Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Lehet, hogy nem a megfelelő jeladó van benne azt special én vettem de nem tudtam, hogy kétféle van.

A műszer nem a fordulatszámmérős, tehát jobb oldalt csak a hőmérséklet van, kék -> egy vonal -> 90 -> még egy vonal -> piros (110).

Ma kicseréltem a hűtőt így ki tudtam próbálni (egyébként 80 alatt nyit a termosztát szerintem biztos csak a műszer mutat kisebb értéket, mert amúgy tud meleg lenni a motortérben rendesen).

És igazatok volt, megint hengerfejes :( a kipufogóhoz rakva vizes lesz a kezem... Most jár mind a 4 henger hogy megigazítottam a gyertyapipákban a kábeleket de a víz az víz ott hátul. Viszont legalább megvan a magyarázat, ja meg azt hittem ott fém a hűtő és azt vágta szét, de kiderült hogy a műanyag repedt meg így azért nem olyan durva.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Koszi Ez ugy elvileg meg is volt, a gond hogy rendre ket polusut talalok, es adnak hangoztatva, hogy ebbe ez valo. De a csatim az 3 polusu.

Hello, nem mai téma de én is ki akarom cserélni a ventilátor kapcsolót mert 87-82-es került bele és emiatt nagyon hamar elindul a venti.

Végignéztem egy Facet katalógust amiből kiirkáltam melyik milyen hőfokértékű, talán másnak is jól jöhet.

Ehhez kerestem, az alábbi öt mind jó hozzá és 3 pólusú.

VECTRA A 2.0 i Cat. C20NE 09/88 - 11/95

7.5147 100-95 (illetve ez csak 2 pólus de a csatlakozó ugyanolyan mint a hárompólusúé)

7.5645 87-82 95-90

7.5649 105-100 120-115

7.5655 95-90 120-115

7.5657 110-105 120-115

Viszont arra gondoltam jól jönne ha hamarabb kapcsolna a második fokozat de ilyen ugye nincs a kínálatban. Rákerestem B Vectrára és láttam, hogy van kettő amelyik ugyanolyan paraméterekkel rendelkezik (kulcsméret, menet mérete, csatlakozó kiosztása) mint ezek. És ott a második fokozat előbb kapcsol.

7.5673 105-100 110-105

7.5674 100-95 105-100

Egyébként a katalógus a 7.5147 vagy a 7.5645 számút ajánlja klíma nélküli fenti paraméteres autóhoz.

A B Vectra kapcsolók tesztelve nem voltak, ezért csak saját felelősségre. :) Egyébként valaki próbált már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok! Most lettem büszke tulajdonosa egy C20NE motoros klimatizált vectra A 2 nek. Problémám hogy hideg allasban is meleget fúj. Elődjénél az astranál a bovden volt kiakadva. Itt is hasonló gond lehet? Nem látom a csavarokat hogy lehet szakszerűen szétszedni? Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Gratula az autóhoz.

Én azért elsőnek megnézném van e benne gáz, stb, úgy alapvetően működik e a rendszer. Vectránál nem nagyon szokott szétakadni.

A űtéskonzol a következőképpen jön ki:

Kesztyűtartó kiszed, ehhez le kell venni a lábtérburkolatot, illetve a felső rekeszt (ha nem légzsákos) ehhez kiveszed a gumilapot, két oldalt van egy-egy müanyag fedél, azt kipattintod, majd egy határozott mozdulattal "kitéped" az egészet, ezután hozzáférsz a felső csavarokhoz, az alsók látszanak nyitott kesztyűtartónál.

