Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Sziasztok!

Vízhőfok ügyileg érdeklődnék, mégpedig az lenne a kérdésem hogy üzemmeleg motornál az jónak számít hogy ha sohasem éri el a 90 fokot?? Tehát a kék jel és 90 fok között áll a mutató, talán a 90 fokhoz picit közelebb!? Kérdeztem már több embert hogy nem-e kell egy kicsit magasabbnak lennie a hőfoknak de azt mondják hogy ez így tökéletes! Ez ígaz??

Ma este megyek amúgy Pestre vele ha nem felejtem el akkor lefényképezem hogy hogyan szokott állni a mutató...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vízhőfok ügyileg érdeklődnék, mégpedig az lenne a kérdésem hogy üzemmeleg motornál az jónak számít hogy ha sohasem éri el a 90 fokot?? Tehát a kék jel és 90 fok között áll a mutató, talán a 90 fokhoz picit közelebb!? Kérdeztem már több embert hogy nem-e kell egy kicsit magasabbnak lennie a hőfoknak de azt mondják hogy ez így tökéletes! Ez ígaz??

Ma este megyek amúgy Pestre vele ha nem felejtem el akkor lefényképezem hogy hogyan szokott állni a mutató...

Nálam is ilyen, dugóban araszolva felmegy néha 90-re, ott már kapcsol a venti, bár az enyém A1-es azoknál tudtommal nem pontos a mutató.

Link to comment
Megosztás:

Ha már a mutatónál tartunk, például az is idegesít nagyon hogy teljesen csurig tankolom az autót az üzemanyagszint-jelzőm akkor se megy fel 60 literig hanem előtte megáll egy kicsivel... Bár ez tudom hogy más téma de akkor is ez mitől lehet???

Akkor bizony nektek is az kell ami nekem. Üzemanyagszint-jeladó! Vagy meg van szakadva a tekercsben a vezeték vagy csak szutykos.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most egyenlőre nem kell, én nagyjából tudom mindig mennyi üzemanyag van benne :D

De ha már a kijelzőnél tartunk akkor ha behúzzom a kéziféket miért nem mutatja hogy parkoló módba vagyok??

Én elsősorban izzóra gyanakodnék de lehet más is...

Link to comment
Megosztás:

Izzó tuti nem mert amikor rárakom a gyújtást akkor világit.

Na átnéztem teljesen az autót csináltam vagy 30képet mindenről, a hütö ventilátorját direktre kötöttem és forog a ventilátor, de amúgy nem, mert sose hallottam olyan hangot.

Kivettem a hűtőből az érzékelőt hogyan lehet tudni hogy jó-e vagy nem?? Vagy még milyen hiba lehet hogy nem kapcsolodik be??

Link to comment
Megosztás:

Akkor bizony nektek is az kell ami nekem. Üzemanyagszint-jeladó! Vagy meg van szakadva a tekercsben a vezeték vagy csak szutykos.

És ha meg van szakadva a vezeték az okozhat olyat hogy nem jelez teljesen teli állapotot??? Csak a teli állapotot nem jelzi normálisan, a többi szint az teljesen jó, tehát amikor 3/4-ig van a tank akkor annyit is mutat..

Link to comment
Megosztás:

És ha meg van szakadva a vezeték az okozhat olyat hogy nem jelez teljesen teli állapotot??? Csak a teli állapotot nem jelzi normálisan, a többi szint az teljesen jó, tehát amikor 3/4-ig van a tank akkor annyit is mutat..

Persze, okozhat. Te annyiból vagy szerencsésebb mint én, hogy nekem már a "tartalék" állásban meg van szakadva. Szóval mindig világít a kis benzinkút ikon. Tele tanknál is csak egy pár mm-t mozdul ki a mutató.

Link to comment
Megosztás:

Elsőnek ne a jeladóval kezdjétek mert tuti nem az a szar, sok Vectra csinál ilyen bajokat hogy a hőmérséklet megáll 45 foknál, a benzinszintmérő alig akar felmenni vagy csal sokat.

Szedjétek ki az órát és hátul találtok ilyen fekete kis izét ez lenne a Táp IC, ez kb. 80ft-ba kerül, próbáljátok meg kicserélni tuti megoldja a problémát, nemfog annyit csalni az óra :D Ez gyakori probléma csak sok mindenki nem tudja, én autóelektronikát tanulók és készülgetve a szeptemberre átnéztem a füzeted és benne volt ez a hiba!

Remélem tudtam segíteni :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Elsőnek ne a jeladóval kezdjétek mert tuti nem az a szar, sok Vectra csinál ilyen bajokat hogy a hőmérséklet megáll 45 foknál, a benzinszintmérő alig akar felmenni vagy csal sokat.

