem indult be az autó mert vmi oknál fogva letiltott az autó, őninditó nem forgatta a motort, 20percet nem akartam várni és szóltam 2 kutasnak segitsenek már betolni és szépen indult ^_^ Sztem csak megkell őket kérni és szívesen segitenek :D

Link to comment
Megosztás:

A hütőmet kicseréltem, új bilincseket raktam rá, és fagyálló folyadékot kevertem be desztilált vizzel, feltöltöttem a rendszert.

A injektorházról megy egy cső a szelepfedélre azt a csőt is kicseréltem mert megvolt repedve ( de abba mi megy??)

Egyenetlen volt az alapjáratom így megnéztem a gyertyakábeleket (pipákat) és a 2. hengerre rámennő kábelpipából kivan szakadva az a vas és egy olyan újonnan 6200 ft :D

Mentem a kocsival, hogy nagyjából visszacsúsztattam és úgy ráraktam de itthon felnyitom a motorháztetőt és égetett szaga van vminek meg a vizem túl forró

Most akkor mi a baj??

Off: Nekem is volt múlthéten olyan a benzinkúton hogy nem indult be az autó mert vmi oknál fogva letiltott az autó, őninditó nem forgatta a motort, 20percet nem akartam várni és szóltam 2 kutasnak segitsenek már betolni és szépen indult ^_^ Sztem csak megkell őket kérni és szívesen segitenek :D

Lehet butaságot kérdezek, de nézted a kiegyenlítő tartályodat, hogy nem e kell utántölteni még "vizet"?

Más: Ha beindítod hallgasd meg nem-e húz ívet a sérült csatlakozásnál, mert esetleg lehet égett szaga annak is.

Link to comment
Megosztás:

Amikor kinyitottam akkor jött ki belőle egy csomó víz, így 1dl kellett utánatölteni, de beinditva töltöttem utána és a vízet néztem és remeg az egész autó pedig 1200as fordulaton van így a rosz kábelel

Hogy érted hogy nem e húz ívet??

Csattogó hangot ad ki a kábel. Mint amikor szikrázik valami. Tudod?! Egyébként igaza van Csabinak. Szerintem is az volt. Azt megvártad, hogy kinyisson a termosztát? Mert akkor kell önteni amikor elkezd keringeni a víz mindenhol! Még a hátsó ülésen is! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Csattogó hangot ad ki a kábel. Mint amikor szikrázik valami. Tudod?! Egyébként igaza van Csabinak. Szerintem is az volt. Azt megvártad, hogy kinyisson a termosztát? Mert akkor kell önteni amikor elkezd keringeni a víz mindenhol! Még a hátsó ülésen is! ^_^

A vízet még hidegen töltöttem bele, utána beindit és ment lejebb és töltöttem utána, ekkor még nem nyitott ki a termosztát.

A csattogó hangot amint beállok meghallgatom :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.