Az órát/bc.t ki kell pattintani, e mögött is van két csavar. Majd kormányburkolat leszed, ugyanaz mint astránál, két csavar a kormány mögött, három alul, majd ha ez megvan, akkor a műszeregység előtti müayagot kell kipattintani, ezután már látszik a többi csavar, jobb oldalt mindkettőt, baloldalt csak a felsőt kell kivenni, és kiszedni a műszeregység fölötti müanyagot, ezután már szabad a fűtéskonzol, de a vezetékek és a bowdenek nem engedik ki túlzottan, így a kesztyűtartó felől hozzáférsz az összeshez.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene,van egy 1.6-os g astrám, ebben a melegben ha sokat városozok akkor a motor felmelegszik 90 fok felé de a hűtő ventilátor nem indul, csak kijelez a hűtő ikon,leállítom és újra rá adom a gyújtást de nem indítok akkor megy a klíma ventilátor is, ha leveszem a gyújtást akkor leáll a ventillátor (víz persze nem hűll vissza). Ha menet közben használom a klímát akkor megy mind a két ventilátor, de ha pl: sorompót kapok és állok, akkor a hőfokjelző ahogy eléri a 90 fokot akkor kijelzi a hűtő ikont és leállítja a ventilátorokat. Mi lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Képzeld a húzoka alatt a kis fém akadt le a kar végéről. Ez kipipálva! De van egy új hibám a tág tartályba fut 2 vizcső egyik termosztát felöl másik hűtő teteje és egyiken se "forog" a víz. Megfujva átjárható és mozog a víz.... Létezik hogy a vizpumpa nem vagy nagyon minimális amit forgat? Hamar forró lesz a motor de kijelző szerint fel le ugrál a hőfok határértékeken belül maximum 95 fok ig megy majd vissza olyan 70... Tipp?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Klímáshoz még nem volt szerencsém, de a simából ki lehet kapni nagyobb jellegű bontás nélkül.

Ez úgy néz ki, hogy a középkonzolt (két első ülés között) ki kell szedni, egész a hamutartóig.

A hátsó rész úgy jön ki, hogy a leghátsó táróló (vagy kazettatartó ha van) alatt van egy hatos anya, azt kiszeded, felpattintod a félholdat a kézifékkar alatt, ott is van két csavar, az egyik magát a középkonzolt fogja, a másik a kézifékszoknya keretét, ezt majd át kell bújtatni a lyukon, ha kint a csavar, akkor kicsit előrefele húzva kipattintható a helyéről.

Ezután már ki lehet emelni a középkonzolt, opcionálisan ha van bc/villanyablak, ezeknek a csatlakozóis le kell csatlakoztatni.

Következő a hamutartós rész. Kétoldalt a lábtérben van egy egy csavar oldalról behajtva, valamint kettő a hamutartó mögött, ehhez ki kell pattintani az egyész hamutartós fedeles részt, alul benyúlsz, megfogod, és kihúzod, nem szokott nagyon feszes lenni. Ekkor már látszik a két csavar. Ezeket kitekered, felpattintod a váltókar szoknyáját, és az üléseket teljesen hátrahúzva/letekerve, a váltókart négyesbe húzva már hátrafelé valahogy ki lehet cibálni. A váltószoknyát keretestül itt is át kell fűzni.

Ekkor ezt kell látnod:

Falcsere01.jpg

Ekkor már csak a váltórudazat állja utadat. A váltókuliszzát négy csavar fogja a kasznihoz, a motortérben pedig egy darab 8-as csavar a tűzfal előtt. Itt érdemes összejelölni mi hogy állt, hogy utána ne kelljen nagyon állítgatni a karon. Ugyanitt, kicsit feljebb megtalálod a fűtőradiátor két gumicsövét a bilincsekkel. ELég mélyen ülnek, de nem hozzáférhetetlen.

Ha kint a váltókar, akkor már hozzáférsz a fűtésbox aljához, amit 4 darab asszem hetes, vagy hatos fejű csavar fog. A két belsőt viszonylag könnyű kitekerni, a nagyobb szívás a tűzfal felöliekkel van, de a szőnyeget kicsit félrenyomva, megfelelő szerszámmal ilyen negyed/hatod/nyolcad fordulatokkal kitekerhető.

Ha ez megvan akkor már szabad a fűtőradiátor. Arra számítani kell hogy egy rakás dzsuva, falevél, stb ki fog hullani.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Klímáshoz még nem volt szerencsém, de a simából ki lehet kapni nagyobb jellegű bontás nélkül.