Szedjétek ki az órát és hátul találtok ilyen fekete kis izét ez lenne a Táp IC, ez kb. 80ft-ba kerül, próbáljátok meg kicserélni tuti megoldja a problémát, nemfog annyit csalni az óra :D Ez gyakori probléma csak sok mindenki nem tudja, én autóelektronikát tanulók és készülgetve a szeptemberre átnéztem a füzeted és benne volt ez a hiba!

Remélem tudtam segíteni :wacko:

Egy bontós mondta egyszer, hogy ha lehúzzuk a csatit a jeladóról és rövidre zárjuk akkor fel kell menni a mutatónak. ezzel ki lehet szűrni, hogy az óra jó-e. Mi ezt megcsináltuk és felment a mutató és pont 60-nál megállt.

Link to comment
Megosztás:

Huhh srácok! Sok sikert a "pontosságért" folytatott harcban :D

Szerencsére nekem minden pontos (utolsó szériás). De az külön érdekes, hogy Asszonykám '94-eséhez képest 5liter a különbség. Pl. neki telitankból elfogy 10 liter, akkor van pont a 3/4-es vonalnál, nekem ez pont 15 liter.

Viszont feltűnt neki az övéhez képest az enyém sokkal hamarabb melegszik és felmegy a hőfok a piros vonalig. Innen bitang gyorsan visszahűti a 2 ventillátor, de akkor is furcsa. Közben rájöttem a talányra, neki tavaly cseréltem hűtőt, így az övének a hatásfoka gyári szinten van, nekem meg már 15éves :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Na átnéztem teljesen az autót csináltam vagy 30képet mindenről, a hütö ventilátorját direktre kötöttem és forog a ventilátor, de amúgy nem, mert sose hallottam olyan hangot.

Kivettem a hűtőből az érzékelőt hogyan lehet tudni hogy jó-e vagy nem?? Vagy még milyen hiba lehet hogy nem kapcsolodik be??

Link to comment
Megosztás:

Na átnéztem teljesen az autót csináltam vagy 30képet mindenről, a hütö ventilátorját direktre kötöttem és forog a ventilátor, de amúgy nem, mert sose hallottam olyan hangot.

Kivettem a hűtőből az érzékelőt hogyan lehet tudni hogy jó-e vagy nem?? Vagy még milyen hiba lehet hogy nem kapcsolodik be??

Arra gondolsz ami a hűtőventit kapcsolná? Hát én úgy próbálnám ki mint a termosztátokat, csak kell még hozzá egy multimeter. Vizet elkezded melegíteni, úgy hogy benne van a hőgomba, a multimeter 2 vezetékét bedugod a gomba csatijába és a "szálszakadás vizsgálat" állásban megnézed, hogy a víz forrása előtt "rövidre zár e" a cucc.

Link to comment
Megosztás:

Multimeter akad itthon

A hütöből vettem ki ezt a hőgombát:

http://kepfeltoltes.hu/view/100802/DSC0099...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/100802/DSC0099...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/100802/DSC0099...ltoltes.hu_.jpg

De hogy ellenőrizzem mert ez csak akkor kapcsol be ha 90-100fok körül van a víz nem?? Pedig nekem nem nagyon szokott ennyi lenni a viz hőmérsékletje csak ha nagyon araszolok a nagy tömegbe nagy városokba, egyszer ott fel is forrt és gondolom a venti meg nem kapcsolodott be, ezért is vettem ki a hőgombát

Link to comment
Megosztás:

Multimeter akad itthon

A hütöből vettem ki ezt a hőgombát:

http://kepfeltoltes.hu/view/100802/DSC0099...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/100802/DSC0099...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/100802/DSC0099...ltoltes.hu_.jpg

De hogy ellenőrizzem mert ez csak akkor kapcsol be ha 90-100fok körül van a víz nem?? Pedig nekem nem nagyon szokott ennyi lenni a viz hőmérsékletje csak ha nagyon araszolok a nagy tömegbe nagy városokba, egyszer ott fel is forrt és gondolom a venti meg nem kapcsolodott be, ezért is vettem ki a hőgombát

De még nem raktad vissza, nem? Mert ha kint van, akkor egy lábosban a tűzhelyen elkezded melegíteni az edényben lévő vizet (amiben benne van a hőgomba).

Link to comment
Megosztás:

Nem nem raktam vissza és mit csináljak vele?? a hátulja ha vizes lesz vagyis a csatlakozók nem romlik el??

Inkább ne nagyon legyen vizes :D

Én egy dróttal odarögzíteném az edény oldalához, hogy csak az "érzékelő" része érjen a vízbe. Remélem érthető :wacko: Szóval konkrétan felakasztanám a drótra fűzött hőgombát úgy hogy pont belelógjon a vízbe félig (a csati rész nem).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.