Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Akkor hogy állítod be a hőfokot?

 

milyen hőfokra gondolsz? az utastér hőfokot úgy lehet hogy mennyire van nyitva a zsalu a radiátornál, ezt szabályzod a fütéspanelen a kék-piros húzogatóval, ami mozgatja a bowdent. igazság szerint lezárja, viszont a műanyag házban ami a lábadnál van, ott a forró víz.akkor is, ha lezártad a zsalut, na ezért szedem le nyárra a csövet.

Link to comment
Megosztás:

De így akkor ha klímázol, fullon jön a hideg. Pontosabban tudsz hozzá keverni kinti levegőt. De ez nem feltétlen szerencsés így.

milyen hőfokra gondolsz? az utastér hőfokot úgy lehet hogy mennyire van nyitva a zsalu a radiátornál, ezt szabályzod a fütéspanelen a kék-piros húzogatóval, ami mozgatja a bowdent. igazság szerint lezárja, viszont a műanyag házban ami a lábadnál van, ott a forró víz.akkor is, ha lezártad a zsalut, na ezért szedem le nyárra a csövet.

Link to comment
Megosztás:

De így akkor ha klímázol, fullon jön a hideg. Pontosabban tudsz hozzá keverni kinti levegőt. De ez nem feltétlen szerencsés így.

 

nekem nincs klimám, ezt honnan vetted hogy van? Különben a klimának sem kell a forró víz.. a beáramló levegőt keveri hideggel, már ha automata  a klima. a normál az csak fújja a hideget.

Link to comment
Megosztás:

 

Na ez pont teljesen másképp néz ki mint a nem klímásé. :D Ezáltal aztán most bebizonyosodott számomra hogy tényleg más a klímás tűzfal.

 

Ez a sima:

 

P0420540.JPG

Link to comment
Megosztás:

Na ez pont teljesen másképp néz ki mint a nem klímásé. :D Ezáltal aztán most bebizonyosodott számomra hogy tényleg más a klímás tűzfal.

Ez a sima:

P0420540.JPG

Igen a ki be menő csövek is egymás felett mennek ki a tűzfalon. Jah és nekem a váltórudazat nincs útban! Simán kicsúszik a helyéről a radiátor ha a csövet leveszed.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Nekem már volt "szerencsém" a radiátor kiműtéséhez és visszaszereléséhez.

Tessék pár kép.

A váltóbox és a középkonzol kibontása után. A fűtőventinél a motortérben van 4 csavar és 1 lejjebb középen, azokat is lazítsd ki. :D

 

A 4 csavart vedd ki a sarkain.

143022-20101225-AdqFrm.jpg

 

A radiátort megbillented lefelé és kihúzod. Előtte a motortéri bilincseket vedd le és csövet is húzd le a csonkról.

143024-20101225-iJ4G9h.jpg

 

Ilyen is lehet benne. :lol:

143023-20101225-QMsXJO.jpg

Sziasztok!

Valószínűleg nekem is hasonló kalandokban lesz részem. Most, hogy fűteni kell teljesen bepárásodik az összes ablak, csak ha leengedem az segít. Nekem van klímám, mennyiben változtatja ez a radiátor cseréjének menetét? Engem is azzal ijesztgetnek, hogy az egész műszerfalat ki kell bontani, de a képek alapján inkább így állnék én is neki. Ja, Astra G kevés ajtós :D Z18XE

Előre is köszi!

Módosítva : scsabi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínűleg nekem is hasonló kalandokban lesz részem. Most, hogy fűteni kell teljesen bepárásodik az összes ablak, csak ha leengedem az segít. Nekem van klímám, mennyiben változtatja ez a radiátor cseréjének menetét? Engem is azzal ijesztgetnek, hogy az egész műszerfalat ki kell bontani, de a képek alapján inkább így állnék én is neki. Ja, Astra G kevés ajtós :D Z18XE

Előre is köszi!

Én klimás C20NE vectrában cseréltem 4 körül volt az új hűtő és csak a váltórudazat műanyag boxot kellett bontani majd a)kb 4csavar kiszedése után jobb oldali illetve váltó karral szemben müanyag fedél le. Jobb oldalon két 5 ös csavar fogja a csövet a hűtőbe ha azt kiszeded simán kicsúszik rutin nélkül 4 óra volt nekem ki és be szerelés illetve feltöltés és ellenőrzése. Sok sikert! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínűleg nekem is hasonló kalandokban lesz részem. Most, hogy fűteni kell teljesen bepárásodik az összes ablak, csak ha leengedem az segít. Nekem van klímám, mennyiben változtatja ez a radiátor cseréjének menetét? Engem is azzal ijesztgetnek, hogy az egész műszerfalat ki kell bontani, de a képek alapján inkább így állnék én is neki. Ja, Astra G kevés ajtós :D Z18XE

Előre is köszi!

jah kissé előrébb pörgetve tettem fel képeket is anno kb 10 hozzászolással előrébb! Ott látni fogod teljesen más a klimás fűtő radiátor! Nincs beleforrasztott cső! Jobb oldalon van a cső csatlakozási pont kívülről (anyós lábtérben) oldható! 

Link to comment
Megosztás:

jah kissé előrébb pörgetve tettem fel képeket is anno kb 10 hozzászolással előrébb! Ott látni fogod teljesen más a klimás fűtő radiátor! Nincs beleforrasztott cső! Jobb oldalon van a cső csatlakozási pont kívülről (anyós lábtérben) oldható! 

Szia!

Látom, köszi szépen az infót. Neki is ugrok, amint lesz időm rá. Sajna nincs normális garázsom, úgyhogy remélem kitart hétvégéig ez az idő.. Illetve, hogy nekem is a radiátor a gond, mert egyenlőre ez csak egy erős tipp :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tisztításra kiszedtem a középső befúvó átkötő elemét, mert azonos mennyiségben nyomott meleg levegőt, és ragadós szivacsmálladékot. Sajnos a középső csappantyú fülét sikeresen el is törtem :(
 

IMG_0472_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0471_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0470_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Amúgy sajnos az összes szivacsos cucc porladásnak indult.

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...

Sziasztok

Segítségre infora lenne szükségem. Van egy 1995-os 1.6-os  A Vectram a gondom az hogy mikor megyek vele nem igen akar a vízhő mutatója megmozdulni de mikor egyhelybe állok akkor elkezd felfelé menni és kezd meleg fújni de ahogy elindulok vissza esik teljesen. Álló helyzetbe 100ig felmegy és kapcsol a ventilátor. Tudnátok ötletet mondani hogy mi lehet vele a gond? 

Módosítva : Norbixxx
Link to comment
Megosztás:

1 perc, Norbixxx írta:

Sziasztok

Segítségre infora lenne szükségem. Van egy 1995-os A Vectram a gondom az hogy mikor megyek vele nem igen akar a vízhő mutatója megmozdulni de mikor egyhelybe állok akkor elkezd felfelé menni és kezd meleg fújni de ahogy elindulok vissza esik teljesen. Álló helyzetbe 100ig felmegy és kapcsol a ventilátor. Tudnátok ötletet mondani hogy mi lehet vele a gond? 

Termosztát gyanús....hideg motort indítva alapjáraton járatva olyan 10-15 perc múlva kell a vízhűtőnek hirtelen átmelegednie. Ha már a kezdettől fogva langyul akkor a termosztát megragadt nyitott helyzetben, így lassabban melegszik be a motor, gyengébb a fűtés. Ideiglenes vészmegoldás, ha a vízhűtő egy részét ( max talán a felét)a hűtőrács felől eltakarod egy kartonnal. A végleges megoldás a termosztát csere.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.