Ez úgy néz ki, hogy a középkonzolt (két első ülés között) ki kell szedni, egész a hamutartóig.

A hátsó rész úgy jön ki, hogy a leghátsó táróló (vagy kazettatartó ha van) alatt van egy hatos anya, azt kiszeded, felpattintod a félholdat a kézifékkar alatt, ott is van két csavar, az egyik magát a középkonzolt fogja, a másik a kézifékszoknya keretét, ezt majd át kell bújtatni a lyukon, ha kint a csavar, akkor kicsit előrefele húzva kipattintható a helyéről.

Ezután már ki lehet emelni a középkonzolt, opcionálisan ha van bc/villanyablak, ezeknek a csatlakozóis le kell csatlakoztatni.

Következő a hamutartós rész. Kétoldalt a lábtérben van egy egy csavar oldalról behajtva, valamint kettő a hamutartó mögött, ehhez ki kell pattintani az egyész hamutartós fedeles részt, alul benyúlsz, megfogod, és kihúzod, nem szokott nagyon feszes lenni. Ekkor már látszik a két csavar. Ezeket kitekered, felpattintod a váltókar szoknyáját, és az üléseket teljesen hátrahúzva/letekerve, a váltókart négyesbe húzva már hátrafelé valahogy ki lehet cibálni. A váltószoknyát keretestül itt is át kell fűzni.

Ekkor ezt kell látnod:

Falcsere01.jpg

Ekkor már csak a váltórudazat állja utadat. A váltókuliszzát négy csavar fogja a kasznihoz, a motortérben pedig egy darab 8-as csavar a tűzfal előtt. Itt érdemes összejelölni mi hogy állt, hogy utána ne kelljen nagyon állítgatni a karon. Ugyanitt, kicsit feljebb megtalálod a fűtőradiátor két gumicsövét a bilincsekkel. ELég mélyen ülnek, de nem hozzáférhetetlen.

Ha kint a váltókar, akkor már hozzáférsz a fűtésbox aljához, amit 4 darab asszem hetes, vagy hatos fejű csavar fog. A két belsőt viszonylag könnyű kitekerni, a nagyobb szívás a tűzfal felöliekkel van, de a szőnyeget kicsit félrenyomva, megfelelő szerszámmal ilyen negyed/hatod/nyolcad fordulatokkal kitekerhető.

Ha ez megvan akkor már szabad a fűtőradiátor. Arra számítani kell hogy egy rakás dzsuva, falevél, stb ki fog hullani.

Köszönöm szépen előre is... Rámsötétedett kb fél holdnál tartok :) gumicsövek levéve. Amúgy nagyon úgy tűnik gyári klimás. És szerintem ez a "dugult" radiátor okozott gondokat a keringésben. Trisós mosás közben pukkant el és fejegység stb kapott rendesen. Radiátoron eddig nem találtam fűtéscsap. Csak zsalut mozgat a bowden. Csinálok majd fotó a műveletről. (azt hogy linkeled ide?) Köszönöm mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kb arra gyanakszom hogy vizpumpa gondom lesz fél perc alatt termosztát nélkül felrottyan a viz és sorra nyomkodja szét alapjáraton a fűtőradiátor és különböző vizcsöveket. Víz olaj tiszta. Tippek? Tartály csak akkor bugyog ha éppen 1-2 perc alatt felforralta

Link to comment
Megosztás:

Nem a hirtelen felmelegszek már radiátor előtt is megvolt. Ezért gyanakodtam dugulásra. Ezért is próbáltam a trisós mosást. De radiátor csere óta is ugyanúgy hirtelen bemelegszik. Radiátor ugyanúgy nem fűt és most legutóbb a fekete műanyag csövet nyomta szét a vizpumpa és hűtő alsó cső között a szivótorok alatt ami van. Illetve annak az egyik kiálló csücskében tett kárt. Olyan mintha egy helyben állna a víz az autóban és hirtelen felrottyanna

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.