Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

18 órája, tomi-official írta:

Sziasztok! Nincs valakinek esetleg eladó klíma és ablakfűtés kapcsoló gombja? Nekem sajnos nem világít már csak a sárga csík a tetején. Szétszedtem, de egybe van öntve ott a két izzó, nem lehet cserélni. :(

Lehet, csak forrasztani kell. De akkor már ledet érdemes betenni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

  • 1 month later...
On 2016. 09. 03. at 12:37, wookie írta:

Antenna ugyanaz mindegyikben, astrában is. A motorosnál van pici különbség a tartófülekben, de az meg átpattintható. Illetve a patron is jó astrából.

Én úgy tudom csak a calibra patronja jó, már cseréltem egyszer és az astra az másabb volt kicsivel.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, wookie írta:

Azt nem értem hogy lehetett más, hiszen a sín, az ülések, minden ugyanaz.

 

Meg mondom őszintén, már nem tudom miben tért el, de vittem a bontóba a vectra-ét és nem volt kinézetre ugyanolyan, utána nézek (lehet a hossza nem egyforma). 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, tgabika76 írta:

Akkor még egy kicsit bonyolítom a dolgot :-): EPC szerint a Vectra övfeszítő patronja semmi mással nem kompatibilis, még a Calibráéval sem. Ettől persze lehet hogy belemegy, de más a cikkszámuk, és gondolom ennek valami oka csak van...

Mikor ugyanazt az alkatrészt kiadják 4-5 cikszámmal....

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv!

 

Ha minden jólmegy nemsokára tulaja leszek egy x25xe-nek. Az lenne a kérdésem, hogy a vezérlés feszítőgörgőjét milyen gyakran szokták ennél a motornál cserélni? Borzasztó ára van, kb 80 kornyéke, vagy nem szokták felújítani, felújjíttatni?

Ennél a motornál vezérléscseréhez szükséges valami spec szerszám? Rögzítő cuccokra gondolok.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 01. at 15:58, aholy írta:

Üdv!

 

Ha minden jólmegy nemsokára tulaja leszek egy x25xe-nek. Az lenne a kérdésem, hogy a vezérlés feszítőgörgőjét milyen gyakran szokták ennél a motornál cserélni? Borzasztó ára van, kb 80 kornyéke, vagy nem szokták felújítani, felújjíttatni?

Ennél a motornál vezérléscseréhez szükséges valami spec szerszám? Rögzítő cuccokra gondolok.

Köszi!

Jelölj be facen (Ament Attila) és zaklassál meg holnap, aztán megnézem a gépben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Van egy 91-es Vectrám. 2000-es benzines 95kw-os 20SEH motorkódos.

Volna egy probléma mégpedig hogy a motor menet közben kihagy, van hogy alapjáraton is.

Gyújtás ugrott be így 4 db új gyertya és egy kábelszett ugrott a helyére. Nem lett jó!

Osztófej fedél ellenőrizve érintkezők és forgórész érintkező megtisztítva, trafó olyat rúg mint a fene. Nem jó!

Főtengely jeladó újra cserélve. Nem jó!

Injektorok két éve lettek felújítva így azokat nem hinném hogy rosszak, továbbá csak jó minőségű benzin megy bele, mindig ugyanarról a kútról.

Folytószelep nem piszkos.

Valakinek ötlete esetleg?

Link to comment
Megosztás:

49 perce, SEH Krisz írta:

Sziasztok!

Van egy 91-es Vectrám. 2000-es benzines 95kw-os 20SEH motorkódos.

Volna egy probléma mégpedig hogy a motor menet közben kihagy, van hogy alapjáraton is.

Gyújtás ugrott be így 4 db új gyertya és egy kábelszett ugrott a helyére. Nem lett jó!

Osztófej fedél ellenőrizve érintkezők és forgórész érintkező megtisztítva, trafó olyat rúg mint a fene. Nem jó!

Főtengely jeladó újra cserélve. Nem jó!

Injektorok két éve lettek felújítva így azokat nem hinném hogy rosszak, továbbá csak jó minőségű benzin megy bele, mindig ugyanarról a kútról.

Folytószelep nem piszkos.

Valakinek ötlete esetleg?

Szia!

Az mit takar hogy fel lettek újítva az injektorok? 

Jeladóból milyen került bele? 

Benzinnyomást mértetek? 

Kb amiket felsoroltál, azok lettek volna a tippeim, ezen kívül esetleg még  a főrelét lenne érdemes megnézni, az kapcsolja az ac pumpát meg az ecunak és az injektoroknak a tápot. 

Legjobb lenne valami élőadatot néz ni géppel. 

Gyertyakép milyen? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tudnátok nekem abban segíteni,hogy merjek e venni D Corsat? 2008-as évjáratú 1,2 benzines easytronic váltóval. Második autónak lenne használva,városban és max 100km- ig menne 1-.1 alkalommal. Milyen hibák és mennyi idő alatt szokott rajtuk előjönni? Nagyon megtetszett. Köszi a válaszokat előre

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok,

Tudom, hogy ez nem a hahu, de gondoltam azért teszek egy próbát itt, hogy ne a vastelepen végezze kilóra szegény. Úgy alakult, hogy kevés vagyok én a Vectrához, hely sincs hol szerelni már, pénz meg pláne, szóval megválnék tőle.

Jelenleg az indítómotor nem teker, a motorjára pedig lehet, hogy rá kellene nézni. Amíg beindult, addig szépen ment. 1995 - faceliftes x20xev A Vectra, CDX gyárilag full extra, (hibátlan) automata váltóval. Sok cucc van hozzá meg vadiúj Michelin CrossClimate XL 195/60 R15 gumik, Opel alu kerekeken, pótkerék szintén alu. 2018 nyár végéig még műszaki is van rajta amúgy.

Írjatok nyugodtan, ha érdekelne titeket, írtam külön egy szép hosszú listát mi van hozzá, nem akarom a fórumot ezzel szemetelni. Egyébként Bundee hajtotta pár hete, és nagyon vigyorgott közben. :-)

Módosítva : tomi-official
Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.