Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Pl nyitott tartálynál gázadásra sem változott a vízszint majd egyszer kb 1 perc megindult emelkedni és ki is futott majd rotyogni kezdett. Elvileg meg kéne szívni a vizpumpának gázadásra nem? Ráadásul most direkt termosztát sincs benne és mégis 2 perc és felfő a víz.

Link to comment
Megosztás:

Na pont akartam kérdezi a termosztátot, de akkor ezekszerint nem.

Hát ha átmostad a rendszert, és slaggal átmegy a víz a hűtőn/csöveken/motoron, akkor csak a vízpumpa marad. Mikor volt vezérlés cserélve?

Még a slag hátra van de vezérlés csere úgyis most lett volna igy azt cserélem hétvégén. Van jó márka? Bosch facet skf continental ezek vannak és 1-2 ezer a különbség kivéve skf hihetetlen drága többihez képest. Tehát rendszer mosás új termosztát és új vezérlés ha ez se segít....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Minden kezd rendbe jönni de egy dolog aggaszt víz téren. Van keringés volt jó nagy dugulás stb mégis kissé kemény a vizcső és ezek a 22 éves csövek sorra pukkannak el. Viz olaj gyertya tiszta. Hengerfej esetleges hibája nem vszinü. Egyenlőre semmi jele. Csak a csövek előtte meg a fűtő radiátor. Wookie kérdésedre gyári a klima és nincs fűtéscsap! A két radiátor közt van egy terelő...ennyi. Vannak képek a fűtő radiátor oldal műanyag az repedt el. Csatlakozás mint a klimás radiátoron az a szorító bilincsekkel alu csővel! Ide nem tudom hogy kell képet tenni. Jah és a lényeg A vectra C20NE 93 kiadás mennyi kb a nyomás üzem meleg motornál? Mert ez kézzel csak elég nagy erővel össze nyomható leállított de üzemmeleg motorral. Ez természetes? Kupakon nincs nyomás érték csak hogy "high pressure "???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Minden kezd rendbe jönni de egy dolog aggaszt víz téren. Van keringés volt jó nagy dugulás stb mégis kissé kemény a vizcső és ezek a 22 éves csövek sorra pukkannak el. Viz olaj gyertya tiszta. Hengerfej esetleges hibája nem vszinü. Egyenlőre semmi jele. Csak a csövek előtte meg a fűtő radiátor. Wookie kérdésedre gyári a klima és nincs fűtéscsap! A két radiátor közt van egy terelő...ennyi. Vannak képek a fűtő radiátor oldal műanyag az repedt el. Csatlakozás mint a klimás radiátoron az a szorító bilincsekkel alu csővel! Ide nem tudom hogy kell képet tenni. Jah és a lényeg A vectra C20NE 93 kiadás mennyi kb a nyomás üzem meleg motornál? Mert ez kézzel csak elég nagy erővel össze nyomható leállított de üzemmeleg motorral. Ez természetes? Kupakon nincs nyomás érték csak hogy "high pressure "???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

van az A vectrában fűtéscsap, és ha igen hol?   1990-es Nem klimás, c20ne motoros autó.  A gugliban csak olyat láttam ami egy műanyag csap szerűség, és csövek mennek rá, hogy vezérli ezt a bowden amit a fűtéskonzolon mozgatok?

 

kiakarom cserélni a fűtőradiátorom, és előtte megvennék mindent ami hiba lehetőség lehet, azért érdekel. szét nem szedem azért hogy megtaláljam, mert 2 nap mire szét meg össze rakom.. az autó meg kellene. :)

 

köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

Akkor azért nem találtam. Milyen elven működik, állandóan forróvíz kering a fűtőradiátorban?

Igen! Még a gyári klimás is csak egy zsalut mozgat az tereli a klima és a fűtőradiátor között hogy merre menjen a levegő és igy fűt illetve klimázik. Én most szedtem szét fűtőradiátor miatt bár az enyémbe más jár de az elv ugyanaz folyamatosan kering a viz benne nyáron is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! C20NE vectra A megint eldurrant egy gumi cső. Tág tartály ha nincs kupak emelkedik a viz szint és ki is fut majd bugyog. Lehet hengerfej? Viz olaj tiszta amúgy.

 

Szia. ez hengerfej lesz.. gátszakadásos. nem feltétlen kell hogy olaj legyen benne, Az csak akkor van ha olyan helyen szakad át, ahol olaj járat is van. ha szerencséd van, csak hengerfejtömítés csere, ha nincs, akkor venni egy bontott de jót. vagy felújítod a régit de az dsrága lesz.mert akkor már érdemes szelepeket, szimmeringeket.+ síkoltatni. dörzsár..stb.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is hengerfej gyanús a dolog. Elég ha simán a víz járatba fúj bele. Víz nem fogy amúgy?

Erdekes mert csak a tartály az a kb liter semmi több de az mindig. Tartály és csöve jó. A hengerfejet ha levettem és nem látom a tömitésen se a hengerfejen pl szelepek közt a hibát próbaképpen rakjam össze új tömítéssel?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Kiderült mi volt a baj, patsz?

én tegnap kicseréltem a fűtőradiátort, az előtét ellenállást, vettem új kupakor a tágulási tartályra.. remélem jó lesz. ha 2 hét alatt nem fogy a vizem, akkor lehet fel fagyállózni.

Igen. Hengerfej. Tömités illetve ha már lent van Gépműhely. Plusz vezérlés úgy ahogy van kuka ? ;)

Link to comment
Megosztás:

Kiderült mi volt a baj, patsz?

én tegnap kicseréltem a fűtőradiátort, az előtét ellenállást, vettem új kupakor a tágulási tartályra.. remélem jó lesz. ha 2 hét alatt nem fogy a vizem, akkor lehet fel fagyállózni.

Az ellenállás merre van benne? Nekem is csak 2 gyors van :)

Link to comment
Megosztás:

a fütésmotorra van rádugva  egy tejszinü müanyag amit látsz, arra megy a 4 érintkezős csuszó csatlakozó. az ablaktörlő motor mellett.  ha klimás az autód akkor 5 eres csatlakozó.

 

ez az:

e9e7_1_300.jpg   e9e7_3_300.jpg

 

itt van is eladó: http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/motorikus_alkatresz/hutes_futes/opel_vectra_a_uj_futomotor_elotet_ellenallas_2124286742.html

 

remélem nem tilos a linkelés.. ennyiért különben jó az ár, 15000 ft a bolti ára.

Módosítva : rainman
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

a fütésmotorra van rádugva egy tejszinü müanyag amit látsz, arra megy a 4 érintkezős csuszó csatlakozó. az ablaktörlő motor mellett. ha klimás az autód akkor 5 eres csatlakozó.

ez az:

e9e7_1_300.jpge9e7_3_300.jpg

itt van is eladó: http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/motorikus_alkatresz/hutes_futes/opel_vectra_a_uj_futomotor_elotet_ellenallas_2124286742.html

remélem nem tilos a linkelés.. ennyiért különben jó az ár, 15000 ft a bolti ára.

Köszönöm meglesz. Bár akkor nekem az 5 eres verzió kell gyári klimás a gép.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.